DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 3 z 11
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11

 #332645  autor: asziatko
 30 kwie 2009, 23:40
kowcio, a takiej nazwy jak STARY BROWAR w Erze na terenie Poznania nie ma?. Jak by była to był byś w stanie zrobić screena?.

W Kontakcie,
Artur

 #332661  autor: Gadulski
 01 maja 2009, 07:28
asziatko, w Erze w CH Stary Browar w Poznaniu w Cell Info jest: "Centrum Handlowe" :)

Obrazek

 #332677  autor: kowcio
 01 maja 2009, 10:57
asziatko pisze:kowcio, a takiej nazwy jak STARY BROWAR w Erze na terenie Poznania nie ma?. Jak by była to był byś w stanie zrobić screena?.
Jasne, przecież porobiłem już troszkę :) Jak będę miał więcej czasu i ochotę, to pojeżdżę po Poznaniu i nie tylko i porobię.
asziatko, w Erze w CH Stary Browar w Poznaniu w Cell Info jest: "Centrum Handlowe" :)
Dokładnie, czyli tak jak w każdym innych CH. A tutaj dałem screen z Orange, ponieważ jest to wyjątek jakich mało w CI Orange ;) Tak jak we Wrocławiu na głównym PKP jest "WROCLAW PKP", a normalnie wszędzie w mieście "WROCLAW". Nigdzie indziej w tym mieście nie widziałem innego CI.

 #332740  autor: Gadulski
 01 maja 2009, 21:07
kowcio, akurat jestem w posiadaniu screenów Orange z Wrocławia. Oto one:
Obrazek

Obrazek

To moja cała kolekcja screenów tej sieci :) No cóż...

Obrazek

 #332742  autor: kowcio
 01 maja 2009, 21:18
Gadulski, a czemu ja się nie dziwię? ;) Przecież w Poznaniu jak i we Wrocławiu jest jeden wyjątek- u Was PKP, u mnie Centrum Handlu i Sztuki :smt005
Ale mi pasuje CI Orange poza miastem- śmiem twierdzić że najlepsze ze wszystkich operatorów... W Plusie i w Erze przeważa "Wielkopolska", "Dolny Slask" etc. Tutaj zawsze mamy nazwę miejscowości/gminy. W większości jest ta miejscowość/nazwa gminy w której jesteśmy, albo jakaś bardzo pobliska ;) I to mi odpowiada... W Erze często jest tak, że nic nie ma na CI... Jeżdżąc po Poznaniu w większości miałem pustkę na E50... Dlatego jak zauważyłem coś to musiałem od razu screena zrobić zanim znikło :P

 #332748  autor: Gadulski
 01 maja 2009, 21:52
kowcio, ja jak byłem w Poznaniu to w dwóch fonach miałem Erę i na obu każdy sektor każdego nadajnika coś emitował... Co ciekawsze to coś było zawsze inne i prawidłowe!!! Zgadza się w Plusie pojawiają się nazwy typu "Dolny Slask", "Wielkopolska" w Erze również, ale zauważ proszę, ze Era jako jedyna w Polsce emituje Cell Info naprzemiennie... Zawsze prócz nazwy ogólnej pojawia się nazwa szczegółowa np. "Plac Wielkopolski" na przemian z "Poznan" emitowane są z jednego sektora... A to czy zobaczysz jedną czy drugą nazwę jest kwestią przypadku :)
Tak jak np. gdzie indziej nazwa "Dolny Slask" pojawia się na przemian z:

Obrazek

Obrazek

BRAWO ERA!!!

Tak dokładnej lokalizacji w (m n.p.m.) nie widziałem jeszcze w Cell Info Ery :)

Ten i więcej nowych screenów znajdziecie niebawem na www.btsy.eu :) Zapraszam :)

Obrazek

 #332962  autor: Pawrzes
 03 maja 2009, 13:57
Tak, 99% BTSów PTC Era emituje po 2 nazwy naprzemiennie, Nokia pokazuje na wyświetlaczu tą którą wczytała w momencie gdy ją wysłał dany sektor. W informacjach sieciowych emituje je na kanale 50 prawidłowo.



