DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 16 z 182
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 182

 #331974  autor: tomko111
 27 kwie 2009, 16:56
Wodzynek pisze:Jest oferta na 18 miesięcy i za 45 zł mam co miesiąć166 minut + 500 minut do PLAY. I tutaj mam pytanie. Jak są rozliczane te minuty ? Czy np. jak dzwonie do Ery to mi schodzi z tych 166, a jak do PLAYA to z tych 500 ?
Tak jak napisałeś, czyli jeżeli dzwonisz do innych operatorów aniżeli Playa to pobiera Ci z tych 166 minut, natomiast jeżeli dzwonisz do Playa to z tych 500 minut.
I tutaj to samo pytanie, czy to jest rozliczane z korzyścią dla mnie tj. że jak dzwonie do PLAY to schodzi z tych 500 minut ?
j.w.
Wodzynek pisze:Powiedzcie, co polecacie ? A może dużo bardziej opłaca się przenieść numer do Fresha ?
Piszesz SMSy, czy tylko dzwonisz?
Jeżeli nie potrzebujesz telefonu to jak najbardziej polecam Fresha. Po pierwsze nie jesteś związany z operatorem żadnym aneksem, po drugie we Freshu masz minutę za 29gr, więc jeżeli doładujesz za 50zł to masz ok. 172 minuty oraz 5000 SMSów za darmo do wszystkich sieci ważnych przez 50 dni. Możesz również kupić max. 3 pakiety w miesiącu - 100 minut do Playa i na stacjonarne za 5zł.

 #331976  autor: jahu
 27 kwie 2009, 16:56
Wodzynek, skoro koło 60 to jeśli to były głownie rozmowy to wychodzi że potrzebujesz 140 min, zakładając że nie interesuje Cię wnikliwe analizowanie kto z jakiej sieci , stacjonarnych i playowych stosunkowo nie wiele we freshu wyjdzie Cię to 40 zł. Ceny spadają - przez rok myślę że będzie jeszcze 1 obniżka, więc jeśli nie masz zamiaru znacząco zwiększać ilości rozmów, usług itd. to można rozważyć fresha.

Jeśli masz pewność że w zupełności Ci wystarczy około 150 min rozmów oraz pasowało Ci dotychczas związanie się na okres 2 lat to bierz Replay z telefonem z opcją Pakietu minut do wszystkich (chyba że dużo masz rozmów Play+stacjonarne to 2 wariant). Dostaniesz nową słuchawkę, jak się nie spodoba podaruj komuś, sprzedaj z zyskiem (500 zł drogą nie chodzi..) etc..

Aha i w tej ofercie 18 mies to ten pakiet 500 min daja tylko na rok, poza tym skoro więcej nie wydzwaniasz to po co marnować dostępne minuty - bo te przepadają. (Moim zdaniem skoro się ktoś chce wiązać to bez większej różnicy 18 czy 24 miesięcy)

 #331996  autor: djfafa
 27 kwie 2009, 17:37
Miałem brać Replay ale nigdzie nie ma LG KU 990 a akurat to chciałem więc przyjdzie przejść na Frsha.

 #331999  autor: tomko111
 27 kwie 2009, 17:41
djfafa, ale jest LG KU 990i :wink:

 #332043  autor: Wodzynek
 27 kwie 2009, 19:48
Dzięki wielkie Tomkoo111 Wydaje mi się, że jednak nie będę przedłużał umowy. Mam 2 czy 3 numery w PLAY, z którymi dość często rozmawiam dlatego przejdę do Fresha i zaoszczędzę na tym wykupując pakiet 100 minut za 5 zł. W zupełności wystarczy na miesiąc. Do tego darmowe smsy do wszystkich sieci. Doładowanie 50 zł na miesiąc wystarczy mi spokojnie. Wyjdzie na to, że za smsy w ogóle nie będę płacił ;D

Trochę to wszystko dziwne. Ktoś kto przychodzi nowy ma lepsze warunki w prepaid niż ktoś kto chce przedłużyć umowę bez telefonu w postpaid. No ale widocznie takie prawa rynku :)

Powiedzcie mi jeszcze tylko, co powinienem zrobić, aby po zakończeniu umowy przenieść numer do PLAY FRESH. Umowa kończy mi się 6 czerwca.

