DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #322479  autor: express100
 11 mar 2009, 23:27
9.03. przed północą wysłałem do Marcina Gruszki maila o poniższej treści:
Kod: Zaznacz cały
Nazywam się Sebastian Z., w sierpniu kończę 17lat [...]
 Mam u Was dwa numery w Starej Play Karcie (790qwerty) od
16.03.2007r. i drugi numer 793qwerty od lipca 2008r.
Odkąd wiem o Fresh'u to chciałem w tym miesiącu przenieść MÓJ NUMER z
SAMI SWOI ZAREJESTROWANY na mnie (885qwerty) do Play na Kartę, ale
niestety Play jako jedyny operator nie pozwala na przenoszenie i
rejestrowanie numerów na niepełnoletnich- jako jedyny operator w
POLSCE! Za miesiąc chciałem przenieść numer z Orange
(516qwerty) oraz dwa numery z Heyah (880qwerty oraz 886qwerty).
790qwerty oraz 793qwerty są zarejestrowane na moją mamę mimo iż ani ona
ich nie używa, ani nie pisze reklamacji. Bardzo mi z
tego powodu przykro ponieważ w Erze, Plusie czy Orange mogę mimo iż
jestem niepełnoletni podpisać umowę np. na TAK TAK FONA, a w play nawet
głupiego pre-paida nie można zarejestrować lub przenieść z innej sieci. [...]
Gdy próbowałem przenieść numer z Samych Swoich do PLAY, Konsultant pokazał mi na
komputerze że system przez niepełnoletność nie przyjął zgłoszenia, a nie
mam zamiaru iść do Plusa aby mamie przekazać numer 885qwerty i łaskawie
móc pójść popatrzeć jak mamie system przyjmuje zgłoszenie[...] To jest po prostu
przykre, mimo, że ofertę macie najlepszą w Europie a może i na Świecie
to jesteście siecią "TYLKO DLA PEŁNOLETNICH", i dlatego niestety zamiast
zapłacić u Was 29gr. w Play Fresh, będę płacił nadal 66gr do wszystkich
oraz 24gr do SS i stac. w Sami Swoi, więcej w Orange i Heyah, ale
za to tam nie będę "poniżony".
Marcinie, mam nadzieję że załatwisz jakoś tą sprawę i będę mógł
przenieść te wszystkie numery i doładowując za 5zł będę miał numer ważny
AŻ ROK.[...]
Pozdrawiam cały zespół Playowców!
Sebastian Z. 
Dziś otrzymałem telefon z Playa i obiecali mi że postarają się załatwić sprawę w ciągu miesiąca.
Błagam nie piszcie tylko, że nie powinienem tak pisać o "poniżeniu", ale byłem "bardzo zdenerwowany", a do tego jeszcze bardzo się denerwuję.
Tam gdzie wstawiłem [...] pisałem o sobie.
Ostatnio zmieniony 08 lip 2009, 15:34 przez express100, łącznie zmieniany 1 raz.

Doładowania do wszystkich sieci- www.blue.pl
PLAY- STARA, NOWA, FRESH
Orange- NOGo, OPOP
T-Mobile- NTT i Happy8, Heyah NOWA i PAKIETOWA
mBank mobile 19gr+50MB+100zł/m-c

 #322480  autor: toomi
 11 mar 2009, 23:31
express100, przyjęliśmy do wiadomości fakt Twojej korespondencji z panem gruszką :) Z tego co widzę o pooc lub komentarz nie prosisz

 #322485  autor: express100
 11 mar 2009, 23:45
Myślałem, że sami będziecie komentować, ale jak widać trzeba poprosić :P
Czy też mieliście takie problemy jak ja? Czy będziecie przenosić numer do Playa? Czy komuś udało się kiedyś zarejestrować/przenieść numer do Playa? :wink:

Doładowania do wszystkich sieci- www.blue.pl
PLAY- STARA, NOWA, FRESH
Orange- NOGo, OPOP
T-Mobile- NTT i Happy8, Heyah NOWA i PAKIETOWA
mBank mobile 19gr+50MB+100zł/m-c

