DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 3 z 56
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 56

 #585139  autor: marcz123456
 27 wrz 2012, 18:31
Na konkurencji ktoś napisał że rusza 15 listopada i naliczanie będzie minutowe

 #585145  autor: Atlan
 27 wrz 2012, 19:08
Darmowe rozmowy w sieci bez doładowywania? Przecież to właśnie jest w PnK - mamy darmowe w cenniku, czyli bez doładowywania
No nie do końca tak jest różowo w sumie, bo ważność doładowań jest krótsza, a więc musisz i tak i tak doładować żeby mieć darmowe rozmowy w sieci, bo wygaśnie Ci konto ;)

Zagadki logiczne

 #585146  autor: DanielR
 27 wrz 2012, 19:18
Atlan pisze:No nie do końca tak jest różowo w sumie, bo ważność doładowań jest krótsza, a więc musisz i tak i tak doładować żeby mieć darmowe rozmowy w sieci, bo wygaśnie Ci konto ;)
Więc właśnie o to chodzi. Do pewnej kwoty doładowań, efekt końcowy jest ten sam, a w nawet - gorszy. Co też w zasadzie zauważył
kamail86 pisze:Ale to nie zmienia faktu że konto trzeba doładowywać by utrzymać ważność połączeń wychodzących.

:wink:

 #585149  autor: Atlan
 27 wrz 2012, 19:25
W sumie gdyby utrzymanie tej oferty wymagało doładowań powiedzmy 30zł na miesiąc, to ja nie chcę nic mówić, ale większość z nas chyba nie umiałaby tyle wydać przy stawce 10gr/min i jeszcze darmowym internecie, bo to aż 300 minut ;)

Myślę, że tak nie popsują tego, przynajmniej nie na początku.

 #585152  autor: kamail86
 27 wrz 2012, 19:33
Atlan, przecież to właśnie napisałem pisząc:
Ale to nie zmienia faktu że konto trzeba doładowywać by utrzymać ważność połączeń wychodzących.
Krótko mówiąc chodziło mi o to że "darmowe rozmowy i smsy w sieci bez potrzeby doładowania" nie muszą wcale wyglądać jak smsy w Heyah gdzie rzeczywiście można pisać za darmo bez jakichkolwiek opłat, bo ważność konta sama się przedłuża. Równie dobrze może to wyglądać jak w PnK i wtedy choć rzeczywiście będziemy mieć "darmowe rozmowy i smsy w sieci bez potrzeby doładowania" to i tak będzie trzeba doładowywać by nie utracić ważności konta.

 #585153  autor: DanielR
 27 wrz 2012, 19:39
Atlan pisze:Myślę, że tak nie popsują tego, przynajmniej nie na początku.
Też mi się tak wydaje, biorąc pod uwagę fakt, że to będzie raczej niszowa sieć, a po drugie, kampania Virgin Mobile (również w TV) ma się rozkręcić "na dniach".

Ciekawe co z usługami dodanymi: połączeniem oczekującym, konferencyjnym, przekierowaniami. Co z HD Voice? Co z usługami typu: "Już jestem/Już w zasięgu", "Kto tam?/Dzwoniłem do Ciebie"?

 #585156  autor: kaspeed
 27 wrz 2012, 19:50
wszystko sie okaże;) noi mi też nie udało się zamówić sim:( jak narazie;p

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:

 #585162  autor: bolek2004
 27 wrz 2012, 20:25
Powiem wam że podchodzę do tego z ostrożnością, a to z tego powodu, że jak na dzień dzisiejszy to zbyt pięknie wygląda 0,10gr za minutę do innej sieci to jest stawka która nikomu by się nie śniła na dzień dzisiejszy. Za mało jeszcze szczegółów. Wydaje mi się że gdzieś jest w tym wszystkim haczyk jakiś. Może te stawki obowiązują na przykład przy doładowaniu 30/50 na miesiąc trudno powiedzieć. Ale stawka 0,10 gr do wszystkich, darmo w sieci i długa ważność konta to wg mnie zbyt piękne jak na dzień dzisiejszy.

