DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 4 z 7
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

 #280606  autor: kowcio
 01 sie 2008, 20:03
fenix189, "R" nie zawsze będzie na wyświetlaczu. Nie wiem jak motki, ale Samsungi n a bank mają takie coś. Tak, pojawia się nazwa tamtego operatora. Ja jak byłem w Czechach (za czasów Idei) miałem albo T-Mobile, albo Oskara ;)

 #281429  autor: saleen
 05 sie 2008, 17:21
Tydzień temu na plaży w Jastarni (półwysep Helski):

Obrazek

Skanowane Motorolą C975
 #292834  autor: kowalTM
 15 paź 2008, 15:48
witam!

bardzo interesujący temat - szczególnie dla mnie :P
Oto kilka sytuacji, kiedy to dość daleko od granicy moja komórka "złapała"
sygnał z obcych sieci:

1. Podczas pobytu nad morzem we Władysławowie (lipiec 2008) wielokrotnie miałem
okazję ujrzeć na wyświetlaczu wyszukiwanych sieci, nazwy sieci z Danii, Szwecji,
Rosji, Litwy oraz Łotwy - i to zarówno na plaży, jak i w innych punktach - na tarasie
w hotelu czy tez na wieży ratuszowej. Nigdy wcześniej nie zdawałem sobie sprawy,
ze jest to w ogóle możliwe. Warto tez dodać, że były dni, kiedy telefon wyszukiwał
prawie wszystkie sieci (szczeg. w dni pogodne i wietrzne oraz wieczorami) i były
tez dni, kiedy w ogóle były trudności z ich wyszukaniem . Na wyświetlaczu zobaczyłem:

RUS 14
MegaFon (MegaFon RUS)
MTS-RUS
Beeline
RUS Di-ex
Bite LV
LV Tele 2
S-TELIA
COMVIQ
Tele2
LT OMT

Używałem dwóch telefonów na zmianę (Nokii 3310 oraz SE k550i), więc nazwy tych
samych sieci czasami nieznacznie się różniły (w zależności od aparatu)

Problemem było zalogowanie się do obcej sieci. raz tylko udało mi się zalogowwać do
jednej z sieci rosyjskich , jednak po chwili zasięg zanikł. Do skanowania sieci
używałem dodatkowo monitora sieci w starej Nokii 3310 - dzięki temu udało mi się
zanotować dane (CIDy, nr kanałow , LAC, kody sieci). Brakuje tylko fajnych
wyszukiwarek by sprawdzić dokładne lokalizacje BSów. Dodam, że netmonitor wyświetlał
parametry obcej sieci, nawet gdy się nie zalogowała , ale trwało to najczęściej dość
krótko, ok.1-2 minut.

2. Podczas wizyty na wieży widokowej w Gniewinie (powiat wejherowski, woj.pomorskie),
w lini prostej to ok. 7 km od otwartego morza. Na wysokości ok. 50 metrów mój
telefon wyszukał sieci duńskie (prawdopodobnie z Bornholmu) oraz szwedzkie
(S-Telia i bodajże T-Mobile S) . Nie było już sieci rosyjskich.

3. Jadąc nieraz drogą krajową z Opola do Nysy, tuż za Niemodlinem często po
wyszukaniu ręcznym sieci pojawiały się czeskie T-Mobile i O2-Cz (d.Eurotel),
i tu również sprawdziłem parametry - okazało się że był to sygnał z masztu
radiowo-telewizyjnego na górze Pradziad (1492m) oraz z masztu znajdującego
się pod tą górą. Logowanie do sieci było nieudane, ale tylko do pewnego momentu -
jakieś 15 km przed Nysą (na dk-46 w ok. miejscowości Grabin) mogłem się już
zalogować do T-Mobile! A do granicy jeszcze kawałek jest... Zerknijcie na mapę.
Poza tym słyszałem od jednej osoby,że zdarza się odebrać czeskie sieci z Pradziada
na wyższych piętrach wysokich budynków w Opolu.

4. Poruszając się międzynarodową drogą nr 2 do Berlina i odwrotnie w kier.Poznania
testowałem sygnał sieci Orange i Era . 3 razy przejezdżając przez Świecko
zauważyłem, że najdalej w głąb Niemiec "leci" Era - zanotowałem miejsce gdzie
pierwszy raz złapałem sygnał , wracając do Polski - węzeł Briesen, 20 km od granicy!
Sygnał jednak był słaby i potem jeszcze zanikał. Natomiast Orange najdalej miałem
ok. 15 km w głąb Niemiec - i co ciekawe wcale nie z BTSa ze Słubic czy Świecka, lecz
na tel. miałem CB "RZEPIN"!