Przy ul. Postępu 3 na warszawskim Służewcu w siedzibie operatora sieci Plus można zobaczyć na wyświetlaczu nazwę "POLKOMTEL" ;)


Obrazek

Pozdrawiam

 #333379  autor: Gadulski
 05 maja 2009, 18:51
A dzisiaj czeska sieć O2 - CZ w Cell Info pokazywała:

Obrazek

Wcześniej pisałem o tym, że z kanału 471 wiadomości sieciowych można dowiedzieć się w jakim LAC i CID telefon się znajduje bez specjalnego oprogramowania (NetMonitor czy też Cell Track)

Zrzut Cell Tracka:

Obrazek

Wiadomość sieciowa z kanału 471:

Obrazek

Obrazek

 #333409  autor: Marcin1108
 05 maja 2009, 21:24
Widzę, że większość screenów w tym temacie jest z Nokii. Jak zrobiliście, że CellInfo wyświetla wam się w takim ładnym pasku w górnym rogu tapety? U mnie w N73 pojawiają się takie małe literki pod wskaźnikiem baterii :(

 #333742  autor: ciapus
 07 maja 2009, 13:05
Era w Krotoszynie nieźle pograła ostatnio:

3 nadajniki:
"Koźmińska" 900/1800/3g(off) - KROTOSZYN - Wysoczyzna Kaliska
"Mickiewicz" 900/3g - Krotoszyn
"Kobylińska" 900/1800 - KROTOSZYN - Wysoczyzna Kaliska

 #334004  autor: Pawrzes
 08 maja 2009, 14:37
Gadulski, ten kanał 471 w O2-CZ to rewelacja :) W Erze jak ktoś zgłasza problemy to w BOA czasem pytają się o nazwę na wyświetlaczu a mogli by wiedzieć o jaki CID chodzi :-D

Marcin1108, po prostu Nokia 6630 czy 6680 tak to wyświetla.



Plus: Warszawa, ul. 17 Stycznia 49 - biurowiec "Sonata" (siedziba Polskich Portów Lotniczych) - pikokomórka:

Obrazek

Pozdrawiam

 #334096  autor: yagi
 08 maja 2009, 20:20
ciapus, zrob screeny jak mozesz :D

Obrazek

:!: Yagi's Para Para Dekkai Mara Mix (14.09.2010)

 #334472  autor: asziatko
 10 maja 2009, 14:53
W dniu 8 maja 2009 roku stacje Plus na terenie Tarnowa pokazywały taką nazwę jak

Obrazek

W Kontakcie,
Artur

 #334485  autor: rogmaniek
 10 maja 2009, 15:45
Pawrzes pisze:Tak, 99% BTSów PTC Era emituje po 2 nazwy naprzemiennie, Nokia pokazuje na wyświetlaczu tą którą wczytała w momencie gdy ją wysłał dany sektor. W informacjach sieciowych emituje je na kanale 50 prawidłowo.
Ach to CI PTC- jak za tę usługę bardzo cenię sobie tego opa! Jak widać można niekomercyjną usługę świetnie "zrobić" i jeszcze ciągle ją polepszać. Ciekawe czy w Centrali jest jakiś zespół odpowiedzialny za jej działanie?! :P Nowo odpalone stacje, przynajmniej w Wielkopolsce, mają często dokładniejsze CI, niż te już działające. Do tego, zaobserwowałem przypadki, kiedy to z, np. nazwy jednej ulicy zmieniali, na dokładniejszą z dwiema ulicami, emitowanymi z tego samego sektora, np. Slowianska-Pszczelna. Ach ta Erunia :wink:
Gadulski pisze:Wcześniej pisałem o tym, że z kanału 471 wiadomości sieciowych można dowiedzieć się w jakim LAC i CID telefon się znajduje bez specjalnego oprogramowania (NetMonitor czy też Cell Track)
Jak widać, można i tak wykorzystać kanały BC- świetnie! Oj, jakbym mieszkał w jednym z krajów, gdzie jest marka O2, to wiadomo z usług jakiego operatora bym sobie korzystał, a już tym bardziej w Czechach. W końcu trzeba zobaczyć, co można :-D

O2 - We're better, connected!
O2 - See what you can do!
O2 - Together is better!

