DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 18 z 171
  • 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 171

 #350737  autor: noname19
 06 sie 2009, 12:24
Ja mam pytanie. Byłem dzisiaj w Plusie (bo mam prepaida plusowego ;) ) i zapytałem, czy można przenieść numer z Plusa do 36i6. Odpowiedź była negatywna... Na telepolis wyczytałem trochę inaczej:
Dodatkowo, dochodzi uprawnienie abonenta i użytkownika prepaid do zachowania numeru przy zmianie dostawcy usług, niezależnie od tego, czy nowy dostawca działa w sieci innego, czy tego samego operatora. Takie rozwiązanie jest nowością.
Jeżeli dobrze rozumiem, to można zachować numer gdy przenoszę go do innej sieci tego samego operatora. A o ile mi wiadomo to i Plus i 36i6 należą do Polkomtela (dobrze mówię??). Tak więc nie rozumiem, czemu nie można przenieść numeru z Plusa do 36i6. Ta kobiecina z plusa mówiła, że można, np. przenieść nr. z 36i6 na Abonament czy Mix (nie wiem czy dobrze zrozumiałem, to co ona do mnie mówiła)
Dodam, że nie ma, niestety, u mnie punktu 36i6, tylko Plus, aczkolwiek starter można dostać.

 #350745  autor: Artur051
 06 sie 2009, 13:05
noname19 pisze:Ja mam pytanie. Byłem dzisiaj w Plusie (bo mam prepaida plusowego ;) ) i zapytałem, czy można przenieść numer z Plusa do 36i6. Odpowiedź była negatywna... Na telepolis wyczytałem trochę inaczej:
Dodatkowo, dochodzi uprawnienie abonenta i użytkownika prepaid do zachowania numeru przy zmianie dostawcy usług, niezależnie od tego, czy nowy dostawca działa w sieci innego, czy tego samego operatora. Takie rozwiązanie jest nowością.
Jeżeli dobrze rozumiem, to można zachować numer gdy przenoszę go do innej sieci tego samego operatora. A o ile mi wiadomo to i Plus i 36i6 należą do Polkomtela (dobrze mówię??). Tak więc nie rozumiem, czemu nie można przenieść numeru z Plusa do 36i6. Ta kobiecina z plusa mówiła, że można, np. przenieść nr. z 36i6 na Abonament czy Mix (nie wiem czy dobrze zrozumiałem, to co ona do mnie mówiła)
Dodam, że nie ma, niestety, u mnie punktu 36i6, tylko Plus, aczkolwiek starter można dostać.
A to dlatego, że 36i6 jest traktowane jako usługa a nie odrębna siec i dlatego nie można przenosic. UKE nic na to nie może więc poradzic ;] Podobnie jest z Era ---> Heyah tyle że tu mają wprowadzic możliwośc migracji do końca roku.

[ Dodano: 2009-08-06, 13:06 ]
A wracając do tematu jeśli zależy Ci na przenosinach do 36i6 najpierw przejdź z Plusa na przykład do PLAY-a a potem do 36i6.

 #350747  autor: noname19
 06 sie 2009, 13:10
Aha, rozumiem. Dziękuję za wyjaśnienie. Myślałem, że to jakoś odrębna sieć jednego operatora.

 #350877  autor: novaliner
 07 sie 2009, 01:51
osachorzow pisze:Nie! Kasa nie przechodzi między operatorami! Więc albo to szybko wydzwoń albo komuś przelej... o ile już Ci nie wyłączyli telefonu z Orange...
czy utrata środków przy przenoszeniu numeru występuje tylko w takiej konfiguracji (z orange do play) czy u wszystkich operatorów jest tak samo? w moim przypadku chodzi o przeniesieniu numeru z ery do play fresh. zmianę operatora rozważałem już w czerwcu, ostatecznie nie zdecydowałem się na przenosiny, ale starałem się trzymać na koncie kwotę 50 zł (bo tyle wtedy wynosiła opłata za przeniesienie numeru z ery). temat powrócił kilka dni temu, ale z tego co widzę na początku lipca zniesiono wszelkie opłaty, a ja wciąż mam na koncie kilkadziesiąt złotych. czy stracę zgromadzone środki przy przenoszeniu numeru z ery do play fresh? niby mógłbym "na siłę" wykorzystać pieniądze, ale wolałbym takiej konieczności uniknąć. bardzo proszę o odpowiedź kogoś bardziej zorientowanego w temacie ode mnie (a najlepiej osobę, która ostatnio przenosiła numer) :P

