DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 93 z 96
  • 1
  • 91
  • 92
  • 93
  • 94
  • 95
  • 96

 #429494  autor: barat
 14 wrz 2010, 17:37
W tym sęk, że chyba u żadnego opa nie dostaniesz za 60zł więcej niż daje Ci Rodzina 60 ...

No ... ewentualnie Long Play 69 za 59zł - masz trochę więcej minut, ale internet w PLay jest kieprawy.
Orange i Plus w tej cenie to jakieś 150 minut - sama zobacz ;)

 #429498  autor: dawoo1
 14 wrz 2010, 18:15
Ja myślę że takie opóźnienie można wykorzystać do tego żeby wydębić od ery jakiś bonusik np. darmowe minuty,sam tak spróbuje :wink: a z doświadczenia wiem że to działa

 #429500  autor: mehau
 14 wrz 2010, 18:18
mam pytanie czy komus udalo sie wynegocjowac inna cene telefonu niz jest w cenniku??? pytanie szczegolnie do pummazz bo kolega sie chwalil ze dostal upust 50% a ja dostalem taka wiadomosc od ZUK
Witam,


Odnosząc się do Pana sugestii obniżenia ceny wybranego telefonu, pragnę zaznaczyć, iż sieć Era, będąc firmą świadczącą usługi telekomunikacyjne ma możliwość dopasowywania poszczególnych cenników usług i abonamentu do oczekiwań Abonentów. Dodatkowo, aby umożliwić korzystanie z przygotowanych promocji, proponujemy Klientom zakup nowego aparatu telefonicznego, którego cena uzależniona jest bezpośrednio od modelu i producenta danej marki. Obniżenie ceny aparatu możliwe jest jedynie przy wykorzystaniu punktów Era Premia. W tym momencie wykorzystując 4500 punktów cena wybranego aparatu jest niższa o 150 zł. W innym przypadku obowiązują ceny zgodne z cennikiem.
Dlatego też nie mamy innej możliwości obniżania cen wybranych aparatów telefonicznych. W tym miejscu zachęcam do ponownego zapoznania się z pełną listą dostępnych dla Pana aparatów.
Z wyrazami szacunku
Anna Ponczek
Kierownik Zespołu ds. Utrzymania Klienta

 #429511  autor: MatthewR
 14 wrz 2010, 20:07
Witam,

1. Czy Era lubi sobie robić jaja z klientów ? :roll:
2. Czy w kontaktach z BOA/SUK można posługiwać się tym cennikiem http://www.era.pl/repositories/era_pl_r ... 021109.pdf ? (tak/nie, dlaczego)
3. Czy w np. w Rodzinnej 60(75zł) (lub innej) da się zejść poniżej 60zł miesięcznie czy to sztywny limit i w 100% nie da się nic wynegocjować?

 #429514  autor: st.konsultant
 14 wrz 2010, 20:52
MatthewR pisze:Witam,

1. Czy Era lubi sobie robić jaja z klientów ? :roll:
2. Czy w kontaktach z BOA/SUK można posługiwać się tym cennikiem http://www.era.pl/repositories/era_pl_r ... 021109.pdf ? (tak/nie, dlaczego)
3. Czy w np. w Rodzinnej 60(75zł) (lub innej) da się zejść poniżej 60zł miesięcznie czy to sztywny limit i w 100% nie da się nic wynegocjować?

1. :roll:
2. Można a nawet trzeba tym. Dlaczego? Bo to aktualny cennik i innego nie ma.
3. Nie da się więcej.

 #429527  autor: MatthewR
 14 wrz 2010, 21:38
st.konsultant pisze:
MatthewR pisze:Witam,

1. Czy Era lubi sobie robić jaja z klientów ? :roll:
2. Czy w kontaktach z BOA/SUK można posługiwać się tym cennikiem http://www.era.pl/repositories/era_pl_r ... 021109.pdf ? (tak/nie, dlaczego)
3. Czy w np. w Rodzinnej 60(75zł) (lub innej) da się zejść poniżej 60zł miesięcznie czy to sztywny limit i w 100% nie da się nic wynegocjować?

1. :roll:
2. Można a nawet trzeba tym. Dlaczego? Bo to aktualny cennik i innego nie ma.
3. Nie da się więcej.
1. Ja się nie gniewam na Twoją sieć :P ale miałem telefon z numeru prywatnego ( można tak?) z ofertą, standard z cennika 55zł 205 minut. Nie minął kwadrans jak dzwoni :roll: Era (wpisana w książkę) myślę, że może o czymś zapomnieli bo przecież w 15 minut nie zmienili dla mnie oferty. Dzwoni pani (ta się przedstawiła!) i prezentuje ofertę, fakt że trochę składniej niż poprzednia, ale znowu to samo. I to mnie trochę zdziwiło bo czy oni nie widzą (wiedzą), że przed chwilą ktoś zrobił to samo? Niepotrzebna praca i strata czasu dla samej Ery.