 #332047  autor: tomko111
 27 kwie 2009, 19:53
Wodzynek, złożyć wypowiedzenie miesiąc wcześniej, zaznaczając, że po skończonej umowie chcesz przejść do Fresha. :)

 #332099  autor: jahu
 27 kwie 2009, 21:17
Wodzynek, wypowiedzenie musisz złożyć najpóźniej ostatniego dnia miesiąca poprzedzającego (czyli do końca maja - liczy się data przyjęcia wypowiedzenia) - przy czym wg wszelkich znaków na niebie i ziemi przejście będzie dopiero 1 lipca - bo naliczają cały okres rozliczeniowy....

 #332670  autor: petix
 01 maja 2009, 09:53
Mam pytanie do osób które od dzisiejszego dnia powinny byc w play frash po zakonczonej umowie. Ja sprawdzam dzis konto i dalej mam abonament a najlepsze to ze gosc na BOK mówi ze przejscie liczy sie od dnia zgłoszenia dyspozycji w salonie i przejde dopiero za miesiąc. Czekam na komentarze osób które maja od dzisiaj Fresha.

 #332672  autor: jahu
 01 maja 2009, 10:22
petix, a kiedy zgłosiłeś? jeśli w kwietniu to przeniesienie dopiero 1 czerwca

 #332675  autor: petix
 01 maja 2009, 10:49
Umowa konczyła mi sie w kwietniu dokładnie 19. W marcu wysłałem wypowiedzenie i informacje o chęci migracji do oferty na kartę. 28 marca dostałem pismo iz jest im przykro itd i ze umowa konczy sie 1 maja. Potem okazało sie ze przejsc z tym samym numerem nie mozna az do 8 kwietnia kiedy Gruszka na blogu napisał o takiej możliwości. 15 kwietnia poszedłem do salonu aby złozyc taką dyspozycje ale nikt nie mówił o jakims okresie po którym ta dyspozycja bedzie uwzględniona.

 #332679  autor: djfafa
 01 maja 2009, 10:58
A ja z innej beczki.
Petix na jaki adres wysłałeś wypowiedzenie?

 #332706  autor: kamil1221
 01 maja 2009, 12:50
adriaanek pisze:jestes pewien, ze otrzymałeś 2 x po 500 minut ? Regulamin Play mowi...

"Numer MSISDN, któremu ma zostać przyznany Pakiet 500 minut może być wskazany
jedynie w momencie zawierania Umowy w Punkcie Sprzedaży P4. Ponadto wskazany Numer
MSISDN:
Po stosownej reklamacji Play przyznał mi rację oraz włączył dodatkowe 500 minut. W sumie mam teraz 1000 minut przez 6 mies. do Play i na stacjonarne.
Oczywiście rabat na abonament przez 9 mies. - co daje 45zł. Dodatkowo dzięki nowym pakietom za 5 zł mam 200 smsów/mmsów do wszystkich sieci - czyli koszt wiadomości to 0,025gr. Podsumowując - kwota 65zł tak na prawdę jest do wykorzystania na połączenia do innych sieci.
Fresh nie da mi aż tyle :)

 #332745  autor: jahu
 01 maja 2009, 21:38
petix, z tego co piszesz złożyłeś 2 wypowiedzenia - pierwsze które nie doszło do skutku a które miało mieć zapadalność 1 maja i drugie z 15 kwietnia - to już zaakceptowane przez Play który tym razem dopuścił możliwośc przeniesienia do prepaida. Działają zapisy regualminowe a więc stare wypowiedzenie nie ważne a nowe przyniesie skutek 1 czerwca - bo maj to będzie ostatni pełny okres rozliczeniowy - to tyle jeśli chodzi o moją interpretację

 #332912  autor: yanek
 03 maja 2009, 00:32
petix pisze:Mam pytanie do osób które od dzisiejszego dnia powinny byc w play frash po zakonczonej umowie.
Mój brat właśnie 1.05 został przeniesiony z Play Abonament 50 do Play Fresh :-P

Niemniej jednak trochę to dziwnie wyglądało, bo jeszcze ok 5 rano jak sprawdzałem to pod *101# widniało nowe 70zł, ale że pora była wczesna to nigdzie nie dzwoniłem (ciekawe co by zrobili, jakby im wydzwonić te 70zł? :-D) tylko poszedłem spać dalej. Około 9-10 już było 0,00 zł i numer we Freshu.

