DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 3 z 12
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12

 #388915  autor: FABIANO
 20 lut 2010, 21:33
No super:)...Będę musiał częsciej używać google maps-zresztą w opcjach pisze że informacje są brane z bazy danych i info z nadajnika:):)...jest nawet podana odległość i promień tego okręgu czyli zasięg danego nadajnika:):):)...zauważyłem że zmienia się ona czasem o 100 metrów(np z 4900 na 4800m)...Będąc we Wronkach to nawet gdy tel leży w miejscu to widać jak przełączają się anteny(BTS 6-cio sektorowy)

[ Dodano: 2010-02-21, 18:23 ]
Podoba mi sie w Orange np gdy jestem w miejscowości w której nie ma BTS-a. Rok temu będąc w wiosce Jasionna. Zasięg wahał się od 2-4/5 kresek a Cell info różnorodne (WRONKI,OBRZYCKO,SIERAKOW,OSTROROG,CZARNKOW,LUBASZ:-o). Ciekawie to wygląda:):). Czy gdzieś komuś też zdarzyło się cos podobnego?:)...

[ Dodano: 2010-02-28, 11:43 ]
toms33 pisze:Dziwi mnie konsekwencja Orange w stosowaniu nazw gmin nawet w takich miejscowościach, które z racji, że są znanymi kurortami itp. mogłyby z powodzeniem mieć "własne" cell info. Mam tu na myśli np. Korbielów, który jest istotną miejscowoscią na narciarskiej mapie Polski. To samo dotyczy Białki Tatrzańskiej, Wierchomli i wielu innych nazw, które są o wiele bardziej rozpowszechnione niż nazwy gmin w których się znajdują. W Korbielowie wyświetla się JELESNIA, co wg mnie jest totalnym nieporozumieniem. Ciekawe czy mail do BOKu w tej sprawie by coś zmienił.


[ Dodano: 2010-02-28, 11:47 ]
hm......może według techników sygnał z BTS-a w Korbielowie dociera na teren gminy Jeleśnia :?: ...i dlatego takie Cell Info..... :roll:

 #390485  autor: Pawrzes
 28 lut 2010, 14:06
Zmieli z jednej celi stacji w Grójcu z GROJEC na BELSK DUZY i teraz co prawda na fragmencie gm. Belsk Duży CI wygląda lepiej to już w samym miasteczku nie bardzo ;)

Pozdrawiam

 #390493  autor: FABIANO
 28 lut 2010, 14:57
PAWRZES czyli teraz gorzej....bo w Grójcu mieszkańcy "pod" tym sektorem na wyświetlaczu widzą sąsiednią gminę :smt011 ...i to mi się właśnie nie podoba w Orange. Przecież każdy chce widzieć gdzie się znajduje prawda? To mieszkańcy Grójca teraz pewnie żdziwieni :shock: nie wiedzą o co chodzi. Myślą pewnie że są w zasięgu innego BTS-a......

[ Dodano: 2010-02-28, 16:20 ]
Pawrzes pisze:Zmieli z jednej celi stacji w Grójcu z GROJEC na BELSK DUZY i teraz co prawda na fragmencie gm. Belsk Duży CI wygląda lepiej to już w samym miasteczku nie bardzo ;)


[ Dodano: 2010-02-28, 16:23 ]
A w samym Belsku co pokazuje na wyświetlaczach?....Pewnie GOLIANY...no chyba że się mylę....

 #390526  autor: Pawrzes
 28 lut 2010, 18:35
Tak... A w samym Belsku jest BLEDOW ;)

Inna bezsensowna zmiana nastąpiła z sektora 1 na maszcie w Białobrzegach, teraz zamiast BIALOBRZEGI jest nazwa PROMNA a ten sektor pokrywa większą część miasta i teren gminy Białobrzegi...

Z masztu w Lekarcicach Starych jest 3 x PROMNA choć stoi on blisko granicy z gminą Goszczyn na terenie której nie ma BTS-a...

Pozdrawiam

 #390532  autor: FABIANO
 28 lut 2010, 18:54
Pawrzes pisze:Tak... A w samym Belsku jest BLEDOW ;)

Inna bezsensowna zmiana nastąpiła z sektora 1 na maszcie w Białobrzegach, teraz zamiast BIALOBRZEGI jest nazwa PROMNA a ten sektor pokrywa większą część miasta i teren gminy Białobrzegi...

Z masztu w Lekarcicach Starych jest 3 x PROMNA choć stoi on blisko granicy z gminą Goszczyn na terenie której nie ma BTS-a...


