DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 65 z 171
  • 1
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66
  • 67
  • 171

 #570114  autor: Edmund
 25 lip 2012, 17:23
JaszczurQ, do wypowiedzi Karlosa20 dodam jeszcze, że jeżeli już przeniosłeś numer i masz taryfę Play Fresh 1 to taryfa ta pozwala na przedłużanie ważności środków promocyjnych poprzez zwykłe doładowanie.
Aha! A jeżeli dopiero zamierzasz przenosić numer to zmartwię Ciebie - obecnie Play przenosi numery nie na Fresh tylko do taryfy Play na Kartę 0zł..

Wszechobecnemu analfabetyzmowi, braku poszanowania dla języka ojczystego i braku czytania ze zrozumieniem mówię nie!

Orange: Nowe GO
Play: Fresh, stare Lubię to!
Plus na Kartę
Net: OFnK, Aero2

 #570115  autor: DanielR
 25 lip 2012, 17:30
Edmund pisze:A jeżeli dopiero zamierzasz przenosić numer to zmartwię Ciebie - obecnie Play przenosi numery nie na Fresh tylko do taryfy Play na Kartę 0zł..
Ale z tego co widzę na ich stronce wciąż są podwieszone oba regulaminy. Także ten z MNP do Fresh. Może przy przenoszeniu można by poprosić o przeniesienie na konkretną taryfę?

 #570119  autor: drcox
 25 lip 2012, 17:51
DanielR pisze:Ale z tego co widzę na ich stronce wciąż są podwieszone oba regulaminy. Także ten z MNP do Fresh. Może przy przenoszeniu można by poprosić o przeniesienie na konkretną taryfę?
No ciekawa rzecz, to może być poważne ograniczenie obalające mój pogląd, że nikt nikogo nie zmusza (lub nie działa mniejszą lub większą siłą perswazji :P) do przejścia na PnK.

 #570122  autor: DanielR
 25 lip 2012, 18:00
drcox pisze:No ciekawa rzecz, to może być poważne ograniczenie obalające mój pogląd, że nikt nikogo nie zmusza (lub nie działa mniejszą lub większą siłą perswazji :P ) do przejścia na PnK.
Przy okazji, jest to też jeden z powodów, co już zresztą wcześniej zauważyłem, który skłania mnie do wniosku, że Play chce się najzwyczajniej "pozbyć" Fresh'a. Podejrzewam, że kolejnym krokiem będzie brak możliwości migracji na tę taryfę zarówno dla starych jaki nowych klientów sieci. :|

 #570147  autor: Edmund
 25 lip 2012, 21:37
DanielR, podpięcie regulaminu niekoniecznie znaczy że jest aktualny.
Jakbyś sprawdził to ten regulamin trafił do archiwum, tzn. ta promocja nie jest już aktualna. Natomiast w regulaminach aktualnych promocji jest przejście na Play na Kartę.

Wszechobecnemu analfabetyzmowi, braku poszanowania dla języka ojczystego i braku czytania ze zrozumieniem mówię nie!

Orange: Nowe GO
Play: Fresh, stare Lubię to!
Plus na Kartę
Net: OFnK, Aero2

 #570149  autor: Wiola_K
 25 lip 2012, 21:41
Edmund pisze:A jeżeli dopiero zamierzasz przenosić numer to zmartwię Ciebie - obecnie Play przenosi numery nie na Fresh tylko do taryfy Play na Kartę 0zł..
Ja przenosiłam numer ok. 2 tygodni temu i dostałam sima z freshem zwykłym...

 #570154  autor: DanielR
 25 lip 2012, 21:53
Edmund pisze:DanielR, podpięcie regulaminu niekoniecznie znaczy że jest aktualny.
Jakbyś sprawdził to ten regulamin trafił do archiwum, tzn. ta promocja nie jest już aktualna. Natomiast w regulaminach aktualnych promocji jest przejście na Play na Kartę.
Owszem, zdaję sobie z tego sprawę. Jeszcze kilka dni temu, gdy przeglądałem stronę Play, poprzedni regulamin wraz z nowym był aktualny. Dziś widocznie sprawdziłem niedokładnie, wyciągając błędne wnioski.

 #570184  autor: Edmund
 25 lip 2012, 23:59
Wiola_K, od 9 lipca numer jest przenoszony do prepaid Play na Kartę.

