DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 11 z 12
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12

 #511531  autor: Sagax
 26 paź 2011, 19:13
Przejrzawszy inne artykuły z tej strony nie polecam tam coś czytać, chyba tylko dla śmiechu. :mrgreen:

[ Dodano: 2012-01-10, 13:08 ]
Nowa taryfa Beeline (Kyivstar) "Cześć, cały świat!" (Привіт, весь світ!): teraz można tanio telefonować do Polski po 0,79 hrn (0,285 zł)/min. Abonament - 1 hrn (0,36 zł) codziennie, ale tylko tego dnia, kiedy dzwonić zagranicę.
http://mobile.beeline.ua/ua/tarifs/all/ ... a24c1469c2

 #536770  autor: nicr4m
 23 lut 2012, 21:19
Nudziło mi się i z ciekawości robiliśmy z Sagax`em test jakości ich sieci. Najlepiej wypadła Beeline pod względem wybierania numeru i jakości połączenia, dzwoniąc z Heyah na Beeline numer za każdym razem wyświetlał się prawidłowy. Wiem, że z Kyivstar jest problem z wyświetlaniem się numeru (pokazuje zastrzeżony albo jakieś ukraińskie numery, czasami pokaże się prawidłowy) nie dochodzą czasami sms`y, zrywa połączenie, najgorzej jednak wypadł MTS, duże lagi z wybieraniem numeru ( na 13 prób połączenia chyba tylko 2 razy udało mi się dodzwonić z heyah ) oczywiście brak numeru. Dzwoniąc z Ukrainy do Polski numer zawsze się pokazuje. Piszę to bo sam szukałem o tym informacji ale znalazłem szczątkowe a może komuś się przyda szczególnie, że EURO coraz bliżej ;)

Z ciekawości dodam jeszcze jak Kyivstar zastrzegł sobie brak ident. CLIP, nie wiem czy dotyczy to tylko połączeń zagr, czy również wewnątrz UA, chociaż Sagax mówił że u nich numery się normalnie wyświetlają.
http://www.kyivstar.ua/mm/mobile/services/network/clip/
:roll:

 #545419  autor: gg16026379
 05 kwie 2012, 00:54
Czy na Ukrainie dzialaja sieci Pierwszej Generacji 450mhz czyli NMt

 #546385  autor: Sagax
 09 kwie 2012, 10:42
Tak, np. CDMA UA, MTS Connect CDMA 3G.

 #546551  autor: gg16026379
 09 kwie 2012, 22:24
Sagax pisze:Tak, np. CDMA UA, MTS Connect CDMA 3G.
Chodzilo mi o telefonie komórkowa pierwszej generacji tzw analog (tak jak u nas mial CENTERTel) Nmt

 #546593  autor: ciekawy
 10 kwie 2012, 01:24
mnie interesuje to czy na Ukrainie jest coś jak nasze Polskie Allegro i czy można taniej kupić międzynarodowo telefon na czymś typu Allegro ?

no i czy na granicy za telefon trzeba by było zapłacić cło ? i czy ta opłata byłaby doliczona do zapłaty przy odbiorze w Polsce czy trzebaby zapłacić bezpośrednio celnikom ?

w telefonach na Ukrainie są w standardzie blokady sim-lock ?

 #546617  autor: aquick
 10 kwie 2012, 09:17
nasze allegro ma swoje strony w kilku krajach, tylko nie we wszystkich nazywa się allegro. Na ukrainie allegro jest pod adresem aukro.ua. Strona wyglądem przypomina naszą i jeżeli masz konto na allegro to spokojnie możesz się zalogowac na konto u nich. Co do reszty nie orientuję się. :D

Obrazek

 #546760  autor: Sagax
 10 kwie 2012, 18:29
Mamy u siebie aukro.ua, telefony sa bez sim-locka, a w Polsce? Chcialbym tanio kupic na polskim allegro komorke, wybor tego modelu jest wiekszy, niz u nas, jak oplacic i co z dostawa do Ukrainy?

 #546858  autor: ciekawy
 11 kwie 2012, 03:00
Sagax, w Polsce na allegro telefony w większości są bez sim-locka, powinno to też być w opisie, jak nie to można zapytać sprzedawcy. Opłacić pewnie najlepiej przelewem bo masz dowód, że zapłaciłeś, co z dostawą to sam jestem ciekawy czy trzeba płacić podatek celnikom bo jak nie to zatrzymają telefon i nie dotrze do ciebie czy doliczają to do ceny i czy płaci się przy odbiorze, tego nie wiem. Jak wybór na aukro jest mniejszy to trzeba się będzie zastanowić czy to się opłaca. No i ta opłata celna, jesli byłaby za duża to mogłoby się nie opłacać kupować międzynarodowo no ale jaka to opłata to nie mam pojęcia, jak ktoś wie to niech napisze czy to jest jakiś procent wartości telefonu czy jakiś stały podatek czy jak to tam się liczy.

 #546940  autor: Wolf
 11 kwie 2012, 15:11
ciekawy pisze:no i czy na granicy za telefon trzeba by było zapłacić cło ?
Towary o wartości poniżej 150€ przesyłane z państw trzecich są zwolnione z cła ZCTW.
ciekawy pisze:i czy ta opłata byłaby doliczona do zapłaty przy odbiorze w Polsce czy trzebaby zapłacić bezpośrednio celnikom ?
Ewentualne cło płacisz przy odbiorze paczki.

