DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 8 z 11
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11

 #390257  autor: Pawrzes
 27 lut 2010, 16:24
Porównanie Cell Info między Erą i Plusem (screeny) na 3 stacjach warszawskiego metra. Orange nie podaje w CI nazw stacji metra tylko standardowo WARSZAWA DZIELNICA

Era: Metro Marymont & Warszawa

Plus:

Obrazek

Era: Metro Pl.Wilsona & Warszawa

Plus:

Obrazek

Era: Metro Dw.Gdanski & Warszawa

Plus:

Obrazek

Pozdrawiam

 #390461  autor: FABIANO
 28 lut 2010, 12:24
.....a jeszcze ponad rok temu szło zauważyć błędne CI Orange w pewnej okolicy :o .....będąc w gminie B i jadąc odlegle w kierunku gminy C cell info siało A :-D ...śmiałem się z tego ale póżniej doszedłem do wniosku że poprostu zostały przękręcone sektory :P ... te cell info które siało w kierunku C powinno być w kierunku A (błąd tego co wklepywał). Obecnie naprawione i ze wszystkich sektorów sieje nazwa gminy na której stoi BTS :)

[ Dodano: 2010-03-02, 12:53 ]
UWAGA !!! Lokalizacja "Miały" (gmina Wieleń) BTS Ery LAC 26401 CID 4453....dotychczas Cell Info "gm.Wielen" oraz "Wielkopolska" czyli poprawnie. Dziś od 12h w południe nastąpiła zmiana i to dziwna zmiana :shock: ...Nadal sieje takim samym CI dodatkowo zauważyłem UWAGA..."gm.Nowy Tomyśl" :shock: ...zasięg pełny 5/5 ani drgnie. Sprawdzałem na google maps CID i LAC bez zmian i takowe cell info prawdopobnie sieje z drugiego CID-a na przemian z "gm.Wielen" lub "Wielkopolska". Co prawda graniczę od południa z gminą Wronki (około 2 km ode mnie) i dociera tam sygnał z jednego sektora ale proszę spojżeć na mapę gdzie znajduje się Nowy Tomyśl :shock: ..

 #392754  autor: Pawrzes
 12 mar 2010, 19:18
MEDTRONIC - takie Cell Info ma Orange w budynku biurowym przy ul. Ostrobramskiej w Warszawie.

Obrazek

Pozdrawiam

 #397962  autor: Gadulski
 08 kwie 2010, 20:01
Idąc śladami Pawrzesa z początku tematu i ja wrzucę Cell Info z trasy kolejowej

Wrocław :arrow: Racibórz:

Orange:
WROCLAW
SIECHNICE
OLAWA
SKARBIMIERZ
BRZEG
LEWIN BRZESKI
DABROWA
OPOLE
KOMPRACHCICE
PROSZKOW
TARNOW OPOLSKI
OPOLE
GOGOLIN
KRAPKOWICE
ZDZIESZOWICE
KEDZIERZYN-KOZLE
BIERAWA
KUZNIA RACIBORSKA
CISEK
RUDNIK
NEDZA
RACIBORZ

Plus:
Wroclaw
Dolny Slask
_Olawa
Lubsza
Brzeg
Losiow
Lewin Brzes.
Skorogoszcz
Opolskie
Dabrowa
Zasieg iPlus 3G
Opole
Chorula
Gorazdze
Krapkowice
Gogolin
Zdzieszowice
Opolskie
Twardawa
Kedzierzyn
Lesnica
Kedzierzyn
Zasieg iPlus 3G
Opolskie
Kuznia Racib
Slaskie
Zasieg iPlus 3G
Raciborz

Play (log):
WROCLAW
SWIETA KATARZYNA
SIECHNICE
OLAWA
DABROWA
- brak Cell Info do Raciborza włącznie.