Sprzedam NOWE google GALAXY GEAR VR Lite http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 15#p853315

 #332913  autor: tilla
 03 maja 2009, 00:35
jak to co by zrobili?
po prostu kazaliby za to zapłacić...

zresztą nie zdziwiłabym się, gdyby na najbliższej fakturze (tej za kwiecień) była opłata z góry za abonament za maj... i dopiero miesiąc później faktura korygująca uwzględniająca to, że numer został 1 maja wyłączony ;-) no, ale zobaczymy - może Play ma jakiś system, który będzie potrafił to ominąć ;-)

 #333417  autor: B
 05 maja 2009, 22:19
Wiecie może, czy przy przedłużeniu umowy można zachować "otrzymany" od innego abonenta pakiet urodzinowy 500 min do play i na stacjonarne? Oczywiście nie na stałe ;) tylko do końca promocyjnych 6 m-cy...

Pani w boku nie potrafiła odpowiedzieć mi na to pytanie i mamrotała coś o możliwych problemach technicznych, a wertując regulaminy nie mogłem doszukać się jednoznacznego zapisu dotyczącego tej kwestii :/

Po trzech telefonach i wizycie w salonie wreszcie udało mi się uzyskać odpowiedź na to jedno, jakże skomplikowane pytanie...
Mimo iż pakiet nie jest przyznany na podstawie mojej obecnej umowy, po podpisaniu nowej straciłbym do niego prawo. Ogólnie oferta jest lipna, ale zabieranie prezentu to już całkowite przegięcie. Czyli mogą się wypchać.

 #335469  autor: Matt.
 16 maja 2009, 11:37
od poniedziałku wchodzi taryfa miesiąca z promocją wiosenną dla przedłużających umowę. OP 65 w cenie 50zł przez cały okres trwania umowy . jak się nie mylę , ale tego już w regulaminie do końca sobie nie sprawdziłem niestety , będzie można skorzystać z darmowych pakietów jakie w tej chwili daje nam promocja wiosenna ( minut do play , minuty do wszytskich , albo sms do wszystkich na 6 lub 12 m-cy . ) :)

Let's PLAY
 #335838  autor: OSTATNI MOHIKANIN
 18 maja 2009, 13:27
Witam szanowne forumowiczki i forumowiczów...

Z uwagi na problem przed jakim stanąłem - przedłużenie oferty ;-), postanowiłem wystosowac ponizszy temat.

29 lipca formalnie mija mi czas trwania umowy w sieci PLAY. Okazuje się, ze oferta przedłużeniowa jest juz gotowa ale nie zadowalająca rzecz jasna dla mojej osoby.

W tej chwili mam jeszcze stara 150- tkę i mówiąc szczerze nie chciałbyj jej zmieniać. Jednak abym zyskał zniżkę 50 % TANIEJ ABONAMENT lub 150 DODATKOWYCH MINUT muszę zmigrować na ONE PLAY...

Moje pytanie jest zatem następująca;

Istnieje mozliwośc wynegocjowania z PLAY abym został przy abonamencie 150 zł oraz otrzymał minimum:
a) 50 % znizki na abonament przy podpisaniu cyrografu na 18 miesięcy + telefon
b) 50 % znizki na abonament przy podpisaniu cyrografu na 18 miesięcy + 150 min dodatkowo

Czy ktos przedłużał już umowę na przyzwoitych warunkach?

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

 #335875  autor: tomko111
 18 maja 2009, 16:44
OSTATNI MOHIKANIN, z doświadczenia wiem, że oferty przedłużeniowe Playa są stałe i nie można wynegocjować żadnej innej zniżki na telefon bądź na abonament, no chyba, że Twoje rachunki są w granicach mniej więcej 300zł.
OSTATNI MOHIKANIN pisze:Istnieje mozliwośc wynegocjowania z PLAY abym został przy abonamencie 150 zł oraz otrzymał minimum:
a) 50 % znizki na abonament przy podpisaniu cyrografu na 18 miesięcy + telefon
b) 50 % znizki na abonament przy podpisaniu cyrografu na 18 miesięcy + 150 min dodatkowo
Nie ma takiej możliwości.
OSTATNI MOHIKANIN pisze:Czy ktos przedłużał już umowę na przyzwoitych warunkach?
Według mnie oferta Playa jest bardzo przyzwoita w porównaniu do innych operatorów i nie ma co narzekać... :D
  • Strona 16 z 182
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 182
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 182