DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 9 z 12
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12

 #484443  autor: bisonte
 24 cze 2011, 18:20
kerim36 pisze:bisonte,

czytac nie potrafisz?? caly watek jest o tym temacie i sa rozpisane wszystkie mozliwe pre-paidy
Dzieki za konstruktywna odpowiedz. ;)

Tak, czytac potrafie i nawet przeczytalem ten watek. Jednak wez pod uwage, iz:
- po pierwsze: przedstawione tu informacje sa niekompletne
- po drugie: jesli juz sa, to sa rozsiane po wielu postach
- po trzecie: niekiedy sa nieaktualne

Oczywiscie moglbym poswiecic pare dni na przegryzanie sie przez strony ukrainskich operatorow, zeby wygrzebec co mi potrzebne. Ba, nawet probowalem to robic, ale bez sukcesu. Moze dlatego, ze patrzylem na anglojezyczne wersje ich serwisow, a te sa czesto dosc ogolnikowe bez podawania wszystkich szczegolow o taryfach (pewnie po to, zeby nie musieli tego zbyt czesto aktualizowac ;) ). Podejrzewam, ze strony po ukrainsku zawieraja wiecej informacji, ale niestety nie znam tego jezyka.

A poza tym, forum jest od tego, zeby pytac. Napisalem bardzo konkretnie czego potrzebuje. Nie oczekuje, ze ktos mi opisze wszelkie niuanse ukrainskich taryf, bo i po co. Spodziewam sie, ze ktos na podstawie wlasnych doswiadczen poleci mi konkretne rozwiazanie (operator/usluga). Mysle, ze nie tylko mnie sie przyda taka informacja.

 #487050  autor: simon_k86
 05 lip 2011, 17:59
Witam mam wielką prośbę do kolegi z ukrainy

Mam wielką prośbę :
za 3 tygodnie wyprowadzam się na ukraine ( kijów) na 1 rok nie znam ukraińskiego więc ciężko mi cokolwiek się dowiedziec - prosze Cię o pomoc w doborze odpowiedniego operatora komórkowego tzn. zależy mi aby były tanie połączenia z polska i dużo taniego internetu :) - szukałem coś w necie ale nie znalazlem nic ciekawego - będe bardzo wdzięczny za pomoc
podaje email aby nie zasmiecac forum:
[email protected]
pozdrawiam.

 #503777  autor: Sagax
 16 wrz 2011, 19:18
Co macie nowego? :) U nas pojawilo sie kilka wspanialych taryf.

Czy nikt nie chce wyslac mi gratis kolekcje polskich pakietow startowych? :) Karty sim moga byc zablokowane.

Natomiast ja moge podzielic sie informacja, jak majac 2 ukrainskie karty sim, zrobic, aby wartosc minuty polaczenia do Polski wynosila 0,02 zl, albo jak miec nielimitowany internet tylko za 2,30 zl miesiecznie. :)

 #503782  autor: lewap
 16 wrz 2011, 19:52
Cześć, miło Cie znowu widzieć, potrzebuje informacji, mogę się odwdzięczyć :)

Moja siostra wyjezdza na ukraine, chciałbym być z nią w ciągłym kontakcie, chcę mieć bardzo tanie połączenia. Mogę kupić sobie ukraiński starter (z Roamingiem) ale nie wiem jaki i jak zrobić aby było jak najtaniej. Proszę o poradę :)

 #503785  autor: Sagax
 16 wrz 2011, 20:41
lewap, napisalem w PW.