5. W ubiegłe wakacje byłem w czeskim mieście Jesenik - 16 km od polskiej granicy.
Jednak jest to juz teren górzysty, miasto położone jest w dolinie i otoczone prawie
ze wszystkich steron górami. W samym mieście nie udało mi sie złapać polskiego
zasięgu, jednak już bedąc na wzgórzu górującym nad miastem, próba wyszukania
polskiego operatora powiodła się. A to dlatego,że znajdowałem się w miejscu, gdzie
teren był "otwarty" w kier. północno-wschodnim, więc w kier. Polski. Były wszystkie
polskie sieci, jednak nie udało się do nich zalogować.. Skanując polskie sici
netmonitorem zapisałem sobie dane i znalazłem potem lokalizacje. Jak duże było
moje zdziwienie, gdy okazało się,że wiele wyszukanych kanałów (CIDów)
"pochodziło" z miasta Opola (ok.100 km w lini prostej)! I dotyczyło to każdej sieci.
Znajomy , który był ze mną dodatkowo skanował też radiowy eter za pomocą
radia w telefonie - i oc ciekawe, odebrał sygnały lokalnych stacji radiowych z Opola
(których moc jest bardzo mała i zasięg ogranicza się do samego miasta!)

 #292909  autor: Marens
 15 paź 2008, 22:45
Mi udało się z miejsca "A" usłyszeć Czeskiego T-Mobile. Nie jest to może wyczyn, ale zawsze coś. Nie udało się zalować. ObrazekObrazek

 #297735  autor: abramek92
 15 lis 2008, 00:08
Wakacje 2008, Mazury. Moją 6630 złapałem sieć z Rosji. Udało się wykonać nawet połączenie :)
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

 #297864  autor: express100
 15 lis 2008, 19:50
Ja jak sobie w sierpniu poszedłem na molo to łapałem sieci (chyba) ze Szwecji (nie wiem ile może to być km), ale to było to intrygujące, na różnych telach wyświetlały mi się różne sieci:
zapamiętałem, że było Tele2 i H3G (chyba Hundchison 3G?) i w spisie sieci do wyboru był (nie wiem czy dobrze piszę) Telefor.
To było na samym końcu mola.
Pozdrawiam! :-D

Doładowania do wszystkich sieci- www.blue.pl
PLAY- STARA, NOWA, FRESH
Orange- NOGo, OPOP
T-Mobile- NTT i Happy8, Heyah NOWA i PAKIETOWA
mBank mobile 19gr+50MB+100zł/m-c

 #298006  autor: user_delete10
 16 lis 2008, 17:19
Dlaczego więc łapie te sieci z odległości nie możliwej do osiągnięcia? 30km niby ma BTS,a do Szwecji jest chyba dalej... Dlatego, że jest przez morze,przez płaski,czysty obszar?

 #298009  autor: kowcio
 16 lis 2008, 17:41
Dlaczego więc łapie te sieci z odległości nie możliwej do osiągnięcia?
Choćby dlatego, iż jest otwarta przestrzeń, wolna od różnego typu zakłóceń. Chyba także anteny na BTSach odpowiedzialnych za zasięg na morzu- że tak powiem- są inaczej zakładane- tak, aby zasięg był jak największy. Gdzieś o tym czytałem, może nawet w tym temacie.

 #298016  autor: elrond
 16 lis 2008, 18:15
Nad morzem zasięg rozchodzi się całkiem inaczej. Mozna powiedzieć że "ślizga się" po wodzie i może dolatywać daleko. Widać to np. na mapce zasięgu Plusa, gdzie z nadajników na wybrzeżu rozchodzą się koliste zasięgi w morze.

W Kołobrzegu możliwe że łapie też sieci duńskie, z Bornholmu który jest ok 100km. od polskiego wybrzeża. Coś ponad 130km jest Szwecja. Byc może i z tamtąd "wieje" ale nie na tyle żeby sie zalogować.

 #298038  autor: express100
 16 lis 2008, 20:10
Mój ojciec jest marynarzem i np. w Swietłym (obwód Kaliningradzki) "łapali" (koniec 2004r i początek 2005r.) dawną Ideę. Jak są w Kołobrzegu, czy Szczecinie to też czasami "ściąga" zagraniczne sieci, teraz niestety jest w Gdańsku i nie może sprawdzić jakie sieci udaje się tam złapać.
Pozdrawiam! :-D

[ Dodano: 2008-11-16, 20:22 ]
Aktualnie jestem w domu i w Play'u (Playset) wszedłem w Menu :arrow: Ustawienia :arrow: Sieć :arrow: Moja lista PLMN i pokazały się sieci tj.:
[domek]PLAY
[1] Plus 3G
[2] E-Plus 3G
[3] vodafone UK 3G
[4] Orange SK 3G
[5] 3 IRL 3G
[6] TELIA DK 3G
[7] Telenor SE 3G
[8] Beeline 3G
Ostatnio zmieniony 16 lis 2008, 20:51 przez express100, łącznie zmieniany 1 raz.

