DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 55 z 171
  • 1
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • 171

 #527472  autor: mateo704
 11 sty 2012, 13:28
Śmierdząca i to na kilometr :mrgreen: a więc ciąg dalszy moich przygód
Wczoraj wieczorem postanowiłem skontaktować się z BOK Play, po przedstawieniu sytuacji usłyszałem ze przeniesienie może trwać 144 lub 90 dni :shock: i to właściwie tyle co wiedziała ta konsultantka. Wiem wiem mnie też to nie zdziwiło :P

Dziś rano zadzwoniłem do bluemedia, które zajmuje się przenoszeniem numerów dla mBank mobile i dostałem informacje że żaden wniosek jeszcze nie wpłynął.

Kolejny telefon do BOK Play (tym razem trafiłem na kompetentną osobę, która widocznie znała problem) poinformowała mnie żebym udał się do salonu gdzie składałem wniosek i coś potwierdził :? Cóż mi innego pozostało. Udałem się więc do salonu, a tam Pani która obsługiwała mnie 2 dni wcześniej wita mnie uśmiechem i pyta: "Nie zadziałało". Poprosiła o wniosek, kliknęła coś w komputerze i po kilku sekundach dostałem sms-a że wniosek został wysłany do operatora, proszę czekać na jego odpowiedź :o Niestety z braku czasu nie drążyłem tematu, czy nie można było tak od razu. Dodam jeszcze ze na stronie http://przeniesnumer.play.pl pojawiły się już wszystkie informacje dotyczące przeniesienia.

Dziwna ta cała sprawa z tym potwierdzaniem, właściwie nie wiadomo czego. Chyba po to jest wniosek, który określa moją chęć jak najszybszego przeniesienia numeru.
Domyślam się że została w moim przypadku zastosowana procedura w której przy podpisywaniu wniosku o przeniesienie klient nie jestem pewien czy numer jest zarejestrowany u dotychczasowego opa. Ma wtedy czas na udanie się w celu ich weryfikacji, lub dokonania cesji na co ma 5 dni. Następnie wraca do salonu Play potwierdzając ze wszystko jest ok. wniosek może pójść dalej.
To są tylko moje domysły, ale jeżeli ktoś będzie miał podobny problem, to jeszcze przed wyjściem z salonu powinniście dostać sms-a o wysłaniu wniosku do operatora, a nie jakiś dziwnych 5 dniach i weryfikacji danych na jakie jest zarejestrowany numer. Pozdrawiam i życze innym udanych przenosin :)

 #527543  autor: ukefake
 11 sty 2012, 17:32
mateo704 pisze:procedura w której przy podpisywaniu wniosku o przeniesienie klient nie jestem pewien czy numer jest zarejestrowany u dotychczasowego opa. Ma wtedy czas na udanie się w celu ich weryfikacji, lub dokonania cesji na co ma 5 dni.
Rozporządzenie nie przewiduje "połowicznej" woli przeniesienia numeru. Jeśli składasz wniosek mnp z dokładnym terminem to NIKT nie może go sobie wstrzymywać gdyż nie ma do tego żadnych podstaw formalnych. Nadal namawiam do złożenia skargi do UKE, gdyż z formalnego punktu widzenia klient tylko raz składa oświadczenie co do przeniesienia numeru i dziwne jest takie dopytywanie "czy aby na pewno" zwłaszcza u biorcy (play)

Natomiast co do terminu to można złożyć wniosek ze wskazanym terminem przeniesienia. Np: dziś jest 11 i składamy wniosek z terminem przeniesienia (jednodniowym) na 18-ego. I do 18-ego numer działa u dotychczasowego opa.
 #527723  autor: Taczian
 12 sty 2012, 11:16
kezard pisze:Witam!

Jestem użytkownikiem sieci Plus. Około 6 lat wziąłem mixplusa na znajomego ponieważ byłem jeszcze wtedy nie pełnoletni. Mixplus dawno mi się skończył i od tego czasu ma ofertę po kontraktową. Ostatnio postanowiłem przejścia do PLAY, jednak zależałoby mi na zabraniu numeru. Niestety nie mam już kontaktu z osobą którą na którą była umowa i nie mam możliwości skontaktowania się z nią. Cesja nie wchodzi więc w grę. Czy istnieje jakaś możliwość żeby przenieść numer mimo to? W plusie powiedziano mi, że NIE jeśli chce przenieść numer do innego operatora, ale jeśli chcę u nich wziąć abonament lub mix to nie ma problemu :)
Da radę, poczytaj ten wątek, podobna sytuacja:

http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=42&t=4228

 #527947  autor: mateo704
 12 sty 2012, 22:15
Taczian pisze: Da radę, poczytaj ten wątek, podobna sytuacja:

http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=42&t=4228
Z tego wątku wynika właściwie tyle, że jakaś kobieta w salonie okazała się na tyle miła że zrobiła cesje bez właściciela numeru. Nigdy nie robiłem cesji, ale nie jest przypadkiem tak że osoba na która jest zarejestrowany numer musi coś podpisać że oddaje swój numer, czy to może tylko kwestia zmiany danych w systemie ?

 #528081  autor: Taczian
 13 sty 2012, 12:01
mateo704 pisze:
Taczian pisze: Da radę, poczytaj ten wątek, podobna sytuacja:

http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=42&t=4228
Z tego wątku wynika właściwie tyle, że jakaś kobieta w salonie okazała się na tyle miła że zrobiła cesje bez właściciela numeru. Nigdy nie robiłem cesji, ale nie jest przypadkiem tak że osoba na która jest zarejestrowany numer musi coś podpisać że oddaje swój numer, czy to może tylko kwestia zmiany danych w systemie ?
Wynika z tego też, że warto spróbować. Bo to tylko kwestia zmiany danych osobowych, tak jak piszesz Załatwiłem w ten sposób 2 numery, które kiedyś były w MIXie zarejestrowane na inną osobę. W jednym przypadku musiałem pokazać umowę, a w drugim kod kreskowy z karty SIM widać co konsultant to inny obyczaj;) Może opiszę przebieg dla pokontraktowych Mixplusowców chcących przenieść numer, może komuś się przyda:

- po wykonaniu wszystkich zasileń wysyłasz SMSa o treści SIMPLUS na 2699, po 7-8 dniach dostaniesz potwierdzenie włączenia taryfy SIMPLUS.

- idziesz do salonu i rejestrujesz na swoje dane, jak wspomniałem wyżej warto mieć plastik od karty sim bądź umowę.

Jak nie w jednym salonie to może w innym się uda;)
 #528339  autor: laston
 14 sty 2012, 18:02
Dzisiaj byłem przenieść nr. telefonu na simplusa i musiałem ponieść opłatę 12,30zł za wyrobienie karty. Jak przenosiłem się do Play jakoś w sierpniu 2009 to dostałem kartę za darmo + 5zł na koncie. Zmieniło się coś przez tamten czas? To w plusie normalna praktyka?

 #528341  autor: kerim36
 14 sty 2012, 18:05
w plusie normalne
u konkurencji juz nie ma oplat

Mapy do fabrycznych nawigacji Opel / Citroen / Peugeot / Renault / Fiat i inne
Pogotowie komputerowe / aktualizacja map GPS
http://www.klos.net.pl

 #528359  autor: drcox
 14 sty 2012, 18:54
To w plusie normalna praktyka?
W Plusie wyzysk i wyciąganie każdego grosza jakiego mogą jest codziennością, wszyscy się już przyzwyczaili.

 #528372  autor: laston
 14 sty 2012, 19:51
A już myślałem, że mnie oszukali.

 #528377  autor: DanielR
 14 sty 2012, 20:04
laston pisze:A już myślałem, że mnie oszukali.
Przyglądając się konkurencyjnym ofertom MNP, w pewnym sensie, tak. :wink:

 #530469  autor: wasylek
 24 sty 2012, 22:22
Do jakich sieci można przejść bezpłatnie?
T-mobile
Orange
Play
i jakie dalej?
Czy Carrefour Mova także jest bezpłatne? Ponieważ znalazłem tylko starą informację ze się płaci 50zł i po doładowaniu 50zł zwracają to na konto. Ale ta informacja jest z 2009 roku.

 #530505  autor: remi89
 25 sty 2012, 08:38
Obecnie w każdej sieci przeniesienie nr jest bezpłatne.

P@weŁ

 #530511  autor: pakierhakierxd
 25 sty 2012, 09:25
Ja tam póki co nie planuje zmiany operatora jestem w play i tu póki co pozostanę,za parę mc-y przedłużę umowę :)

Pozdrawiam :)

 #530528  autor: wasylek
 25 sty 2012, 10:52
remi89 pisze:Obecnie w każdej sieci przeniesienie nr jest bezpłatne.
Gdzieś czytałem kilka tygodni temu ze w plusie trzeba płacić więc chyba nie w każdej sieci.