 #334490  autor: widex
 10 maja 2009, 16:08
CellInfo ma nieograniczone możliwości.

U mnie Era na przemian Brodnica lub Pojezierze brodnickie. Za to na wsi nazwa gminy, albo nazwa wsi.

Era naprawdę ma ciekawe CI.

Ciekawe czy jest możliwość, aby wyświetlane były wiadomości np. pogoda dla danego rejonu. Teoretycznie wydaje mi się, że nie powinno być to trudne do zrobienia :>

 #334492  autor: yagi
 10 maja 2009, 16:11
rogmaniek pisze:Ciekawe czy w Centrali jest jakiś zespół odpowiedzialny za jej działanie?! :P
Na 99% jest ;) Myslisz ze ktos by sie tym zajmowal robiac tak dokladnie dorywczo?

Obrazek

:!: Yagi's Para Para Dekkai Mara Mix (14.09.2010)

 #334517  autor: darnok
 10 maja 2009, 19:31
yagi pisze:
rogmaniek pisze:Ciekawe czy w Centrali jest jakiś zespół odpowiedzialny za jej działanie?! :P
Na 99% jest ;) Myslisz ze ktos by sie tym zajmowal robiac tak dokladnie dorywczo?
Ten sam ktory zajmuje sie SMS/MMS, JavaGG zajmuje sie takze CBC. Tak zwane Value Added Services - sekcja odpowiedzialna za uslugi messaging. Ale generalnie to usluga majaca najnizszy priotytet. Zeby nawet cale CB w PL padlo to nikt nie tknie tego poza 9-17 w tygodniu. Nie wiem nawet czy ktos KPI dla niej liczy...

 #335017  autor: borax11
 13 maja 2009, 15:44
W Akademii medycznej w Gdańsku na karcie playa w sieci plusa(bo play 2G tam niedociera) napisane było Zasięg Iplus 3G . :D
Autoreklama :lol:

 #335046  autor: kwistas
 13 maja 2009, 18:47
Chyba tak specjalnie robią, kiedyś w podobnych okolicach pisało mi "Lubelskie", a teraz "Zasięg iPlus 3G", a niech sobie piszą i tak to im nic nie da. :-D Myślą że tym chcą pokazać abonentom PLAY że oni już tu mają zasięg 3G, a tutaj PLAY nawet swojego GSM nie ma, chyba o to im chodzi.

 #335136  autor: mariusz9a
 14 maja 2009, 10:54
kwistas pisze:Chyba tak specjalnie robią, kiedyś w podobnych okolicach pisało mi "Lubelskie", a teraz "Zasięg iPlus 3G", a niech sobie piszą i tak to im nic nie da. :-D Myślą że tym chcą pokazać abonentom PLAY że oni już tu mają zasięg 3G, a tutaj PLAY nawet swojego GSM nie ma, chyba o to im chodzi.
A olać abonentów Play. Głównymi odbiorcami tych CI są klienci Plusa. Oni stanowią olbrzymią większość odbiorców tej reklamy (a nie Playowcy których jest zaledwie jakiś odsetek wszystkich).
Zauważyłem że Plus rozsiewa to info już prawie wszędzie :-/ Co raz ciężej uświadczyć nazwę miejscowości, tylko ciągle "Zasięg iPlus 3G" :-/ Zwłaszcza w woj. śląskim gdzie 3G ma bardzo duży stosunek pokrycia powierzchniowego do powierzchni województwa. W GOP już nie uświadczy się nazw miast jak zresztą wszędzie tam gdzie jest 3G.
  • Strona 3 z 11
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11