Wszechobecnemu analfabetyzmowi, braku poszanowania dla języka ojczystego i braku czytania ze zrozumieniem mówię nie!

Orange: Nowe GO
Play: Fresh, stare Lubię to!
Plus na Kartę
Net: OFnK, Aero2

 #570415  autor: musiolek
 26 lip 2012, 18:56
Dzwoniłem przed chwilą do salonu Play w mojej okolicy i powiedziano mi, że obecnie przenoszą jeszcze numery do Play Fresh, ale nie może mi powiedzieć co będzie np. za tydzień gdy otrzymają kolejną partię kart.

Ja mam trochę inne pytanie. Rozumiem, że jeżeli jutro przeniosę numer z Play Fresh Orange POP (tam dostanę 10zł), a następnie z powrotem wrócę z nim do Play (mam nadzieję, że jeszcze do Fresh) to otrzymam od operatora bonus 60zł do wykorzystania przez 3 miesiące. Ale do rzeczy:

Jeśli jutro przeniosę numer np. do Orange i za dwa dni będzie on aktywny u nowego operatora to kiedy najwcześniej mogę rozpocząć procedurę przenoszenia tego samego numeru z powrotem do Play?

 #570416  autor: KC-KARLOS
 26 lip 2012, 19:07
musiolek pisze:Jeśli jutro przeniosę numer np. do Orange i za dwa dni będzie on aktywny u nowego operatora to kiedy najwcześniej mogę rozpocząć procedurę przenoszenia tego samego numeru z powrotem do Play?
w ciągu tak 48 h od złożenia wniosku przeniesienia numeru z Play do Orange, możesz ponownie wrócić do Play. Jeśli numer będzie już aktywny w Orange, możesz wracać.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #570423  autor: musiolek
 26 lip 2012, 19:54
Czyli załóżmy, że po dwóch dniach od podpisania papierów włożę do telefonu kartę Orange i jeśli będzie już działać to mogę wracać do Play? Czy jednak muszę czekać te kilka tygodni aż procedura przenoszenia zostanie zakończona? I możesz potwierdzić, że w przypadku takiego szybkiego powrotu do Play dostanę od nich owe promocyjne 60zł?

 #570430  autor: KC-KARLOS
 26 lip 2012, 20:10
musiolek pisze:Czyli załóżmy, że po dwóch dniach od podpisania papierów włożę do telefonu kartę Orange i jeśli będzie już działać to mogę wracać do Play?
Możesz. Numer najszybciej jest przenoszony w 24h (czasem proces się przedłuży do 48h - kwestie techniczne).
musiolek pisze:I możesz potwierdzić, że w przypadku takiego szybkiego powrotu do Play dostanę od nich owe promocyjne 60zł?
Potwierdzam. Wystarczy pierwsze zasilenie od aktywacji karty SIM, po zakończeniu procesu MNP. Nie wolno zmieniać taryfy przed zasileniem.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #570431  autor: DanielR
 26 lip 2012, 20:13
musiolek pisze:kilka tygodni
Przeniesienie nie powinno trwać dłużej niż dobę (w dniach roboczych). Dajmy na to dwa dni. Ale na pewno nie tygodni, grubo poniżej tygodnia, w optymalnych warunkach. Nie mówimy tu przecież o jakichś patologach, które oczywiście zawsze mogą się przydarzyć.
Na twoim miejscu po zalogowaniu się karty SIM w Orange, odczekałbym dzień i przeniósł się z powrotem do Play.

 #570439  autor: TakMamNaImie
 26 lip 2012, 21:02
(Cześć) Podobne pytanie pewnie już było, ale nie mam czasu na wertowanie 90 stron wątku; chcę przenieść numer z Plusa do T-Mobile, zostało mi sporo pieniędzy na koncie. Czy będę mogła je wykorzystać w T-Mobile, czy zostaną one skasowane po przeniesieniu numeru?

 #570440  autor: Wiola_K
 26 lip 2012, 21:04
Zostaną skasowane. Przed przeniesieniem numeru należy wykorzystać środki, jeśli się nie chce, żeby przepadły.