 #350886  autor: tomko111
 07 sie 2009, 08:40
novaliner pisze:czy stracę zgromadzone środki przy przenoszeniu numeru z ery do play fresh? niby mógłbym "na siłę" wykorzystać pieniądze, ale wolałbym takiej konieczności uniknąć. bardzo proszę o odpowiedź kogoś bardziej zorientowanego w temacie ode mnie (a najlepiej osobę, która ostatnio przenosiła numer
Wszystkie środki zgromadzone u Twojego dotychczasowego operatora niestety przepadają wraz z przeniesieniem numeru.
Ostatnio zmieniony 07 sie 2009, 18:48 przez tomko111, łącznie zmieniany 1 raz.

 #350989  autor: PiotrG-dz
 07 sie 2009, 18:34
MAM pytanie jak długo trawa rejestracja TT i czy juz na następny dzień mogę iść do P4 ?

 #350990  autor: osachorzow
 07 sie 2009, 18:37
tepsaslave, jeśli zarejestrujesz TT w sklepie/salonie firmowym to od razu Twoje dane są wprowadzane do systemu (nie wiem jak u autoryzowanych partnerów) i od razu możesz iść do play złożyć wniosek o przeniesienie numeru.

 #351006  autor: PiotrG-dz
 07 sie 2009, 20:27
U mnie są w mieście aż 2 ERA SKLEPY czyli do nich najlepiej iść? PZDR.

 #351007  autor: osachorzow
 07 sie 2009, 20:39
tepsaslave tak ;) podasz numer telefonu i dowód osobisty, konsultant wklepie do kompa i wydrukuje ;) jak podpiszesz to te dane będą już w systemie i możesz spokojnie iść do play ;)
 #353807  autor: kubaj
 20 sie 2009, 13:44
A więc tak mój wujek ma sieć heyah ale ponieważ przegaduje moze 10zl na miesiac a w heyah trza za 20 ladowac to 10 mu zostaje i ni mu się nazbierało 60zł. Wzwiązku z tym chciałbym numer przenieść do sieci play gdzie raz na rok mozna ładować. I pytanie czy te 60zł z jego konta orzejdzie na to z play albo czy można to przenieść na inne konto heyah. Numer nie jest zarejestrowany więc ile trwa to rejestrowanie i przeniesienie numeru.

 #353816  autor: Orfi
 20 sie 2009, 14:19
Po pierwsze, żeby numer przenieść to trzeba go zarejestrować( ze strony Heyah trzeba pobrać formularz rejestracyjny, wydrukować, wypełnić i następnie przesłać na adres PTC Sp.zo.o Biuro Obsługi Klientów Heyah, Al.Jerozolimskie 181, 02-222 Warszawa lub faksem na nr 022-4135529 lub zeskanować i wysłać mailem na [email protected] ) a potem jak już jest po rejestracji to trzeba iść do Play i zgłosić im chęć przeniesienia numeru i czekać minimum 24 godziny a czasami trochę dłużej. Uzbierane na karcie Heyah pieniądze nie przejdą i jeżeli nie zostaną wykorzystane, to po prostu przepadną. Wydaje mi się też, że doładowanie raz na rok karty Play Fresh nie zapewni ważności połączeń wychodzących na cały rok, tylko to, że numer będzie działał przez 1 rok. Nie wiem czy dla Twojego wujka będzie to takie do końca korzystne, ale to już indywidualna ocena.