Era: (zawsze są dwie nazwy, jednak nie zawsze je byłem w stanie ucwycić...)
Wroclaw Glowny / Wroclaw
Gliniana/ Wroclaw
gen.K.Pulaskiego / Wroclaw
Hubska / Wroclaw
Nyska-Jesionowa / Wroclaw
Wroclaw Brochow / Wroclaw
gm.Siechnice / Dolny Slask
gm.Domaniow / Dolny Slask
gm.Olawa-gm.Siechnice / Dolny Slask
gm.Olawa / Dolny Slask
1. Maja / Olawa
3. Maja-Ofiar Katynia / Olawa
Lubsza/ ?
rz.Odra / Brzeg
Slowackiego-os.Westerplatte / Brzeg
Jednostka wojskowa / Brzeg
Sikorskiego / Brzeg
Brzeg / Slask Opolski
Losiow, Zwanowice / ?
Michalow / ?
Losiow, Janow / ?
Losiow / Rownina Opolska
Lewin Brzeski / Rownina Opolska
gm.Lewin Brzeski / Rownina Opolska
gm.Dabrowa / Rownina Opolska
gm.Dabrowa-gm.Komprachcice / Rownina Niemodlinska
Szczepanowice / Opole
Wyspa Bolko / Opole
Winow-Wojtowa Wies / ?
Fabryczna-Armii Krajowej / Opole
Strzelecka-Grudzice / Opole
Grotowice / ?
Rez.Kamien Slaski / ?
Gorazdze / ?
Gogolin / Rownina Opolska
Krapkowice / ?
Strzebniow, Obrowiec / Rownina Opolska
Zakrzow, Jasiona / Rownina Opolska
Park Krajob. Gora Sw. Anny / Zdzieszowice
Zabieniec / Kedzierzyn-Kozle
Pogorzelec-Brzezce / ?
Stare Kozle / ?
Stare Kozle-Cisek / ?
gm.Bierawa / ?
Azoty-Kanal Kedzierzynski / ?
Kotlarnia-St.Kuznia / ?
Stara Kuznia / ?
Blachownia / ?
gm.Kuznia-gm.Cisek / ?
Kuznia Raciborska / ?
gm.Kuznia Raciborska / Kotlina Raciborska
Zawada Ksiazeca / Kotlina Raciborska
Babice / Kotlina Raciborska
Raciborz-Markowice / ?
Kolejowa / Raciborz

Komentarz:
Orange:
Cell info zgodne ze schematem. Pisownia poprawna - "w całości". Pojawiają się nazwy gmin przez które przejeżdżałem.

Plus:
Dość często pojawiają się nazwy nic nie mówiące np. "Opolskie", "Dolny Slask" itp....
warto też zwrócić uwagę na pisownie województw! Powinno być "opolskie", "slaskie"...
Skróty: "Lewin Brzes." czy też "Kuznia Racib" (bez kropki) zadziwiają...
"Kedzierzyn" zostawię bez komentarza...
Fajnie, że kilka razy dowiedziałem się, że jestem w "Zasieg iPlus 3G" :)
Ogólnie ocena będzie średnia... Moim zdaniem brakuje tu jakiegoś ładu i składu...

Play:
gdzieś już takie Cell Info widziałem... ;-)
Brakiem Cell Info na Śląsku w lokalizacjach, o których wspomniałem pewnie nikt się nie przejmuje...

Era:
Najdokładniejsze Cell Info - nawet w niewielkiej Oławie pojawiają się lokalizacje szczegółowe ;)
Ogólnie Era wypadła najlepiej :)

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2010, 17:43 przez Gadulski, łącznie zmieniany 1 raz.

Obrazek

 #398010  autor: Szymon9904
 08 kwie 2010, 22:08
Jakiś czas temu w Żarach na ul. Stefena Okrzei złapałem napis: S.Okrzei. Okazało się, że najbliższy nadajnik Ery jest na ul. Katowickiej - 150 m w linii prostej :smt005 :smt005 .
Teraz, jak tam ostatnio byłem, to złapało mi na GSM "Zary" (rzadko tam jest GSM, częściej 3G :mrgreen:) .

 #399792  autor: Gadulski
 19 kwie 2010, 17:45
Zgodnie z obietnicą uaktualniłem swój poprzedni post :)
Zapraszam do przeczytania :)
Pozdrawiam.

Obrazek

 #399801  autor: krzykos
 19 kwie 2010, 18:16
Patryk_ pisze:Nazywa się banalnie ;) http://www.antonypranata.com/screenshot
Sorki, że trochę off topic - ale mam z tym banalnym programem problem:( \Pobrałem to: "Zrzut ekranu dla systemu operacyjnego Symbian (S60 1st/2nd Edition) wersji 2.50

Supported devices: Nokia 3230, 3600, 3620, 3650, 3660, 6260, 6600, 6630, 6670, 6680, 6681, 6682, 7610, 7650, N70, N72, N90, N-Gage, N-Gage QD. Obsługiwane urządzenia: Nokia 3230, 3600, 3620, 3650, 3660, 6260, 6600, 6630, 6670, 6680, 6681, 6682, 7610, 7650, N70, N72, N90, N-Gage, N-Gage QD." Zainstalowałem. OK - ale jak teraz się robi te screeny? u mnie żaden skrót klawiaturowy nie działa - dotyczy to Noki model 6680. Pomoże ktoś? Bo chyba już za dużo siedziałem na słońcu... :evil:

 #399802  autor: Gadulski
 19 kwie 2010, 18:18
krzykos, ja polecam FExplorer :)

