DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
 #589172  autor: grupa_śmierci
 17 paź 2012, 23:18
Witam,

Nęka mnie następujący problem. Kiedy chcę wykonać połączenie do konkretnego numeru, wtedy zamiast połączenia słyszę tylko komunikat: "nie ma takiego numeru". Niestety jednak ten konkretny numer jest, jest aktywny. Co lepsze - z niby "nieaktywnego" numeru mogę wykonać połączenie na ten 1 nr.

1 telefon to Samsung Avilla w sieci Diallo
2 telefon to SE Xperia Arc S w sieci Tu Biedronka

Kiedy chcę zadzwonić z Samsunga na SE, to słyszę "nie ma takiego numeru".
Kiedy dzwonię z SE na Samsunga, wszystko jest ok.

Czym to może być spowodowane?

 #589190  autor: Kryniczanin
 18 paź 2012, 07:59
Przekierowanie na nieistniejący numer. Spróbuj na "nie ma takiego nr" kod ##002# i inicjację połączenia i sprawdź wtedy, jak to nie pomoże to tylko i wyłącznie zostaje kwestia problemów u góry czyli u operatora.

 #589200  autor: margeo
 18 paź 2012, 08:46
Miałem taki problem z moim numerem w T-mobile (jeszcze za czasów Ery, 2 lata temu).
Wiele osób, gdy dzwoniło do mnie słyszało "nie ma takiego numeru".
W salonie konsultanci słyszeli ten komunikat, kolejne zgłoszenia szły do działu technicznego. Dział Techniczny wiele razy wysyłał mi sms, że problem jest w trakcie rozwiązywania, a na końcu informowali, ze nie znaleźli żadnego problemu. Mimo to sytuacja się powtarzała. I tak przez prawie 2 miesiące. Nawet puściłem pismo, że jeśli sytuacja będzie się powtarzała - rozwiążę umowę z ich winy, bez ponoszenia kosztów kary (zgodzili się - bo problem wciąż występował, a nie potrafili go usunąć).
W końcu pewna konsultantka w Poznaniu na Murawie wpadła na pomysł, by "zawiesić kontrakt" na chwilę. I to dopiero zadziałało. Po wznowieniu usług (po 10min) problem zniknął. Od tamtego czasu - odpukać - wszystko gra.

Gdyby ten problem był u Was - no to trochę kiepsko, bo jak gadać z "Biedronką" o takim rozwiązaniu technicznym, gdy nie mają salonów?
Jesli się nie mylę, to Tu Biedronka działa na nadajnikach T-mobile, ale jest to osobna firma, więc w T raczej nic nie załatwisz...

Powodzenia :-)

**********************
POZDRAWIAM!


W użyciu: T-mobile, Play Fresh, OFnK, Virgin Mobile, Aero2

 #589216  autor: Edmund
 18 paź 2012, 10:34
grupa_śmierci, czy numer w tuBiedronka był przenoszony z jakiejś innej sieci czy też to był kupowany starter?
Czy na numer tuBiedronki da się zadzwonić ze stacjonarnego i z innych sieci komórkowych niż Diallo i Plus? Przetestuj Orange, T-Mobile i Play jeżeli dałbyś radę..

Wszechobecnemu analfabetyzmowi, braku poszanowania dla języka ojczystego i braku czytania ze zrozumieniem mówię nie!

Orange: Nowe GO
Play: Fresh, stare Lubię to!
Plus na Kartę
Net: OFnK, Aero2

 #589258  autor: grupa_śmierci
 18 paź 2012, 15:19
Przełożyłem karty SIM. "Niedostępny" numer nagle zaczął być dostępny.

nr Tu Biedronka pochodzi z zakupionego starteru. W Diallo podobnie - nie był wcześniej w innej sieci. Sprawdzałem swoim drugim telefonem, z T-Mobile: wszystko działa.

Ze stacjonarnego też działa.

W ogóle kiedy chcę wykonać połączenie z Diallo na ten "niedostępny: numer, to na niedostepnym numerze wyskakują powiadomienia o połączeniach nieodebranych z Diallo. Kartę Diallo sprawdzałem w różnych aparatach: Nokiach, SE, Siemensach i w każdym sytuacja wygląda tak samo.

"Niedostępny" numer również przekładałem do innych aparatów telefonicznych, tam działało wszystko. Wniosek z tego taki, że występuje konflikt na linii Samsung (Diallo) > SE Xperia Arc S (Tu Biedronka)