DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 13 z 171
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 171

 #328555  autor: osachorzow
 10 kwie 2009, 16:04
uff uff... era wydała zgodę n a przeniesienie więc poszedłem na poszukiwanie startera, ale w jednym punkcie mieli tylko te za 30zł a chciałem za 9... w sąsiednim punkcie mieli za 9zł ale dla odmiany siadł system playa :D no i starter mam w domu ale jeszcze nie jest zarejestrowany w systemie... w końcu byłoby zbyt fajnie gdyby przenosiło się bez problemów :D

 #334620  autor: guregori
 11 maja 2009, 11:26
Długo trwa przeniesienie numeru do Heyah? Gdy znowu przeniosę numer do Play Fresh dostanę znowu zwrot kosztu przeniesienia numeru? W tym regulaminie: http://web.playmobile.pl/resources/pdf/ ... _Fresh.pdf nie ma żadnych informacji, czy można z tej promocji korzystać kilka razy :smt006 .
Niestety w tym cenniku http://telepolis.pl/grafika/arty/taryfy ... 3-2009.pdf ciągle widnieje opłata 50 zł za przeniesienie numeru :shock: . Mam nadzieję, że szybko go zaktualizują, żebym zdążył przenieść numer.

 #334634  autor: hettman
 11 maja 2009, 13:05
osachorzow pisze:w końcu byłoby zbyt fajnie gdyby przenosiło się bez problemów
bo jak czlowiek sie natrudzi to potem bardziej docenia co "zdobyl" :-D :wink:

 #336595  autor: toomi
 21 maja 2009, 23:08
Mam zestaw startowy Mobilking, on jest jeszcze nieaktywowany, chcę ten numer przenieść do play fresh. Jak to zrobić? Czy muszę najpierw aktywować ten numer i wykorzsytać kwotę na start?

 #336599  autor: express100
 21 maja 2009, 23:22
Musisz aktywować numer, po czym zarejestrować go, mieć na koncie 50zł., po czym idziesz do Play wypełniasz wniosek i po około siedmiu dniach odbierasz kartę SIM już w Play :)

Doładowania do wszystkich sieci- www.blue.pl
PLAY- STARA, NOWA, FRESH
Orange- NOGo, OPOP
T-Mobile- NTT i Happy8, Heyah NOWA i PAKIETOWA
mBank mobile 19gr+50MB+100zł/m-c

 #336783  autor: jablo
 23 maja 2009, 09:21
Czy prawdą jest, że od lipca czy tam sierpnia przenoszenie numerów ma być bezpłatne? Coś mi się obiło o uszy ale wolałbym aby ktoś to potwierdził bo niechce siać plotek

 #336786  autor: Rogi
 23 maja 2009, 09:33
jablo pisze:Czy prawdą jest, że od lipca czy tam sierpnia przenoszenie numerów ma być bezpłatne? Coś mi się obiło o uszy ale wolałbym aby ktoś to potwierdził bo niechce siać plotek
Tak, prezio już podpisał nowelizację tylko trzeba czekać na pojawienie się ustawy w Dzienniku Ustaw, gdzieś pewnie w czerwcu.

 #336797  autor: widex
 23 maja 2009, 11:06
Tylko, że W3 zapewne wprowadzi z wielkim opóźnieniem aktualizację w cennikach ;)

 #336851  autor: guregori
 23 maja 2009, 15:52
widex pisze:Tylko, że W3 zapewne wprowadzi z wielkim opóźnieniem aktualizację w cennikach ;)
To będą płacić kary. Prawo jest prawem, znaczy się batem na wyzyskiwaczy :mrgreen: .

