DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 18 z 182
  • 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 182

 #340655  autor: kubasz
 12 cze 2009, 22:24
To moja pierwsza w życiu podpisywana na tak długi okres umowa - nigdy nie miałem dłuższych niż 24 miesiące, ale różnica w cenie Nokii E63 jest miażdżąca (199 do 550 zł). Okazuje się jednak, że dobrze to wszystko na szybko przeliczyłem, jestem zadowolony :) Miałem bardzo zakodowane, że Play Lajt jest zdecydowanie najlepszą ofertą (bynajmniej dla mnie) w historii telefonii komórkowej, przykro było mi z niej zrezygnować.

Co do internetu, to moja Nokia ma Wi-Fi, co jest dla mnie całkowicie satysfakcjonujące :) Też mi szkoda tych trzech lat, ale akurat tej sieci bardzo ufam, jestem z nimi od początku, przenoszę tam znajomych :)

 #340756  autor: _tommy
 13 cze 2009, 14:46
kubasz pisze:To moja pierwsza w życiu podpisywana na tak długi okres umowa - nigdy nie miałem dłuższych niż 24 miesiące, ale różnica w cenie Nokii E63 jest miażdżąca (199 do 550 zł). Okazuje się jednak, że dobrze to wszystko na szybko przeliczyłem, jestem zadowolony :) Miałem bardzo zakodowane, że Play Lajt jest zdecydowanie najlepszą ofertą (bynajmniej dla mnie) w historii telefonii komórkowej, przykro było mi z niej zrezygnować.

Co do internetu, to moja Nokia ma Wi-Fi, co jest dla mnie całkowicie satysfakcjonujące :) Też mi szkoda tych trzech lat, ale akurat tej sieci bardzo ufam, jestem z nimi od początku, przenoszę tam znajomych :)
bynajmniej nie jest synonimem słowa przynajmniej

jeśli chodzi o play. znajoma ma numer w orange. jak dlugo trwaloby przeniesienie numeru z orange do play'a jesli chodzi przykladowo o oferte na firme? trzeba najpierw przeniesc numer na karte do play'a, a nastepnie na firme? dlugo trwa? jakies koszta?

 #341092  autor: polak88
 15 cze 2009, 16:19
Witam, wiem że to może nie temat na to pytanie, ale chciałem zapytać czy jeżeli będę przedłużał umowę to mogę biorąc telefon odrazu poprosić o zdjęcie blokady SimLock? Bo słyszałem że Play zdejmuje blokady za darmo, bez utraty gwarancji? Wie ktoś może czy można odrazu ściągnąć czy trzeba jakiś czas od zakupu odczekać?

 #341117  autor: Wodzynek
 15 cze 2009, 19:20
Jeśli poprosisz zrobią to od ręki. Przy podpisywaniu umowy otrzymałem Nokię E51 z simlockiem, ale w 5 minut gościu mi zdjął simlocka.

 #341143  autor: polak88
 15 cze 2009, 22:09
a mi koleś powiedział że dopiero po 3 miesiącach mi ściągnie, żebym tel. nie sprzedał :| co wy na to ? fakt może coś powiedziałem że będe sprzedawał ale to chyba nie jego interes... co zrobić, bo zależy mi na tel. bez simlock'a a przeca kłócić się z nim nie będe :| na początku gadał że gwarancja przepada, to powiedziałem że jak salon zdejmuje to raczej nie możliwe to mu się głupio zrobiło i powiedział że po 3mc dopiero zdejmują...

 #341192  autor: polak88
 16 cze 2009, 10:48
tylko że u mnie w mieście jest jeden salon :| zależy mi na telefonie bez sim. więc grzecznie o to poprosiłem, najpierw mówi że gwarancja mi zejdzie, później jednak zmienia zdanie że dopiero po 3 miesiącach... chyba zadzwonie do BOKu i zapytam o to dokładnie, a później przestawię sprzedawcy to co się dowiedziałem, jak nie da rady to jeszcze raz do BOKu, podam adres salonu i niech coś zrobią, mamy 3 telefony w play, we wszystkich chcemy przedłużyć umowę, a mam problem z dogadaniem się o jakiegoś głupiego simlocka... jesteście pewni że zdejmują od ręki? bo zapierał się że jest taki przepis w play, że dopiero po 3 miesiącach :?