Orfi

 #353817  autor: kubaj
 20 sie 2009, 14:22
Z przeniesieniem wiem ale podobno w playu się dostaje 20zł co miesiąć więc na jedno wyjdzie. A z tą ważnością konta może się ktoś wypowiedzieć.

 #353821  autor: ciuchcia
 20 sie 2009, 14:28
jedno doladowanie na rok jak najbardziej zapewni mozliwosc wykonywania polaczen przez caly rok. Jesli chodzi o pieniadze to powiedzmy, ze nie przejda ... ale w tej chwili jest w Play jeszcze promocja zwrotu kosztow przeniesienia numeru (mimo ze kosztow juz zadnych nie ponosisz) i dostaniesz wlasnie po 20 zl przez pierwsze 3 miesiace (do wykorzystania na rozmowy i smsy przez 3 miesiace. i do tego jeszcze bonus za przeniesienie (ja wzialem 40 min do wszystkich, ale mozna wziasc 10 PLN) rowniez przez 3 miesiace

 #353823  autor: kubaj
 20 sie 2009, 14:31
No to teraz tylko zarejestrować numer i przenieść do Play. Dzięki.

 #353824  autor: Orfi
 20 sie 2009, 14:36
Zajrzałem właśnie na stronę Play i popatrzyłem na oferty ze starterami Play Fresh (sam mam akurat starą Playkartę, więc na trochę innych zasadach ) i np. starter Fresh za 30 zł. daje nam możliwość wykonywania połączeń przez 30 dni i odbierania przez 120 dni.

Orfi

 #353826  autor: osachorzow
 20 sie 2009, 14:41
Orfi, ale po każdym doładowaniu (nawet tym za 5zł) ważność konta na wychodzące przedłuża się o rok od zasilenia a na odbieranie o rok i 3 m-ce ;) Jak już jesteś na tej stronie to zajrzyj do zakładki doładowania ;)

 #353885  autor: aree1987
 20 sie 2009, 18:40
Mój wujek też chce przenieść 2 numery, czyli jak zeskanuje i wyślę mailem, to ile dni muszę czekać, aż numery będą zarejestrowane? Czy można 2 numery zarejestrować na 1 osobę? Wydaję mi się że tak? :>

 #353895  autor: Btk_Tomas
 20 sie 2009, 19:44
aree1987 pisze:ile dni muszę czekać, aż numery będą zarejestrowane?
Na rejestrowany numer przyjdzie wiadomość sms potwierdzająca zarejestrowanie numeru.
aree1987 pisze:Czy można 2 numery zarejestrować na 1 osobę?
Jak najbardziej tak.

 #354320  autor: PiotrG-dz
 22 sie 2009, 15:52
Byłem w salonie P4 i zapytałem ile w praktyce przenosi się NR z ERY TT do Fresza wyszło ,że 4 dni :|

 #355240  autor: xtek
 26 sie 2009, 14:29
Przenoszę numer brata z tak-taka do play. Poprzedni wniosek został odrzucony po jednym dniu, bo kobieta przyjmująca nie wpisała we wniosku obu imion - tak jak było w dowodzie (tak mi powiedziano na partyline taktaka). Wczoraj rano złożyłem więc nowy wniosek.

Na stronie ze sprawdzaniem statusu przeniesienia (http://przeniesnumer.playmobile.pl/mnps ... ndex.xhtml) jest:

"Dziękujemy za złożenie wniosku o przeniesienie numeru do PLAY. Wniosek został złożony w dniu 2009-08-25. Twoje zlecenie przekazaliśmy już do dotychczasowego operatora Polska Telefonia Cyfrowa Sp. z o.o.. Po otrzymaniu odpowiedzi od Twojego operatora poinformujemy Cię o tym za pomocą SMS."

Tymczasem tamten numer przestal dzialac. Telefon szuka sieci, a wszelkie próby dodzwonienia się na niego to komunikat "nie ma takiego numeru". To normalne?
  • Strona 18 z 171
  • 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 171
  • 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 171