DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Bada OS
Wszystko, co związane z Bada OS
  • Strona 16 z 24
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 24

 #451387  autor: arek74
 07 sty 2011, 00:33
wtd pisze:Powinno, przynajmniej u mnie to tak działało. Czasami.
No to miejmy nadzieję, że się tym zajmą :evil:

Ale znalazłem inny dziwny problem czyli z kontaktami ale o tym w następnym poście

[ Dodano: 2011-01-07, 00:50 ]
Opcja KONTAKTY w koncie Gmail, czyli wpisujemy nr tel

osoba1
kom 123456789
dom 111111111

osoba2
kom (różny od kom osoby1)
dom 111111111

efekt
po synch w tel brakuje wpisu osoba2, a u osoby1 są dwa tel kom (oczywiście drugi to osoba
2)

?????

 #451417  autor: wtd
 07 sty 2011, 11:55
Wygląda na to że samsung w inteligentny sposób uporządkował ci kontakty. Podejrzewam że nie da się tego przestawić. Możesz jedynie spróbować jakiegoś takiego obejścia na około, typu przy jednej osobie wpisać ten numer z +48 na początku a przy drugiej bez, może zadział.a Albo po prostu zrób kontakt xxx-dom ;)

 #451671  autor: Dirian
 08 sty 2011, 13:54
Dobra, mam kilka pytań dotyczących Wave.

1. Wyświetlacz. Czy rzeczywiście jest tak "oszałamiający" jak o nim piszą? Nie miałem nigdy do czynienia z takim wyświetlaczem w telefonie, stąd moje pytanie.
2. Muzyka. Słuchał ktoś na tym telefonie jakichś droższych słuchawek. Podobno to jeden z najlepiej grajacych telefonów, a mam słuchawki Phonak Audeo, więc fajnie jakby Wave je napędził.
3. Wrzucanie muzyki. Odbywa sie to za pomocą tego "itunesowatego" oprogramowania? Czy można normalnie do folderów bez żadnej zabawy?
4. System. Działa sprawnie? Wiem, że jest wciąż rozwijany, dlatego spytam też o oprogramowania. Pojawiają się regularnie w tym Samsung Store (czy jak to się tam zwie) aplikacje? Jakieś gry itp? Czy raczej rzadko?
5. Gry. Chodzą płynnie czy potrafią przylagować? Nie zależy mi szczególnie na graniu, ale od czasu do czasu coś tam się pyknie.
6. Soft. Jak powszechnie wiadomo różni operatorzy wgrywają jakieś swoje syfy. Telefon kupię na Allegro, dlatego pytam - od jakiego operatora telefonu unikać? Orange na pewno. Plus też coś wgrywa? Mam Nokie E52 z plusa i w sumie prócz jakichś pierdół (ikonki) to nic tam nie wgrali, więc chyba z tym nie ma problemu. A w sofcie nie chcę mieszać bo zależy mi na gwarancji.

Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam.

 #451672  autor: Jedrker
 08 sty 2011, 14:07
Dirian pisze: Wyświetlacz. Czy rzeczywiście jest tak "oszałamiający" jak o nim piszą? Nie miałem nigdy do czynienia z takim wyświetlaczem w telefonie, stąd moje pytanie.
Jest oszałamiający.
Robi bardzo dobre wrażenie, i rewelacyjnie reaguje na dotyk.
Dirian pisze:Wrzucanie muzyki. Odbywa sie to za pomocą tego "itunesowatego" oprogramowania? Czy można normalnie do folderów bez żadnej zabawy?
Można normalnie do folderów wrzucać bez zabawy programem kies ;)
Po podłaczeniu telefonu kabelkiem z komputerem na wyświetlaczu telefonu wyświetla Ci się kilka propozycji w jakim trybie ma być telefon podłaczony, wybierasz jako pamięć masowa, i na kompie telefon jest widoczny jako dodatkowy dysk wymienny.
Dirian pisze:System. Działa sprawnie? Wiem, że jest wciąż rozwijany, dlatego spytam też o oprogramowania
Systemik działa rewelacyjnie.
Posiadam telefon już ponad 2 miesiące, bardzo go męczę, znaczy się bardzoi intensywnie z niego korzystam, i jeszcze ani jedna zwiecha mi się nie zdarzyła ;)
Dirian pisze: Gry. Chodzą płynnie czy potrafią przylagować?
Płynnie .
Dirian pisze:Jak powszechnie wiadomo różni operatorzy wgrywają jakieś swoje syfy. Telefon kupię na Allegro, dlatego pytam - od jakiego operatora telefonu unikać? Orange na pewno
Ja mam fona z softem Orange i nie narzekam 8)