 #341193  autor: DevilishChaos
 16 cze 2009, 10:56
polak nie ma takiej obcji zebys stracil gwarancje lub zeby simlock byl sciagany dopiero po 3 mies. zaraz po podpisaniu umowy mozesz go sciagnac... ale jesli konsultant sie nie zna to lepiej jedz do innego salonu zeby ktos ci to zrobil fachowo...

 #341202  autor: polak88
 16 cze 2009, 11:51
najpierw zadzwonię do BOKu i przedstawię im sprawę, później jeszcze raz w salonie powiem że chce zdjąć simlocka i BOK potwierdził że można od ręki, no i ciekawe co powie... jeżeli nie to tak jak mówiłem, zadzwonię do BOKu i niech oni z nim rozmawiają. :) liczę na wyjaśnienie sprawy kiedy w salonie powołam się na BOK. :) Dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam.

// dzwoniłem i faktycznie od ręki zdejmują... :)

mam jeszcze pytanie, bo w niedziele minęły dwa miesiące do końca umowy, byłem wczoraj i jeszcze nie mogę przedłużyć bo nie jestem uwzględniony, mimo że 2 miesiące do końca już są... ile dni może to potrwać?

 #341475  autor: MarcinM
 17 cze 2009, 18:02
Jako, że kończy mi się umowa, zadzwoniłem dzisiaj do PLAY.
Miło weryfikacja, ble bla bla bla. Interesuje mnie umowa 24 msc i Nokia E51.
Już otwieram ofertę, czy chce Pan zatrzymać wysokość abonamentu, czy ją podwyższyć?.
Ja, że najchętniej to bym zmniejszył, ale interesuje mnie cena słuchawki, przy moim obecnym 30 Plejlajcie, ew. wyższy. :mrgreen:
Przy plejlajcie cena wysoka 399 zł.
Pytam przy wyższym abonamencie 45?
Cena 99 zł
Czyli tak jakbym przyszedł z ulicy i kupował jako nowy abonent one play 45 z nokią E51
http://web.playmobile.pl/pl/play-abonam ... index.html
No nie tu uzyska Pan jeszcze zniżkę 3 kolejne miesiące 50% na abonament. Faktycznie prawie 66 zł. Czar przedłużenia prysł.
Nieważne, ktoś powie chce dobry telefon za złotówkę i abonament 20 zł, ale nie o to chodzi, po co ściemniać, że są jakieś super oferty dla przedłużających (tak usłyszałem dziś w salonie nie miałem czasu czekać więc zadzwoniłem, mimo, że był zdecydowany na Fresza), skoro to jest to samo co dla przychodzących z ulicy. Liczyłem na cenę słuchawki, tak jak przy 36 msc umowie, ale cóż przeliczyłem się. W takim razie witaj Freszu.
Tak na marginesie czy to prawda, że wiosenna promo nadal obowiązuje dla przedłużających np. dzisiaj bo tak usłyszałem od konsultanta.

 #341496  autor: tomko111
 17 cze 2009, 19:23
MarcinM, promocja wiosenna jak najbardziej obowiązuje jeszcze dla klientów przedłużających umowę.
Przeanalizuj ich ofertę jeszcze raz, bo naprawdę mają najlepsze warunki abonamentowe spośród wszystkich operatorów.
W ramach promocji wiosennej w abonamencie 45zł otrzymujesz np.
100 minut standardowo
+ np. 50 minut do wszystkich sieci przez 24 miesiące
Łącznie daje to 150 minut co miesiąc przez całą umowę.

Efektywny koszt minuty to 30gr. Czyli tak jak we Freshu + możesz sobie dokupić telefon w promocyjnych cenach. :wink:
 #342582  autor: Węsz
 24 cze 2009, 11:31
Panie i Panowie, niestety nic co dobre nie trwa wiecznie - to udowodnił play zmieniając swoją ofertę RePlay z telefonem One Play - na gorszą. Nie ma już pakietów minut do wyboru na play i do stacjonarnych lub do wszystkich, teraz jest jedna, mniej elastyczna, gorsza oferta.