 #322489  autor: toomi
 11 mar 2009, 23:58
Nie mam takich problemów, juz kilka lat jestem pełnoletni, ale Ty rzeczywiście masz trudność. Powodzenia. Ciekawe jak się sprawa zakończy

 #322702  autor: piokuk
 13 mar 2009, 13:45
A nie możesz poprosić Mamy, żeby to załatwiła? Jeśli Play nie chce rozmawiać z Tobą jako osobą posiadającą wciąż ograniczoną zdolność do czynności prawnych to spróbuj przez Twojego ustawowego przedstawiciela czyli jednego z rodziców. Tak na marginesie to wydaje mi się, że postępowanie Play jest niewłaściwe. Przeniesienie numeru do innej sieci w pre paidzie jest dla mnie z cywilistycznego punktu widzenia drobną, bieżącą sprawą życia codziennego do której dokonania powinieneś być uprawniony. To nie jest przecież abonament z którym łączą się niekiedy kilkuset złotowe miesięczne zobowiązania.

 #322721  autor: Tomek_19
 13 mar 2009, 15:07
express100, dziwne są te problemy Playa z rejestracją. Lata temu (w 2001; miałem niecałe 16 lat), kiedy byłem w Idei, rejestrowałem numer na paszport i nie było problemu. W karcie rejestracyjnej Play, którą mam przed sobą, jest rubryka "dokument tożsamości". Nie jest napisane, że musi być "dowód osobisty", więc nie wiem, czemu system nie chciał zarejestrować niepełnoletniego użytkownika. Próbowałeś może zarejestrować numer na paszport, o ile go posiadasz?

Nie wiem do końca, w czym jest problem. Czy chodzi o datę urodzenia, czy koniecznie trzeba rejestrować numer na dowód?

Poza tym w Polsce można mieć dowód osobisty po ukończeniu 13 roku życia.

 #322814  autor: express100
 13 mar 2009, 23:01
Tomek_19- mam już dowód osobisty. W Erze, Plusie i Idei(Orange), rejestrowałem już dawno numery na paszport.
piokuk pisze:A nie możesz poprosić Mamy, żeby to załatwiła?
Mam zarejestrowane dwa numery na mamę, ale muszę pisać reklamacje, zapytania oraz jest problem z rozmowami z konsultantami (mama się nie zna) oraz były problemy z odbiorem telefonu na deser, bo była b.chora, ale niestety żadne upoważnienie nic nie dawało.
piokuk pisze:Jeśli Play nie chce rozmawiać z Tobą jako osobą posiadającą wciąż ograniczoną zdolność do czynności prawnych to spróbuj przez Twojego ustawowego przedstawiciela czyli jednego z rodziców.
To by było chore żebym biegał, do plusa, ery i orange aby przepisać numery na mamę, to im powinno zależeć. Mama pracuje i nie ma czasu na takie "głupoty". Na mnie był mamy TT Fon zarejestrowany, mojego ojca abonamenty i Mixy, bo nie mają czasu załatwiać (reklamacje itp.) i szczerze mówiąc to nie umieją tego robić. Abonamenty i Mixy na siebie podpisywałem w Erze i Orange, byłem młodszy, miałem tylko paszport i mimo to nikt nawet nie chciał dowodu (nie wiedziałem czy mi się uda podpisać taką umowę, ale system przyjął i PESEL i paszport).

Doładowania do wszystkich sieci- www.blue.pl
PLAY- STARA, NOWA, FRESH
Orange- NOGo, OPOP
T-Mobile- NTT i Happy8, Heyah NOWA i PAKIETOWA
mBank mobile 19gr+50MB+100zł/m-c

 #322839  autor: kwistas
 13 mar 2009, 23:53
Brat mojego kumpla pamiętam zarejestrował numer w pomarańczy na legitymacje szkolną i to przez internet i nawet Orange się nic nie burzył. Z tego co wiem właśnie brat mojego kumpla korzysta od paru miesiecy z PLAY rzeczywiście nie można zarejestrować numeru na osobę niepełnoletnią, jeśli sprawa ma być rozwiązana w ciągu miesiąca to pewnie będzie rozwiązana. express100 daj znać jak się sprawa potoczy.

