DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 11 z 72
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 72

 #582724  autor: myslak12
 16 wrz 2012, 18:29
Aby przenieść numer z plusa do virgin mobile, musi być on aktywny w sieci plus i nie może być w trakcie wypowiedzenia umowy w plusie. Jeśli numer jest w trakcie wypowiedzenia, to aby przenieść numer, należy najpierw u aktualnego operatora czyli w plusie anulować wypowiedzenie umowy. Przeniesienie numeru możesz dokonać za pomocą strony virgin mobile https://virginmobile.pl/pl/webshop/number_porting/

 #582876  autor: lowermann
 17 wrz 2012, 14:10
Dzięki za wyjaśnienie, z regulaminu wynika że nie muszę wypełniać oswiadczenia, jeżeli przenoszę się z abonamentu innej sieci do virgin, pan z infolini Virgin, nie jest tego pewny, chociaż mu cytuję regulamin.

"Udzielenie pełnomocnictwa jest obowiązkowe w przypadku wnioskowania o
przeniesienie numeru działającego w usłudze przedpłaconej oraz w przypadku kiedy Klient występuje o przeniesienie numeru bez zachowania okresu wypowiedzenia w trybie
określonym w art. 71a Ustawy. Wzór pełnomocnictwa oraz oświadczenia dostępny jest na
stronie www.virginmobile.pl.

Twierdzi także, iż po wypełnieniu wniosku muszę się udać do swojego operatora i rozwiązać umowę. O co chodzi? Niedoinformowanie? Wydawało mi się, iż po to jest pełnomocnictwo żeby Virgin za mnie to załatwiło :)
 #585351  autor: hugerth
 28 wrz 2012, 19:36
1) Witam, moja rodzicielka za trzy tygodnie konczy umowe z T-mob, abonament 29zl. Chcialaby teraz ta sama cene z najdrozszym mozliwie telefonem, bo obecny jej wystarcza a moznaby przy okazji nowej umowy cos zarobic. W Play znalazlem nokie asha 203, ale moze kojarzycie aktualnie cos lepszego?

2)Mam jeszcze pol roku abonamentu w T-Mob, chcialbym przeniesc numer do playa. Pani z playowskiego boku nie wiedziala czy t-mob pozwala zmienic operatora dopiero po koncu aktualnej umowy, czy przy najblizszym okresie rozliczeniowym. Mozecie podpowiedziec jak to z tym jest i czy faktycznie ten play niebawem taki zly pod katem zasiegu i cen bedzie?
 #585503  autor: 4r73k
 29 wrz 2012, 19:52
Witam mam następny problem:
Posiadam abonament tmobile do końca września, zleciłem przeniesienie do play na kartę zgodnie z warunkami umowy tmobile tz z okresem 30 dniowego wypowiedzenia, tak zaznaczone jest w oświadczeniu.
Dzisiaj dostałem smsa że numer uwolni się już 1 października.
Czy w związku z tym będę musiał zapłacić karę? Przecież wyraźnie tłumaczyłem konsultantowi play że zgadzam się na 30 dni wypowiedzenia u tmobile.
 #586234  autor: Karwan
 03 paź 2012, 15:57
Witam.
Krótko i na temat.

Kiedyś wyczytałem/usłyszałem, że jest taka akcja, że jak będąc w obecnym abonamencie i mając powiedzmy jeszcze długi czas umowy abonamentowej z danym operatorem, koszt zerwania umowy to xxx zł.Chcąc podczas trwania obecnej umowy przejść do innego operatora (konkurencyjnego) on jest w stanie pokryć część kosztów zerwania umowy lub też zniwelować ją do zera lub minimum.


Plotka, czy może dobrze kiedyś wyczytałem/usłyszałem?

 #586390  autor: play4you1
 04 paź 2012, 10:14
Musisz sprawdzić jaka data była podana we wniosku o przeniesienie numeru. Jesli z koncem trwania dotychczasowej umowy u poprzedniego operatora to nie będziesz placił kary.

