DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 14 z 98
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 98

 #290245  autor: Gadulski
 27 wrz 2008, 22:37
:-)
Mam nadzieję, że przyjdą takie czasy i również Twoje screeny (nie tylko z Wrocławia) trafią na stronę www.btsy.eu :)
A pojawia sie teraz nazwa "Ibn Siny Avicenny"??
Ostatnio jak tamtędy jechałem nic mi nie wskoczyło...

Obrazek

 #290266  autor: Marens
 28 wrz 2008, 10:02
Gadulski pisze::-)
A pojawia sie teraz nazwa "Ibn Siny Avicenny"??
Ostatnio jak tamtędy jechałem nic mi nie wskoczyło...
Nie poradzili sobie do końca z naprawą Cell-info.
Tak jak już wcześniej pisałeś nie na wszystkich stacjach jest cell-info.

Przykładowo na Gaju nie wyświetla się cell-info.

 #290275  autor: toms33
 28 wrz 2008, 11:33
Mam pytanie do użytkowników nokii z symbianem. Jak ustawić cell info, żeby wyświetlało się cały czas na ekranie a nie tylko przez chwilę? Bawiłem się Nokią N95 z Ery i cell info na niej pokazywało sie tylko przez chwilę po odblokowaniu klawiatury, a następnie znikało. Nie miało wpływu na to z jakiej stacji bazowej telefon korzystał, ponieważ sytuacja się powtarzała niezależnie od nadajnika. Dodam, że telefon był na profilu ogólnym (wiem, że jak jest ustawiony inny profil, to zamiast cell info wyświetla się nazwa profilu). Czy trzeba zmieniać coś w ustawieniach żeby CI było widoczne na ekranie cały czas, a nie tylko przez kilka sekund?

 #290318  autor: Pawrzes
 28 wrz 2008, 17:14
Aby Cell Info wyświetlało się cały czas w Nokiach z Symbianem musi być wyłączony "Aktywny tryb gotowości"
Narzędzia > Ustawienia > Ogólne > Personalizacja > Tryb gotowości

Niestety tak to jest w Nokii że telefony zaawansowane technologicznie nie radzą sobie z Cell Info np. ucinanie dłuższych nazw a np. modele z niższej półki np. 1600 wyświetlają całą nazwę która płynnie przesuwa się na wyświetlaczu...

Pozdrawiam

 #290381  autor: BTS_lodz
 29 wrz 2008, 10:45
Pawrzes pisze:Aby Cell Info wyświetlało się cały czas w Nokiach z Symbianem musi być wyłączony "Aktywny tryb gotowości"
U mnie w E51 czy jest włączony "Aktywny Tryb Gotowości", czy też nie to i tak nazwa z CellInfo znika po kilku sekundach.

 #290620  autor: nazad
 01 paź 2008, 10:30
w e65 mam tak samo, po odblokowaniu klawiatury pojawia sie na chwile i zaraz znika,
zastanawia mnie czy wirtualni maja jakis wplyw na tekst cell info taki np. mobilking moglby skorzystac :)
 #290967  autor: Gadulski
 04 paź 2008, 08:20
Wydaje mi się, że operatorzy wirtualni nie mają wpływu na Cell Info... Bazują najczęściej na trzech telekomunikacyjnych gigantach i od nich "pobierają" Cell Info...
Z drugiej strony trzeba też mieć pomysł na Cell Info... Co chciałbyś ujrzeć w Cell Info Mobilking???
A w dolnośląskim pojawił się nowy ewenement wśród nazw w Cell Info Era:
"gm.Przeworno/gm.Wiazow"
Do tej pory żadna z nazw gminy nie była oddzielona "/" zawsze był to myślnik "-" :)
Pozdrawiam.

Obrazek

 #291735  autor: toms33
 09 paź 2008, 00:39
Jestem ciekaw czy tylko Nokie ograniczają cell info do 20 znaków, czy jest to tendencja ogólnie nowych telefonów. Ale z moich obserwacji wynika, że tylko Nokia ucina cell info. Niedawno miałem okazję bawić się kilkoma Samsungami z ery i wszystkie prawidłowo wyświetlały nazwę "Krakowskie Przedmiescie" w całości, podczas gdy Nokie: "Krakowskie Przedmies". Obserwowałem to na Samsungu U900 Soul (gdzie nazwa wyświetlała się w całości w jednej linijce) oraz na F480 z dotykowym ekranem (nazwa przesuwała się po wyświetlaczu). Jestem ciekaw jak sprawa się przedstawia na telefonach Samsunga z Symbianem.

 #291742  autor: kowcio
 09 paź 2008, 07:28
toms33 pisze:Jestem ciekaw czy tylko Nokie ograniczają cell info do 20 znaków, czy jest to tendencja ogólnie nowych telefonów.
Nie każde, chyba tylko te z Symbianem, albo w ogóle te nowe. Takie tanie Nokie pokroju 1600/1208/1650 itp wyświetlają całą nazwę, jak to już ktoś wyżej napisał.

Jak to u Samsunga z Symbianem, to niestety nie mam zielonego pojęcia.