 #323026  autor: yagi
 15 mar 2009, 03:32
Nie mozna podpisc umowy na TT Fon z osoba niepelnoletnia poniewaz taka umowa zgodnie z prawem jest niewazna... Gratuluje sprzedawcy takiej akcji...

Obrazek

:!: Yagi's Para Para Dekkai Mara Mix (14.09.2010)

 #324025  autor: Marens
 20 mar 2009, 08:36
Zainteresuj się tymczasowym dowodem, wtedy nikt nie będzie zwracał uwagi na wiek.

 #324026  autor: lukaszw
 20 mar 2009, 09:14
Toć jak byk jest napisane że system odrzucil po wpisaniu daty urodzenia także dowód tymczasowy raczej nastawienia systemu nie zmieni :)

 #324056  autor: thonka
 20 mar 2009, 14:24
Marens pisze:Zainteresuj się tymczasowym dowodem, wtedy nikt nie będzie zwracał uwagi na wiek.
czytaj wszystko pokolei...
express100 pisze:mam już dowód osobisty.
rowniez z czasow idei (ok 6 lat temu) rejestrowalem karty sim na legitymacje szkolna (seria dokumentu brzmiala LS), ale za cholere nie chciano mi sprzedac zestawu pop twierdzac, ze jestem za mlody ;)

z jednej strony system jest zrobiony dobrze. rejestracja karty sim powinna byc tylko dla pelnoletnich osob, bo za telefoniczne wybryki niepelnoletniej osoby i tak odpowiada rodzic/opiekun. Witamy w panstwie nadetej biurokracji i prawa.

Wg kodeksu cywilnego osoba miedzy 13 rokiem zycia, a pelnoletnoscia moze zawierac bez problemu 'umowy w drobnych, biezacych sprawach zycia codziennego' (zakupy w sklepie za rogiem itp), a zawarcie umowy o swiadczenie uslug telekomunikacyjnych do takich nie nalezy (mimo tego, ze to oferta na karte i nic nie podpisujesz to z pierwszym polaczeniem akceptujesz regulamin) i wymaga potwierdzenia przez opiekuna, a wypadku braku potwierdzenia umowa taka jest niewazna.

to ze w Polsce jest tak, ze sieci przymykaja na to oko, a nie inaczej (watpie czy w Niemczech gdzie jest obowiazek rejestracji kart osoba niepelnoletnia moze zarejestrowac karte) to inna sprawa.

Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości - Terry Pratchet

 #345310  autor: express100
 08 lip 2009, 15:40
Wczoraj na blogu Marcina, pojawił się wpis
Kod: Zaznacz cały
w Play jest  możliwa rejestracja niepełnoletnich użytkowników usługi prepaid. Rejestracji mogą dokonywać niepełnoletni użytkownicy prepaid, którzy nie mają ukończonych 18 lat, ale ukończyli 13 lat i legitymują się dokumentem potwierdzającym tożsamość tj.dowodem osobistym lub paszportem. Niepełnoletni użytkownicy prepaid po zarejestrowaniu mogą korzystać z uprawnień przysługujących im na podstawie Regulaminu świadczenia usług telekomunikacyjnych w szczególności dotyczących procesu reklamacyjnego i obsługi serwisowej. Niepełnoletni użytkownicy prepaid do momentu ukończenia 18 roku życia nie mogą dokonać zmiany usług z oferty prepaid na ofertę abonamentową lub Mix oraz nie będą otrzymywać komunikatów marketingowych.
 
Jeśli niepełnoletni użytkownik prepaid nie posiada dowodu tożsamości, wówczas rejestracji w jego imieniu może dokonać jego opiekun prawny.
Link do wpisu
Bardzo się cieszę, że Marcin mi/nam to załatwił tak jak obiecał. :-D
Jutro idę z wieloma numerami do Salonu oraz zarejestrować numery Fresh, oraz później już z dwoma osobami (z mamą na którą są dwa numery oraz ze znajomym na którego są wszystkie osiem numerów WPmobi).
Pozdrawiam! :-D

Doładowania do wszystkich sieci- www.blue.pl
PLAY- STARA, NOWA, FRESH
Orange- NOGo, OPOP
T-Mobile- NTT i Happy8, Heyah NOWA i PAKIETOWA
mBank mobile 19gr+50MB+100zł/m-c