 #530533  autor: pakierhakierxd
 25 sty 2012, 11:11
Też coś czytałem o opłacie za karte sim 12zł

Pozdrawiam :)
 #531240  autor: pspm
 28 sty 2012, 21:02
Witam.
Jak często i ile razy można przenosić ten sam numer między sieciami? Czy jest jakieś ograniczenie? Chodzi mi np. o to czy można kilka razy skorzystać z bonusu w play fresh.
Czy wystarczy tylko raz zarejestrować numer przy pierwszych przenosinach? Czy przenoszenie numeru jest zawsze bezpłatne?
Chodzi mi tylko o prepaid na kartę, abonenty mnie nie interesują.

Czy obecnie najlepsza oferta to 29gr/min.? Która sieć jest najtańsza w utrzymaniu numeru? Plus na pewno odpada, bo robi się skarbonka jak ktoś mało korzysta.

 #531241  autor: DanielR
 28 sty 2012, 21:12
pspm pisze:Jak często i ile razy można przenosić ten sam numer między sieciami? Czy jest jakieś ograniczenie?
Nie ma praktycznie żadnych ograniczeń. Chociaż zdarzają się przypadki, że sprzedawcy w salonach operatorów, widząc często jedną i tą samą osobę przenoszącą w kółko numer, np. dla korzyści z bonusu, po pewnym czasie mogą zacząć kręcić nosem.
Mogą kombinować, że np. nie ma na stanie starterów do przenosin, trzeba zamówić, albo akurat popsuł się komputer, skaner i nie można zeskanować dokumentów, wprowadzić danych do systemu.
pspm pisze:czy można kilka razy skorzystać z bonusu w play fresh
Skorzystać można bez ograniczeń, dopóki obowiązuje promocja.
pspm pisze:Czy wystarczy tylko raz zarejestrować numer przy pierwszych przenosinach?
Przy każdorazowym przenoszeniu numeru musisz go zarejestrować u nowego operatora, wypełniając kartę rejestracyjną. Poza tym musisz wypełnić takie dokumenty jak pełnomocnictwo i oświadczenie. Czyli 3 dokumenty w 2 egzemplarzach, dla Ciebie i operatora.
pspm pisze:Czy przenoszenie numeru jest zawsze bezpłatne?
Sam proces jet bezpłatny. Niestety czasem, w przypadku niektórych sieci zapłacić trzeba kilkanaście złotych za starter, np. w sieci Plus.

[ Dodano: 2012-01-28, 21:18 ]
pspm pisze:Czy obecnie najlepsza oferta to 29gr/min.? Która sieć jest najtańsza w utrzymaniu numeru? Plus na pewno odpada, bo robi się skarbonka jak ktoś mało korzysta.
To zbyt ogólnikowe pytanie. Dla każdego "najlepsza" będzie inna oferta.
Zajrzyj do działu Oferta pre-paid i mix, tam masz tematy w których poruszane są oferty pre-paid poszczególnych sieci. Zapoznaj się z nimi.
Jeżeli zaś chodzi o samo utrzymanie numeru, to polecałbym sieć Heyah. Przenieś numer do Heyah i zakup sobie dodatkowo jakiś starter tej sieci z innym numerem. W taryfie "Nowa Heyah" masz zupełnie darmowe, nielimitowane SMS-y w sieci. Wystarczy, że raz na rok wyślesz pomiędzy tymi dwoma numerami SMS-a i konto zostanie wydłużone automatycznie o kolejny rok. Perpetuum mobile! :wink:

 #531247  autor: pspm
 28 sty 2012, 21:36
Dzięki. :)
A czy przeniesienie numeru zawsze wiąże się z otrzymaniem nowego startera i oddaniem starego?

 #531248  autor: DanielR
 28 sty 2012, 21:40
Zawsze dostajesz nowy starter, nawet gdy już wcześniej byleś w sieci, do której się przenosisz (np. Plus -> Play -> ponownie Plus).
Stary starter możesz sobie zachować, nie musisz go oddawać. I tak nie nie ma on żadnej wartości, poza kolekcjonerską. :wink:

 #531253  autor: pspm
 28 sty 2012, 22:13
Ok, tylko jeszcze muszę mieć zdjęty simlock z komórki, tak?
  • Strona 55 z 171
  • 1
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • 171
  • 1
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • 171