DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 6 z 11
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 11

 #349202  autor: osachorzow
 28 lip 2009, 21:36
"Zasieg Iplus 3G" jest na stacjach gdzie konkurencja 3G nie posiada - najczesciej sa to wsie i male miasteczka lub takie okolice gdzie tylko Plus ma 3G. W wiekszych miastach gdzie 3G maja wszystkie sieci - zostawili nazwe miejscowosci.
Nie zawsze ;) U mnie Play ma 3G (dwie lokalizacje widzę z okna, a inni raczej też, bo gdzie nie spojrzę to jakieś BTSy) , a Plus też takim napisem powitał niedawno ;)

 #349213  autor: kowcio
 28 lip 2009, 22:17
U mnie w jednym miejscu też jest emitowane takie CI, a zasięgu 3G Plusa nie ma, nawet nie ma nigdzie w pobliżu :roll:

 #349378  autor: user_delete10
 29 lip 2009, 19:52
Jednym słowem CI Plusa - wielki nieporządek, byle jak i czasem bez sensu i głupie nazwy.

 #349666  autor: Pawrzes
 31 lip 2009, 18:25
Na kilku stacjach Orange w Warszawie w dzielnicy Śródmieście od jakiegoś czasu Cell Info zamiast WARSZAWA SRODMIESCIE jest WARSZAWA SRODMIESC :roll:

Obrazek



Porównanie CI pikokomórek Plusa i Ery które znajdują się nad głównym wejściem wewnątrz PKiN

Obrazek Obrazek

* "i" w CI Ery "obcięte" przez Nokię ;-)

Pozdrawiam

 #349735  autor: ezaq
 01 sie 2009, 01:03
Dzisiaj po raz pierwszy się spotkałem z sławnym CI Plusa "Zasieg iPlus 3G". Chyba wszystkie stacje w Kazimierzu Dolnym takie CI emitują. Wyjątek stanowi tylko stacja w Hotelu Zajad Piastowski, gdzie wyświetla się "Kazimierz". Ciekawe dlaczego nie "Kazimierz Dolny"? ;-)

 #349841  autor: Gadulski
 02 sie 2009, 08:55
Pawrzes, ciekawe o co chodzi z CI Orange "WARSZAWA SRODMIESC"... Może "KRYZYS" uciął 2 literki :P

Wcześniej zauważyliśmy, że można stosować w CI Plusa dwie na przemian pojawiające sie nazwy... To dlaczego Plus jeszcze nie wpadł na pomysł, aby wprowadzić np. "Naleczow" na przemian z: "Zasieg iPlus 3G"??? Od razu widać byłoby w jakim mieście jest Zasięg iPlusa... W większych miastach Plus mógłby zrobić podobnie jak Era np. "Tarnow Chyszow" na przemian z "Zasieg iPlus 3G" Dokładnie byłoby widać, że w dzielnicy Chyszów w Tarnowie jest zasieg iPlusa. (oczywiście to są tylko przykłady nazw a nie konkretne informacje mówiące o zasiegu iPlusa...)

ezaq, napisałeś: "Wyjątek stanowi tylko stacja w Hotelu Zajad Piastowski, gdzie wyświetla się "Kazimierz". Ciekawe dlaczego nie "Kazimierz Dolny"? ;-)"...
Ja też zadam dwa pytania odnośnie CI Plusa...:

Obrazek
Dlaczego w CI Plusa pojawia się samo "Dabrowa" jak wiadomo, że jest to Dąbrowa Niemodlińska"???

Obrazek
Skąd wziął się ten kosmiczny skrót: "Lewin Brzes."??? Nie łatwiej napisać "Lewin Brzeski"???

Takie Cell Info to tylko w Plusie... Bałagan, bałagan i jeszcze raz bałagan...

Pozdrawiam.

Obrazek

 #354360  autor: user_delete10
 22 sie 2009, 18:12
Wczoraj jadą dość spory kawałek na rowerze cell info. Plusa szalało, że nawet tak bardzo się tego nie spodziewałem. Non stop na zmianę, kilka razy nawet na minutę Śląskie/nazwa miejscowości. Czy to nie jest czasem tak jak Era też ma, że jeden sektor nadaje 2 różne info. lub 2 sektory mają różne info.? To się mija z celem, bo u mnie po chwili była pełna skrzynka info. i zamiast nazwy miałem komunikat Wiadomości pełne.

 #354364  autor: kwistas
 22 sie 2009, 18:24
fenix189, a w Motorolii na wyświetlaczu nie wyściela się Cell Info?
Według mnie 2 lub więcej info na sektor jest dobre, jeśli chodzi o Erę to się bardzo sprawdza w miastach, gdzie jeden sektor nadaje 3 cell info, np. u mnie co parę sekund zmienia się Lublin, Politechnika Lubelska, Nadbystrzycka.
W Plusie to dziwne, bo oni szczególnie cell info się nie przejmują, pisałem ze 2 miesiące temu, że brak CI na stacji w gm.Niemce i w Kraśniku, odpowiedz była jedna "Nie mamy obowiązku na wszytkach stacjach wpisywania lokalizacji", a szkoda, przecież by ich nei zbawiło napisania sześciu liter, bo usługa jak np. w Erze jest naprawdę super.