 #585164  autor: DanielR
 27 wrz 2012, 20:28
bolek2004 pisze:a to z tego powodu, że jak na dzień dzisiejszy to zbyt pięknie wygląda 0,10gr za minutę do innej sieci to jest stawka która nikomu by się nie śniła na dzień dzisiejszy.
Podobnie myślałem jeszcze kilkanaście dni temu... tuż przed wejściem Virgin Mobile i ich efektywnymi 13 gr do wszystkich i rokiem ważności konta. :wink:

 #585166  autor: darkangel
 27 wrz 2012, 20:45
bolek2004 pisze:Powiem wam że podchodzę do tego z ostrożnością, a to z tego powodu, że jak na dzień dzisiejszy to zbyt pięknie wygląda 0,10gr za minutę do innej sieci to jest stawka która nikomu by się nie śniła na dzień dzisiejszy.
Chyba że taktowanie będzie minutowe i od 1 sekundy te 10gr będą wcinali :)

 #585169  autor: bolek2004
 27 wrz 2012, 20:58
darkangel Może będzie 0,10gr/min ale zrobią naliczanie godzinowe :)

 #585176  autor: kamail86
 27 wrz 2012, 21:40
Nawet gdyby zrobili to naliczanie minutowe to przy tak niskich stawkach za minutę, naliczanie sekundowe zaczyna tracić na znaczeniu. W praktyce przy stawce 10gr/min i tak opłata jest naliczana za każde 6s rozmowy bo najniższa opłata jaką można pobrać za rozmowę to 1gr. Natomiast przy stawce 10gr/min, 1gr to 6s rozmowy. Oczywiście 10gr a 1gr to wciąż jeszcze spora różnica, ale powoli zaczyna się to zacierać i obecnie nie ma to już aż tak dużego znaczenia jak dawniej gdy płaciło się 1,50zł/min, czy nawet te 60gr/min.

 #585180  autor: rafwoj
 27 wrz 2012, 21:58
3,60zł/min, a naliczanie sekundowe, to była absolutna abstrakcja - tak płaciłem w TakTaku na początku :)

Teraz pojawia się na horyzoncie 10 groszy i mamy debatę, czy to dużo, czy mało i jak się powinno to naliczać.

Niby to wszystko jedno kto daje takie warunki, ważne aby było tanio, ale czy zastanawiacie się, ile ta firma musi "naobracać" się tymi minutami, żeby wyjść na swoje?
To jest dla mnie tak z grubsza taka rentowność, jak biur podróży z ofertą wycieczki do Egiptu za 999zł na 2 tygodnie, albo linii lotniczych z biletami na większość miejsc w samolocie za 1zł.

Na pewno ceny drgną u wszystkich, jeśli wejdzie 10gr/min, ale kto ma szansę przetrwać przy takim rozdrobnieniu? Moim zdaniem tylko W4. W konsekwencji to ich tylko umocni na rynku.

 #585203  autor: słoneczny
 27 wrz 2012, 23:49
Na mój łeb, to będą haczyki w ważnościach konta, kwotach doładowań, lub aktywacjach.
A jeśli nie, to pewnie będą powstrzymywać się z rozgłosem do momentu znacznych spadków MTR, czyli do lipca 2013.

 #585205  autor: darkangel
 27 wrz 2012, 23:53
a od 1 stycznia 2013 spada MTR tylko do Playa czy pozostałych sieci też ?

 #585206  autor: słoneczny
 27 wrz 2012, 23:56
Do wszystkich. Chyba coś około 10 groszy netto ma być w styczniu, a od lipca coś około 5 groszy.
Pisze z pamięci, więc weź margines błędu pod uwagę.

 #585212  autor: Edmund
 28 wrz 2012, 01:11
słoneczny pisze:A jeśli nie, to pewnie będą powstrzymywać się z rozgłosem do momentu znacznych spadków MTR
Coś teraz mają mają duży rozgłos :P Nawet nie przypuszczałem pisząc tego posta, że rozpętam taką burzę...

Wszechobecnemu analfabetyzmowi, braku poszanowania dla języka ojczystego i braku czytania ze zrozumieniem mówię nie!

Orange: Nowe GO
Play: Fresh, stare Lubię to!
Plus na Kartę
Net: OFnK, Aero2

 #585213  autor: darkangel
 28 wrz 2012, 01:21
Edmund, ładnie ich zareklamowałeś 2500 osób na forum w tego twojego Posta zajrzało wciągu 24h:)

 #585214  autor: drcox
 28 wrz 2012, 01:25
Najśmieszniejsze jest to, że oni tacy cichociemni, a o Virgin Mobile szum był już chyba z pół roku wcześniej, ale w sumie sztucznie pompowany a co wyszło z tego wiadomo...

