DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 5 z 56
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 56

 #585329  autor: Kryniczanin
 28 wrz 2012, 17:10
Edmund, Dzięki za wyjaśnienie czyli przejściówka między MVNO a full MVNO. Pamiętam że Centernet kiedyś nie miał własnych punktów styku korzystał z Erowskich i kasowało jak do Ery.

 #585355  autor: marcz123456
 28 wrz 2012, 20:07
Jeśli cennik jest prawdziwy to muszą dać roczną ważność konta, albo chociaż jakąś dość długą, żeby nie trzeba było ładować za 30/mc, bo inaczej nie będzie tam ludzi dużo migrować.

 #585387  autor: słoneczny
 28 wrz 2012, 23:41
Nie wiem czy już ktoś to zauważył, chyba nie, ale nie chce mi się przeglądać wnikliwie całej dyskusji.

Cytat ze strony:
http://www.vectonemobile.pl/View/Offers ... World.aspx
Darmowe rozmowy przekraczające granice,

W przeszłości dawaliśmy naszym klientom w poszczególnych krajach rozmowy za darmo między sobą. Teraz rozszerzamy ofertę robiąc rozmowy w sieci Vectone darmowe do wszystkich siedmiu krajów.

Teraz możesz telefonować za granicę mając 10 minut rozmów za darmo każdego dnia. Wystarczy że doładujesz konto raz w miesiącu.
Tak, więc oferta może być bardziej skomplikowana niż się wydaje, a "darmowość" może być limitowana.

 #585396  autor: ciekawy
 29 wrz 2012, 07:48
słoneczny

10 minut na rozmowy międzynarodowe każdego dnia to naprawdę jest dobra oferta i nie ma co narzekać, że to jest limitowane kiedy ta sieć pobiera tak niskie stawki za połączenia.

mnie bardziej interesuje to czy te 10 gr za minutę do wszystkich sieci w kraju będzie po spełnieniu jakichś warunków np. minimalnego doładowania za ileś tam złotych na krótki okres czasu czy to będzie normalna oferta z każdego doładowania z roczną ważnością konta i z roczną ważnością na wykorzystanie kasy.

 #585409  autor: noproblem
 29 wrz 2012, 10:54
2 startery zamowione pytanie co dalej. jestem w stanie zmienic play na ten nowy wynalazek

 #585417  autor: myslak12
 29 wrz 2012, 11:51
noproblem pisze:2 startery zamowione pytanie co dalej. jestem w stanie zmienic play na ten nowy wynalazek
W jaki sposób je zamówiłeś bo u mnie wyświetla się napis
dostępne wkrótce
?

 #585422  autor: kamail86
 29 wrz 2012, 12:22
myslak12, Pewnie z tego linka do holenderskiej strony, którego ktoś podał parę stron wcześniej. Tylko że starter z holenderskiej strony będzie holenderski. Czyli oferta również będzie holenderska, a nie ta z polskiej strony, natomiast połączenia na terenie Polski będą taryfikowane jako połączenia w roamingu. Czyli osoby które zamówiły starter z tamtej strony, raczej kiepsko wyjdą na tej ofercie :-D Chyba że zamierzają wyjechać do Holandii i tam używać tego startera ;)

 #585454  autor: słoneczny
 29 wrz 2012, 15:10
ciekawy pisze:słoneczny

10 minut na rozmowy międzynarodowe każdego dnia to naprawdę jest dobra oferta i nie ma co narzekać, że to jest limitowane kiedy ta sieć pobiera tak niskie stawki za połączenia.
Gdzie tu kto narzeka? Chodzi o sam schemat tworzenia oferty, który chyba będzie bardziej skomplikowany niż to się wydaje.
Na razie jeszcze ta sieć nic nie pobiera, wisi tylko strona w necie.
Regulaminy odsłonią całą prawdę.

 #585563  autor: myslak12
 30 wrz 2012, 08:58
no to czekamy spokojnie na rozpoczęcie działalności w PL

 #586665  autor: kamail86
 05 paź 2012, 13:54
Przejrzałem zagraniczne strony Vectone i nieco się rozjaśniło jak prawdopodobnie będzie wyglądać ten darmowy internet oraz jakie będą kwoty doładowań. Jeśli chodzi o internet to na wszystkich zagranicznych stronach, gdzie dają darmowy internet (bo nie wszędzie go dają) to wygląda to tak że dostaje się go tylko po doładowaniu. W dodatku te 300MB jest dawane tylko po najwyższym doładowaniu, a przy niższym jest tylko 100MB. Ale to jeszcze i tak nie byłoby takie złe, gdyby nie to że te 300MB nie jest dawane w jednej paczce ważnej miesiąc, a jest podzielone na 30 jednodniowych paczuszek po 10MB.
Jeśli chodzi o doładowania to są to raczej dość wysokie kwoty, przeważnie 10-20 euro, a najniższe jakie zaznałem to 5 euro/funtów. Czyli prawdopodobnie możemy się spodziewać doładowań od 25/30zł. Chyba że nominał pozostawią ten sam, a tylko walutę zmienią i zrobią doładowania po 10zł. Ale w to wątpię.

Dodatkową ciekawostką jest to, że jeśli rzeczywiście zrobią darmowe rozmowy i SMSy w sieci bez doładowywania, to Polska będzie pierwszym krajem w którym to wprowadzą. We wszystkich pozostałych krajach, darmowe rozmowy i SMSy w sieci są tylko po doładowaniu i to w dodatku ich długość jest zależna od kwoty doładowania i wynosi 15/30 dni.