[ Dodano: 2010-02-28, 19:06 ]
PAWRZES jeśli chodzi o pierwszą sytuacje to wiadomo Błędów i Goliany to gminy stąd w Belsku takie CI. Jeśli chodzi o Białobrzegi to po części też się zgadza (z tego wychodzi że jeśli sygnał tylko lekko wedrze się na obszar innej gminy to CELL INFO już otrzymuje taką nazwę-dla mnie śmieszne). A jeśli chodzi o Lakiercice Stare to rzeczywiście jest błąd. Z jednego sektora powinno być GOSZCZYN......No chyba że ta antena nie jest obrócona w kierunku Goszczyna. Mimo iż tam nie ma stacji bazowej zasięg był....

[ Dodano: 2010-02-28, 20:56 ]
Kilka dni temu byłem w miejscowości "Śmiłowo". Cell info to 2x KACZORY i 1X MIASTECZKO KRAJENS .....zabrakło literek "KIE" :D ...

 #390594  autor: wodzu177
 01 mar 2010, 06:18
Bts z miejscowości Nietuszyna k.Wielunia(droga z Wielunia na Sieradz) emituje 2 nazwy CI.Z dwóch sektorów sieje OSTRÓWEK, a z jednego skierowanego na południe CZARNOŻYŁY.Jak dla mnie CI w tym miejscu jest ok.

Nokia-6610/LG-KG275/Siemens-A52/A57/mitsubishi trium Eclipse i wiele innych prawie muzealnych modeli.

 #391348  autor: FABIANO
 04 mar 2010, 18:22
Miejscowość "Piotrowo" (gmina Obrzycko) BTS Orange Cell info OBRZYCKO/OBRZYCKO/LUBASZ.....

[ Dodano: 2010-03-12, 18:18 ]
Wczoraj brak prądu w miejscowości "Miały" (WIELKOPOLKA) zasięg Orange zginął póżniej się pojawiał z odległych nadajników(kreski 1-3)... takie CID-y zapisałem na google maps...41462(BTS w Krzyżu Wlkp CI KRZYZ WIELKOPOLSKI-w linii prostej 13km)...CID4153(BTS w Mokrzu CI WRONKI- w linii prostej 13 km przez gęste lasy)...CID41563(BTS w Siedlisku CI TRZCIANKA- w linii prostej 18km)....CID41322(BTS w miejscowości Szczuczarz CI CZLOPA-w linii prostej 23 km)....Ale co mnie dziwi??? Brak sygnału z bliższych masztów (Piłka,Drawski Młyn, Wieleń)-nie zaobserwowałem ani CID-ów z tych BTS-ów ani CI(odpowiednio DRAWSKO,DRAWSKO,WIELEN). Czyżby te BTS-y też były wyłączone? Spójżcie na mapy nadajników i opiszcie co na ten temat sądzicie....

[ Dodano: 2010-03-13, 00:19 ]
W miejscowości Pamiątkowo na BTS-ie zmieniono cell info. Pierwotnie ze wszystkich sektorów siało SZAMOTULY. Zmiana nastąpiła na pierwszym sektorze i obecnie na wyswietlaczach widnieje OBORNIKI. Moim zdaniem zmiana poprawna gdyż Pamiątkowo od zachodu graniczy z gminą Oborniki i to tam wdziera się zasięg wspomnianego sektora. Na pozostałych dwóch bez zmian czyli SZAMOTULY.

 #394361  autor: wodzu177
 20 mar 2010, 09:44
FABIANO pisze:Ale co mnie dziwi??? Brak sygnału z bliższych masztów (Piłka,Drawski Młyn, Wieleń)-nie zaobserwowałem ani CID-ów z tych BTS-ów ani CI(odpowiednio DRAWSKO,DRAWSKO,WIELEN). Czyżby te BTS-y też były wyłączone? Spójżcie na mapy nadajników i opiszcie co na ten temat sądzicie....
W Wieluniu(Woj.Łódzkie) był podobny przypadek ok.2 miesiące temu awari uległo zasilanie jednego z nadajników Ery, a zasięgu nie było na wszystkich.Myślę że to jest tak, że nadajniki są ze sobą połączone radioliniami lub światłowodami i wtedy jak jest awaria jednego z nich to na pozostałych, również może nie być zasięgu.
Poprawcie mnie koledzy jeśli się mylę.

Nokia-6610/LG-KG275/Siemens-A52/A57/mitsubishi trium Eclipse i wiele innych prawie muzealnych modeli.