 #503786  autor: DanielR
 16 wrz 2011, 20:42
Sagax pisze:Co macie nowego? :) U nas pojawilo sie kilka wspanialych taryf.
A, witam/y starego pryka! :P
U Nas? Jak na razie posucha.
Gdyby na Ukrainie działała sieć T-Mobile (tak, jak w Polsce), to też poszpanowałbym jak to za 36 zł miesięcznie można uzyskać praktycznie nielimitowane rozmowy pomiędzy dwoma numerami (z których to jeden jest w roamingu). A tak... :wink:

PS Na jesieni najprawdopodobniej ma pojawić się "coś" nowego w sieci Heyah (marce PTC, operatora sieci T-Mobile i Heyah). Zobaczymy, czy będzie to coś wartego uwagi, czy tylko jakaś drobna kosmetyka.
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2011, 20:50 przez DanielR, łącznie zmieniany 1 raz.

 #503788  autor: KC-KARLOS
 16 wrz 2011, 20:47
Witaj Sagax :)
Trochę się dzieje w polskich sieciach komórkowych, ale odnośnie ofert to też parę się pojawiło zmian czy nowości. A jak tam na Ukrainie? Też można mieć nielimitowany Internet? I czy u nich występuje tzw. lejek - czyli ograniczenie prędkości po przekroczeniu pakietu z szybszym internetem? Pytania, rzecz jasna - w celach informacyjnych :mrgreen:

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #503789  autor: MK_
 16 wrz 2011, 20:57
Witaj Sagax :)
A co do rzeczy infrastrukturalnych, jeżeli Cię interesują, to sieć telekomunikacyjna P4 (najmłodszy Play) działa coraz gorzej, stacje są przyciszane bez budowy nowych, obciążenie rośnie i wszystko chyli się ku upadkowi :-D Efekty tego w ciągu najbliższych kilku lat będą... ciekawe.

Lubię to! 50zł na 5 miesięcy - 113min&200MB na miesiąc

 #503792  autor: DanielR
 16 wrz 2011, 21:06
MK_ pisze: A co do rzeczy infrastrukturalnych, jeżeli Cię interesują, to sieć telekomunikacyjna P4 (najmłodszy Play) działa coraz gorzej, (...) wszystko chyli się ku upadkowi :-D Efekty tego w ciągu najbliższych kilku lat będą... ciekawe.
Normalnie kuniec świata! :D
Już tak nie przesadzaj...

 #503793  autor: Sagax
 16 wrz 2011, 21:07
1. Kyivstar ma juz nowa strone, prawie ostatecznie zjadl siec Beeline, i kazdy miesiac proponuje nowe taryfy, a faktycznie - pakiety minut, SMS i internetu, np. 1500 minut w sieci za 30 hrn/miesiac (10,83 zl) albo 900 minut za 12 hrywen (4,33 zl) na wszystkie ukrainskie numery.

2. MTS teraz ma najlepszy zasieg, a obecne taryfy robi coraz lepszymi. Mozna spokojnie dzwonic na numery wewnatrz sieci, bo bezplatnie, a wartosc minuty polaczenia na wszystkie sieci rzadko przekracza 0,25-0,35 hrn (0,09-0,13 zl). Nielimitowany internet kosztuje 135 zl/mies., zadnych ograniczen w predkosci.

3. Life jest w glebokim kryzysie. Kiedys z niego korzystali 12 mln abonentow, a teraz tylko 6. Ciagle ma zla jakosc i drogie taryfy.
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2011, 21:14 przez Sagax, łącznie zmieniany 4 razy.

 #503794  autor: DanielR
 16 wrz 2011, 21:10
Sagax pisze:MTS teraz ma najlepszy zasieg
Właśnie dziś obejrzałem sobie na YouTube najnowszą reklamę "zasięgową" - Якісне покриття від МТС (Dobre pokrycie MTS) - tej sieci.
Z tego co ludzie piszą pod filmikiem wynika, że MTS kłamie w sprawie zasięgu. :lol:
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2011, 21:19 przez DanielR, łącznie zmieniany 1 raz.

 #503799  autor: KC-KARLOS
 16 wrz 2011, 21:17
Czyli mam rozumieć, w sieciach Ukraińskich nie ma ograniczeń prędkości w transmisji danych?
No to nieźle, pomimo, że tylko Utel ma UMTS'a a reszta ma GSM/EDGE i CDMA.