 #570468  autor: musiolek
 26 lip 2012, 22:41
DanielR pisze:
musiolek pisze:kilka tygodni
Przeniesienie nie powinno trwać dłużej niż dobę (w dniach roboczych). Dajmy na to dwa dni. Ale na pewno nie tygodni, grubo poniżej tygodnia, w optymalnych warunkach. Nie mówimy tu przecież o jakichś patologach, które oczywiście zawsze mogą się przydarzyć.
Na twoim miejscu po zalogowaniu się karty SIM w Orange, odczekałbym dzień i przeniósł się z powrotem do Play.
Przez określenie "kilka tygodni" miałem na myśli okres po którym numer przejdzie całkiem do puli nowego operatora. Pamiętam, że w kwietniu przy przenoszeniu numeru do Orange trwało to chyba ze trzy tygodnie. Dopiero po tym okresie mogłem np. sprawdzać telefonicznie stan promocyjnych minut na swoim koncie.

EDIT:

[ Dodano: 2012-07-28, 01:39 ]

W piątek rano byłem w pomarańczowym salonie. Przeniesienie numeru zaplanowano na 28 lipca więc już jutro powinienem obudzić się w Orange. Czyli co? Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to już jutro mogę iść do salonu Play i wracać do P4? A może lepiej poczekać z tym powrotem do niedzieli jak już wszystko się przetworzy w systemie nowego operatora?

EDIT:

[ Dodano: 2012-07-28, 09:32 ]

Wyżej wymieniony numer jest już aktywny w Orange POP więc czas wracać do Play Fresh...

 #570839  autor: jason22
 28 lip 2012, 17:44
czy przenoszac obecnie numer do play bede w play fresh (bonus 60 zl, rok waznosci) czy w nowym play na karte (14 dni na wychodzace) ?

i jaki jest kod zeby przejsc z nowego playa do fresha?

 #570851  autor: DanielR
 28 lip 2012, 18:57
musiolek pisze:Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to już jutro mogę iść do salonu Play i wracać do P4? A może lepiej poczekać z tym powrotem do niedzieli jak już wszystko się przetworzy w systemie nowego operatora?
To moje zdanie. Obecnie proces MNP jest bardzo prosty, szybki i dość "przyjemny". Jeśli Ci się nie śpieszy, to zaczekaj do przyszłego tygodnia. Ja bym tak zrobił, gdybym nie miał 100% pewności. A zrobisz oczywiście, tak jak uważasz za słuszne.

jason22 pisze:czy przenoszac obecnie numer do play bede w play fresh (bonus 60 zl, rok waznosci) czy w nowym play na karte (14 dni na wychodzace) ?
Pójdź do punktu Play i przed przeniesieniem najpierw spytaj czy jeszcze przenoszą na taryfę Fresh. Jeżeli potwierdzą, to wyraźnie zaznacz, że właśnie na tę taryfę chcesz być przeniesiony. Jeśli masz do wyboru kilka punktów, a w pierwszym stwierdzą, że przenoszą już tylko na taryfę Play na Kartę, udaj się do kolejnego punktu i tam zapytaj.

jason22 pisze:jaki jest kod zeby przejsc z nowego playa do fresha?
Na klawiaturze telefonu wbijasz krótki kod USSD: *163#. Masz tu do wyboru wszystkie dostępne taryfy o raz profile, na które można przejść w chwili obecnej.

 #570865  autor: KC-KARLOS
 28 lip 2012, 20:33
DanielR, jason22, przypominam:
jeśli podczas MNP otrzyma się starter Play Na Kartę, po aktywacji startera, od razu zmieni się taryfę, NIE OTRZYMA SIĘ bonusu 60 zł za przeniesienie numeru. Aby otrzymać bonus trzeba:
> aktywować starter
> doładować konto za 5 zł
> po zasileniu otrzymuje się 60 zł na promocyjne, ważne 90 dni, WTEDY MOŻNA WYBRAĆ SWOJĄ TARYFĘ kodem *163#
> po zmianie na Fresh, aby zdobyć rok ważne konto główne, trzeba ZNÓW zasilić konto za 5 zł, gdyż po przejściu z PNK, środki są ważne max 10 dni.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #571070  autor: jason22
 29 lip 2012, 22:03
a czy przy zmianie taryfy przepadaja srodki na koncie?
  • Strona 65 z 171
  • 1
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66
  • 67
  • 171
  • 1
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66
  • 67
  • 171