DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 10 z 33
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 33

 #538725  autor: pablo_79
 04 mar 2012, 12:43
Karlos20 pisze:pewne jest to, że nie będzie konkurencji cenowej za połączenia głosowe do np. Play - czyli cenniki ani drgną....Spodziewam się tylko jakiś nowych pakietów, które ułatwią kontakt pomiędzy 2 milionami osób, będących w Heyah oraz reszcie w T-Mobile - ewentualnie jakieś pakiety kwotowe (Powielacz w Heyah czyli 100 złotówek promo za 30 zł) czy minuty do wszystkich bez Play.
W Polsce i tak jest już stosunkowo tanio, a Heyah daje raz po raz podwójne doładowania czy ostatnio pakiet złotówek, więc można mieć o połowę lub więcej niższe cennikowo stawki. MbankMobile ze swoim 19gr/min też furory nie robi, więc już kilka dni temu na telepolis pisali, że nie ma co się spodziewać kolejnej wojny cenowej.
Duże i tanie paczki danych + darmowe rozmowy przez aplikację ze wszystkimi użytkownikami freeyah to dobry pomysł, bo aplikacje mobilne to przyszłość. Pewnie niedługo cenniki podstawowe w ogóle nie będą istotne, a każdy operator zaproponuje swoją własną aplikację z bonusem dla użytkowników własnej sieci - jak teraz w Heyah, korzystanie z aplikacji nie będzie pomniejszało pakietów.

 #538729  autor: drcox
 04 mar 2012, 12:52
Pewnie niedługo cenniki podstawowe w ogóle nie będą istotne, a każdy operator zaproponuje swoją własną aplikację z bonusem dla użytkowników własnej sieci
Niedługo, to znaczy za 15 lat? Bez przesadnego wizjonerstwa proszę - bo widać jak operatorzy chcieliby wprowadzać UMTS900 ale nie mogą okroić GSMu bo 80% kraju jedzie na Nokiach 3310 i zawala GSM.

 #538731  autor: DanielR
 04 mar 2012, 12:59
pablo_79 pisze:W Polsce i tak jest już stosunkowo tanio
W stosunku do czego? Jak widzisz, nie jest wcale tak stosunkowo tanio, skoro chcąc obniżyć stawki trzeba najpierw wywalić kupę kasy na podwójne doładowanie.
pablo_79 pisze:MbankMobile ze swoim 19gr/min też furory nie robi
Nie powtarzaj bezmyślnie słów Rakowskiego. Skoro porównujesz mBank mobile z Heyah, to raczej nie wiesz co piszesz.

 #538736  autor: Atlan
 04 mar 2012, 13:03
19gr za minutę to rzeczywiście nie jest rewelacja. Chyba każdy tutaj z rozmówców potrafi u swojego operatora osiągnąć ten pułap za minutę (odliczając nawet darmowe wybrane numery), stąd też oferta mBanku wcale taka atrakcyjna nie jest. Daje nam po prostu równą stawkę, ale w zamian za to nie mamy pakietu sms czy tanich numerów. Jest więc prosto, kosztem tego co wielu z nas potrzebuje, czyli kosztem tanich połączeń z 3-5 wybranymi osobami.

Freeyah szału nie robi. Bardzo niszowa oferta. Wy tu mówicie o Voip, a podejrzewam że nawet 5% osób nie korzysta w Heyah z neta ;)

Zagadki logiczne

 #538740  autor: DanielR
 04 mar 2012, 13:12
Atlan pisze:19gr za minutę to rzeczywiście nie jest rewelacja.
Ale to jest stawka w cenniku. Także sporej ilości osób zależy przede wszystkim na prostym i w miarę tanim cenniku, a nie zabawy w aktywację pakietów i pilnowanie w ich ważności. Te mogą sobie być, jako dodatek, dla bardziej świadomych użytkowników.

 #538744  autor: Ruben
 04 mar 2012, 13:18
DanielR, masz rację, że Heyah, ma zupełnie inny cel. Jedni żyją z usług GSM a dla drugich jest to dodatek lojalnościowy do usług bankowych.
Nie sposób nie wspomnieć w kontekście komunikatora Heyah o GaduAIR, który jako pierwszy wprowadzał innowacyjne rozwiązania np. VoIP w komórce i wspólne konto dla całej gamy usług oferowanych przez Gadu Networks. Intuicje mieli dobrą ale też zabrakło dobrego marketingu żeby bardziej spopularyzować ofertę.
Co do Heyah, to jeżeli miałoby się zakończyć na tym komunikatorze, to zmiana, która na obecną chwilę dużych korzyści większości nie przyniesie ale z czasem może??
Obniżenie stawki np. do 19gr spowodowałoby, że podobny ruch wykonaliby pozostali, możliwe, że Play jako pierwszy. W przypadku wprowadzenia oferty rozbudowanej i nietypowej na dzisiaj (o ile będzie atrakcyjna) będzie trochę trudniej stworzyć konkurencję.
Heyah też nie może stanowić zbyt dużej konkurencji dla TT.
Mimo wszystko spodziewam się jeszcze jakichś zmian ale czy tak będzie, to jutro w południe przekonamy się.