 #585221  autor: ciekawy
 28 wrz 2012, 03:32
bolek2004 pisze:Powiem wam że podchodzę do tego z ostrożnością, a to z tego powodu, że jak na dzień dzisiejszy to zbyt pięknie wygląda 0,10gr za minutę do innej sieci to jest stawka która nikomu by się nie śniła na dzień dzisiejszy. Za mało jeszcze szczegółów. Wydaje mi się że gdzieś jest w tym wszystkim haczyk jakiś. Może te stawki obowiązują na przykład przy doładowaniu 30/50 na miesiąc trudno powiedzieć. Ale stawka 0,10 gr do wszystkich, darmo w sieci i długa ważność konta to wg mnie zbyt piękne jak na dzień dzisiejszy.
nie zdziwiłbym się gdyby ta sieć miała roczną ważność konta bo może woleć, żeby klienci mieli kartę SIM nawet starą niż produkować nowe karty, wysyłać je co kosztuje albo rozprowadzać przez powiedzmy komisy, kioski czy inne sklepy, punkty dystrybucji i z tego też idzie prowizja dla firmy, która sprzedaje starter, jeśli firma chce obniżyć koszty produkcji to najlepiej zrobić to dając długą ważność konta, wtedy jest korzyść dla firmy bo nie musi tyle produkować, a klienci też mają z długiej ważności konta zysk bo nie mają presji, że muszą często robić doładowania i dla wielu ludzi częste doładowania są zniechęcające do sieci.

10 gr do wszystkich sieci może być moim zdaniem realne bo skoro MTR-y mają spadać jeszcze bardziej to sieć na tych 10 gr zarobi, jak jeszcze połączenia w sieci byłyby za darmo to już w ogóle byłaby to bardzo dobra oferta i można przypuszczać,że nawet bez reklamy ludzie by sobie tą sieć polecali.
rafwoj pisze:3,60zł/min, a naliczanie sekundowe, to była absolutna abstrakcja - tak płaciłem w TakTaku na początku :)

Teraz pojawia się na horyzoncie 10 groszy i mamy debatę, czy to dużo, czy mało i jak się powinno to naliczać.

Niby to wszystko jedno kto daje takie warunki, ważne aby było tanio, ale czy zastanawiacie się, ile ta firma musi "naobracać" się tymi minutami, żeby wyjść na swoje?
To jest dla mnie tak z grubsza taka rentowność, jak biur podróży z ofertą wycieczki do Egiptu za 999zł na 2 tygodnie, albo linii lotniczych z biletami na większość miejsc w samolocie za 1zł.

Na pewno ceny drgną u wszystkich, jeśli wejdzie 10gr/min, ale kto ma szansę przetrwać przy takim rozdrobnieniu? Moim zdaniem tylko W4. W konsekwencji to ich tylko umocni na rynku.
zgadzam się, dawniej minuta kosztowała więcej i było naliczanie minutowe, teraz kiedy minuta kosztuje o wiele mniej to co niektórzy piszą, że może nie być naliczania sekundowego, no ok tylko, że ze stawką 10 gr za minutę to żaden problem gdyby naliczanie było minutowe, z innej strony patrząc to jeśli się porozmawia minutę albo dłużej to bez znaczenia jest to czy naliczanie jest minutowe czy sekundowe.

firma jeśli będzie działała sprawnie wcale nie musi zatrudniać wielu osób do obsługi klienta i wysyłania starterów, wystarczy małe biuro przez które telefonicznie, mailowo, listownie będzie można załatwić formalności i to wcale nie musi dużo kosztować.

[ Dodano: 2012-09-28, 03:33 ]
Edmund pisze:
słoneczny pisze:A jeśli nie, to pewnie będą powstrzymywać się z rozgłosem do momentu znacznych spadków MTR
Coś teraz mają mają duży rozgłos :P Nawet nie przypuszczałem pisząc tego posta, że rozpętam taką burzę...
trzeba było napisać w temacie, że ta sieć będzie miała za minutę 10 gr, to przypuszczam, że byłoby jeszcze więcej osób, które czytałyby ten temat.
  • Strona 3 z 56
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 56
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 56