 #291821  autor: mikropudzian
 09 paź 2008, 17:55
We Wrocławiu znowu kicha. Nie ma cell info przynajmniej w centrum..
 #291908  autor: Gadulski
 09 paź 2008, 21:43
U mnie Cell Info wskakuje ;))) Póki co spodziweaj się Cell Info na Karłowicach, ulicach: Trzebnickiej, Jedności Narodowej, Gajowickiej, J.Hallera oraz w okolicach Mostów Trzebnickich... Nadajniki mające CID 64XX mają w 100% Cell Info, niektóre 63XX np. "Plac gen.J.Bema", z kolei wszystkie 46XX Cell Info nie nadają... Tak więc "Plac Jana Pawla II", "Plac Solidarnosci", "Legnicka", "Lotnicza", "Popowice" itd... na wyświetlaczach nie wskakują...
Byłem dziś też na Opolszczyźnie - tam Cell Info działa bez zarzutów :) Złapałem np. "Bory Niemodlinskie" czy też "Proszkow-Autostrada" :)
Pozdrawiam.

[ Dodano: 2008-10-11, 10:10 ]
http://sx1.pl/bartsam/gsm/sx1/gr-230/skscr1.jpg
Zwróćcie uwagę na to Cell Info (NIE MOJEGO AUTORSTWA) Tutaj widać całą nazwę mimo, że jest długa a screen najprawdopodobniej został wykonany na telefonie z Symbianem... ;))

Obrazek

 #292355  autor: toms33
 12 paź 2008, 16:03
Zwróćcie uwagę na to Cell Info (NIE MOJEGO AUTORSTWA) Tutaj widać całą nazwę mimo, że jest długa a screen najprawdopodobniej został wykonany na telefonie z Symbianem...
Rzeczywiście ciekawe... Dziwnie to wyświetla. Z tym że akurat w tym przypadku jest to 14 znaków, z którymi chyba wszystkie telefony dają sobie radę. W Nokiach cała ta nazwa "Poprad a okolie" wyświetlałaby się w jednej linijce. Ciekawe jak by tu to wyglądało gdyby na tym screenie nazwa była dłuższa niż 20 znaków, czyli tam, gdzie Nokie z wyższej półki ucinają cell info :wink:

 #292384  autor: Pawrzes
 12 paź 2008, 18:28
Nazwa cała bo ma nie więcej niż 20 znaków. Stare Nokie z Symbianem np. 6600 wyświetlają 2 linie po 10 znaków więc np. wyrazy mogą być pocięte na 2 części.

Pozdrawiam
 #292571  autor: Gadulski
 13 paź 2008, 20:42
Tom!!! Widzę że jesteś z Lublina :)) Mógłbyś przytoczyć kilka nazw w Cell INfo Ery z tego miasta??
Pozdrawiam. :)

Obrazek

 #292628  autor: toms33
 14 paź 2008, 10:39
Tom!!! Widzę że jesteś z Lublina :) ) Mógłbyś przytoczyć kilka nazw w Cell INfo Ery z tego miasta??
Oczywiscie :-) A więc tak: Krakowskie Przedmiescie, al.Raclawickie, Zana, Zwiazkowa, al.Krasnicka, Jana Pawla II, Kunickiego, Srodmiescie, Stare Miasto, Weglin, Wieniawa, Majdan Tatarski, Czechow, Czuby, Dworzec PKP, E.Leclerc, Miasto Akademickie, Politechnika Lubelska.

To tylko przykładowe nazwy które sobie przypomniałem. Jest jeszcze wiele innych :)
Pozdrawiam

 #292694  autor: latan
 14 paź 2008, 15:17
zauwazylem, ze wczesniej pojawila sie sugestia odnosnie cell info mobilking, ja bym do tekstu jeszcze dodal obrazek, chociazby taki z kalendarza mobilking, calkiem sugestywny ;D
 #292706  autor: Gadulski
 14 paź 2008, 16:21
Dzięki Wielkie za te nazwy :) Ja jak byłem w Lublinie porobiłem screeny Cell Info Ery (znajdziesz je na: http://www.btsy.eu/lublin.html ) Znalazłem też błąd w usłudze Radar: jedna z anten emitowała: Lublin, E.Leclerc, Ruby zamiast "Rury"... Zgłosiłem ten błąd PTC Era z sugestią zmiany na: Lublin, E.Leclerc, Tomasza Zana. Ciekawe czy to się zmianiło...
Pozdrowionka
Ostatnio zmieniony 11 lis 2008, 07:06 przez Gadulski, łącznie zmieniany 1 raz.

Obrazek

 #296922  autor: Marens
 10 lis 2008, 20:34
Ogłaszam, że Cell info w Erze rozrasta się. Coraz więcej lokalizacji ma cell-info.
Jednak Era w niektórych lokalizacjach poszła na skróty "Wrocław".

 #296998  autor: Gadulski
 11 lis 2008, 07:10
Do Marens-a
Nazwy w Cell Info Era przeważnie są dwie. Emitowane są one naprzemiennie... Więc gdy ujrzysz "Wrocław" spróbuj sie przemieścić, lub zainicjować dowolne połączenie. Po zakończeniu połączenia być moze wskoczy ta druga nazwa, którą emituje antena :)
Np. na Placu J.Bema jest:
"Wrocław" na przemian z "Plac gen.J.Bema"
Pozdrawiam.

Obrazek

 #297192  autor: Marens
 11 lis 2008, 21:34
Jutro przetestuje
  • Strona 14 z 98
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 98
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 98