Załóżmy, że macie następujący profil rozmów:
- około 90 min play i stacjonarne, około 20 minut poza sieć, kilka sms

*Przy wcześniejszej ofercie wzielibyście one play 25 (51 minut do wszystkich) z pakietem minut do play i na stacjonarne (75minut) Mieścilibyście się w abonamencie i płacilibyście 25 zł miesięcznie. W sumie abo kosztowałby was tak : umowa 24 mc - 600 zł, 36 mc - 900 zł

*Przy obecnej ofercie bierzecie one play 25 (51 minut do wszystkich) i jako że nie ma żadnych minut musicie wykupić za dodatkowe 5 zł miesięcznie pakiet - tylko 50 minut do Play i stacjonarne ( nie ma większych).
Opłaty.
Przez pierwsze 3 miesiące płacicie za pakiet minut 5 zł - bo abonament jest darmowy, przez kolejne 3 miesiące płacicie połowe abonamentu 12,5 zł + pakiet 5 zł, przez kolejne miesiące płacicie po 30 zł( 25zł abo i 5zł pakiet).
Podsumowanie
W obecnej ofercie nie dość, że płacicie dodatkowo co miesiąc 5 zł drożej, to macie jeszcze mniej minut do wykorzystania niż w poprzedniej ofercie, co powoduje że dodatkowo wychodzicie poza abonament, co generuje kolejny dodatkowy zysk dla operatora i strate dla was.
W sumie :
Umowa 24 mc - 3mc*5z+3mc*(12,5zł+5zł)+18mc*(25zł+5zł)= 607,50 zł (zamiast 600)
Umowa 36 mc - 3mc*5z+3mc*(12,5zł+5zł)+30mc*(25zł+5zł)= 967,50 zł (zamiast 900)
Tylko pamiętajcie że tu płacąc więcej to dostajecie mniej, nie 126 minut(51+75) tylko 101minut(51+50), z powodu mniejszej ilości minut będziecie wychodzić poza abo, czyli przy wcześniej założonym profilu rozmów będzie to 10 minut poza abonentem co miesiąc, a to daje 0,49zł(koszt minuty)*10min=4,90zł co miesiąc, a w ciągu całej umowy 4,90zł*24mc= 117,6zł drożej, a przy umowie 36 miesięcy będzie to kwota 176,40zł drożej
Podsumowując
Umowa na 24 miesiące wyjdzie o 7,50zł+117,6zł= 125,10 zł drożej od poprzedniej, a za umowę na 36 miesięcy zapłacimy o 67,50zł+176,40zł= 241,9 zł drożej

Nowa oferta jest korzystniejsza tylko dla osób wygadujących miesięcznie do 51 minut/wymiennych na smsy, natomiast jeżeli ktoś częściej korzysta z telefonu, to krótko mówiąc w każdym przypadku zapłaci drożej i dostanie mniej. Ja mam nadzieje, że wróci stara oferta RePlay z telefonem One Play lub jej odpowiednik, strona Playa cały czas przyciąga i wprowadza obecnych klientów w błąd starą i już nie aktualną lepszą ofertą, ale obecną ofertę znajdziecie szukając ją w regulaminach Playa http://web.playmobile.pl/resources/pdf/ ... 06_pod.pdf
 #342787  autor: radeczko
 25 cze 2009, 11:12
Dziś dostałem ofertę z PLAY

1. pierwsze 3 miesiące za darmo. - 0 zł
2. kolejne 6 za 50% ceny. - 61 zł - po rabatowych miesiącach już normalnie 122 zł
3. + 80 minut do wszystkich

Co daje 460 min do wszystkich + 3000 min do PLAY i stacjonarnych.

+ telefon z taryfy firmowa 100

Jak myślicie czy to dobra oferta?

Zastanawiam mnie sprawa cenników, w normalnej ofercie jest ewidentnie napisane że 3000 minut jest do Play i na stacje.
http://dlafirm.playmobile.pl/pl/oferta/Firmowa100/

Natomiast w ofercie urzymaniowej już nie ma mowy o stacjonarnych. Kobieta z BOKu zapewniała że też są na stacjonarne.
Zobaczcie sami.:
http://dlafirm.playmobile...ziny/index.html

Czy ktoś z was już przydłużał umowę, i czy dostajecie minuty na stacjonarne?

Pozdrawiam Radeczko

 #342789  autor: elrond
 25 cze 2009, 11:19
radeczko, nie wiem czy w ogóle jest w Play coś takiego jak minuty "tylko do Play". Za zwyczaj idzie to w parze ze stacjonarnymi.