Doładowania do wszystkich sieci- www.blue.pl
PLAY- STARA, NOWA, FRESH
Orange- NOGo, OPOP
T-Mobile- NTT i Happy8, Heyah NOWA i PAKIETOWA
mBank mobile 19gr+50MB+100zł/m-c

 #298042  autor: Jackedo1
 16 lis 2008, 20:29
Jak byłem kiedyś w Bieszczadach na wycieczce klasowej to na szczycie Tarnicy (1346 m bodajże-jak sie myle to mnie poprawcie) to przyszedł mi sms od opa: Witamy na Węgrzech czy coś w tym stylu :P. A koleżance dosłownie pare metrów dalej złapało francuskiego T-mobile :D. Ci to mają dopiero mocne nadajniki :mrgreen: :mrgreen: :smt005 :smt005

[scroll]W poszukiwaniu telefonu idealnego....[/scroll]

 #298056  autor: Tomek_19
 16 lis 2008, 21:49
Jackedo1 pisze:A koleżance dosłownie pare metrów dalej złapało francuskiego T-mobile :D. Ci to mają dopiero mocne nadajniki
We Francji nie ma T-Mobile, więc francuskiego złapać nie mogła :-D

 #298061  autor: vinc
 16 lis 2008, 22:11
express100 co innego jak masz listę operatorów w telefonie, a co innego jak telefon Ci się zaloguje do nadajnika zagranicznej sieci.

Obrazek

 #298079  autor: express100
 16 lis 2008, 23:38
vinc pisze:express100 co innego jak masz listę operatorów w telefonie, a co innego jak telefon Ci się zaloguje do nadajnika zagranicznej sieci.
- mojemu ojcu i jego kolegom na pewno się loguje do zagranicznych sieci, bo zadzwonił do kumpla który z nim pracuje, ale i bardziej niż on interesuje się "tym tematem :wink: " i potwierdził że telefony się LOGUJĄ w niektórych miejscach tych miast.
A co do samego siebie to już sam nie wiem, czy mi się zalogował telefon, czy nie :roll: .
Będę musiał się przejść na molo, żeby posprawdzać.
Pozdrawiam! :-D

Doładowania do wszystkich sieci- www.blue.pl
PLAY- STARA, NOWA, FRESH
Orange- NOGo, OPOP
T-Mobile- NTT i Happy8, Heyah NOWA i PAKIETOWA
mBank mobile 19gr+50MB+100zł/m-c

 #298085  autor: Prometo
 17 lis 2008, 07:40
Nie lepiej przełączyć na ręczny tryb wyboru sieci i nie będzie kłopotu z logowaniem się do zagranicznych sieci.

Pozdrawiam - Prometo
http://www.forum-soccer.home.pl

 #299691  autor: Ramirez
 25 lis 2008, 12:50
Inny przykład- miejscowość Brzeźno, 15 km od granicy ukraińskiej i przejścia granicznego Dorohusk. Era traci zasięg, a pojawia się ukraińska sieć. Przychodzi sms ze witamy w ukraińskiej sieci :mrgreen: A co dziwniejsze era ma antenę w Dorohusku, ale cóż - takie rzeczy to tylko w erze :mrgreen: Chyba że coś ostatnio z tym zrobili, ale wątpię.

 #303290  autor: borax11
 12 gru 2008, 15:03
Ja jestem ok 15-17 km od granicy i mi łapie 2 ruskie sieci a mianowicie Megafon RUS Beeline i MTS-RUS, w MTS RUS mam jakieś 2 kreski zasięgu :P

 #303299  autor: thonka
 12 gru 2008, 15:52
szczecin - os. kaliny.
w linii prostej jakies 9km do granicy z Niemcami.
kiedys, gdy jeszcze sieci 3g to byl max. 1 nadajnik na miasto zlapanie t-mobile bylo bezproblemowe.
teraz z racji coraz wiekszego pokrycia jest ciezej, choc tez da sie to zrobic. podczas kwietniowego blackout'u ludzie przez komorki komunikowali sie w wielu przypadkach tylko przez t-mobile.

w swinoujsciu na plazy zasieg bez problemu o2, tmobile, eplus, a takze kilka dunskich

Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości - Terry Pratchet
 #304147  autor: plugin20
 16 gru 2008, 07:11
Zapytajcie pani z UKE jak to możliwe że sieci zagraniczne umożliwiają zestawienie połączenia w obszarach przygranicznych (15km i więcej) natomiast polskie są praktyczne niesłyszalne ? Tu widać jak UKE wywiązauje się ze swoich obowiązków ochrony dobra żadkiego jakim są częstotliwości na terenie RP. Są ustalenia międzynarodowe określające sposób użytkowania częstotliwości w obszarach przygranicznych, które precyzyjnie określają możliwe do użycia częstotliwości i akceptowalny poziom sygnału. Nie wystarczy tylko brać kasę za wykorzystywanie częstotliwości trzeba je także chronić. Pracuje tam banda prawników, dyletantów technicznych dla których takie tematy są nic nie znaczące. Lepiej łatwą ręką wydać miliony na niewiele wnoszące raporty, opracowania, konsultacje etc niż wyposażyć służby techniczne w etaty i sprzęt pozwalający efektywnie kontrolować i monitorować wykorzystanie częstotliwości w Polsce.

 #306394  autor: Marens
 28 gru 2008, 14:23
Zalogowałem się w święta, do Czeskiego T-Mobile, 15-20km od granicy Czeskiej, przez góry.
Zawsze było w tym miejscu słychać, jednak nigdy nie można było się zalogować.
  • Strona 4 z 7
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7