 #336890  autor: widex
 23 maja 2009, 19:37
Masz rację, ale będę to przedłużać :)

 #336914  autor: In.ka
 23 maja 2009, 21:03
Rogi pisze:
jablo pisze:Czy prawdą jest, że od lipca czy tam sierpnia przenoszenie numerów ma być bezpłatne? Coś mi się obiło o uszy ale wolałbym aby ktoś to potwierdził bo niechce siać plotek
Tak, prezio już podpisał nowelizację tylko trzeba czekać na pojawienie się ustawy w Dzienniku Ustaw, gdzieś pewnie w czerwcu.
Nowelizacja co prawda została przegłosowana i faktycznie od czerwca miały zmienić się przepisy PT, ale UOKiK uznał, że możne być ona niezgodna z prawem unijnym.
Jeszcze w marcu Maciej Rogalski/Grupa TP/, zapowiadał, ze w tej sprawie zwróci się do Komisji Europejskiej.
Nowy przepis bojkotowała też KPP stwierdzając, że wprowadzone przepisy nie spowodują, że znikną koszty operatorów związane z migracją, bo zapłacą za to klienci w innych opłatach detalicznych. St Piątek komentował wówczas ten przepis :
"Dotychczasowe regulacje prawne pozwalały na pobieranie takich opłat od abonentów, tylko jej wysokość nie mogła zniechęcać abonentów do przeniesienia numeru. /.../ UKE ustalił, że opłata niezniechęcająca jest nie wyższa niż 50 zł /.../
Prawo unijne dopuszcza możliwość ustalania opłat za przeniesienie numeru przez operatorów na dowolnym poziomie, ale wyraźnie zabrania narzucania odgórnych stawek opłat za przenoszenie numerów. "Tu administracyjna taryfa to 0 zł" - podkreślił.


W komentarzach szanownych przedmówców powyżej wyczuwam cwaniacki luzik /matko! jak to się ludzie z operatorem utożsamiają ;) /.
Owszem-prawo to prawo i jeśli wejdzie w życie będzie egzekwowane /ze szkodą/korzyscią dla...?/, obawiam się jednak, ze Play /Wasz faworyt jak mniemam ;)/ nie będzie czuć sie bezpiecznie w związku z otwartymi na oścież drzwiami, gdy za chwilę na rynku pojawią się zapowiadani od dłuższego czasu nowi gracze: CenterNet i Mobyland.

 #336921  autor: vinc
 23 maja 2009, 21:19
obawiam się jednak, ze Play /Wasz faworyt jak mniemam ;) /
Napisz o kogo chodzi, ponieważ ponad 11000 użytkowników, których faworytem jest Play to mimo wszystko za dużo ;)
In.ka pisze:gdy za chwilę na rynku pojawią się zapowiadani od dłuższego czasu nowi gracze: CenterNet i Mobyland.
Jak się pojawią to będziemy rozmawiać :)

Obrazek

 #336931  autor: widex
 23 maja 2009, 21:32
CenterNet dla mnie nie jest konkurencją - brak UMTS. Mobyland hmm tylko z nazwy.

Play jest chyba jednym z najprężniej rozwijających się operatorów. Jestem ich użytkownikiem od miesiąca, byłem w Plusie i Orange dawniej. I jestem zadowolony.

Co do przenoszności to 25 zł\30 zł to wystarczająca opłata. 50 zł tez ok, ale 25\30 to komfortowa kwota.

 #336935  autor: In.ka
 23 maja 2009, 21:39
[off]Napisałam przecie ->przedmówcy->mając na mysli 2 sempatycznych userów nade mną :wink: Skoro dobrze im w objęciach operatora X czy Y, czemuż tak zacierają rączki na wieść o możliwym wejściu wspomnianego przepisu? W jaki sposób dotyczy to ich bezpośrednio?

To taka tylko luźna uwaga-bo mimo, ze mam swoje lata, nadal nie przestaje mnie dziwić, ze kopanie kogoś w kostkę mogłoby sprawić, ze poprawi się moje samopoczucie. I troszkę bawi mnie ta pompowana wrogość między użytkownikami X czy Y. Biorę to co dla mnie korzystniejsze- i tyle. Patrząc na poruszną sprawę z szerszej perspektywy: za chwilę Play przestanie być benjaminkiem a W3 przestanie być jedyną konkurencją. Będzie się działo - a ja lubię jak się dzieje :)
Play jest chyba jednym z najprężniej rozwijających się operatorów. Jestem ich użytkownikiem od miesiąca
hmmm...od miesiaca powiadasz? Wasz związek wiec jest na etapie fascynacji i rozkwitu :D
ja też lubie zmieniać facetów - na początku zawsze jest tak pięęęęknie 8)
I jestem zadowolony
i o to chodzi :-)
[/off]

Osobiście jestem przeciwna całkowitemu zniesieniu opłat migracyjnych. Imo warto je obniżyć o ok 30-40 %.

