DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Bada OS
Wszystko, co związane z Bada OS
  • Strona 15 z 24
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 24

 #443854  autor: staruch
 29 lis 2010, 15:38
tytanowy_janusz pisze:nieważne w jaki sposób doszło do obejścia
metoda polega na "crackowaniu" plikow z aplikacjami.
Probowalem juz i dziala tylko trzeba miec owe platne aplikacje na pulpicie komputera aby cokolwiek zamieniac.Zaznacze ze nie wiem czy moge tu zostawiac takie informacje-w razie co prosze moderatora o upomnienie.

pozdro

 #445591  autor: voyaga
 07 gru 2010, 23:41
Wepne się tutaj, mam poważny problem z telefonem.
Nie wiem co sie takiego stało, ale przestał działać głośnik w moim Wave`ie. Nie słychać klawiszy, nie słychać rozmówcy gdy włącze głośnik, nie słychać muzyki. Dźwięk jest bo moge usłyszeć coś gdy podłącze słuchawki. Wibracje także działają. Nie mam pojęcia co się mogło stać. Raczej niczym go nie zalałem. Nie wiem co mam teraz robić. Są jakieś sposoby na to? Czy pozostaje gwarancja (która i tak nie wiem czy jest, kupiłem telefon na allegro, mam dowód zakupu i możliwe że jakieś papierki od Samsunga).
Proszę o szybką pomoc.

 #445610  autor: staruch
 08 gru 2010, 10:04
wyglada na top ze glosnik poszedl...gwarancja albo serwisowa naprawa-ogolnie sprobuj jeszcze zrobic hard reset...kod do HR masz w zakladce samsunga na tym portalu

pozdro

 #445676  autor: voyaga
 08 gru 2010, 16:18
Czy po hard resecie moge jakos utracic gwarancje? Jezeli go wykonam to pewnie strace wszystko na telefonie. Co z aplikacjami, widgetami?

 #445938  autor: tytanowy_janusz
 10 gru 2010, 12:46
voyaga, Gwarancji nie tracisz, ale pamięć fizyczna niestety się kasuje.

Nokia 6310i-Nokia 3310-SE T230i-Nokia 3510i-Siemens C65-Siemens S65-SE K510i-SE C702-Nokia N81-Nokia N82-Nokia 5530XM-SE XPeria X10-Samsung GT-S8500-HTC Desire-LG Black-SGS 2-Lumia 800-Motorola Atrix

 #446040  autor: user_delete34
 10 gru 2010, 20:51
Kilka pytań:
1) Czy Wave ma SWYPE?
2) Jak jest z Flashem w przeglądarce? Obsługuje wszystko, co potrzeba, chodzi płynnie itp? Czy pójdą w standardowej przeglądarce filmiki z JoeMonster, wykop i podobnych stron, czy Flash jest w wersji Lite może i filmików nie obsługuje?
3) Do czego konieczne jest połączenie z komputerem i synchronizacja przez KIES? Mój laptop raczej nie uciągnie tego i mam powolny internet mobilny z limitem, więc nie wiem, czy bym go choćby ściągnął.
Interesuje mnie ten telefon, ale zdania użytkowników są (jak dotąd wyczytałem) przeróżne.

 #446042  autor: Półprzewodnik
 10 gru 2010, 21:00
Ma Swype tyle że musisz wgrać sam na własną rękę soft JID lub nowszy.
Mi na JID nie obsługuje flasha, na YouTube też nie chce działać. YouTube działa tylko w wersji mobilnej.

 #446102  autor: user_delete34
 11 gru 2010, 09:30
Na własną rękę tzn. zaktualizować przez KIES czy wrzucić Multiloaderem (czy jakoś tak)? Straciłbym przy tym gwarancję, jeżeli telefon nie byłby brandowany?
U ciebie tylko nie obsługuje flasha, czy tak jest u każdego, bo w tym sofcie (i kolejnych) flasha wycięto? Bo jeżeli nie będzie w ogóle flasha, to telefon mnie nie interesuje :wink:
Jak z tym połączeniem z komputerem?

 #446129  autor: wtd
 11 gru 2010, 11:37
Markadiusz pisze:Na własną rękę tzn. zaktualizować przez KIES czy wrzucić Multiloaderem (czy jakoś tak)? Straciłbym przy tym gwarancję, jeżeli telefon nie byłby brandowany?
Na własną rękę tzn. przez multiloadera, update'y w kiesie pojawiają się z dużym opóźnieniem, nie wszystkie i czasami nie działają, a sam kies to chyba najgorzej napisany program komputerowy jaki widziałem od czasu rozpoczęcia mojej przygody z komputerem. Jak masz niebrandowany telefon i wgrywasz na niego niebrandowane softy to raczej nie powinni marudzić. Chyba.

