DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 13 z 98
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 98

 #286093  autor: darnok
 31 sie 2008, 17:07
Gadulski pisze:
mazur pisze:
Gadulski pisze:Niestety we Wrocławiu nadal brakuje Cell Info, mimo że na Dolnym Śląsku już jest... na przykład: gm.Katy Wroclawskie / Dolny Slask...
na Górnym Śląsku też nie działa we wszystkich miejscach.
Ooooo... nie sądziłem, że jeszcze gdzieś prócz Wrocławia nie ma Cell Info... Dzięki za informacje... Jak możesz napisz maila do BOA dlaczego nie ma i kiedy informacja sieciowa powróci...
[scroll]Gadulski[/scroll]
Bo ta zaraza sie niestety rozprzestrzenia :-)
A na dzien dzisiejszy jest problem i moje info o tym ze do konca lipca uruchomia we Wroclawiu sie zdezaktulizowaly, bo CB sie nie chce dac uruchomic. I poki co nie wiadomo czy sie uda. Moze dostawca cos wymysli...

 #286095  autor: Gadulski
 31 sie 2008, 17:31
Trzymam kciuki za dostawcę :) Bez Cell Info Ery we Wrocławiu jest bardzo źle.... :( Nie mówię tutaj specjalnie o Cell Info Plusa - bo tam jest tylko "Wroclaw" czy też Orange, bo Orange wyświetla "WROCLAW" lub na Dworcu "WROCLAW PKP"... Tylko Era emituje dokładne nazwy ulic, placów, osiedli, mostów :) Czekam z niecierpliwością na powrót CB, gdybyś coś wiedział o dacie powrotu usługi daj proszę znać.

Obrazek

 #286280  autor: tesla
 01 wrz 2008, 19:29
darnok pisze:bo CB sie nie chce dac uruchomic. I poki co nie wiadomo czy sie uda. Moze dostawca cos wymysli...
kim jest dostawca ? Masz na myśli operatora?

Na końcu zdania dajemy kropkę, potem spację i zaczynamy z dużej litery. Proste?

 #286343  autor: darnok
 02 wrz 2008, 06:47
tesla pisze:
darnok pisze:bo CB sie nie chce dac uruchomic. I poki co nie wiadomo czy sie uda. Moze dostawca cos wymysli...
kim jest dostawca ? Masz na myśli operatora?
Sam wiesz ze operator to klient. Dostawca to ta druga strona. Poki co to dostawca pokazuje niekompetencje na kazdym kroku. Ale to juz inna para kaloszy.

 #286486  autor: Gadulski
 03 wrz 2008, 07:24
darnok pisze:
tesla pisze:
darnok pisze:bo CB sie nie chce dac uruchomic. I poki co nie wiadomo czy sie uda. Moze dostawca cos wymysli...
kim jest dostawca ? Masz na myśli operatora?
Sam wiesz ze operator to klient. Dostawca to ta druga strona. Poki co to dostawca pokazuje niekompetencje na kazdym kroku. Ale to juz inna para kaloszy.
Czyli dostawcą jest producent, który dostarcza urządzenie do emitowania usługi Cell Info...

Obrazek

 #286509  autor: darnok
 03 wrz 2008, 13:07
Gadulski pisze:
darnok pisze:
tesla pisze: kim jest dostawca ? Masz na myśli operatora?
Sam wiesz ze operator to klient. Dostawca to ta druga strona. Poki co to dostawca pokazuje niekompetencje na kazdym kroku. Ale to juz inna para kaloszy.
Czyli dostawcą jest producent, który dostarcza urządzenie do emitowania usługi Cell Info...
Tak, tez - op ma wielu dostawcow ;-). Ale tutaj chyba raczej inny dostawca daje d***. Ten od hardware'u ktory ma niby przyjmowac te wiadomosci CB. Bo serwer CBC sie nie zmienil i tam gdzie jest po staremu wszystko dziala. A tam gdzie nowe to chyba NSN nie umieja tego uruchomic.