 #394374  autor: FABIANO
 20 mar 2010, 10:51
Hm...może i masz rację :roll: .BTS-y połączone są radioliniami i możliwe że sąsiednie pobliskie trzy też nie działały tylko sygnał był odległy z bardzo odległych.....

[ Dodano: 2010-03-20, 11:47 ]
ORANGE 41441 41442 41443 41444 41445 41446 41002 41002 41002 41002 41002 41002 900 900 900 1800 1800 1800 E E E E E E
Wronki, ul. Mickiewicza 26
maszt Orange na terenie bazy transportowej




Kliknij na powyższe zdjęcia aby uzyskać powiększenie

[ Dodano: 2010-03-20, 11:49 ]
:roll:

[ Dodano: 2010-03-20, 11:50 ]
Nie wiem czemu nie ma zdjęć? Przecież skopiowałem :?: :roll:

[ Dodano: 2010-03-20, 11:51 ]
http://www.poznan.gsm.xg.pl/wlkp/bts-gif/Wronki-I-1.gif

 #394386  autor: tesla
 20 mar 2010, 12:05
wodzu177 pisze:Poprawcie mnie koledzy jeśli się mylę.
no nie mylisz, widocznie padła stacja transmisyjna (zasilanie i akumulatory), potem MW, a co za tym idzie wszystkie stacje które pracowały na tych MW... życie :|

Na końcu zdania dajemy kropkę, potem spację i zaczynamy z dużej litery. Proste?

 #394575  autor: FABIANO
 21 mar 2010, 10:08
Ponownie zmienili Cell info na BTS-ie Orange w miejscowości "Pamiątkowo". Tym razem z pierwszego sektora sieje OBORNIKI z drugiego ROKIETNICA a z trzeciego SZAMOTULY. Trzeci i pierwszy jest poprawnie. Drugi nie wiem bym musiał sprawdzic gdzie i jak daleko rozchodzi sie sygnał z tego sektora. Najlepiej sprawdzic poprzez google maps wersja beta. Jak bede w okolicy to zbadam..

 #394900  autor: rogmaniek
 22 mar 2010, 17:29
FABIANO pisze:Ponownie zmienili Cell info na BTS-ie Orange w miejscowości "Pamiątkowo". Tym razem z pierwszego sektora sieje OBORNIKI z drugiego ROKIETNICA a z trzeciego SZAMOTULY. Trzeci i pierwszy jest poprawnie. Drugi nie wiem bym musiał sprawdzic gdzie i jak daleko rozchodzi sie sygnał z tego sektora. Najlepiej sprawdzic poprzez google maps wersja beta. Jak bede w okolicy to zbadam..
A ja mam dla Ciebie inne info, odnośnie tej stacji :-D Zdarza się, że stacja Centka, tak jak PTC, z jednego sektora, a dokładniej pewnie celi :P emituje dwie nazwy naprzemiennie. Teraz już wiesz- skąd ta "nagła" zmiana nazwy :-D

Nie wiem czy zaglądasz, ale skoro jesteś też z Wlkp., to zachęcam Ciebie i nie tylko do odwiedzania stronki www.poznan.gsm.xg.pl
Tam znajdziesz to info, odnośnie tej stacji w Pamiątkowie. A z tego, co "zobaczyłem", to w Wielkopolsce nie tylko w/w stacja Centka emituje dwie nazwy naprzemiennie z jednego sektora czy tam celi :-D Pozdro!

O2 - We're better, connected!
O2 - See what you can do!
O2 - Together is better!

 #394939  autor: FABIANO
 22 mar 2010, 19:18
Wiem o tej stronce ale dziwi mnie że Orange też stosuje nazwy naprzemienne. Z tego co widzę w mojej lokalizacji zmienne CI to wynik zmiany sektora z ktorego łapie zasięg bo przy każdej zmianie sprawdzam CIDy. Zazwyczaj mam zasięg 5/5 i wystarczy że przez dwie sekundy spadnie o jedna kreskę i juz jest zmiana CI. Jest to wynik chwilowego przejścia na drugi sektor a nie naprzemienna nazwa.