 #446135  autor: user_delete34
 11 gru 2010, 11:54
wtd pisze:przez multiloadera
A to w ogóle jest jakiś program Samsunga (np. dla ich programistów) czy inny? Ile jakiś soft mógłby zajmować? Nigdy nie zmieniałem softu w telefonach, a łącze mam, jakie mam.
wtd pisze:sam kies to chyba najgorzej napisany program komputerowy jaki widziałem od czasu rozpoczęcia mojej przygody z komputerem
:lol: Co z nim nie tak? Nie miałem jak dotąd styczności nawet z samym Wave'm (poza atrapą :wink: ), a gdzie by tam z czymś od niego.
wtd pisze:raczej nie powinni marudzić
Raczej? Wave to już drogi telefon, więc bez gwarancji się nie obejdzie-podejrzewam, że także, że ewentualne naprawy mogłyby mnie nieźle kosztować.

 #446183  autor: wtd
 11 gru 2010, 14:54
Markadiusz pisze:A to w ogóle jest jakiś program Samsunga
Multiloader jest 100% nieoficjalnym oprogramowaniem i nie jest w żaden sposób wspierane przez samsunga.
Markadiusz pisze:Co z nim nie tak?
Łatwiej powiedzieć co z nim NIE jest nie tak. Taka lista będzie obejmowała jedynie to że można go ustawić tak żeby się sam nie odpalał przy starcie systemu.

A co do multiloadera to ja też mam pytanie:
Załóżmy że wgram sobie jakiegoś nowego ładnego nie brandowanego softa. A jakbym potem chciał sprzedać telefon to czy mogę go jakoś przywrócić do fabrycznego softa orange i to takiego żeby ew. przyszły właściciel mógł go aktualizować przez kiesa?

 #446186  autor: tytanowy_janusz
 11 gru 2010, 15:09
Słuchajcie chuopy!
W okazji rocznicy systemu bada OS zostały ogłoszone wyniki konkursu na najlepsze aplikacje. Kilka z pierwszych miejsc zajęli Polacy (brawa!), ale dla Was bardziej istotne powinno być co innego.
Większość z konkursowych aplikacji od 10. grudnia przez najbliższy miesiąc można pobierać za darmo na telefon. Tak więc spieszcie się!
Link do aplikacji:

kliknij tutaj

Nokia 6310i-Nokia 3310-SE T230i-Nokia 3510i-Siemens C65-Siemens S65-SE K510i-SE C702-Nokia N81-Nokia N82-Nokia 5530XM-SE XPeria X10-Samsung GT-S8500-HTC Desire-LG Black-SGS 2-Lumia 800-Motorola Atrix

 #450191  autor: wtd
 01 sty 2011, 16:19
Kolejny fajny bajer jaki odkryłem w moim wave jak go ostatnio włączyłem - licznik programów do aktualizacji w samsung apps odlicza tylko w górę - tzn. ikonka pokazuje 2 appsy do aktualizacji, po ściągnięciu ich nie znika, potem pojawia się kolejna aplikacja - licznik przeskakuje już na 3, po jej ściągnięciu nic się nie zmienia, wciąż się pali 3ka, pomimo tego że samsung apps mówi że nie ma żadnych programów do aktualizacji ;)

 #450318  autor: Półprzewodnik
 02 sty 2011, 13:28
Mi również takie coś się stało, tyle że w aplikacji Facebook. Pomogło tylko usunięcie konta i ponowne wpisanie danych w telefonie.

 #450779  autor: tytanowy_janusz
 04 sty 2011, 10:44
wtd, To nie tak ;)
Myślałem, że mam to samo. Jak już wejdziesz w "dostęne aktualizacje", to Wave niestety nie pokazuje w pierwszej kolejności tych, które dostały update'a.
Ja oosbiście przewertowałem kilka dobrych stron dostępnych aplikacji i przez przypadek zauważyłem, że na bodaje 5 stronie była aplikacja, która dostała aktualizację.

Nokia 6310i-Nokia 3310-SE T230i-Nokia 3510i-Siemens C65-Siemens S65-SE K510i-SE C702-Nokia N81-Nokia N82-Nokia 5530XM-SE XPeria X10-Samsung GT-S8500-HTC Desire-LG Black-SGS 2-Lumia 800-Motorola Atrix

 #450840  autor: wtd
 04 sty 2011, 15:27
Na dole jest przycisk "aktualizuj wszystko" czy coś takiego który powinien sam wyszukać i zaktualizować ;)
Ale jako że mój wave już osiągnął na allegro cenę minimalną to niezbyt mnie to obchodzi ;) Nigdy więcej dopiero rozwijających się systemów.