 #538751  autor: Atlan
 04 mar 2012, 13:34
DanielR, Tylko te 19gr w cenniku jest kosztem pakietu sms czy braku tanich połączeń do wybranych osób. Jeżeli więc mam do wyboru tylko 19gr, albo 19gr-25gr i tanie numery, to ja i wielu Polaków woli wariant drugi. W Playu do niedawna było spokojnie 10gr/minutę i tanie numery... W Heyah/TM z łatwością macie 19gr, to samo w Orange dzięki wielu minutom darmowych w sieci, co nawet przy równym dzwonieniu obniża stawkę właśnie o 1/3 bo klienci Orange stanową 1/3, a nie wspomnę że bodajże 60% ruchu jest w sieci i wtedy stawka do W3 wypada jeszcze korzystniej.

Zagadki logiczne

 #538753  autor: tuchas
 04 mar 2012, 13:53
Witek chyba dokładnie czyta to forum :) kopiuje wszystko co tu przeczyta :)

 #538754  autor: drcox
 04 mar 2012, 13:55
Ale chrzanicie o tym mBanku Mobile. To jest jakiś tylko dodatek do marnych z resztą usług mBanku i mało kto o czymś takim wie. Nikt też z osób normalnych (bo nie wiem dlaczego mierzycie wszystko przez pryzmat inżynierów taryfowych tego forum) nie będzie się bawił w jakieś internetowe przenoszenie numeru. Gwarantuje wam, że jakby ktoś z W3 wprowadził PODSTAWOWĄ STAWKĘ 19GR/MIN bez wyliczeń że 60% ruchu w sieci, że ma tanie pakiety wewnątrzsieciowe (no Orżnąć naprawdę ma tanie :lol:) ale podstawową stawkę w pre-paidzie +pakiety i kilka reklam żeby to rozpowszechnić to wszyscy by się na to po prostu rzucili.
Witek chyba dokładnie czyta to forum kopiuje wszystko co tu przeczyta
Czyli hipokryzja jak zwykle pełną gębą. Zarzucają, że zbyt późno opublikowano informacje to wtedy się tłumaczą, że oni publikują tylko w pełni potwierdzone informacje od operatora :-D

 #538766  autor: Sig
 04 mar 2012, 14:20
To bardzo zabawne. Czyli twoim zdaniem nikt nie bawi sie tez w np. "internetowe" przeniesienie numeru w Heyah?
Niektorzy to preferuja, ale skoro wolisz lazic po salonach (po co? Uslyszec scieme sprzedawcy?), to masz do tego prawo.

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.

 #538768  autor: davidoff9
 04 mar 2012, 14:24
drcox pisze:Ale chrzanicie o tym mBanku Mobile. To jest jakiś tylko dodatek do marnych z resztą usług mBanku i mało kto o czymś takim wie. Nikt też z osób normalnych (...) nie będzie się bawił w jakieś internetowe przenoszenie numeru
Widocznie ja jestem nienormalny popięciokroć:). Od momentu wprowadzenia taryfy 19gr przeniosłem tam numery moim rodzicom, babci oraz teściom. Korzystają do dziś i są bardzo zadowoleni.

A co do marnych usług mBanku, każdy ma swoją opinię, Ja mam tam konto od chyba 10 lat, korzystam z konta maklerskiego, powiadomień sms jak również haseł smsowych, zleceń stałych i mnóstwa innych rzeczy. Być może są one marne:) Być może Ciebie w ramach Twojego RORu zapraszają na kawę co tydzień an rynek do Krakowa?

 #538769  autor: rogmaniek
 04 mar 2012, 14:28
marciml pisze:Na Śródce i na placu C.Ratajskiego

Danke za info :-D To muszę się tam przejechać.
tuchas pisze:Sprawdz to Jesli mieszkasz w okolicy i zrob dokładniejsze fotki. Jest mozliwe ze w poznaniu porozwieszali tez inne plakaty
Zobaczę, co da się zrobić :wink: Raczej nie mieszkam w okolicy, a to nie jest żadna niedogodność :P

O2 - We're better, connected!
O2 - See what you can do!
O2 - Together is better!

 #538775  autor: drcox
 04 mar 2012, 14:40
Sig pisze:To bardzo zabawne. Czyli twoim zdaniem nikt nie bawi sie tez w np. "internetowe" przeniesienie numeru w Heyah?
Akurat co do Heyah to jest w ogóle dla mnie absurd, bo nie wiem dlaczego nie można spraw z Heyah załatwiać w T.