 #451676  autor: wtd
 08 sty 2011, 14:28
Dirian pisze:. Wyświetlacz. Czy rzeczywiście jest tak "oszałamiający" jak o nim piszą? Nie miałem nigdy do czynienia z takim wyświetlaczem w telefonie, stąd moje pytanie.
Wyświetlacz ajfona uważałem za naprawdę bardzo dobry, ale jak wziąłem wave'a do ręki to ten jabłkowy nagle taki wyblakły się zrobił.
Dirian pisze:Podobno to jeden z najlepiej grajacych telefonów
sam na nim nie słuchałem muzyki (nie toleruję słuchawek w ogóle) ale mobile-review twierdzi że jest trochę inaczej w kwestii tej jakości, w skrócie "The winners of the test can easily compete with ordinary players like Cowon S9, J3, while Samsung Wave should not be used as a player unless you absolutely don't want to carry another device around." LINK
Dirian pisze:4. System. Działa sprawnie? Wiem, że jest wciąż rozwijany, dlatego spytam też o oprogramowania. Pojawiają się regularnie w tym Samsung Store (czy jak to się tam zwie) aplikacje? Jakieś gry itp? Czy raczej rzadko
Pisałem to już wiele razy i napiszę raz jeszcze - sklep z aplikacjami jest do bani. Appsy pojawiają się rzadko i są z reguły kiepskie (aczkolwiek zdarzają się czasami b. fajnych gry których nawet w applowym appstore nie ma).
Sam system działa płynnie, ale ma trochę denerwujących błędów, choćby ta nieszczęsna synchronizacja z google która sama z siebie się co chwilę psuje. Nie wiem jak obecnie wygląda przeglądarka, podobno ją poprawili, ale to co było w systemie 1.0 to była pomyłka.
Dirian pisze:5. Gry. Chodzą płynnie czy potrafią przylagować? Nie zależy mi szczególnie na graniu, ale od czasu do czasu coś tam się pyknie.
Chodzą płynnie i te poważniejsze produkcje wypuszczane przez większa studia wyglądają naprawdę porządnie.
Dirian pisze:A w sofcie nie chcę mieszać bo zależy mi na gwaranc
Jeżeli nie chcesz mieszać w sofcie to musisz się raczej pogodzić z tym że telefon będzie średni - nowe softy na forach pojawiają się co chwilę, oficjlanie w kiesie nad wyraz rzadko i z dużymi opóźnieniami. Nie mówiąc już o tym że np. na moim kompie kies nie potrafi wgrać nowego softa (brandowany orange), co chwilę wywala błąd.

 #451678  autor: Dirian
 08 sty 2011, 14:39
Hmm... Dziwi mnie tylko, że ten test muzyczny przeprowadzano na no nie ukrywajmy - średnio-przeciętnych słuchawkach.

A czy po zainstalowaniu nieoficjalnego softu istnieje możliwość powrotu do oryginalnego? No i czy serwis zauważy, ze grzebałem przy sofcie?

 #451681  autor: orson_dzi
 08 sty 2011, 14:57
Dirian pisze:czy serwis zauważy, ze grzebałem przy sofcie?
Będą chcieli to zobaczą, nie to pominą.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #451688  autor: wtd
 08 sty 2011, 15:36
Dirian pisze:Hmm... Dziwi mnie tylko, że ten test muzyczny przeprowadzano na no nie ukrywajmy - średnio-przeciętnych słuchawkach.
Nie siedzę za bardzo w słuchawkach, ale nie jestem do końca przekonany czy ue 11pro to taki kiepski sprzęt.

Do starego softa zawsze możesz wrócić, o ile gdzieś go znajdziesz w necie, a czy taka operacja zostawia ślady czy nie to nie wiem.

 #451690  autor: Dirian
 08 sty 2011, 15:41
aa. myślałem, że testowali na Fischer Audio Lambda. Hmm... poczytam jeszcze inne opinie, bo podoba mi się Wave, ale chcę używać go też jako odtwarzacza muzycznego, bo tachanie iPoda Touch + telefonu jest trochę niewygodne.