2. Ok, dziękuje.
3. Szkoda, bo trochę mi brakuje w ofercie Ery plusów o czym poniżej :wink:
4. Czy Era ma coś w obecnej ofercie albo szykuje w stosunku do LongPlay INTERNET ? Mam na myśli ofertę na abonament z minutami (najlepiej pakietem 100/200smsów) i jakaś paczka 200, 500/750 MB ?
Bo obecnie np. jeśli zaproponują mi np. Rodzinna 40 za 40zł lub 60-tkę za 60zł (bo chyba tyle ostatecznie oferujecie) to kupuję pakiet bc za 9zł i mam 100MB lub za 14 300BM przy zobowiązaniu na 6 mies. Czyli 49zł i 69zł. W Play mam wtedy 240 minut, 750BM. W każdym bądź razie czy będzie niedługo jakiś abonament (wiem o T.Multi. ale to dopiero od 100zł) ?
5. Czy skoro cena abonamentu nie podlega już dyskusji, to czy:
a) ceny telefonów są sztywne (np. 50-100zł mniej przy R60 i tele za 400-600zł)?
b) czy da się np. otrzymać bc 9/12 lub 14/18 do abonamentu taniej np. BC14 na 24 mies. (czyli pewność opłat dla Ery) za (i tutaj w zależności od wysokości zobowiązania) 8/10/12zł ?

 #429534  autor: thonka
 14 wrz 2010, 22:15
MatthewR, BOK ery zazwyczaj zawsze dzowni z jawnego numeru 602900.

a co do oferty-odpowiedzi na play internet to raczej odpowiedz dostaniesz taka, ze to juz jest taryfa multimedialna.
niestety brakuje oferty, ktora laczylaby mozliwosc aktywacji paczki internetowej na stale w zamian za nizsza cene telefonu.

Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości - Terry Pratchet

 #429537  autor: mnmnn
 14 wrz 2010, 22:33
Jest dostępny w erze nadal galaxy i5700?

 #429545  autor: st.konsultant
 14 wrz 2010, 23:10
mnmnn pisze:Jest dostępny w erze nadal galaxy i5700?

W cenniku owszem, fizycznie ostatnio nie było dostaw.

 #429548  autor: mnmnn
 14 wrz 2010, 23:24
A na magazynie coś jest jeszcze? dzisiaj jak sprawdzałem w necie, w ofercie przedłużenia pojawił mi się właśnie i5700, wczoraj go nie było.

 #429578  autor: barat
 15 wrz 2010, 08:28
@MatthewR
Paczka 100MB w erze jak podpiszesz aneks to nie 9zł, a 5zł bez zobowiązania na 6 miesięcy. Jednak brakuje oferty na 300MB i wyższe paczki przy przedłużaniu cyrografu (tylko 100MB).

Paczkami Play też się nie sugeruj - to nie jest net mobilny. Te MB są do wykorzystania na nadajnikach Play (zatem w podróży, gdzie net może się przydać, nie będzie wesoło).

 #429590  autor: daimos
 15 wrz 2010, 09:23
barat pisze:W tym sęk, że chyba u żadnego opa nie dostaniesz za 60zł więcej niż daje Ci Rodzina 60 ...

No ... ewentualnie Long Play 69 za 59zł - masz trochę więcej minut, ale internet w PLay jest kieprawy.
Orange i Plus w tej cenie to jakieś 150 minut - sama zobacz ;)
Fakt, w Orange za ta cene dostajesz tylko 150 minut, ale masz tez 6000 minut z 5 wybranymi numerami (orange i stacjonarne) , wiec jest to jakas alternatywa.
Pod tym wzgledem sieć rodzinna w erze to krok wstecz, bo jest tu mozliwosc bezpłatnych rozmów jedynie z nr komórkowymi tego operatora. Podpisujac umowe 2 lata temu dostałem za 0 zł na 24 miesiace usługe 5 wybranych numerów 2000 (tu była mozliwosc wybrania nr stacjonarnych) i to w duzej mierze zdecydowało o przejsciu do Ery (ze nie wspomne juz o miłym i przydatnym upominku w postacji przenosnego odtwarzacza dvd za 1 zł) :D

 #429593  autor: łazęga
 15 wrz 2010, 09:41
barat pisze:@MatthewR
Paczka 100MB w erze jak podpiszesz aneks to nie 9zł, a 5zł bez zobowiązania na 6 miesięcy. Jednak brakuje oferty na 300MB i wyższe paczki przy przedłużaniu cyrografu (tylko 100MB).
Bzdura, oczywiście, że są możliwe większe paczki: 300 MB, 2 GB, 5 GB.

http://www.era.pl/r/era_pl_repo1/docume ... op_era.pdf

Pakiet samemu włączasz PO aneksie np. w i-BOA i możesz wybrać jaki pakiet chcesz.

Dodatkowo napiszę, że pomimo tego, że w poprzednim miesiącu wykorzystałem ponad 100 MB (115 MB) szybkość transferu nie została obniżona.