 #342790  autor: bledos
 25 cze 2009, 11:21
radeczko, oczywiście, minuty są również na stacjonarne. W regulaminie jest błąd, ale jeśli sobie życzysz, mogę Ci przesłać aktualny poprawiony na maila ;)

Posiadasz zbędne ramki SIM? Skontaktuj się, jeśli nie widzisz jej na zdjęciach: https://goo.gl/photos/wGazR6P1LQtsuaTC9

 #342793  autor: radeczko
 25 cze 2009, 11:31
bledos proszę wyślij mi na adres radeczko małpa gmail com :)

Jak stałeś się jego posiadaczem jeśli nawet na stronie nie go nie ma?! :)

[ Dodano: 2009-06-25, 14:35 ]
I jeszcze jedno, jak myślicie. Jeśli będę przenosił numer mojego Taty (z Orange) na swoją działalność i abonament firmowy w Play to będzie to duży problem?

Kiedy nastąpi zmiana abonenta i jakie formalności się z tym wiążą?

Pozdrawiam Radeczko

 #342934  autor: bledos
 25 cze 2009, 23:09
najlepiej załatwić to jeszcze w Oranż. Cesja w Play trwa zazwyczaj trochę, a pomaranczka w tym zakresie z tego co wiem działa sprawniej. Co do formalności to wszystko zależy jaką masz formę zobowiązania w Oranż, jeśli jest to oferta na kartę to praktycznie kwestia wypełnienia formularza ze strony Oranż i nowej karty rejestracyjnej.

btw. jeśli numer widnieje na Twojego tatę jako osobę prywatną, to nie przeniesiesz do Playa na ofertę firmową, więc zdaje się, że cesja jeszcze w O będzie niezbędna...

Posiadasz zbędne ramki SIM? Skontaktuj się, jeśli nie widzisz jej na zdjęciach: https://goo.gl/photos/wGazR6P1LQtsuaTC9

 #342984  autor: radeczko
 26 cze 2009, 09:59
bledos dzięki. Tak zrobię tym bardziej że cesja z osoby prywatnej na firmę kosztuje 0 zł.

1. Nie wiecie czy po za tą standardową ofertą utrzymaniową można liczyć na jakieś dodatkowe bonusy? Generalnie pakiety internetowe w play są masakryczne drogie. Czy dali by mi za symboliczną cenę pakiem 30 MB? Oczywiście na cały okres umowy.

2. No najlepiej było by przenieść usługę Play On Line na numer telefonu którego umowę chce przedłużyć, ale tak pewnie się nie da?

Pozdrawiam Radeczko

 #343226  autor: tomko111
 27 cze 2009, 15:15
2. No najlepiej było by przenieść usługę Play On Line na numer telefonu którego umowę chce przedłużyć, ale tak pewnie się nie da?
Nie da się.
radeczko pisze:1. Nie wiecie czy po za tą standardową ofertą utrzymaniową można liczyć na jakieś dodatkowe bonusy? Generalnie pakiety internetowe w play są masakryczne drogie. Czy dali by mi za symboliczną cenę pakiem 30 MB? Oczywiście na cały okres umowy.
Zależy jaka wartość abonamentu. Jeżeli od 65zł (+) to możesz się targować, jeżeli mniej to raczej nie ma szans.

 #343846  autor: emitar
 30 cze 2009, 13:07
witam (1 post na forum :]) chcialbym sie dowiedziec, czy moge liczyc na jakies 'tansze telefony' lub cos takiego, majac 3 telefonu na abonament w playu (czy tylko to co jest na stronie 'replay') ? nie dlugo w jednym z nich konczy mi sie umowa i chcialbym sie dowiedziec co i jak :]

abonamenty 30, 50 i 50
konczy mi sie umowa ta najnizsza. rachunki za telefon 130-150zl

abonamenty raczej zostana takie jak teraz (tzn nie wiem nawet czy mozna zostac przy nich czy trzeba przechodzic na OP). nie wiem czy dobrze pamietam, ale w OP pobieraja dotakowo pieniadze za internet (czasami zdarza mi sie wejsc na strony/gg), wiec wolalbym jakby cos zostac przy takim planie jak teraz


edit dzieki za taka szybka odpowiedz :] a jeszcze moglbys mi powiedziec czy sami do mnie zadzwonia z propozycja przedluzenia umowy (1 raz mam telefonu na abonament)

p.s.
http://img196.imageshack.us/img196/1074 ... ard02q.png
Ostatnio zmieniony 30 cze 2009, 13:15 przez emitar, łącznie zmieniany 2 razy.

 #343848  autor: tomko111
 30 cze 2009, 13:11
emitar, niestety, możesz liczyć tylko na standardową ofertę RePlay, ale targuj się, może akurat Ci się uda.
  • Strona 18 z 182
  • 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 182
  • 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 182