DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 4 z 56
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 56

 #585249  autor: ms93
 28 wrz 2012, 10:49
Dla tych, którzy piszą "0,10gr" - to nie znaczy 10gr, tylko jedna dziesiąta grosza. 10gr to 0,10zł.

MTR od stycznia ma spaść poniżej 10gr, więc sieć może zarabiać na połączeniach międzynarodowych, a krajowe mieć po kosztach - wtedy cena jest realna

 #585255  autor: lee
 28 wrz 2012, 11:18
Tak czy siak Ja chętnie przetestuję;)
Zasięg tmobile razem z networks? O to jest pytanie ...

 #585265  autor: lee
 28 wrz 2012, 12:08
ChuckyCiechanow, dało radę zamówić przyszła wiadomość na adres mailowy niemniej jednak jest mały problem jeżeli ktoś ma nr. mieszkania ślą coś przez coś to wywala błąd trzeba kombinować;)
Ja wpisałem jeden numer w ulicy i poszło - ciekawe czy dojdzie :-D

 #585268  autor: nemo2009
 28 wrz 2012, 12:22
ChuckyCiechanow pisze:Zamów swoją darmową kartę SIM

Wyczaiłem taki :D link
Nie da się,niestety wybrać numeru.

"Nigdy nie dyskutuj z idiotą,najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu,a póżniej pokona doświadczeniem"

 #585269  autor: ms93
 28 wrz 2012, 12:26
ChuckyCiechanow pisze:Zamów swoją darmową kartę SIM

Wyczaiłem taki :Dlink
Przecież to zamawianie holenderskiej karty SIM.
Tylko język strony polski, ale karta nie.

 #585274  autor: DanielR
 28 wrz 2012, 12:57
Nie wiem czy wszyscy to zauważyli, zwracam uwagę na grafikę, przy darmowych rozmowach i SMS-ach w sieci. Są tam nazwy trzech sieci, które obecnie oferują tzw. "darmowe" rozmowy i SMS-y w sieci, przy których mamy "krzyżyki" i Vectone Mobile, przy którym widnieje "ptaszek". Jest także wyraźny przypis
Jak tylko otrzymasz nasza darmową kartę SIM możesz dzwonić do wszystkich użytkowników sieci Vectone bezpłatnie.

Nie musisz nawet doładowywać karty aby móc dzwonić i SMS-ować za darmo.

Vectone to jedyna sieć która daje Ci możliwość darmowych rozmów i SMS-ów bez doładowania.


Teraz możesz rozmawiać godzinami, lub pisać SMS-y aż palce Ci spuchną. Nie ma lepszej możliwości aby skontaktować się z rodziną i przyjaciółmi.
Moim zdaniem te wyjaśnienia są jednoznaczne.

Co do ważności konta i naliczana połączeń. Dziwne byłoby, gdyby teraz się wyłamywali i nie dając rocznej ważności konta, gdy praktycznie każda sieć w pre-paid ją oferuje, w tym niewiele droższy Virgin Mobile, podobnie z sekundowym naliczaniem. Jak dla mnie, to w pełni realne. :wink:

 #585276  autor: Kryniczanin
 28 wrz 2012, 13:01
Też zamówiłem.

 #585285  autor: słoneczny
 28 wrz 2012, 13:44
ms93 pisze:Dla tych, którzy piszą "0,10gr" - to nie znaczy 10gr, tylko jedna dziesiąta grosza. 10gr to 0,10zł.

MTR od stycznia ma spaść poniżej 10gr, więc sieć może zarabiać na połączeniach międzynarodowych, a krajowe mieć po kosztach - wtedy cena jest realna
Zapominasz o jednym. Stawki MTR to stawki NETTO.
Poza tym to są tylko rozliczenia kosztów między operatorami, a za wypożyczenie infrastruktury od PTC trzeba płacić osobno.

Jak dla mnie stawka ta jest nierealna, jeśli nie będzie dodatkowych haczyków i jeśli po 2012 roku, rozliczenia między operatorami będą symetryczne.
No chyba, że jakimś cudem Vectone będzie miał asymetrię.

 #585290  autor: Sig
 28 wrz 2012, 13:57
Dla mnie to raczej jasne, że przy takiej stawce będzie opłata za inicjację połączenia. Nie ma jednak co gdybać jak duża.

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.

 #585291  autor: thonka
 28 wrz 2012, 13:59
a czemu mialby nie miec asymetrii?

bedzie wystepowac jako nowy operator. przypomnij sobie przypadek cyfrowego polsatu. tez dziali na poczatku tylko jako MVNO i tez mieli wlasny MNC - asymetrie dostali. az dziwi mnie, ze Virgin nie poszlo droga full MVNO wraz z wlasnym MNC.

Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości - Terry Pratchet

 #585292  autor: słoneczny
 28 wrz 2012, 14:06
thonka
No właśnie nie mam w tym temacie wystarczającej wiedzy i nie wiem jak to jest z tą asymetrią dla wirtualnych.

 #585296  autor: thonka
 28 wrz 2012, 14:24
uscislajac - CP dostal asymetrie od UKE, bo chcial inwestowac w infrastrukture. Vectone wcale nie musi jej dostac.

Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości - Terry Pratchet

 #585304  autor: kamail86
 28 wrz 2012, 15:19
DanielR, a zauważyłeś przypis:
* Porównanie jest zestawione na bazie doładowań. Niektórzy z podanych operatorów oferują nielimitowane rozmowy i/lub SMS-y w sieci po doładowaniu. Poprawne z dnia 18 Marca 2012
Wtedy jeszcze nie było PnK, a jedynie Fresh All Inclusive, który nie miał wpisanych darmowych rozmów w cennik, a jedynie właśnie "po doładowaniu". Więc nie wiadomo jak to porównanie wypadłoby na dzień dzisiejszy. Możliwe że dziś ptaszek miałoby zarówno Vectonemobile jak i Play, a wiadomo jak to wygląda z tymi darmowymi w PnK.

[ Dodano: 2012-09-28, 15:31 ]
Co do tych 10gr/min i MTR to czy przypadkiem jeszcze w marcu nie planowano wprowadzenia MTR w wysokości 5gr od nowego roku? Stronę zrobiono właśnie w marcu więc możliwe że Vectonemobile jeszcze wtedy nie wiedziało że plany się zmienią i że spadek MTR do 5gr nastąpi dopiero w połowie 2013. Jeśli tak to przed wejściem na rynek mogą jeszcze zmienić cennik.

 #585310  autor: Kryniczanin
 28 wrz 2012, 15:42
Lycamobile to też Full MVNO 260-09 i nie ma asymetrii.

 #585311  autor: DanielR
 28 wrz 2012, 15:48
kamail86 pisze:Wtedy jeszcze nie było PnK, a jedynie Fresh All Inclusive, który nie miał wpisanych darmowych rozmów w cennik, a jedynie właśnie "po doładowaniu".
Ale co to zmienia w praktyce? Już kiedyś i tu też, parę postów wcześniej o tym pisaliśmy No nic. I tak i tak bonus jest dostępny dopiero po doładowaniu konta określonym nominałem. Bez doładowania nie masz nawet możliwości wykonywania połączeń czy też wysyłania SMS-ów, nie wspominając już o bonusach. A w przypadku Vectone Mobile mowa o braku konieczności jakiegokolwiek doładowania w celu uzyskania darmowych minut i SMS-ów.
kamail86 pisze:Co do tych 10gr/min i MTR to czy przypadkiem jeszcze w marcu nie planowano wprowadzenia MTR w wysokości 5gr od nowego roku? Stronę zrobiono właśnie w marcu więc możliwe że Vectonemobile jeszcze wtedy nie wiedziało że plany się zmienią i że spadek MTR nastąpi dopiero w połowie 2013. Jeśli tak to przed wejściem na rynek mogą jeszcze to zmienić.
Gdzie to masz napisane, że stronę utworzono w marcu?

 #585316  autor: ms93
 28 wrz 2012, 16:05
DanielR pisze:Gdzie to masz napisane, że stronę utworzono w marcu?
http://www.vectonemobile.pl/View/Offers ... ctone.aspx

"Porównanie jest zestawione na bazie doładowań. Niektórzy z podanych operatorów oferują nielimitowane rozmowy i/lub SMS-y w sieci po doładowaniu. Poprawne z dnia 18 Marca 2012"

 #585317  autor: kamail86
 28 wrz 2012, 16:05
DanielR, Aktywność połączeń wychodzących może być płatna przy jednoczesnych darmowych rozmowach w sieci ;) W marketingu jedno drugiego nie wyklucza ;) To trochę podobnie jakby ktoś Ci wypożyczył samochód i powiedziedział że możesz nim jeździć za darmo... ale za paliwo, przegląd, ubezpieczenie itp. płać sam. Oczywiście to nie zupełnie to samo... choć gdyby właściciel wypożyczonego samochodu prowadził jedyną w mieście stację benzynową, stację kontroli, firmę ubezpieczeniową itd. to już mamy praktycznie analogiczną sytuację ;)
DanielR pisze:Gdzie to masz napisane, że stronę utworzono w marcu?
Zasugerowałem się datą porównania na stronie.

 #585320  autor: DanielR
 28 wrz 2012, 16:21
ms93, powtarzam pytanie/prośbę, poproszę o sprawdzone informacje, że: 1) strona została utworzona w marcu, 2) ostatnia modyfikacja strony nastąpiła w marcu (a nie np. we wrześniu).

kamail86 pisze:DanielR, Aktywność połączeń wychodzących może być płatna przy jednoczesnych darmowych rozmowach w sieci ;)
Po raz drugi wklejam cytat ze strony Vectone Mobile
Nie musisz nawet doładowywać karty aby móc dzwonić i SMS-ować za darmo.

Vectone to jedyna sieć która daje Ci możliwość darmowych rozmów i SMS-ów bez doładowania.
W Play, w obu opcjach musisz to zrobić, by skorzystać z bonusu.

PS Zresztą ja nie widzę problemu. Już teraz od kilku miesięcy Heyah oferuje zupełnie i rzeczywiście darmowe nielimitowane SMS-y w sieci.
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2012, 16:27 przez DanielR, łącznie zmieniany 4 razy.

 #585321  autor: Edmund
 28 wrz 2012, 16:22
Kryniczanin, Lyca Mobile to Enhaced Service Provider - ma swoje karty, MNC, pulę numeracyjną, jednakże korzysta z punktów styku innego operatora (Polkomtel), przez co nie ma możliwości technicznych do wprowadzenia asymetrii MTR.

Wszechobecnemu analfabetyzmowi, braku poszanowania dla języka ojczystego i braku czytania ze zrozumieniem mówię nie!

Orange: Nowe GO
Play: Fresh, stare Lubię to!
Plus na Kartę
Net: OFnK, Aero2
  • Strona 4 z 56
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 56
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 56