 #451691  autor: kondziu
 08 sty 2011, 15:52
Co do muzyki to trzeba wziąć pod uwagę fakt, że jeśli wg mobile review Wave nie nadaje się do słuchania muzyki, to żaden inny telefon na rynku poza iPhone 4 i N8 również się do tego nie nadaje ;) Traktuje tą opinię z przymrużeniem oka. Używam CAL! i a-Jays Three i jest super.

Dirian, masz dobry timing jeśli chcesz teraz kupić ten telefon bo na dniach ma się ukazać oficjalna Bada 1.2 (dla niebrandowanych, więc dobrze by było pozbyć się brandu od razu) która poprawia dużo, m.in. takie bajery jak psująca się synchronizacja z Google. Wiem bo od dawna mam Bade 1.2 i problemy zniknęły. Wietnam, Malezja, Indie, Singapur, Tajlandia dziś dostały oficjalny update.

Nie jest to telefon idealny, ale Samsung cały czas go usprawnia. W pierwszej połowie 2011 będzie Bada 2.0

 #451695  autor: maniek89
 08 sty 2011, 16:12
A poproawili w tej nowej wersji bady komunikat o braku pamieci podczas przegladania stron www?

 #451697  autor: kondziu
 08 sty 2011, 16:27
Jest lepiej, ale błąd nadal występuje przy otwarciu kilku dużych stron.
Multitasking z prawdziwego zdażenia zapowiedziany jest dopiero w Bada 2.0 .

 #451706  autor: Dirian
 08 sty 2011, 17:05
Właśnie myślę nad zakupem CAL! do niego, mam też Phonak Audeo i a-Jays Two. A brandowany software da się jakoś usunąć i wgrać ten "oryginalny"? Czy to też wiąże się z utratą gwarancji?

 #451719  autor: wtd
 08 sty 2011, 18:30
Dirian pisze:A brandowany software da się jakoś usunąć i wgrać ten "oryginalny"? Czy to też wiąże się z utratą gwarancji?
Da się, wiąże się.

 #451722  autor: Dirian
 08 sty 2011, 18:47
No to troche bez sensu, wgrywam oryginalny soft i tracę gwarancje. Każdy polski operator wgrywa swój brandowany soft?

 #451725  autor: wtd
 08 sty 2011, 19:05
Tak

 #451792  autor: arek74
 08 sty 2011, 23:41
Dziwne
Wszystkie kontakty zapisuję w Active, bo podoba mi się te synchro z Gmailem i tak dzisiaj rano mogłem edytować kontakty bez problemu dodając nowe info, dokonałem zmian w tel a info pojawiło się w kontaktach na Gmailu
I nie wiedzieć dlaczego wieczorem próbując dokonać zmian przepadło okno EDYCJA a pojawił się komunikat
" Nie można edytować informacji o kontakcie. Konto usunięte z tego urządzenia" ???????
A przy zapisywaniu nowego kontaktu mam tylko opcję tel albo sim a wcześniej był a opcja ActiveS ???

 #452830  autor: Dirian
 13 sty 2011, 20:24
Witam. Zastanawiam się nad kupnem Samsunga Wave z simlockiem Ery. Jestem w tej sieci więc to nie problem, ale chciałbym spytać jak jest z software. Wiem, że operatorzy brandują software. Jak to wygląda w przypadku Ery? Dodają dużo jakiegoś zbędnego syfu?

Pozdrawiam

 #452836  autor: arek74
 13 sty 2011, 20:48
Dirian pisze:Witam. Zastanawiam się nad kupnem Samsunga Wave z simlockiem Ery. Jestem w tej sieci więc to nie problem, ale chciałbym spytać jak jest z software. Wiem, że operatorzy brandują software. Jak to wygląda w przypadku Ery? Dodają dużo jakiegoś zbędnego syfu?

Pozdrawiam
Nie jest źle logo powitalne i strona startowa z blueconnect w telefonie
ale i tak czekam na oficjalną wersję bada 1.2 wtedy będzie możliwa aktualizacja za pomocą
Kies.
Podobno brandowane oprogramowanie krzaczy się z synchro z gmilem, którego ja akurat używam.
Na razie zmiana softa wiąże się z utratą gwarancji (wiem bo dzwoniłem do samsunga).
Wiele krajów już posiada to oprogramowanie

 #452838  autor: Dirian
 13 sty 2011, 20:56
Ok, czyli tak jak się spodziewałem, dzięki za info.
  • Strona 16 z 24
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 24
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 24