 #586474  autor: Karwan
 04 paź 2012, 15:43
play4you1 pisze:Musisz sprawdzić jaka data była podana we wniosku o przeniesienie numeru. Jesli z koncem trwania dotychczasowej umowy u poprzedniego operatora to nie będziesz placił kary.

Nie w tym sęk.
Dokładniej to opiszę.

Jestem w Orange, oferta abonamentowa.
Do końca umowy zostało z 20 miesięcy.
Kara to coś koło 2400 zł, za zerwanie umowy teraz.

Pytanie brzmi, czy jeżeli byłbym zainteresowany przejściem z Orange teraz, do innego operatora z przeniesieniem numeru, to ten operator do którego chcę zmigrować numer, jakoś opłaciłby tą karę, zniwelował do mniejszej kwoty, czy coś takiego.

O to mi chodzi :wink:

 #586477  autor: bledos
 04 paź 2012, 15:46
No takich cudów na patyku to nie ma. Dadzą ofertę z upustami itd. ale nie powiedziałbym, żeby się opłacało aż na ponad 2000....
Jak poszperasz na forum to znajdziesz wątek o pewnej firemce oferującej usługi Play i rzekomo pokrywającej karę umowną - ja od nich nie otrzymałem żadnego regulaminu, mimo że pytałem o niego. Ale próbować możesz :)

Posiadasz zbędne ramki SIM? Skontaktuj się, jeśli nie widzisz jej na zdjęciach: https://goo.gl/photos/wGazR6P1LQtsuaTC9

 #586583  autor: Karwan
 05 paź 2012, 01:03
No szkoda.
Czyli źle kiedyś gdzieś przeczytałem o takim zjawisku.

Dzięki za odpowiedź, trzeba się męczyć z Orange dalej :(
 #587192  autor: zkox
 08 paź 2012, 13:04
Witam. Przenoszę numer z T-Mobile, chyba do Play na abonament 30 zł bez telefonu, jest tam ponad 300 min, a w T-Mobile połowę mniej.
W związku z tym mam pytanie: w jakim czasie muszę złożyć rezygnację w T-Mobile i pójść do salonu/ złożyć zamówienie w Play'u?
Może znacie jakieś inne oferty u innych operatorów z podobnie korzystną ofertą jak w Play?

 #587202  autor: Forest150
 08 paź 2012, 13:29
Miesiąc przed zakończeniem umowy (zakładam że masz abo w T?).
A co do oferty to moim zdaniem za taką małą sume to chyba nie ma nikt więcej minut.

Jeśli Ci pomogłem, kliknij "pomógł"

 #587205  autor: PalonyLolek
 08 paź 2012, 13:42
zkox pisze:W związku z tym mam pytanie: w jakim czasie muszę złożyć rezygnację w T-Mobile i pójść do salonu/ złożyć zamówienie w Play'u?
Wydaje mi się, że najwygodniej będzie Ci jak Play sobie sam przekaże ten numer, jak to do nich zgłosisz, że chcesz się jakoś teraz przenosić z T-mobile to załatwią wszystkie papiery itd. za Ciebie, a i Ty będziesz miał spokojną głowę, że nie przeoczyłeś wypowiedzenia z miesięcznym wyprzedzeniem czy czegoś tam jeszcze.

 #587244  autor: piotrzet
 08 paź 2012, 17:20
tak przedź do play świetny wybór może dostanę od ciebie mms

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png

 #587275  autor: kamil4862
 08 paź 2012, 19:40
Do Play musisz zgłosić się co najmniej miesiąc przed końcem umowy w T. Składasz wniosek o przenosiny do Play, podajesz datę końca umowy w T i wszystko załatwiają za Ciebie.

Obrazek

 #587282  autor: thonka
 08 paź 2012, 20:02
piotrzet, nastepna taka twoja wypowiedz i dostajesz ostrzezenie. jak nie masz nic merytorycznego do napisania to po prostu nie pisz.

Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości - Terry Pratchet
 #587555  autor: DD7
 10 paź 2012, 11:49
Witam.

Zastanawiam się nad przeniesieniem mojego numeru z Play do Orange. W Playu mam umowę na czas nieokreślony z miesięcznym okresem wypowiedzenia. Jestem jednak zielony w sprawie, jak to dokładnie wygląda:

1. Jeżeli wypowiedzenie złożyłbym powiedzmy 11.10, to kiedy mój numer zostanie 'uwolniony' z Play?
2. Czy wypowiedzenie muszę składać sam, czy może wszystko załatwi za mnie Orange?
3. Jaka będzie przerwa między świadczeniem usługi, pytam o okres 'pomiędzy' Playem a Orange?
4. Co z płatnością za ostatni miesiąc w Playu? Pierwsza faktura zawierała w sobie opłatę aktywacyjną + opłatę za pierwszy niepełny okres rozliczeniowy + opłatę za pełny okres rozliczeniowy... ale właśnie, jaki? ten ostatni (kiedy już będę rozwiązywał umowę), czy była to po prostu zapłata z góry za następny miesiąc?

Trochę poplątałem, ale mam nadzieję, że ktoś jednak mnie zrozumie. :P

 #587558  autor: Ruben
 10 paź 2012, 12:11
DD7,
ad.1: po złożeniu wypowiedzenia umowy, numer zgodnie z regulaminem uwolniony zostanie po upływie pełnego okresu rozliczeniowego, czyli ważne jest od którego dnia miesiąca masz okres rozliczeniowy i tak. np. jeżeli masz od 15, to jeżeli złożysz 11 października to 15-16 listopada powinien numer zostać uwolniony. Można też przenieść numer w ciągu 1 dnia roboczego ale wówczas należy liczyć się z tym, że trzeba zapłacić za regulaminowy okres rozliczeniowy. To Ty określasz u operatora biorcy z jakiego trybu przeniesienia chcesz skorzyustać
ad. 2: wypowiedzenia nie musisz składać. Wystarczy, że złożysz wniosek w Orange i podpiszesz pełnomocnictwo i dalej wszystko załatwiają za Ciebie
ad.3 : przerwa między wyłączeniem a włączeniem nie powinna być odczuwalna, bo przeważnie dzieję się to w nocy
ad.4 : to była opłata za z góry za następny miesiąc

 #588558  autor: gandziolog
 14 paź 2012, 20:13
witam, mam pytanie
czy gdybym przeniosl swoj numer z Plus na karte do Play na karte, to srodki ktore mam na koncie przepadaja czy przenosza sie na numer juz w play'u ?

 #588561  autor: DanielR
 14 paź 2012, 20:30
gandziolog pisze:czy gdybym przeniosl swoj numer z Plus na karte do Play na karte, to srodki ktore mam na koncie przepadaja czy przenosza sie na numer juz w play'u ?
W polskich ofertach pre-paid, środki nie przechodzą z jednej sieci do drugiej. Powinieneś je wykorzystać u poprzedniego operatora.

 #588562  autor: Sig
 14 paź 2012, 20:32
gandziolog pisze:witam, mam pytanie
czy gdybym przeniosl swoj numer z Plus na karte do Play na karte, to srodki ktore mam na koncie przepadaja czy przenosza sie na numer juz w play'u ?
Przy zmianie operatora środki przepadają, dlatego najlepiej jest je zużyć przed przeniesieniem. Jak nie masz na co, to zawsze mogą być jakieś SMS charytatywne itd. Po co operator ma zarabiać. Tak naprawdę te środki są do "wyjęcia" w całości tylko jeżeli operator kończyłby działalność, co miało miejsce u kilku operatorów wirtualnych, gdzie można był osobie zażyczyć przelewu. To się jednak prędko nie stanie :-).

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.
  • Strona 11 z 72
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 72
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 72