 #538780  autor: Quetzal
 04 mar 2012, 14:54
jujeahip pisze:Quetzal do młodzieży już dawno się nie zaliczam, ale chętnie wypróbuje ten nowy komunikator :D co do pakietów to zapowiada się rewolucja w prepaid :D
Mówiąc o młodziezy nie miałem na myśli wyłącznie pokolenia gimnazjum (choć mam wrazenie, że to własnie oferta dla tego przedzaiłu wiekowego), ale generalnie ludzi zdecydowanie młodych.
Nie wykluczam, zę pokolenie 25-30 lat wyprobuje ten komunikator, ale myslę, ze pewnie na tej probie sie skończy.

Ja prywatnie znam tylko dwie dorosłe osoby, które mają smartfony (tylko jedna z nich androida), sam zresztą posiadam smartfona, ale nie androida.
Być może ta aplikacja będzie miała jakieś ograniczone zastosowanie, ale nie jest to program, z którego zadzwonisz wszędzie (bo bez 3g pewnie kiepsko), zawsze (nie możesz mieć na stałe włączone aplikacji, bo bateria padnie) i do każdego (tylko na tel. z androidem z wgraną aplikacją "Freyah" i na dodatek aktualnie włączona).

 #538783  autor: tuchas
 04 mar 2012, 14:59
rogmaniek pisze:
marciml pisze:Na Śródce i na placu C.Ratajskiego

Danke za info :-D To muszę się tam przejechać.
tuchas pisze:Sprawdz to Jesli mieszkasz w okolicy i zrob dokładniejsze fotki. Jest mozliwe ze w poznaniu porozwieszali tez inne plakaty
Zobaczę, co da się zrobić :wink: Raczej nie mieszkam w okolicy, a to nie jest żadna niedogodność :P
Heh aparat w rękę i trochę chęci moze coś znajdziesz ciekawego na mieście.

 #538787  autor: WitekT
 04 mar 2012, 15:22
drcox pisze:Czyli hipokryzja jak zwykle pełną gębą. Zarzucają, że zbyt późno opublikowano informacje to wtedy się tłumaczą, że oni publikują tylko w pełni potwierdzone informacje od operatora
Pytam Cię po raz kolejny - po co te złośliwości?

 #538788  autor: WitekT
 04 mar 2012, 15:23
tuchas pisze:Witek chyba dokładnie czyta to forum kopiuje wszystko co tu przeczyta
KNUJĘ. ;-)

 #538791  autor: Sig
 04 mar 2012, 15:32
Logiczną kontynuacją oferty powinna być dobra oferta MIX ze smartfonami (choćby podstawowymi), bo bez tego widać niekonsekwencję. Niby oferta nadal skierowana do młodych, ale skąd mają oni mieć smartfona? Wiadomo, od rodziców :-), ale tu aż się prosi odpowiedni MIX.

Im więcej myślę o tej aplikacji, tym więcej widze problemów. Ciekawe jak wygląda kwestia modeli telefonów użytkowników Heyah... Operator przecież to widzi, w swoich analizach musiał to wziąć pod uwagę, choćby analizując ilu "na teraz" użytkowników będzie mogło skorzystać z aplikacji. Trudno będzie im to wszystko sprzedać w sposób zrozumiały i obawiam się, że rewolucji nie będzie. Będzie ciekawostka.

Ciekawe, czy zostawią darmowe SMS w sieci POZA aplikacją Freeyah, tak jak jest teraz. Coś mi się wydaje, że nie :-).

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.

 #538793  autor: Quetzal
 04 mar 2012, 15:37
Sig pisze: Im więcej myślę o tej aplikacji, tym więcej widze problemów.
Mam takie samo wrażenie
Sig pisze: Ciekawe jak wygląda kwestia modeli telefonów użytkowników Heyah... Operator przecież to widzi, w swoich analizach musiał to wziąć pod uwagę, choćby analizując ilu "na teraz" użytkowników będzie mogło skorzystać z aplikacji.
Obawiam się, że Heyah widzi bardzo niewiele.
Heyah to przede wszystkim użytkownicy prepaid z własnymi telefonami - i wbrew obiegowej opinii to wcale nie gimnazjaliści. Choć jeśli zlikwidują prostą taryfę Nowa Heyah to się możne zmienić.

 #538801  autor: Atlan
 04 mar 2012, 15:53
drcox, Akurat Orange to ma z W3 chyba najtańsze wewnątrzsieciówki, które w połączeniu z kontem promocyjnym dają podwójny efekt zysku, więc nie rozumiem o co Ci chodzi w tym momencie, ale po podpisie widzę że dość nieobiektywny jesteś w tej kwestii ;)

Właśnie, pojawia się teraz pytanie czy nie znikną wewnątrzsieciówki (minuty i smsy) za darmo po doładowaniu w Heyah. W ogóle czy oferta podstawowa ulegnie zmianie/korekcie, czy tylko dojdzie ten freeyah. Ale mniej niż 24h i poznamy odpowiedź. Tak czy siak chyba nie zanosi się na to, żeby coś polepszyli w ofercie... A szkoda.

Zagadki logiczne
  • Strona 10 z 33
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 33
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 33