DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Nokia, w tym serii Lumia oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Nokia, w tym serii Lumia oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #50329  autor: poli76
 31 sty 2006, 19:49
mam problem z slownikiem pol-ang na 6230i wczesniej go sciagnalem ze strony plusa i uzywalem na 7250, 6230 teraz wyskakuje info ze sa klopoty z protokolem HTTP...moze wiecie czemu tak sie dzieje, prosze o pomoc

 #50334  autor: sumek
 31 sty 2006, 20:16
ja uzywam ten slownik w 6230i i dziala bez problemu moze nie masz jakis ustawien WAP/GPRS ?

chemia do samochodów | katalog firm i instytucji

 #50340  autor: poli76
 31 sty 2006, 20:31
fon jest wlasciwie skonfigurowany opcje to:
T-Mobile VPN
T-Zones GPRS
T-MobileInternet
gdzie oczywiscie wlasciwa konf to GPRS....aczkolwiek ostatnio sciagnalem opere mini
na fona i takze nie chce sie polaczyc z serwerem i nie moge kozystac...
Jakies pomysly?

 #50694  autor: sumek
 02 lut 2006, 12:38
hmmm a to jest Prepaid czy Pospaid ? bo jezeli prepaid to mozliwe ze same ustawienia ci nie wystarcza moze trzeba uruchomi usluge jakas dodatkowa do polaczen przez gprs ?

chemia do samochodów | katalog firm i instytucji

 #50888  autor: poli76
 03 lut 2006, 01:29
plan w postpaid,oczywiscie, WAP/GPRS unlimited

 #51659  autor: esox
 05 lut 2006, 14:48
Witam!!!!
jesli chodzi o Twój problem!!!! to rozwiazanie jest tylko jedno - wgranie nowego softu z konfiguracja GPRS pod operartora z którego obecnie korzystasz!!!!!!! domyślam sie ze masz 6230i kupiona bezpośrodnio w sklepie Nokia lub z konfiguracją domyślną innego operatora a, korzystasz z usług innego. NIE pomoze tu zadna konfiguracja via sms czy ustawinia konfiguracji wprowadzane ręcznie!!!! ja to przerabiałem juz kilkoma 6230i -parcuje na codzień w Salonie Firmowym OrangePL. Tak samo maja klienci którzy usuna ustawienia konfiguracji domyslne wgrane z softem tzn. kupili 6230i w Orange i dalej korzystaja ztej sieci!!!! najlepsze było jak Idea zminiła nazwe na OrangePL to masa ludzi usuneła sobie konfiguracje domyslną IDEA i przesłała sobie konfiguracje ze strony Orange.pl i wszystko szło OK oprócz własnie aplikacji tzn. np OperaMini czy tez slowników komunikujacych sie za pomocą GPRS z serverami!!!!!!! najllepsze jest włanie to ze na konfiguracjach via sms czy tez ręcznych działa przegladarka NOKIA, MMS, mozna sprawdzic werjse słownika czy Opery lub wersje gry - ale aplikacja nie moze skorzystac z dostepu do netu via GPRS tylko wyskakuję ''error - brak pozwolenia dostep do sieci -proszę sprawdzić ustawienia zabezpieczeń!!!!!!" w zaleznosci od wersji aplikacji w polskiej lub angielskiej wersjii jezykowej!!!!!!!! pozostaje Tobie wgrac soft pod operatoraz którego masz obecnie kartę Sim w telefonie!!!!!!!
rozmawiełem ze znajomym z Servisu NOKI i 6230i tak ma i nic nie da sie z tym zrobic tylko nowy soft!!!!!!

z ciekawych błędów tego telefonu to jescze czesto nie pozwala na zastąpienie logo operatora juz wgrane innym logo!!!!!!!!!!!!!! wywala wtedy bark w pamięci logo operatora!!!! i nie mozna zadnego nowego logo zapisac w pamiec tel!!!!!

i dzieje sie tak z róznymi wersjami softu i niezaleznie od lokalizacji fabryki (FIN, H)

pozdrawiam!!!!:smt006


Przyszłość jest Jasna, Przyszłość to Orange_PL!!!!!!

esox