 #354373  autor: user_delete10
 22 sie 2009, 18:57
Nie no mam, jasne, że mam na ekranie tzw. szybki podgląd no ale te nazwy gromadzą się każda z osobna jako nowa wiad., bo cell info. mam w menu wiad. i za chwilę to jest całkiem pełne, nie wiem czy jakoś to można u mnie logicznie ustawić, żeby się samo czyściło. Nie wiem jak jest w innym markach tel. czy tylko u mnie jest tak daremnie, że nazwy zapychają się w skrzynce. No Era ma super, bo ostatnio testowałem i nadajnik ze sąsiedniej wioski pokazuje nazwę mojej miejscowości, prawdopodobnie dany sektor skierowany w moją stronę pokazuje nazwę mojej miejscowości a inny nazwę innej po drugiej stronie znów.

 #364489  autor: Gadulski
 12 paź 2009, 21:23
A ode mnie dwa screeny Cell Info ze Słowackich sieci:

T-Mobile:

Obrazek

O2:

Obrazek

Pozdrawiam ;)

Obrazek

 #364987  autor: joxar1
 15 paź 2009, 18:33
To może ja dodam coś przy okazji zagranicznych opów, a mianowicie taka fotka z Ukraińskiej sieci. Nie jest to najlepsza jakość, ale niestety tam nie miałem kompa i MyPhoneExplorer'a żeby zrobić screena:

life:)
Obrazek

Zdjęcie zrobione w Brzeźnie k/Chełma

 #377264  autor: Gadulski
 28 gru 2009, 09:15
Ciekawą nazwą w CI O2 - CZ jest:

ObrazekObrazek

Nazwa pojawia się w okolicach Radkowa, Tłumaczowa tuż przy granicy Polski z Czechami.

Obrazek

 #377276  autor: Marens
 28 gru 2009, 10:33
Na Strzelińcu Wlk, nie wiem tylko jaka to była sieć

Obrazek

 #377278  autor: Gadulski
 28 gru 2009, 10:42
Marens, :shock: Rewelacja :) W Czechach tylko O2 - CZ (dawny EUROTEL) ma Cell Info :)

Obrazek

 #377287  autor: Marens
 28 gru 2009, 11:57
Gadulski pisze:W Czechach tylko O2 - CZ (dawny EUROTEL)
Co ciekawe soft w E51 wyświetla mi Eurotel zamiast o2 a Play normalnie :wink:

 #377338  autor: kwistas
 28 gru 2009, 16:54
Na roamingu często wyświetlają się stare nazwy sieci, bo soft nie jest aktualny, na przykład w Austrii od dawna jest Orange, a mimo tego wyświetla mi się napis "one".

 #380992  autor: Gadulski
 16 sty 2010, 08:57
Na Kopcu gen.T.Kościuszki Plus emituje nazwę:

Obrazek

W krakowskim tunelu tramwajowym Era pokazuje:

Obrazek

I na koniec Play i ich nowatorskie Cell Info z nazwą województwa...

Obrazek

Wczoraj nazwy gmin, dzisiaj nazwy województw, jutro będzie lepiej: nazwa "POLSKA" zagości na wyświetlczach PLAY! W sumie prawidłowa... ;/

Obrazek

 #381117  autor: matchojs85
 16 sty 2010, 21:42
Gadulski pisze:Na Kopcu gen.T.Kościuszki Plus emituje nazwę
W końcu to siedziba radia.. lepsze to niż "Kraków"
Polecam swoją drogą: http://20lat.rmf.fm/ :mrgreen:

Pozdrawiam, matchojs85.

 #381851  autor: ezaq
 20 sty 2010, 21:04
"MEDICOVER" - takie oto Cell Info emituje pikokomórka Orange w Centrum Medicover Ochota przy ul. Bitwy Warszawskiej 1920r. 18 w Warszawie.

Obrazek
Pawrzes pisze:Na kilku stacjach Orange w Warszawie w dzielnicy Śródmieście od jakiegoś czasu Cell Info zamiast WARSZAWA SRODMIESCIE jest WARSZAWA SRODMIESC
Minęło pół roku i nadal nic się nie zmieniło.

Kiedyś trafiłem na stację Orange, gdzie chyba z jednego sektora emitowane byly 2 nazwy w Cell Info. Niestety nie zapisałem sobie od razu numeru CID i teraz nie pamiętam, a nie bardzo chce mi się szukać w logach. Było to gdzieś na trasie PKP z Łodzi do Wrocławia.

 #381874  autor: Szalony
 20 sty 2010, 22:23
W Lodzi w okolicach ulicy Krakowskiej Orange ma Cellinfo Aleksandrow Lodzki :-D , w sumie nie uzywam Orange i mi to rybka - tak tylko pomyslalem ze chyba ktos po pijaku je tam wbil w system ;-)

Era Aleksandrow Lodzki - czesc miasta zasieg zenujacy w budynkach byl przez 10lat - http://szalony2007.republika.pl/era.png . Teraz jest tak - http://img163.imageshack.us/img163/5237 ... ot0100.png Wkoncu :) Widac roznice :)
  • Strona 6 z 11
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 11
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 11