A w porównaniu do ukraińskiego Life, Play ma coraz więcej klientów, ponad 6 mln, ale coś im się sypie z zasięgiem (akurat ja tego nie odczuwam, bo mieszkam w mieście, gdzie mam full UMTS i E-GSM Play'a).

U nich Red Bull MOBILE wszedł jako ich nowa, własna taryfa - na kartę i na abonament (info o ofercie: -> http://www.redbullmobile.pl/oferta/,
Era zmieniła się w T-Mobile, Plusa przejmuje Zygmunt Solorz-Żak (Polsatowskie Imperium powstaje), Orange kooperuje z T-Mobile w kwestiach technicznych (NetWorkS!), a Aero2 uraczy tylko wybranych Darmowym Internetem na 3 lata w sieci HSPA+ 900 MHz oraz LTE 1800.
To taki mały skrót, co się działo w niedalekim czasie :) Jak coś przeoczyłem, to proszę mnie poprawić!

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #503808  autor: Sagax
 16 wrz 2011, 21:37
Karlos20, w zadnej sieci nie ma ograniczen predkosci internetu.
DanielR, MTS rzeczywiscie ma najwiekszy zasieg, bywam w roznych regionach i daleko od miast, to widac. Jakosc eteru i billing - to juz inna kwestia. Wedlug tego, najlesza siecia byl Beeline, poki go nie rozebrali.

 #503811  autor: muchakk
 16 wrz 2011, 21:43
Sagax w Polsce całe prawie całe podkarpacie ma problem z zasięgiem PLAY'a bo jakiś operator u was uruchomił internet na ich częstotliwościach i sieje na tereny polskie. Może wiesz coś więcej na ten temat? Jaki to operator?

 #503813  autor: KC-KARLOS
 16 wrz 2011, 21:47
Sagax, A co sądzisz o dość kontrowersyjnej sprawie zakłócania sygnału polskich sieci GSM/UMTS (szczególnie Play'a), rzekomo przez ukraińskie sieci (sygnał CDMA), w okolicach Przemyśla i okolic, które sąsiadują niedaleko z Ukrainą? Przez te problemy, Play musiał "chwilowo" wyłączyć swoje nadajniki i niektóre karty SIM mogły się zalogować awaryjnie do Orange ( http://telepolis.pl/news.php?id=22122 )
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2011, 21:51 przez KC-KARLOS, łącznie zmieniany 2 razy.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #503814  autor: Sagax
 16 wrz 2011, 21:47
muchakk, juz bylo w tym temacie. Niech w Podkarpaciu przechodza na ukrainskie sieci. :-D

[ Dodano: 2011-09-16, 22:49 ]
Karlos20, chyba sygnal CDMA moze zaklocac GSM/UMTS?

 #503816  autor: muchakk
 16 wrz 2011, 21:52
Nadajniki PLAY'a nadal są wyłączone i nie wiadomo kiedy zostaną uruchomione gdyż nie mogą się dogadać z operatorem ukraińskim....

 #503818  autor: KC-KARLOS
 16 wrz 2011, 21:53
Najwyraźniej może, ale dlaczego akurat w innych częściach Polski nie mamy problemów z CDMA (chodzi o interferencje przede wszystkim z GSM) a na południowym-wschodzie już tak? Ktoś tu chce na tym nieźle zarobić...

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #503822  autor: DanielR
 16 wrz 2011, 22:01
Sagax pisze:1. Kyivstar ma juz nowa strone, prawie ostatecznie zjadl siec Beeline
Masz na myśli to:
http://kyivstar.ua/en/press_center/abou ... tar_today/
http://kyivstar.ua/f/photo/f/14/01.jpg

Edit:
A u Was (na Ukrainie) jak tam z MNP - można już przejść ze swoim numerem do innej sieci, czy też wciąż jeszcze nie? :P
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2011, 22:10 przez DanielR, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Strona 9 z 12
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12