DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 4 z 72
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 72
 #546717  autor: alka_ptaq
 10 kwie 2012, 15:29
Witam!

Mam problem, z którym nie mogę sobie od ponad miesiąca poradzic. Od blisko 6 lat miałam podpisana umowe z Orange MIX. Jednak z numeru i telefonu praktycznie korzystała moja córka, ja byłam tylko podpisana na umowie i płaciłam rachunki z mojego konta. Teraz ta umowa już nam się kończy (z dniem 17.04) i w związku z tym chcemy w raz z córką:

- nie przedłużac umowy i przenieśc numer z Orange do Plusa, ale..
- przed końcem umowy chciałyśmy również zmienic abonenta (cesja) na moją córkę, aby widniała ona już na umowie jako prawowity właściciel numeru.

Wszystko byłoby proste, gdyby nie to, że czytając na stronie Orange, napisane jest, że "Nowy abonent powinien przygotować dokumenty niezbędne do zawarcia umowy z Orange." Jak mamy to rozumiec? Czy w związku z tym musimy podpisac kolejną umowę z Orange, na kolejne kilka miesięcy? Nie da się poprostu przepisac numeru na drugą osobę i bez zbędnych ceregieli odejśc z tej sieci do Innej?

 #546756  autor: Aen Hen Cerbin
 10 kwie 2012, 18:00
Najprościej jest tak:

1. Orange Mix ---> Orange POP/NOG/O-One
2. rejestracja nowego abonenta na numerze prepaid (córki)
3. przeniesienie (MNP) ---> do wybranego operatora - Plusa

W ten sposób numer u operatora dawcy, jest zwalniany nieco szybciej niż w przypadku procedury post-paid --> post-paid.

HTH.

TakTak Happy | Play Fresh | Nowy Simplus | Nowy Orange Go | Orange Freedom @ &tp

 #546904  autor: alka_ptaq
 11 kwie 2012, 12:26
O proszę, nie brałam nawet takiej opcji pod uwagę :)

Dziękuję za radę, na pewno ją dokładnie przemyślę i w razie W skorzystam :)

 #546916  autor: Edmund
 11 kwie 2012, 13:40
alka_ptaq, pamiętaj że zmiana abonenta (cesja umowy) kosztuje 20zł jak jesteś w MIX, a przerejestrowanie w ofercie na kartę (pre-paid) jest bezpłatne. Praktycznie najbardziej się opłaca opcja zaproponowana przez kolegę Aen Hen Cerbin.

Wszechobecnemu analfabetyzmowi, braku poszanowania dla języka ojczystego i braku czytania ze zrozumieniem mówię nie!

Orange: Nowe GO
Play: Fresh, stare Lubię to!
Plus na Kartę
Net: OFnK, Aero2

 #547143  autor: adam.wisnia
 12 kwie 2012, 17:32
Witajcie. Opszę mój problem i związany z nim problem.


Za dwa miesiące +/- konczy mi sie umowa w orange. Mialem przedluzyc ale po przeprowadzce odkrylem, ze w nowym miejscu zamieszkania sa problemy z ta siecia.

Pytane właściwe: czy moge teraz przeniesc numer do innej sieci ( raczej t-mobile) ? Czy bede musial placic kary ( w koncu to operator nie jest w stanie zapewnic odpowiedniej uslugi).

Bardzo prosze o pomoc

http://www.allegro.pl/show_user_auction ... id=1958761

 #547303  autor: bledos
 13 kwie 2012, 07:58
adam.wisnia pisze:Pytane właściwe: czy moge teraz przeniesc numer do innej sieci ( raczej t-mobile) ? Czy bede musial placic kary ( w koncu to operator nie jest w stanie zapewnic odpowiedniej uslugi).
Możesz, ale będzie to wiązało się z koniecznością zapłaty kary. Proponowałbym jednak poczekać 2 miesiące, chyba że wysokość kary nie jest duża (a nie powinna, bo krótki czas został do końca).