 #429633  autor: barat
 15 wrz 2010, 12:46
@łazęga
To, że można sobie większe paczki włączać to jasna sprawa. Chodzi o to, że od SUK/ZUK dostaje się zniżkę na paczkę 100MB - 5zł zamiast 9zł i to na cały czas. Takich zniżek jednak SUK/ZUK nie oferuje na wyższe pakiety.

 #429642  autor: łazęga
 15 wrz 2010, 13:15
barat pisze:@łazęga
To, że można sobie większe paczki włączać to jasna sprawa. Chodzi o to, że od SUK/ZUK dostaje się zniżkę na paczkę 100MB - 5zł zamiast 9zł i to na cały czas. Takich zniżek jednak SUK/ZUK nie oferuje na wyższe pakiety.
I ponownie się nie zgodzę ;-) Pakiet 100 MB za 5 zł. jest standardową ofertą dla przedłużających. Nie jest to specjalna oferta od SUK/ZUK.

 #429663  autor: pmmazz
 15 wrz 2010, 15:03
mehau pisze:mam pytanie czy komus udalo sie wynegocjowac inna cene telefonu niz jest w cenniku??? pytanie szczegolnie do pmmazz bo kolega sie chwalil ze dostal upust 50%...
nie chwalił, a pisał

a pisał dlatego że faktycznie dostał...

w momencie podpisywania aneksu miałem ok 350pkt ERA PREMIA

a i tak to co można faktycznie wynegocjować, to nic w porównaniu do tego co można uzyskać w biznesowych..

tam, bez zbytnich bitew można dostać 50% rabatu na abonament na cały okres trwania aneksu...a często ta kwota jest niższa w przypadku indywidualnego klienta

a T-Mobile coraz mniej atrakcyjne...

 #429678  autor: Soulfly
 15 wrz 2010, 16:11
Nie wiem czy wiecie ale oferta przez SUK zmienila sie o tyle od 6 wrzesnia ze drugi pakiet dodatkowych minut jest również do Play(standartowo nie jest)

Prawda jest jak d@@a-każdy ma swoją

 #429682  autor: mehau
 15 wrz 2010, 16:28
wiec moze wrzucisz kolego pmmazz jakis dowod tego ze dostales te znizke bo jak na razie to tylko Twoje slowa tu sa, jakis skan aneksu i faktury za tel (oczywiscie zaslaniajac dane osobowe) i nie wiem czumu pijesz do umow biznesowych bo pisales o rodzinnej

 #429757  autor: MatthewR
 15 wrz 2010, 21:22
thonka pisze:MatthewR, BOK ery zazwyczaj zawsze dzowni z jawnego numeru 602900.
niestety brakuje oferty, ktora laczylaby mozliwosc aktywacji paczki internetowej na stale w zamian za nizsza cene telefonu.
Bardziej mi chodziło o to czemu dzwonią dwa razy z tą samą ofertą ;) No brakuje takiej oferty.
1. Jeśli przekroczy się termin złożenia wypowiedzenia to umowa ulega przedłużeniu na kolejny miesiąc na jakich warunkach? Takich jak ostatnia umowa? I ile tak można siedzieć na starej umowie, czy Era sama ją np. wypowie?
2. I jeśli już taki termin się przekroczy to czy potem można normalnie przedłużyć umowę na takich samych zasadach jak teraz czyli np. Rodzina 60 za 60zł czy później = gorzej?
3. Wypowiedzenie najlepiej złożyć 1 dzień przed ostatnim okresem rozliczeniowym czyli np. mamy 22 to 21 miesiąc wcześniej?
4. Jeśli przenoszę numer to do kiedy muszę to zrobić? Np. dzień przed końcem umowy/okresu rozliczeniowego (umowa 18 paz okres 21) czyli 17 czy 20 października czy też miesiąc wcześniej i będzie to 17 / 20 września ?
5. Można złożyć pismo w punkcie (dysponują odpowiednimi drukami?) i oni to faksują czy trzeba zrobić to listownie za potwierdzeniem odbioru ? Chodzi mi bardziej o kwestię prawną ważności rozwiązania.

 #429780  autor: krzys321
 15 wrz 2010, 23:08
Witam,
jestem na etapie przedłużania umowy. Zaproponowano mi taryfy z upustami o jakich mowa na forum (60 za 60 zł, 110 za 100 zł). Z tego co tutaj czytam wynika, że niżej Era już nie zejdzie. Mam pytanie do osób zorientowanych - czy jeśli teraz wybiorę powiedzmy Rodzina 60 z upustem, a za jakiś czas okaże się że minut jest za mało, to czy w takim wypadku przejście na wyższą taryfę (powiedzmy Rodzina 110) nastąpi za cenę "cennikową", czy taką z zaproponowanym mi aktualnie upustem?
pozdrawiam
Krzysiek
  • Strona 93 z 96
  • 1
  • 91
  • 92
  • 93
  • 94
  • 95
  • 96
  • 1
  • 91
  • 92
  • 93
  • 94
  • 95
  • 96