Co do ważności konta to nie znalazłem żadnych informacji na ten temat, więc możliwe że wystarczy tylko korzystać z telefonu by mieć ważne konto. Ale trudno to stwierdzić bez normalnego cennika (takiego jak u nas wszyscy dają w pdf) z rozpisanymi wszystkimi opłatami. Niestety nigdzie takiego nie znalazłem.

 #586669  autor: taryfiasz19gr
 05 paź 2012, 14:33
W holenderskiej mutacji Vectone rozmowy z Vectone do Vectone są darmowe bez przymusu doładowań - http://www.vectonemobile.nl/view/rates/ ... ctone.aspx Z tego co widzę to właśnie Polska oferta będzie podobna do holenderskiej :)

Jednak w kwestii internetu na holenderskiej stronie nic nie wspominają o darmowych 300 MB internetu, co jest w przypadku innych krajów. W polskiej Lycamobile jest 300 MB przyznawane ale bez warunku comiesięcznego doładowywania.

Moim zdaniem Polska oferta to będzie mix innych ofert z Europy, a żeby nie odbiegać od Lycamobile to dadzą te 300 MB bez przymusu doładowań i brak opłaty za inicjacje połączenia.

A jednak po doładowaniu będzie 300 MB ale miejmy nadzieję że już za doładowanie 5 zł. http://www.vectonemobile.pl/View/Offers ... ernet.aspx

taryfiasz19gr/ Lejkowiec netowy

 #586691  autor: DanielR
 05 paź 2012, 16:57
kamail86 pisze:Przejrzałem zagraniczne strony Vectone
Ja już komuś odpowiadałem w tym temacie. Naprawdę fajnie, że to zrobiłeś i nie mam nic do tego, być może niektóre składniki ofert zagranicznych sieci Vectone zostaną wdrożone i w polskiej wersji. Tylko, że i tak obecnie w zasadzie niewiele na ten temat wiadomo. Równie dobrze ktoś mógłby np. stwierdzić (nie sprawdzając wcześniej polskiej oferty sieci T-Mobile), że zapewne połączenia w Polsce taktowne są w tej sieci w standardzie 60/1, bo w niemieckim oddziale czy też może innym europejskim, właśnie tak taktuje się połączenia w T-Mobile. Tyle samo moim zdaniem jest w tej chwili warte takie opieranie się na zagranicznych oddziałach danej sieci. :wink:

 #586694  autor: kamail86
 05 paź 2012, 17:35
DanielR, dlatego napisałem że prawdopodobnie będzie to tak wyglądać. Oczywiście pewne różnice mogą być. Jednak po zagranicznych ofertach operatora można rozeznać czym się jego oferta cechuje. Po prostu mają taki pomysł na biznes, który się sprawdza to będą go kontynuować w kolejnych państwach, z pewnymi drobnymi zmianami wprowadzonymi w ramach dopasowania się do rynku na który wychodzą. Jednak ogólna oferta będzie z pewnością dość podobna.

 #586727  autor: słoneczny
 05 paź 2012, 20:29
Vectone, Virgin, teraz UPC...
Coś mi się wydaje, że to tylko chwilowe zachłyśnięcie się malejącymi stawkami mtr, a czas zweryfikuje plany.
Za dużo tych operatów wirtualnych, żeby wszyscy mogli się utrzymać.

 #586754  autor: Wulo
 05 paź 2012, 23:06
Jeśli wszyscy określają takie niskie stawki za połączenia tym, że spadają stawki MTR, to ja jestem bardzo ciekaw kroku w tą stronę W4. Wielce bym się ucieszył, gdybym zobaczył reklamę Play ze stawką chociażby 19gr/min :)

 #586773  autor: darkangel
 06 paź 2012, 03:28
Wulo, jakby Play zaoferował 19gr w cenniku to minuty z nakrętek i promocji typu 10zł za 5zł były by jeszcze bardziej atrakcyjne :)

 #586805  autor: kamail86
 06 paź 2012, 11:10
Wulo, darkangel, Nie zapominajmy że w nowym roku, wraz ze spadkiem MTR, MTR do P4 stanie się symetryczny. Więc prędzej spodziewałbym się takich ruchów ze strony W3 niż Play. Jednak myślę że dopóki MVNO nie zaczną stanowić bardziej realnego zagrożenia dla MNO to nie ma co liczyć na jakiekolwiek większe obniżki cen z ich strony. Co najwyżej w W3 ceny do Play się wyrównają.
Ale z drugiej strony wczoraj widziałem już pierwszą (małą, ale najważniejsze że nie wirtualną) reklamę VM, w małym sklepiku GSM w centrum handlowym, z "19gr" na połowę reklamy ;) Więc gdyby kampania reklamowa VM wypaliła i udałoby im się pozyskać pierwszy 1mln klientów, to może w W4 coś by się ruszyło z cenami.

 #586806  autor: marcz123456
 06 paź 2012, 11:19
Nie ma co porównywać Vectone do Tmobile. Vectone dopiero u nas ruszy, więc musi dać coś na starcie żeby być konkurencyjną.
A tbobile co się ma starać i szkować rynek, jak są w W3 i niczego się nie muszą bać? Skoro taki lipny Plus trzyma się na rynku to tym bardziej T.
jak oferta nie będzie miała jakichś durnych haczyków to spierdzielam z tego lipnego playa w momencie.

 #587449  autor: kwistas
 09 paź 2012, 17:04
Haha zmienili z 10gr/min na 29gr/min, no i wszystko przepadło, będzie do kolejny wirtualny, który trochę pociągnie i zwinie żagle.
  • Strona 5 z 56
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 56
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 56