DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Bada OS
Wszystko, co związane z Bada OS
  • Strona 9 z 24
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 24

 #438165  autor: wtd
 29 paź 2010, 10:49
Hermann pisze:A poza tym problem wcale nie zniknie, nawet jeśli się zegary wyrównają się po zmianie czasu,
powróci bowiem ponownie na wiosnę, wraz ze zmiana czasu na letni.
Ale do wiosny daleko, może samsung to naprawi wypuszczając do Kiesa jakiś nowy FW, który dla odmiany da się zainstalować ;)

Ja wróciłem do ajfona - ekran który do niedawna wydawał mi się spoko strasznie kłuje mnie po oczach pikselami i ma trochę blade kolorki, ale o dziwo jak rozmawiałem przez telefon to miałem wrażenie że jakość rozmowy jest lepsza niż na wave.

 #438186  autor: slawek.u
 29 paź 2010, 12:54
Jeśli chodzi o problemy z wyświetlaniem czasu, to wystarczy włączyć autoatualizację i po problemie...

 #438191  autor: Hermann
 29 paź 2010, 13:24
slawek.u pisze:Jeśli chodzi o problemy z wyświetlaniem czasu, to wystarczy włączyć autoatualizację i po problemie...
G...uzik prawda. Auto-aktualizację czasu mam wyłączoną od samego początku.

Ale sprawdziłem po twoim poście. Czy włączona czy wyłączona - jest to samo; WSZYSTKIE doinstalowane widgety zegarowe pokazuje czas o godzinę wcześniejszy. Podwójny zegar zainstalowany w Wave w obu ustawieniach pokazuje właściwy czas.
(Przynajmniej tak jest w moim telefonie (Jh1 z bada 1.0) ).

A zresztą z jakiej paki auto-aktualizacje miała by na to wpływać? To przecież też byłby bug!
- Widget zegara Samsunga działa j/w działa dobrze.

Wydaje mi się, ze ten problem jest stosunkowo świeży (chyba ok miesiąca), wcześniej jakoś nikt o tym nie pisał.
Mogło by to oznaczać, że w nowszych wersjach firmware powstał błąd.
W takim wypadku, nie zostaje nic, tylko poczekać aż to naprawią
A Ty jaka masz wersje softu, skoro to wyłączenie auto-akt. pomogło?

 #438198  autor: slawek.u
 29 paź 2010, 13:59
Hermann pisze:Auto-aktualizację czasu mam wyłączoną od samego początku
No i błąd, że masz wyłączoną...
Przeczytałeś co napisałem ?! Bo widzę, że nie...
WŁĄCZYĆ autoaktualizację czasu przez operatora - powtarzam WŁĄCZYĆ nie wyłączyć.

 #438201  autor: bogu
 29 paź 2010, 14:26
slawek.u pisze:
Hermann pisze:Auto-aktualizację czasu mam wyłączoną od samego początku
No i błąd, że masz wyłączoną...
Przeczytałeś co napisałem ?! Bo widzę, że nie...
WŁĄCZYĆ autoaktualizację czasu przez operatora - powtarzam WŁĄCZYĆ nie wyłączyć.
Hermann pisze:Ale sprawdziłem po twoim poście. Czy włączona czy wyłączona - jest to samo;

 #438229  autor: Hermann
 29 paź 2010, 17:06
bogu pisze:
slawek.u pisze:
Hermann pisze:Auto-aktualizację czasu mam wyłączoną od samego początku
No i błąd, że masz wyłączoną...
Przeczytałeś co napisałem ?! Bo widzę, że nie...
WŁĄCZYĆ autoaktualizację czasu przez operatora - powtarzam WŁĄCZYĆ nie wyłączyć.
Hermann pisze:Ale sprawdziłem po twoim poście. Czy włączona czy wyłączona - jest to samo;
To chyba ty nie zrozumiałeś tego co napisałem, chociaż sam to cytujesz.

Napisałem , że sprawdzałem zarówno, z WŁĄCZONĄ, jak i z wyłaczoną auto-aktualizacją.
W obu przypadkach zegar wyświetla o godzinę niżej.
Owszem aktualizacja pogody i miasta ( wymuszona) działa, ale zegar w tym momencie się nie aktualizuje!

Może zegar aktualizuje się sam raz na dobę? ( co by było bardzo dziwne zresztą)

Zostawią włączoną tą auto-aktualizacją przez 24 godziny i zobaczę. A nuż się zdziwię?

Tymczasem widget zegara podwójnego działa dobrze cały czas, niezależnie, czy auto-aktualizacja jest włączona, czy nie.

Lepiej powiedz jaką masz zainstalowana wersje firmware, może tu jest przyczyna?