[ Dodano: 2010-03-22, 19:25 ]
Zresztą jeśli miałabybyć to naprzemienna nazwa to pojawiała by się często na zmianę. A tu jest caly dzień jedna i może raz lub dwa razy uda sie zauważyć zmianę na 3-4 sekundy. W Erze to są naprzemienne bo widać. Co chwile zmienia się (Wielkopolska/gm.Wielen) ale nie w Centertelu:)

 #395323  autor: rogmaniek
 24 mar 2010, 15:27
FABIANO pisze:Zresztą jeśli miałabybyć to naprzemienna nazwa to pojawiała by się często na zmianę. A tu jest caly dzień jedna i może raz lub dwa razy uda sie zauważyć zmianę na 3-4 sekundy. W Erze to są naprzemienne bo widać. Co chwile zmienia się (Wielkopolska/gm.Wielen) ale nie w Centertelu:)
Nie pamiętam dokładnie jak to jest z "przemiennością" nazw na telach SE (miałem tylko G502 na Play'u, ale krótko), ale na Nokii w PTC, czyli operatorze Eruni jest inaczej niż piszesz albo chciałbyś, aby tak było :P Tzn.: chyba na każdej Nokii, a już na pewno na 3510i nazwa nie zmienia się w określonym odstępie czasu. Czasami może być tak, że przez cały dzień mam na ekranie nazwę szczegółową, np. "Winogrady", a rzadziej jest napis: "Poznań".

Kiedyś była ta sprawa poruszana na forum. Może i to zależy od ustawień sieciuni, ale raczej Nokia zazwyczaj pokazuje mi nazwę szczegółową, a rzadziej, tzw. ogólną.

Może w PTK Centertel jest podobnie, a może inaczej :roll: :wink:

Oczywiście kwestia naprzemiennego CI zależy na pewno od telefonu, przynajmniej w PTC. Miałem kiedyś blue Motkę K1 i na niej CI było rzeczywiście naprzemienne i zmieniało się w określonych odstępach czasu. Jednak w tym telefonie CI mało odpowiadało rzeczywistości, bo tel był już zalogowany do innego sektora, a widniało poprzednie CI. Także nie ma to jak aplikacje monitorujące sieć :-D

[ Dodano: 2010-03-24, 15:28 ]
FABIANO pisze:Zazwyczaj mam zasięg 5/5 i wystarczy że przez dwie sekundy spadnie o jedna kreskę i juz jest zmiana CI. Jest to wynik chwilowego przejścia na drugi sektor a nie naprzemienna nazwa.
Tego nie wiesz, jak jest naprawdę, bez sprawdzenia czy zmienił się sektor.

O2 - We're better, connected!
O2 - See what you can do!
O2 - Together is better!

 #395328  autor: FABIANO
 24 mar 2010, 15:42
Właśnie że wiem. Bo przy każdej zmianie CI jest widoczna zmiana CID-u tzn jego ostatniej cyfry a to już mówi samo za siebie :wink: . Po za tym na google maps przy owej zmianie zmieniają mi się współrzędne oraz obszar gdzie pada zasięg wraz ze wspomnianą wcześniej zmianą ostatnią cyfrą CID-a. Po prostu będąc na granicy zasięgów z dwóch sektorów łapie sygnał raz z jednego raz z drugiego 8) . Kiedyś zauważyłem że między sektorami musiała być "dzióra" (tzn. sygnał z dwóch sąsiednich nie stykał się) i był mały obszar na którym stojąc łapaliśmy zasięg z innego BTS-a mimo iż ten stał bliżej. Sprawdziłem to po CID-ach i cell info ;-)

 #395343  autor: rogmaniek
 24 mar 2010, 16:38
FABIANO pisze:Właśnie że wiem. Bo przy każdej zmianie CI jest widoczna zmiana CID-u tzn jego ostatniej cyfry a to już mówi samo za siebie :wink: . Po za tym na google maps przy owej zmianie zmieniają mi się współrzędne oraz obszar gdzie pada zasięg wraz ze wspomnianą wcześniej zmianą ostatnią cyfrą CID-a.
Oki, czyli masz jakiś programik/aplikację do monitorowania sieciuni. Co nie zmienia faktu, że dwa sektory nadają dwa różne CI, chyba, że pasjonaci ze stronki BTS'y w Wielkopolsce, coś źle zaobserwowali, ale w to wątpię :wink: A Ty obserwujesz tylko albo głównie zmianę CI, ale gdy zmieni się sektor i wszystko jasne :-D

O2 - We're better, connected!
O2 - See what you can do!
O2 - Together is better!

