DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 10 z 72
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 72

 #570997  autor: ManiacGSM
 29 lip 2012, 16:28
Mi się raz udało ,że w sobotę przenosiłem Orange>Play i w niedziele był już aktywny w playu.

PLUSH na Kartę x1. Virgin Mobile x1, Orange FREE x1, PLAY MIX x1.
iP 5s, NOKIA C7, HUAWEI Y5, BB 9810, NOKIA 2610.

 #571012  autor: KR2615
 29 lip 2012, 18:33
Tak, stara jest nieaktywna a w dodatku dzwoniąc pod mój numer otrzymuję komunikat, że podany numer nie istnieje. Tak zawsze jest czy tym razem coś nawaliło?

 #571074  autor: ManiacGSM
 29 lip 2012, 22:12
Włączałeś i wyłączałeś telefon? spróbój wrzucić kartę do innego telefonu.

PLUSH na Kartę x1. Virgin Mobile x1, Orange FREE x1, PLAY MIX x1.
iP 5s, NOKIA C7, HUAWEI Y5, BB 9810, NOKIA 2610.

 #571158  autor: play4you2
 30 lip 2012, 12:18
Przejście odbywa się w miarę płynnie, zwykle w nocy, żeby nie było to uciążliwe. Jeśli nadal nie działa Ci nr to zrób zgłoszenie do OK.

Forum "Telepolis" nie jest oficjalnym kanałem zgłoszeniowym firmy P4 Sp. z o.o., tym samym sieć Play nie bierze odpowiedzialności za ewentualne wykorzystanie przez osoby postronne wszelakich danych, znajdujących się w przesłanej wiadomości.

 #571234  autor: KR2615
 30 lip 2012, 16:25
Wysłałem prośbę o ponowną aktywację na [email protected]
 #571325  autor: pawcor
 30 lip 2012, 23:30
Kilka miesięcy po największym błędzie mojego życia, tj. przejściu do PLAY chciałbym przenieść numer spowrotem do Orange. I tu nasuwa się moje pytanie - czy są jakieś opłaty za przeniesienie numeru podczas trwania umowy i czy jest to wogóle możliwe?

 #571349  autor: pawcor
 31 lip 2012, 00:37
Czyli, jeżeli pójdę do salonu Orange i podpiszę tam umowę i upoważnienie do przeniesienia numeru, to wyjdzie na to samo, co gdybym po prostu zerwał umowę w salonie PLAY

 #571351  autor: drcox
 31 lip 2012, 00:56
Jak zerwiesz umowę w salonie Play to nie zachowasz numeru. Więc lepiej upoważnić operatora do zerwania umowy (oczywiście jeżeli zdajesz sobie sprawę że będzie to kilka-kilkanaście setek kosztowało)

 #571387  autor: pawcor
 31 lip 2012, 10:14
Spokojnie, ja jestem z natury miły człowiek :D . Swoją drogą mogłem tam od razu pójść, ale liczyłem, że rozwiązanie sprawy będzie jednoznaczne tzn. albo tak, albo nie
 #571522  autor: ManiacGSM
 31 lip 2012, 18:43
pawcor pisze:Kilka miesięcy po największym błędzie mojego życia, tj. przejściu do PLAY chciałbym przenieść numer spowrotem do Orange. I tu nasuwa się moje pytanie - czy są jakieś opłaty za przeniesienie numeru podczas trwania umowy i czy jest to wogóle możliwe?
1. Za przeniesienie nic nie zapłacisz w Orange (jak i u każdego operatora).

2. Natomiast za zerwanie obecnej umowy będziesz zmuszony zapłacić karę-za niedotrzymanie warunków umowy (jak i u kazdego operatora)

3. Jeśli zerwiesz tylko umowę w samym Play Twój numer przepada.

4. Jeśli pójdziesz do salonu Orange i złożysz wniosek o przeniesienie numeru Twój numer zachowasz i będzie on ponownie w Orange.

Naturalnie kara w Play i tak Cię nie minie za zerwanie umowy, no chyba ,że przemęczysz te kilka miesięcy i w formularzu Orange zaznaczysz ,że chcesz przenieść numer po zakończonej umowie u obecnego operatora -czyli Play.

PLUSH na Kartę x1. Virgin Mobile x1, Orange FREE x1, PLAY MIX x1.
iP 5s, NOKIA C7, HUAWEI Y5, BB 9810, NOKIA 2610.

 #575410  autor: ppp1ppp
 16 sie 2012, 20:02
ManiacGSM pisze:3. Jeśli zerwiesz tylko umowę w samym Play Twój numer przepada.
można zerwać i przenieść do fresha
 #575534  autor: dreapheus
 17 sie 2012, 11:39
Witam,
Jak wygląda to prawnie w praktyce?
Umowa z przeniesieniem numeru do play- bez numeru tymczasowego.
Podpisana z datą 9 września. Odebrany telefon za 1 zł.
Czy można od tego odstąpić bez ponoszenia kary i oddać telefon bez śladów użytkowania? Skoro umowa wchodzi w życie we wrześniu?