Albo może masz pomysł, dlaczego wszystkie wersje zegara HTC-PL nie wyświetlają polskich
znaków, pomimo, że mam włączony polski język i polską klawiaturę, jak również w nazwie mojego miasta, które wpisuję przy aktualizacji znaki polskie występuję i dają się wpisać
bez problemu?

 #438232  autor: slawek.u
 29 paź 2010, 17:16
Mam soft JH3, operator Play, widget HTC POGODYNKA, po przełączeniu na autoaktualizację nastapł reset telefonu i działa bez uwag.
Co do Polskich znaków w widgecie u mnie Twoja miejscowość - Lódz , czyli też coś nie teges...

 #438237  autor: bogu
 29 paź 2010, 18:11
slawek.u pisze: Co do Polskich znaków w widgecie u mnie Twoja miejscowość - Lódz , czyli też coś nie teges...
Na forum samsungbada osoba która przerobiła zegar HTC (kEhYo) na polski język tak wyjaśnia problem:


Nazwy miast niestety nie będą miały polskich znaków oprócz ó Smile. Nazwa miejsca jest pobierana z serwera AccuWeather i nazwy juz takie będą.

 #438255  autor: voyaga
 29 paź 2010, 19:26
Mam inny problem. Staram sie w bezpieczeństwie ustawić blokade prywatności. I tutaj pojawia sie problem... Jestem zmuszony wpisać kod (pin?), lecz karta sim, ani telefon nie posiadają takiego kodu, a przynajmiej ja nic nie wprowadzałem. Kupiłem telefon jako nowy, z plombą. I teraz jestem w kropce, bo nie wiem co mam zrobić :?

 #438262  autor: wtd
 29 paź 2010, 20:06
O ile pamiętam to było 1234 albo 12345.

 #438283  autor: Hermann
 29 paź 2010, 21:36
bogu pisze:
slawek.u pisze: Co do Polskich znaków w widgecie u mnie Twoja miejscowość - Lódz , czyli też coś nie teges...
Na forum samsungbada osoba która przerobiła zegar HTC (kEhYo) na polski język tak wyjaśnia problem:


Nazwy miast niestety nie będą miały polskich znaków oprócz ó Smile. Nazwa miejsca jest pobierana z serwera AccuWeather i nazwy juz takie będą.
Pal sześć nazwę miasta, wyświetla Lódz, to i tak dobrze. Ale czemu np w piątek i października, zamiast polskich liter są krzaczki czy kwadraciki?
Może zapytaj kEhYo ?

 #438292  autor: slawek.u
 29 paź 2010, 21:57
Hermann pisze:czemu np w piątek i października, zamiast polskich liter są krzaczki czy kwadraciki?
To mam normalnie z Polskimi znakami...problem jest tylko w nazwie miejscowości.

 #438293  autor: negra
 29 paź 2010, 22:03
voyaga pisze:Mam inny problem. Staram sie w bezpieczeństwie ustawić blokade prywatności. I tutaj pojawia sie problem... Jestem zmuszony wpisać kod (pin?), lecz karta sim, ani telefon nie posiadają takiego kodu, a przynajmiej ja nic nie wprowadzałem. Kupiłem telefon jako nowy, z plombą. I teraz jestem w kropce, bo nie wiem co mam zrobić :?
Fabrycznie Samsung powinien mieć 0000 , póżniej możesz dokonać zmiany kodu.

 #438295  autor: voyaga
 29 paź 2010, 22:12
Wyprobowalem te kombinacje i nic. Potrzebuje hasla telefonu. Tez mieliscie taki problem? Co moge zrobic, zadzwonic do Samsunga czy cos?

 #438296  autor: bogu
 29 paź 2010, 22:14
Hermann pisze:
bogu pisze:
slawek.u pisze: Co do Polskich znaków w widgecie u mnie Twoja miejscowość - Lódz , czyli też coś nie teges...
Na forum samsungbada osoba która przerobiła zegar HTC (kEhYo) na polski język tak wyjaśnia problem:


Nazwy miast niestety nie będą miały polskich znaków oprócz ó Smile. Nazwa miejsca jest pobierana z serwera AccuWeather i nazwy juz takie będą.
Pal sześć nazwę miasta, wyświetla Lódz, to i tak dobrze. Ale czemu np w piątek i października, zamiast polskich liter są krzaczki czy kwadraciki?
Może zapytaj kEhYo ?
Masz pierwszą wersje zegara w której własnie krzaczki był w ostatniej poprawionej tego niema do pobrania jest na forum samsungbada dział widgety

 #438364  autor: TomiURS
 30 paź 2010, 11:50
Rzeczywiście wcześniej skopiował mi się zły link. Już poprawiłem. http://samsung-wave.pl/problem-z-czasem ... 23-30.html

Ja auto- aktualizację czasu mam WŁĄCZONĄ od początku, i problem i tak występuje więc to nieprawda, że jej włączenie pomaga (a przynajmniej nie wszystkim ;) ). U mnie problem z zegarem HTC wystąpił dopiero w tym tygodniu, wcześniej wszystko było ok.