 #286513  autor: Pre100
 03 wrz 2008, 13:28
A treści komunikatów nie definiuje się na poziomie BSC? Do czego tam jest potrzebny server?

[ Dodano: 2008-09-03, 13:38 ]
...:) Douczyłem się. Darnok pisze o RNC i interfac'ie Iu-BC, gdzie podpina sie servery CBC - nieco inne rozwiązanie niz w 2G. Wycofuję pytanie :)

Pzdr,
Pre100.

 #286576  autor: darnok
 03 wrz 2008, 18:25
Pre100 pisze:A treści komunikatów nie definiuje się na poziomie BSC? Do czego tam jest potrzebny server?
...:) Douczyłem się. Darnok pisze o RNC i interfac'ie Iu-BC, gdzie podpina sie servery CBC - nieco inne rozwiązanie niz w 2G. Wycofuję pytanie :)
No to jeszcze sie niewystarczajaco douczyles ;-)
W 2G takze podpiac mozna serwer CBC do BSC i to roznymi metodami od IP po X.25. I jest to rozwiazanie bardzo skuteczne bo uniezaleznia wiadomosci od infrastruktury BSSowej. Interfejs chyba nie ma zadnej madrej nazwy kojarzy mi sie "CBC link" chyba.
Dzieki takiemu rozwiazaniu tez mozna oferowac takie zabawy jak dynamicznie zmieniane CB, obsluge serwisow jak chociazby te w Erze ze mozna wyslac smsa premium z ogloszeniem i bedzie rozeslane jako wiadomosc CB itd. Duzo lepsze niz statyczne przypisanie CB na BSC.

Na dzien dzisiejszy to ani plus ani era ani orange nie oferuje wiadomosci CB w 3G. Nie dlatego ze nie mozna, tylko pewnie dlatego ze nikt nie widzi poki co takiej potrzeby.

 #286610  autor: tesla
 03 wrz 2008, 20:40
darnok pisze: Na dzien dzisiejszy to ani plus ani era ani orange nie oferuje wiadomosci CB w 3G. Nie dlatego ze nie mozna, tylko pewnie dlatego ze nikt nie widzi poki co takiej potrzeby.
Bo pieniędzy z tego żadnych nie ma a co chwilę dzwoni kilku klientów i pytają dlaczego znikła kropka przed nazwą ulicy w CB ;)

Na końcu zdania dajemy kropkę, potem spację i zaczynamy z dużej litery. Proste?

 #289086  autor: Pawrzes
 19 wrz 2008, 16:53
Cell Info wraca do Wrocławia, działa już z większości stacji bazowych :-)

Pozdrawiam

 #289134  autor: Marens
 19 wrz 2008, 22:26
Pawrzes pisze:Cell Info wraca do Wrocławia
Wyprzedziłeś mnie, poradzili sobie z problemem przykładowo "J.Hallera-Gajowicka".
Drugim problemem są dziury w 3G, telefon bardzo często przelogowywuje się GSM/3G. Co bardzo łatwo jest zaobserwować jadąc samochodem.
 #289158  autor: Gadulski
 20 wrz 2008, 08:27
Póki co cell info nadają nadajniki, których CIDy rozpoczynają się: "64XX" i nie wszystkie "63XX". Nadajniki, których CID rozpoczyna się od "46XX" nie emitują Cell Info..., ale
to dobry znak, bo i tak większość miasta ma już cell info :))) Zauważyłem, że jakiekolwiek zmiany w usłudze Cell Info następują w czwartki... Więc czekajmy do kolejnego ;-)
BRAWO ERA :-)

Obrazek

 #289361  autor: Marens
 21 wrz 2008, 20:25
Może z trochę innej beczki, proponuję zrobić listę ciekawszych Cell info

Przykładowo:
"Sleza 718m n.p.m-Sulistrowiczki"

 #289369  autor: tomico
 21 wrz 2008, 21:01
zik pisze:a jakie typowe i nietypowe cell info emitują nasi operatorzy w miejscach nietypowych? Mam na myśli góry (np. Kasprowy Wierch, Śnieżkę itp), duże doliny :) (np. Kopalnia w Wieliczce, metro), morza, jakieś biurowce itp itp.