Numer należy do 9 września jeszcze do orange. Co się dzieje jak przedłużyłem umowę z orange po tym jak się zgodziłem na przenoszenie numeru? Orange wysyła informację, że pozostaję w sieci i przychodzi kara umowna z play?

Przeniesienie jest bez zgody wymuszenia- tylko po zakończeniu umowy, więc play nie może wymusić przeniesienia i przedłużona umowa z orange nie zostanie zerwana. Dobrze rozumuję?

Z góry dziękuję za rzetelne odpowiedzi.
Pozdrawiam

 #575625  autor: banderas
 17 sie 2012, 18:17
jesli nie masz numery tymczasowego a jedynie TYLKO papiery do MNP(wniosek,pelnomocnictwo i oswiadczenie) bez podpisanej umowy , mozna zrezygnowac u dotychczasowego operatora ze nie chcesz przenosic numeru
jesli masz juz telefon odebrany to musi być przypisany numer tymczasowy wtedy nie ma opcji rezygnacji z abo jesli bylo to podpisane w salonie, jesli to u kuriera to jest mozliowsc odsyłki paczki w ciagu 10 dni od dnia podpisania umowy

opcja ktora wspominalem jako 1 powinny sie odbyc 2 wizyty w salonie tj.
1. podpisanie dokumentow do MNP
2. kilka dni (patrz okolo 3 dni) przed data przeniesienia podpisanie wlasciwej umowy.

banderassso
 #577502  autor: bulcsu
 25 sie 2012, 11:48
Mam problem z przeniesieniem numeru z Plusa do Play, otóż wybrałem opcję przeniesienia z końcem promocji, a Play przesłał mi wzory dokumentów jakie przyniesie mi kurier do podpisania i na wniosku o przeniesienie numeru zaznaczona jest opcja przeniesienia z końcem promocji, a na drugim dokumencie widnieje stwierdzenie że niniejszym dokonuje wyboru przeniesienia numeru z zachowaniem okresu wypowiedzenia przewidzianego z Plusem. W związku z tym czy Plus może mi naliczyć karę za zerwanie umowy mimo że wybrałem opcję po upływie promocji?

 #578738  autor: play4you2
 30 sie 2012, 14:10
Jeżeli data została wybrana na koniec promocji to nie powinna zostać naliczana kara.

Forum "Telepolis" nie jest oficjalnym kanałem zgłoszeniowym firmy P4 Sp. z o.o., tym samym sieć Play nie bierze odpowiedzialności za ewentualne wykorzystanie przez osoby postronne wszelakich danych, znajdujących się w przesłanej wiadomości.
 #578767  autor: deago
 30 sie 2012, 16:00
Witam, jak długo trzeba czekać by numer tymczasowy w orange został aktywowany? Przeniesienie starego numeru mam zaplanowane na 1-go października, co za tym idzie dwa dni temu kurier przywiózł mi nowy telefon i kartę z numerem tymczasowym który nadal jest zablokowany. Czy to zawsze tyle trwa :evil: ? Chciałbym się już pobawić ze znajomymi w zgadywanie "kto to" :-D

 #578858  autor: Orange Ekspert
 30 sie 2012, 19:56
Maksymalny czas na aktywację karty SIM to 7 dni od zawarcia umowy (podpisania dokumentów). W większości przypadków termin ten wynosi 3-4 dni.
Jeżeli podczas składania zamówienia otrzymałeś na adres mailowy kod aktywacyjny oraz numer zamówienia, możesz proces aktywacji przyśpieszyć wprowadzając te dane pod tym adresem: https://www.orange.pl/portal/map/map/activation_form.

Pozdrawiam.

 #578864  autor: Arturos
 30 sie 2012, 20:27
Orange Ekspert pisze:Jeżeli podczas składania zamówienia otrzymałeś na adres mailowy kod aktywacyjny oraz numer zamówienia, możesz proces aktywacji przyśpieszyć wprowadzając te dane pod tym adresem: https://www.orange.pl/por...ctivation_form.
co to za link ?

404
strona nie została odnaleziona

Pozdrawiam Arturos

 #582606  autor: lowermann
 16 wrz 2012, 12:50
Witam szanowne grono. Mam pytanie w związku z przeniesieniem numeru.
Jestem w siecie Plus na abonament, umowa skończyła mi się w lutym tego roku, nie wypowiedziałem umowy więc została przedłużona na czas nieokreślony. Chciałbym przenieść numer z abonamentu Plusa, na kartę w siecie Virgin Mobile. Jak to zrobić najszybciej i najlepiej. Jaki okres wypowiedzenie mnie obowiązuje i czy takie przeniesienie polecacie zrobić za pełnomocnictwem Virgin Moblie, czy w inny sposób?
  • Strona 10 z 72
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 72
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 72