Obrazek

 #409396  autor: ms93
 07 cze 2010, 20:24
Nie wiem czy juz o tym pisalem, czy nie, ale takim "czyms" raczy Plus w Janowie w powiecie czestochowskim:
Obrazek

Nie wiem, co tworca mial na mysli piszac "Czesto" - Czestochowe, powiat czestochowski czy cokolwiek innego, w kazdym razie juz od dluzszego czasu jest takie bezsensowne CI ;)

 #409399  autor: Gadulski
 07 cze 2010, 20:39
ms93, Nazwa "Janow Czesto" dotyczy nazw z cyklu: napiszemy, skracając nie dając kropki..." I powstają takie twory... Do tych nazw mozna dodać też np. "Kuznia Racib" itd. itd...

Obrazek

 #409415  autor: ms93
 07 cze 2010, 21:25
Gadulski pisze:ms93, Nazwa "Janow Czesto" dotyczy nazw z cyklu: napiszemy, skracając nie dając kropki..." I powstają takie twory... Do tych nazw mozna dodać też np. "Kuznia Racib" itd. itd...
Problem w tym, ze miejscowosc nazywa sie po prostu "Janow", nie ma zadnego dodatku.
Rozumiem, ze mogliby skrocic "Janow Czestochowski", ale tego drugiego czlonu nie ma i nigdy nie bylo ;)

 #409421  autor: Gadulski
 07 cze 2010, 21:33
ms93,a to inna sprawa... :) Może ktoś kto wprowadzał tą nazwę starał sie wyróżnić ten "Janow" od innego "Janowa"... :)
Swoją drogą w woj.opolskim pojawia się "Kedzierzyn", a przecież miejscowość ta to "Kedzierzyn-Kozle"...
Reguły w nadawaniu Cell Info nie było i chyba nie ma...

Obrazek

 #421221  autor: joxar1
 05 sie 2010, 18:23
Kilka screenów z ukraińskich sieci:
life:) (pierwszy screen to nie cell info, wiadomość z innego kanału, nie wiem którego)
Obrazek
Obrazek

MTS UKR:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

 #421313  autor: Marens
 05 sie 2010, 23:29
Jestem w tej chwili w Irlandii i żadna sieć nie ma tutaj cell info.

 #421446  autor: joxar1
 06 sie 2010, 14:51
Na Ukrainie cell info jest na pewno w Київстар (KYIVSTAR), MTS UKR, life:), nie wiem jak w Beeline UA, bo Plus nie ma z nimi umowy, ale na pewno Голден Телеком (Golden Telecom) nie ma.

 #422787  autor: ezaq
 13 sie 2010, 20:19
"Stadion Narodowy" - takie CellInfo emituje mikrokomórka Plusa, wiadomo gdzie ;-) Czyżby to potwierdzało podejrzenia, że Polkomtel jest odpowiedzialny za budowę infrastruktury na stadionie w Warszawie? Muszę sprawdzić, czy Era też działa, bo PTC ma tam pozwolenie (w przeciwieństwie do Polkomtela ;-) ). Orange w tej chwili nie ma w ogóle zasięgu na poziomach podziemnych.

---edit---

Tylko Plus ma obecnie zasięg na Stadionie Narodowym.

 #422859  autor: joxar1
 14 sie 2010, 13:45
Dobrze wiedzieć, że jakieś konkretne cell info dali, brawo. Niestety w Kołobrzegu nie mamy innych nazw niż "Kolobrzeg" i "Kolobrzeg Podczele".

 #422882  autor: Pawrzes
 14 sie 2010, 15:34
ezaq pisze:Muszę sprawdzić, czy Era też działa, bo PTC ma tam pozwolenie (w przeciwieństwie do Polkomtela ;-)


Era już wykorzystywała to pozwolenie ;) Ponad rok stał tymczasowy maszcik od strony al. księcia Józefa Poniatowskiego z trzema antenkami i z kamerką skierowaną na budowany stadion ale wiosną został zdemontowany. Nie było z tej stacji emitowane Cell Info.

Pozdrawiam

 #425046  autor: KamaZ
 24 sie 2010, 20:41
Kilka fotek z wczorajszej wycieczki wzdłuż granicy :-)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ustawiłem ręcznie MTS i nie zmieniałem, bo kierowałem i musiałem się na tym bardziej skupić :wink: W międzyczasie złapałem jeszcze MTS, Sokal, ale tylko przez chwilę i szybko znikł. Na KYIVSTAR nie zauważyłem żadnego CI.

 #425195  autor: joxar1
 25 sie 2010, 15:21
Przy granicy Kyivstar nie ma, ale w głębi kraju jest, w metrze kyivskim ma najlepsze CI.
  • Strona 8 z 11
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11