Ja np. wiem z doświadczenia (obserwacji) iż Orange ma btsa na platformie wiertniczej Petro Bałtyk która znajduje się na Bałtyku ok. 70 km na płn od Władysławowa. Emituje cell info PETRO BALTYK
Zgadza się w poprzednim roku na wakacjach łapałem ten petro baltyk. Tychy też mają ciekawy cell info ;P Pisze: "Tychy. Dobre miejsce". Ale tutaj akurat chyba miasto wystąpiło do Orange o nadanie takiej nazwy.

 #289457  autor: djfafa
 22 wrz 2008, 15:30
tomico pisze:
zik pisze:a jakie typowe i nietypowe cell info emitują nasi operatorzy w miejscach nietypowych? Mam na myśli góry (np. Kasprowy Wierch, Śnieżkę itp), duże doliny :) (np. Kopalnia w Wieliczce, metro), morza, jakieś biurowce itp itp.

Ja np. wiem z doświadczenia (obserwacji) iż Orange ma btsa na platformie wiertniczej Petro Bałtyk która znajduje się na Bałtyku ok. 70 km na płn od Władysławowa. Emituje cell info PETRO BALTYK
Zgadza się w poprzednim roku na wakacjach łapałem ten petro baltyk. Tychy też mają ciekawy cell info ;P Pisze: "Tychy. Dobre miejsce". Ale tutaj akurat chyba miasto wystąpiło do Orange o nadanie takiej nazwy.
Właśnie przecież miasta lub firmy mogłyby się w ten sposób reklamować.

 #289476  autor: Marens
 22 wrz 2008, 17:21
tomico pisze: "Tychy. Dobre miejsce".
Też złapałem w Tychach, ale w Plusie.

 #289493  autor: Gadulski
 22 wrz 2008, 19:23
Zgadza sie w Tychach wszyscy operatorzy emitują "Tychy. Dobre miejsce" :) Fajny pomysł na promocję miasta :-) Ci co przemieszczają się na przykład pociągiem wiedzą już jakiego sloganu używa miasto "Tychy" :))) Ciekawych nazw w sieciach nie brakuje, dlatego też powstała podstrona Cell Info Era na stronie www.btsy.eu :-) Zapraszam serdecznie :-) Osobiście bardzo podoba mi się nazwa "Park Krajob. Gora Sw.Anny" oczywiście w Erze :) a także "Plac gen.J.Bema", "Rondo R.Reagana-Pl.Grunwaldzki", "Ibn Siny Avicenny" w Erze, we Wrocławiu bardzo ładne i czytelne nazwy :)

Obrazek

 #289835  autor: Marens
 24 wrz 2008, 20:35
Gadulski pisze: "Ibn Siny Avicenny" w Erze, we Wrocławiu bardzo ładne i czytelne nazwy :)
Zawsze to mam na cmentarzu Grabiszyńskim...

PS. Jak robisz te screeny?

http://www.btsy.eu/wroclaw.html

Pewne aplikacja na Symbianie...
Dołączyłbym się do projektu, ale nie mam jak robić screenów.

 #290242  autor: Gadulski
 27 wrz 2008, 22:08
Tak, to jest aplikacja na Symbianie - "FileExplorer" :) Ja screeny robię na Nokii 6630 :-)
Szkoda :(((

Obrazek

 #290244  autor: Marens
 27 wrz 2008, 22:28
Gadulski pisze:Tak, to jest aplikacja na Symbianie
Czyli pozostaje czekać aż N95 8GB będzie w bardziej przystępnej cenie.
  • Strona 13 z 98
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 98
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 98