 #451271  autor: arek74
 06 sty 2011, 11:32
Witam
Bawię się nim od 3 dni i mam kilka pytań
1. Ustawiłem sobie sprawdzanie poczty na Gmailu co 30 min i wszystko ładnie pięknie działa tylko... Nie wiem dlaczego (chyba nie miałem tego od początku) ale zawsze jak sprawdza pocztę to informuje mnie o tym sygnałem dźwiękowym (nawet jak nic nie ściągnie) co w nocy bywa denerwujące, jak to zmienić???
2. Ustawiłem sobie synchro ActiveSynch (czy jakoś tak), głównie zależy mi w tej opcji na kalendarzu ale działa to tylko z Gmaila na telefon, czy da się odwrotnie, zmiana w kalendarzu komórki nie zmienia nic na kalendarzu Gmaila.
3. To dla mnie jest ważne czy da się przypisać kontakty do szybkiego wybierania na wirtualnej klawiaturze (bo działa tam tylko poczta głosowa), nigdzie nie mogę znaleźć opcji "przypisz kontakt do szybkiego wybierania" jak to ma miejsce w B2100
4 coś tam jeszcze miałem ale teraz nie pamiętam
z góry dzięki

 #451284  autor: wtd
 06 sty 2011, 12:24
arek74 pisze:1. Ustawiłem sobie sprawdzanie poczty na Gmailu co 30 min i wszystko ładnie pięknie działa tylko... Nie wiem dlaczego (chyba nie miałem tego od początku) ale zawsze jak sprawdza pocztę to informuje mnie o tym sygnałem dźwiękowym (nawet jak nic nie ściągnie) co w nocy bywa denerwujące, jak to zmienić???
Nie da się, tak już jest. Trzeba liczy e kiedyś to poprawią. ;)
arek74 pisze:2. Ustawiłem sobie synchro ActiveSynch (czy jakoś tak), głównie zależy mi w tej opcji na kalendarzu ale działa to tylko z Gmaila na telefon, czy da się odwrotnie, zmiana w kalendarzu komórki nie zmienia nic na kalendarzu Gmaila.
Poszukaj w ustawieniach synchronizacji, jak nie to usuń to konto i skonfiguruj je od nowa, a jak to wciąż nie to, to trudno, pamiętam że u mnie synchronizacja się psuła dosłownie co chwilę. Przesunięcia wszystkich zdarzeń o 1h po ostatniej zmianie czasu do tej pory nie udało mi się pokonać
arek74 pisze:3. To dla mnie jest ważne czy da się przypisać kontakty do szybkiego wybierania na wirtualnej klawiaturze (bo działa tam tylko poczta głosowa), nigdzie nie mogę znaleźć opcji "przypisz kontakt do szybkiego wybierania" jak to ma miejsce w B2100
Ściągnij sobie widżeta "SpeedDial", nie wiem czy jest w samsung apps, jak nie to poszukaj go na forach o bada, jest prawie na każdym.

 #451385  autor: arek74
 07 sty 2011, 00:14
Witam
wtd pisze:Nie da się, tak już jest. Trzeba liczy e kiedyś to poprawią.
Wygląda na to że z tym sobie poradziłem czyli ustawiłem tylko ActiveSync w trybie push
wtd pisze:Poszukaj w ustawieniach synchronizacji, jak nie to usuń to konto i skonfiguruj je od nowa, a jak to wciąż nie to, to trudno, pamiętam że u mnie synchronizacja się psuła dosłownie co chwilę. Przesunięcia wszystkich zdarzeń o 1h po ostatniej zmianie czasu do tej pory nie udało mi się pokonać
Ok ale mam pytanie coby rozwiać wątpliwości bo nie wiem czy dobrze się zrozumieliśmy

Tel ma swój kalendarz z opcją Synchro ma on swoje opcje ustawiania wydarzeń i spotkań. Czy jak w nim zapiszę coś i dam syncho to czy to "coś" powinno mi się pojawić na kalendarzu Gmaila??

Druga możliwość (ale nie o to mi chodzi) to jest wejście bezpośrednio z tel do Gmaila bo jak tutaj dokonam zmian i odświeżę na kompie to zmiana się pojawia i gra pasuje

I jest oczywiście trzecia możliwość, która działa wzorowo
Jak dokonam zmian na kalendarzu Gmaila w kompie, a w tel dam synchro to kalendarz
tel ściąga wszystkie zmiany

Pozdrawiam

 #451386  autor: wtd
 07 sty 2011, 00:29
arek74 pisze:Tel ma swój kalendarz z opcją Synchro ma on swoje opcje ustawiania wydarzeń i spotkań. Czy jak w nim zapiszę coś i dam syncho to czy to "coś" powinno mi się pojawić na kalendarzu Gmaila?
Powinno, przynajmniej u mnie to tak działało. Czasami.
  • Strona 15 z 24
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 24
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 24