 #395346  autor: FABIANO
 24 mar 2010, 16:50
No tak. Cały czas mówię o tym że dwa sektory nadają inne CI. Z tym że każdy tylko po jednym 8) . Zmieni się cell info i równo z tym końcówka sektora ROGMIANEK-mówię tu o BTS-ie w mojej lokalizacji. Może u Ciebie jest inaczej-nie wiem. Ale mój pobliski dobrze zbadałem więc wiem :lol:

 #395348  autor: rogmaniek
 24 mar 2010, 17:11
FABIANO pisze:No tak. Cały czas mówię o tym że dwa sektory nadają inne CI. Z tym że każdy tylko po jednym 8) . Zmieni się cell info i równo z tym końcówka sektora ROGMIANEK-mówię tu o BTS-ie w mojej lokalizacji. Może u Ciebie jest inaczej-nie wiem. Ale mój pobliski dobrze zbadałem więc wiem :lol:
Ja nie pisałem o żadnym BTS'ie Poręczy w moim pobliżu, tylko o tym w Pamiątkowie, bo Ty o tym pisałeś. A podparłem się info z w/w stronki. Z resztą ze zgniłej, śmierdzącej poręczy nie korzystam.

Tak, ku ścisłości, może rzeczywiście już nie ma naprzemiennych nazw?! To powodzenia życzę w dalszym "badaniu" stacji :smt005 Ok, "widzę", że dalsza dyskusja w tej kwestii nie ma sensu... Pozdro.

O2 - We're better, connected!
O2 - See what you can do!
O2 - Together is better!

 #395350  autor: FABIANO
 24 mar 2010, 17:16
Różnie to bywa-POZDRO

[ Dodano: 2010-03-31, 12:27 ]
Zaczyna mnie martwić forma nadawania Cell info w Orange. Jesli sygnał rozchodzi się na obszarze dwóch gmin CI niech wygląda tak np "WIELEN-WRONKI". I juz wiadomo o co chodzi. A te niby naprzemienne wprowadzają w błąd. Bo co z tego że mieszkam na terenie X jak caly czas wyswietla mi Y (zmiana jest rzadko). Myślnik w takim wypadku jest najbardziej dokładny. Tak jak w Erze. Takich techników potrzeba w Orange i mam nadzieję że któryś przeczyta to i wtedy się to zmieni

[ Dodano: 2010-04-06, 11:54 ]
Wczoraj byłem w miejscowości "Szydłowo" (powiat pilski). Na wyświetlaczu cell info widniało SZYDLOWO ale czasem pojawiało się też PILA. Myślałem że to oznaka iż jestem blisko BTS-a (fakt-zasięg pełen) i przełączam się jedynie między jego sektorami. Niestety musiałem obalić tą teorię gdyż postanowiłem włączyć google maps. Na google maps pojawił mi się CID 41296. Po sprawdzeniu w domu okazało się że to sygnał z BTS-a z miasta "Piła" ul.Krzywa 35-drukarnia AGORA-makrokomórka (ale nie wiem co to jest). Lecz po chwili przełączyło mi się na całkiem inny CID-62591. Sprawdzałem w necie i okazało się że nie bazie UKE wogóle takiego CID-u :shock: . Teraz pytanie skąd ten zasięg :?: :roll: :shock: Jednak w pobliżu Szydłowa jest miejscowość Jaraczewo i wg mapy UKE jest tam pozwolenie Orange ale BTS-a jeszcze nie ma. Jak się okazało mapa jest nie aktualna gdyż w/w zasięg dociera pewnie z tego Jaraczewa. Dziwi mnie jednak po co tam ten BTS skoro silny sygnał do Szydłowa docierał przecież z Piły :?: :roll: :shock:

[ Dodano: 2010-04-17, 07:51 ]
wodzu177 pisze:Bts z miejscowości Nietuszyna k.Wielunia(droga z Wielunia na Sieradz) emituje 2 nazwy CI.Z dwóch sektorów sieje OSTRÓWEK, a z jednego skierowanego na południe CZARNOŻYŁY.Jak dla mnie CI w tym miejscu jest ok.


[ Dodano: 2010-04-17, 07:57 ]
Miejscowość Wronki BTS Orange CID 4144 Cell info WRONKI. Jednak zbadałem że sygnał z drugiego sektora obejmuje miejscowości leżące w gminie Ostroróg więc z w/w sektora CI winno być OSTROROG. Podobnie sygnał z czwartego sektora obejmuje już miejscowość Koźmin w gminie Obrzycko więc i z tego sektora Cell info powinno siać OBRZYCKO..czy czyta to jakiś technik Orange??POZDRAWIAM

 #402866  autor: ezaq
 05 maja 2010, 15:07
Po raz pierwszy zaobserwowałem podwójne Cell Info w Orange. Stacja w miejscowości Sulbiny Górne koło Garwolina (CID 11192) emituje naprzemiennie GARWOLIN i LASKARZEW.

Obrazek Obrazek

Natomiast stacja w Nowym Pożogu (powiat puławski, gmina Końskowola) nie nadaje w ogóle Cell Info.
  • Strona 3 z 12
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12