:arrow: Odnośnie kupowania towarów za granicą... Znajomy w USA kupił jakiegoś drogiego laptopa, ale że przed wyjazdem go rozpakował i uruchomił, to nie płacił ani cła ani VATu (tzw. użytek własny). :wink:

GSM:
Orange, Plus, T-Mobile, Heyah, Lycamobile DE, mBankmobile, Play, Sferia, UPC.
GSM (tylko dane pakietowe):
iPlus, Aero2
VoIP:
HaloNet, easyCALL

 #550604  autor: przechodzień
 27 kwie 2012, 05:33
na Ukrainę w zeszłym roku kupiłem sobie LIFE ukraińskie, bo dawali codziennie 40MB do wykorzystania i do innych w LIFE za darmo można było dzwonić, a akurat znjaomi też to wzięli :mrgreen: Powracając do tematu, z Polski za granicę -> Heyah. Z Zagranicy do Polski, Heyah albo pakiet T-Mobile 'wszedzie rozmawiaj' czy coś takiego.

 #550654  autor: DanielR
 27 kwie 2012, 14:33
przechodzień pisze:Z Zagranicy do Polski Heyah albo pakiet T-Mobile 'wszedzie rozmawiaj' czy coś takiego.
I po co niepotrzebnie piszesz bzdury. Nie lepiej najpierw dokładnie sprawdzić, zamiast palnąć głupotę? :?
Oferta Promocyjna Wszędzie rozmawiaj obowiązuje jedynie na obszarze państw należących do Unii Europejskiej, a więc nie do i z Ukrainy.
Podobnie w wypadku Heyah i połączeń wykonywanych w roamingu. Tego typu połączenia objęte są promocją jedynie na obszarze UE.
Rację masz tylko w kwestii połączeń międzynarodowych do Ukrainy.

 #550677  autor: nicr4m
 27 kwie 2012, 16:04
Jeszcze jest Lycamobile z sekundowym naliczaniem 69gr i VOIP GG nagłos 45gr, od dzisiaj chyba też simplus (zestaw startowy) 29gr/min na czas euro :)

 #552507  autor: dariutka
 07 maja 2012, 14:47
hey. czy jest jakiś starter w Ukrainie by w miarę tanio dzwonić do Polski na komórkę lub stacjonarny?

 #555579  autor: Sagax
 21 maja 2012, 11:12
dariutka, juz pisalem o taryfie Beeline\Kyivstar "Привіт весь світ!".
 #558472  autor: naniby
 04 cze 2012, 13:42
Witam.
Wybieram się w czerwcu na ukraine okolice kijowa.

Czy jest mi ktoś wstanie powiedzieć jaki starter prepaid mam kupić w kiosku czy sklepie i o co dokładnie poprosić.

Potrzebuje dostęp tylko do internetu.

Jeżeli chodzi o sima to może być nawet zwykły bo mam wycinarkę.

Z góry dziękuję za pomoc :)

 #558681  autor: przechodzień
 05 cze 2012, 13:15
Weź sobie LIFE, sprzedają na każdym rogu i nawet na ulicach. Jeśli poprosisz to sprzedawcy aktywują Ci kartę i wrzucą kasę na konto. W tej sieci dostajesz codziennie 40 MB do wykorzystania, 40 esów do LIFE i jakieś minuty, jeśli jedziecie grupowo to tylko Life :)

 #559078  autor: Sagax
 07 cze 2012, 07:40
naniby, jesli wystarczy 20 Mb codziennie, kup pakiet MTS "Супер МТС без плати за з'єднання та поповнень 0-25". Doladuj na 10 hrn, zamow pakiet internetu za 8,50 hrn *101*1600#: codziennie w ciagu 80 dni bedziesz miec 20 Mb. Popros sprzedawce pomoc wylaczyc usluge "Klik", w telefonie trzeba wybrac opcje typu "MTS Mobile Internet", nie WAP!
 #588658  autor: neik
 15 paź 2012, 11:29
Witam

za tydzień jadę na Ukrainę potrzebuję mieć internet, na jednym z portali aukcyjnych znalazłem ofertę kartę sim:
Operator Kyivstar, cena internetu śmieszna bo 1hr/dzień, czyli jakieś 40gr. bez limitu danych. I chodzi w miarę dobrze 2G chwilami 3G

Cena z przesyłką to 25 zł

Tak myślałem żeby kupić ale przecież i tak muszę iść do jakiegoś punktu i kupić doładowanie i włączyć internet tak więc nie wiem czy to się opłaca.

Ile kosztuje nowy zestaw i ile jest na końcie?

Dziękuję za odpowiedź

 #588699  autor: Wolf
 15 paź 2012, 15:36
Kyivstar kiedyś (dwa lata temu) kupowałem za 20 hrywien, ale to był starter głosowy (choć z drugiej strony nie wiem, czy są dedykowane do neta u niebieskich). Doładowania możesz kupić w kiosku (cena może być wyższa, niż nominał doładowania), czasem trafić można na automaty doładowujące konto.

GSM:
Orange, Plus, T-Mobile, Heyah, Lycamobile DE, mBankmobile, Play, Sferia, UPC.
GSM (tylko dane pakietowe):
iPlus, Aero2
VoIP:
HaloNet, easyCALL
  • Strona 11 z 12
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12