Posiadasz zbędne ramki SIM? Skontaktuj się, jeśli nie widzisz jej na zdjęciach: https://goo.gl/photos/wGazR6P1LQtsuaTC9

 #547312  autor: adam.wisnia
 13 kwie 2012, 09:20
No tak domyslam sie ze standardowo to wyglada. Czekac nie moge bo 2 miesiace bez telefonu nie moge byc. Operator nie moze mi zapewnic dostepnosci do uslugi ( brak zasiegu) i zastanawiam sie czy to nie jest argument do przeniesienia numeru bez dodatkowych oplat.

http://www.allegro.pl/show_user_auction ... id=1958761

 #547313  autor: bledos
 13 kwie 2012, 09:24
Moim zdaniem niekoniecznie, chociażby z tego powodu, że w umowie nie masz wpisanego, że operator gwarantuje Ci zasięg w konkretnym miejscu. Co więcej jest to telefon komórkowy, więc z założenia nie używa się go w jednym miejscu, co dla operatora może być argumentem (bo przecież tu nie ma, ale tam jest zasięg). Chyba, że zasięgu nie ma cała okolica, to co innego. Ale to moje zdanie, może ktoś ma doświadczenia praktyczne z takim przypadkiem.

Posiadasz zbędne ramki SIM? Skontaktuj się, jeśli nie widzisz jej na zdjęciach: https://goo.gl/photos/wGazR6P1LQtsuaTC9

 #547678  autor: Vieslav
 14 kwie 2012, 18:23
bledos pisze:Chyba, że zasięgu nie ma cała okolica, to co innego. Ale to moje zdanie, może ktoś ma doświadczenia praktyczne z takim przypadkiem.
Ja mam praktyczne doświadczenia. Swego czasu moja okolica pisała coś w sprawie pogorszenia zasięgu i jakości połączeń. Dawniej na tamtym terenie Orange było jedyną siecią, która miała zasięg, obecnie jest to prawie biała plama. Zebrano trzycyfrową liczbę podpisów wraz z numerami telefonów i odpowiedź operatora była dokładnie taka, jak napisał bledos, telefonia komórkowa nie ma w założeniu działania w jednym miejscu tylko w ruchu. Żadnego operatora nie obchodzi, czy masz zasięg w domu, bo parenaście metrów dalej zasięg jest więc możesz się przemieścić, w końcu to komórka.

 #547997  autor: jleszek
 16 kwie 2012, 12:11
Szukam pomocy co mam zrobić ?
Miałem numer w PLAY (FRESH) 23.04.12 złożyłem wniosek o przeniesienie do ORANGE POP i otrzymałem kartę z numerem tymczasowym ORANGE.
Następnego dnia karta sim PLAY z przenoszonym numerem została wyłączona , więc zamieniłem kartę SIM na ORANGE i karta się nie zalogowała ... do dzisiaj.
Zareklamowałem sytuację w salonie - odesłano mnie na *500 tam mi też nie pomogli-wysyłają do salonu,wysłałem także mailem na [email protected] - otrzymałem potwierdzenie z numerem zgłoszenia ...i od tego momentu cisza,niedługo minie miesiąc.
Dzwonię na przenoszony numer - mam komunikat : "nie ma takiego numeru".
Czy po jakimś czasie wróci ponownie do PLAY ?
...czy wogóle wróci ?
Czy ten numer już "przepadł" ?
Pisać do UKE ?
Pozdrawiam.

 #548002  autor: Vieslav
 16 kwie 2012, 13:02
Na maila spodziewaj się odpowiedzi po miesiącu. Lepiej działaj telefonicznie. Zapytaj w Playu co się dzieje z twoim numerem. Jeżeli powiedzą, że oddany Orange to zgłaszaj problem w Orange.

 #548175  autor: play4you1
 16 kwie 2012, 20:54
@jleszek, napisz numer na priva sprawdze czy jest w Play.