 #336942  autor: widex
 23 maja 2009, 22:03
Fascynację to miałem Ideą, moja pierwsza sieć.

Przeniosłem numer, bo jest korzystnie. Jeżeli Ktoś z sieci z UMTS pokaże ciekawą ofertę to zmienie operatora. Na razie jestem zadowolony z Play.

Tak wybrałem, bo jest mi dobrze. Prosze nie krytykować mnie. Każdy wybiera co woli.
Niektórzy lubią przepłacać i biorą telefon w niekorzystnym abo w Orange, a niektórzy wolą stacjonarny.

Wolny kraj i wolny wybór. :) Ja nikogo nie krytykuje.

 #336945  autor: In.ka
 23 maja 2009, 22:08
na litość, a gdzież ja Cię skrytykowałam widex?
Oddychamy i na 3-4 mówimy zgodnym chórem:
EOT :wink:

 #338192  autor: vectra2.0
 30 maja 2009, 13:07
Witam wszystkich. Mam problem dotyczący zmiany numeru. Jestem w ERA Fun do 12 lipca. Nie wiem co mam zrobić by zachować numer i przenieść go do play fresh. Słyszałem o złożeniu rezygnacji miesiąc przed końcem umowy, ale wtedy numer zostanie wyłączony. I tu prosze jeśli ktoś zna odpowiedź na moje pytanie co moge zrobić aby go przenieść do PF.

założyłem nowy temat ale został przeniesiony do kosza więc może tutaj ktoś udzieli mi pomocy. bardzo prosze

 #338201  autor: In.ka
 30 maja 2009, 13:54
vectra2.0 pisze:Witam wszystkich. Mam problem dotyczący zmiany numeru. Jestem w ERA Fun do 12 lipca. Nie wiem co mam zrobić by zachować numer i przenieść go do play fresh. Słyszałem o złożeniu rezygnacji miesiąc przed końcem umowy, ale wtedy numer zostanie wyłączony. I tu prosze jeśli ktoś zna odpowiedź na moje pytanie co moge zrobić aby go przenieść do PF.
-słyszałeś pewnie o składaniu wniosku przed zakończeniem umowy, ponieważ okres wypowiedzenia trwa 30 dni i jesli tego nie zrobisz przechodzi w umowę na czas nieokreślony.
-numer nie wygasa-możesz z niego korzystać w ofercie prepaidowej dostępnej u swojego operatora
-kiedy już masz numer na kartę doładowujesz go kwotą pobieraną za usługę przeniesienia w Erze/zdaje sie 50zł/
-drepczesz do Play i składasz wniosek o przeniesienie numeru

 #338208  autor: vectra2.0
 30 maja 2009, 14:00
czyli wystarczy że nie złoże tego wniosku wypowiedzeniowego i po 12 lipca już moge iść do play i składać wniosek o przeniesienie??

 #338214  autor: In.ka
 30 maja 2009, 14:20
vectra2.0 pisze:czyli wystarczy że nie złoże tego wniosku wypowiedzeniowego i po 12 lipca już moge iść do play i składać wniosek o przeniesienie??
umowę w Erze powinieneś wypowiedzieć mimo, ze kończy się 12 lipca-inaczej przechodzi w umowe na czas. nieokreślony.

W Erze Fun są ...hmm dziwne zas. dotyczące numeru po wygaśnieciu umowy-masz tu temat:
http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... sc&start=0

radzę się upewnić bezpośrednio u swojego oeratora /co stanie sie z nr-em/, tak żebyś się nie obudził z ręką w nocniku. Masz jeszcze sporo czasu->1.5 miesiąca.
  • Strona 13 z 171
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 171
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 171