Wersja softu: Bada 1.0 PMJF1

 #438380  autor: Hermann
 30 paź 2010, 12:43
TomiURS pisze:Rzeczywiście wcześniej skopiował mi się zły link. Już poprawiłem. http://samsung-wave.pl/problem-z-czasem ... 23-30.html

Ja auto- aktualizację czasu mam WŁĄCZONĄ od początku, i problem i tak występuje więc to nieprawda, że jej włączenie pomaga (a przynajmniej nie wszystkim ;) ). U mnie problem z zegarem HTC wystąpił dopiero w tym tygodniu, wcześniej wszystko było ok.

Wersja softu: Bada 1.0 PMJF1
To ciekawe co piszesz, ja mam ten telefon od wtorku, więc mam ten problem cały czas.
Może widget ma ustawioną zmianę czasu w sobie i przechodzi na czas zimowy samodzielnie wg. jakichś starych zasad, i własnie już przeszedł?
Zobaczymy jutro.Sądząc z tego co pisze dzidek w linku, który podałeś ( tym razem poprawnie), jutro czasy powinny się już zgadzać.
Także ktoś napisał, że pomogło zainstalowanie nowej wersji softu i bada 1.2.
Czyżby było jednak zależne od softu telefonu, jak wcześniej myslałem?

Tymczasem wgrałem nowszą wersję pogodynki, i faktycznie, krzaczki ( zamiast polskich liter ) zniknęły. Chociaż czytałem, że może być jeszcze problem z literka "ł".
Zobaczy się w poniedziałek.

 #438390  autor: slawek.u
 30 paź 2010, 13:08
TomiURS pisze:PMJF1
Masz "stary" soft....mimo, że jest z czerwca to po nim było jeszcze kilka nowszych i jak by dobrze policzył to po JF1 było z 10 nowszych softów...
Raptem ze 3 dni temu ukazał się kolejny oficjalny soft Samsunga w Kiesie JI3 (z września).
A jak pewnie dobrze wiesz po forach krążą softy bada 1.2 z wersją JID
Także przeglądając fora problem z czasem mają ludzie z wersją poniżej JH3, no ale dzisiaj/jutro zmieniamy czas i pewnie wszyscy będą mieli ok. :D

 #438400  autor: Hermann
 30 paź 2010, 14:14
slawek.u pisze:
TomiURS pisze:PMJF1
Masz "stary" soft....mimo, że jest z czerwca to po nim było jeszcze kilka nowszych i jak by dobrze policzył to po JF1 było z 10 nowszych softów...
Raptem ze 3 dni temu ukazał się kolejny oficjalny soft Samsunga w Kiesie JI3 (z września).
A jak pewnie dobrze wiesz po forach krążą softy bada 1.2 z wersją JID


Czy JI3 ma już bada 1.2?

 #438401  autor: TomiURS
 30 paź 2010, 14:24
slawek.u pisze:
TomiURS pisze:PMJF1
Masz "stary" soft....mimo, że jest z czerwca to po nim było jeszcze kilka nowszych i jak by dobrze policzył to po JF1 było z 10 nowszych softów...
Raptem ze 3 dni temu ukazał się kolejny oficjalny soft Samsunga w Kiesie JI3 (z września).
A jak pewnie dobrze wiesz po forach krążą softy bada 1.2 z wersją JID
Także przeglądając fora problem z czasem mają ludzie z wersją poniżej JH3, no ale dzisiaj/jutro zmieniamy czas i pewnie wszyscy będą mieli ok. :D
Czy aktualizację softu da radę zrobić tylko przez KIESa ? Bo z nim mam z kolei problem przy instalacji w Windowsie (przy 4 kroku instalacji) wywala mi komunikat "Instalacja została przerwana" (coś takiego jak tutaj: http://samsung-wave.pl/kies-problem-prz ... t1547.html ) i totalnie nie mam pojęcia co może być przyczyną, czyściłem rejestr, Windows oryginalny XP Pro ze wszystkimi łatkami.

Czy przy instalacji nowego Softu tracę aplikaje zainstalowane w tym Playa ? Pytam z tego względu, że gdzieś w necie czytałem opinię, że po wgraniu oryginalnego softu Samsung tracę gwarację.
  • Strona 9 z 24
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 24
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 24