 #548969  autor: artix
 19 kwie 2012, 22:02
@jleszek
Miałem podobną sytuację już 2 razy z Orange, za pierwszym razem przenosiłem numer z Heyah do Orange. Heyah numer oddała a w Orange ani numer tymczasowy ani docelowy nie działał. Zadzwoniłem na sekslinię i powiedziano mi, że mam wrócić do salonu bo tam namieszali. Wróciłem do salonu pani już z uśmiechem wiedziała, że nie przeniosło mi numeru. Tak mi ciśnienie podniosła, bo powiedziała, że jej błąd wyskakuje i nic z tym nie zrobi. Poszedłem z papierami do innego salonu, przefaksowali podpisane umowy i Orange aktywowało w końcu numer. A maila z reklamacją na boka też pisałem, to nawet odpowiedzi nie dostałem.
Także Play nie ma teraz nic do gadania, oddał numer do Orange zgodnie z dyspozycją. Jak matoły nie potrafią w salonie naprawić, co popsuli, to każ im przefaksować podpisane dokumenty, powinni wiedzieć gdzie.
Nie znam gorszej sieci do przenoszenia numeru, ciągle jakieś błędy im wyskakują, nie wiedzą jak przenieść numer, dzwonią po help-deskach i cud w ogóle jak mają simy do przeniesienia na kartę.

 #549495  autor: blade827
 22 kwie 2012, 19:22
Mam takie pytanie (umiescilem je na shoutboxie ale chyba rzadko ktos tam zaglada). Moj numer zostanie przeniesiony do Play 9.06 natomisat Orange wystawia mi faktury najczesciej 13 kazdego miesiaca. Jak to jest z platnoscia ostatniej faktury bo domyslam sie ze moje konto juz bedzie nie aktywne po 9 czerwca, czy trzeba swoje saldo zrobic na plus aby Orange samo pobralo soebie kase czy tez normalnie wystawia fakture ( zaznacze iz posiadam tylko efakture, pieprkowa wersje mi nie przysylaja)
 #549730  autor: seba65310
 23 kwie 2012, 23:23
Witam,
Zakończyła mi się umowa na mixa(Plus) jakiś rok temu, ale chciałbym przenieść ten numer do Playa. Czy muszę rejestrować tą kartę w Plusie, aby przenieść do Playa numer??

 #549746  autor: Edmund
 23 kwie 2012, 23:54
Skoro miałeś umowę na Mix'a to numer został automatycznie zarejestrowany, ale dla pewności możesz zadzwonić do BOK Plusa albo przejść się do salonu.

Wszechobecnemu analfabetyzmowi, braku poszanowania dla języka ojczystego i braku czytania ze zrozumieniem mówię nie!

Orange: Nowe GO
Play: Fresh, stare Lubię to!
Plus na Kartę
Net: OFnK, Aero2

 #549749  autor: darkangel
 24 kwie 2012, 00:15
Pamiętaj że kasa z Mixplusa nie przejdzie na Mixture w Play ;)

 #549750  autor: seba65310
 24 kwie 2012, 00:36
A czy umowa z mixplusem sama wygasa, czy trzeba ją rozwiązywać ??
I jeszcze jedno mam pytanie: Czy przenosząc numer do play, musi do salonu przyjść zarejestrowana osoba w plusie?? czy np. mój znajomy, który ma moje wszystkie dane ?

HTC DESIRE => HTC DESIRE HD => HTC EVO 3D => HTC ONE V => Samsung Note II => Samsung Galaxy S4 => Apple iPhone 5s

 #549785  autor: KC-KARLOS
 24 kwie 2012, 10:36
seba65310, umowa w MIX Plusa przechodzi na czas nieokreślony (konto będzie ważne zgodnie z logiką zasileń Simplusa oraz pozostanie dotychczasowa taryfa MIX), po wykonaniu wszystkich doładowań z umowy. Numer jest zarejestrowany, więc po wykonaniu wszystkich zasileń MIX Plusa spokojnie możesz przenieść numer do Play.

[ Dodano: 2012-04-24, 10:36 ]
seba65310 pisze:I jeszcze jedno mam pytanie: Czy przenosząc numer do play, musi do salonu przyjść zarejestrowana osoba w plusie??
Tak. Musi przyjść osoba, która podpisywała umowę z Plusem. Wystarczy, że okaże dowód osobisty.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #550024  autor: blady_zl
 25 kwie 2012, 10:16
Karlos20 pisze: umowa w MIX Plusa przechodzi na czas nieokreślony (konto będzie ważne zgodnie z logiką zasileń Simplusa oraz pozostanie dotychczasowa taryfa MIX), po wykonaniu wszystkich doładowań z umowy.


A pakiety można będzie wykupić te same co były w taryfie mix? (np bezlik sms za 8 zł itd?) czy już tylko te z simplusa?
  • Strona 4 z 72
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 72
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 72