DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 4 z 54
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 54

 #589848  autor: lee
 20 paź 2012, 13:44
Karlos20, no tak a finał tej sprawy jest taki że karta loguje się do orange ;)

Miałem ja testowo do sprawdzenia modemu simka pfe
w aplikacji był orange zabroniony (play online aka mobile partner)

Po jakimś czasie poszło i o dziwo na orange net chodzi bajka... :mrgreen: :mrgreen:

 #589905  autor: KC-KARLOS
 20 paź 2012, 18:54
lee, no widzisz ;) niektórym kartom trzeba pomóc, a starsze po prostu trzeba wymienić, gdyż wiele informacji mają już nieaktualnych.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #589922  autor: Ruben
 20 paź 2012, 20:24
lee, jeśli otrzymałeś ONE SIM zamiast standardowej karty, będą miały takie ulepszenie, w postaci pięknego rozróżnienia zasięgu roamingowego, wraz z napisem PLAY.
Mi się taka wymiana karty też przyda
Dla mnie takie rozróżnienie, to nic pięknego i dodatkowo na tych kartach nie działa pusta etykietka.
Sprawę przerabiałem na wielu kartach i eksperci stwierdzili problem tych kart.

 #589924  autor: Artur051
 20 paź 2012, 20:30
Karlos20 pisze:Karty ONE SIM są już gotowe na odpalenie tego zasięgu - gdyż w tej chwili bardzo ładnie pokazują, na jakim zasięgu jesteśmy zalogowani, np.
PLAY - macierzysty
PLAY (Plus)
PLAY (Orange) - nie pokazuje już 2x PLAY ;)
Mam starą kartę i wszystko na niej pokazuje jako PLAY. Rozumiem, że na nowych po zalogowaniu do np Orange na wyświetlaczu jest PLAY (Orange)?

 #589925  autor: Ruben
 20 paź 2012, 20:41
Artur051, dokładnie tak to wygląda.

 #589926  autor: Artur051
 20 paź 2012, 20:54
Dzięki ;). Przy okazji więc może wymienię kartę ;).

 #589929  autor: Ranger
 20 paź 2012, 21:01
A od kiedy są te nowe karty i czy jeśli idzie się do salonu, to trzeba sobie zażyczyć właśnie taką, czy też każda wymieniana karta od momentu X to właśnie karta One Sim? Chwilowo nie śledzę nowości, może coś przespałem ;-)

Obrazek

 #589958  autor: Kryniczanin
 20 paź 2012, 23:15
Także mam pytanie o te One Sim jak one wyglądają i czym się różnią? Jakieś oznaczenie dodatkowe czy coś?

Od kiedy są dostępne?

 #589978  autor: Edmund
 21 paź 2012, 00:52
Kryniczanin, zapowiedź One Sim już była w kwietniu na blogu Gruszki, a zaczęli je wprowadzać w maju (info tutaj).
Karty praktycznie wyglądają prawie jak normalne SIM, tylko z tym że można z nich wyłamać micro, a później włożyć z powrotem w adapter i uzyskać mini SIM.

Obecnie większość kart SIM do abonamentu oraz do wymiany jest właśnie OneSIM - jest nawet na nich napis że to są OneSIM. Jednakże warto poprosić właśnie o tę wersję, bo mogą mieć jeszcze stare karty.
Ale radzę uważać na startery Pre-Paid - pomimo tego że na niektórych pisze OneSIM to jednak zawierają one zwykłe mini SIM (miałem tak ze starterem PlayOnline).

Wszechobecnemu analfabetyzmowi, braku poszanowania dla języka ojczystego i braku czytania ze zrozumieniem mówię nie!

Orange: Nowe GO
Play: Fresh, stare Lubię to!
Plus na Kartę
Net: OFnK, Aero2

 #589995  autor: Kryniczanin
 21 paź 2012, 10:03
Edmund, Dzięki wielkie. Chodzi mi właśnie o ten pre-paid bo mam jedną pseudo one sim i wyświetla Orange jako PLAY-PLAY mimo czystej notki.

 #591501  autor: user_delete19
 28 paź 2012, 07:23
Play coś kombinuje chyba, bo wczoraj 'rzucając okiem na telefon' Phono urządził mi 'dyskotekę' - jest sobie play, przeskoczyło na orange, przeskoczyło na T-mobile, przeskoczyło na play... zdziwiłem się trochę, ale... po wybraniu ręcznym t-mobile teoretycznie mogę wybrać t-mobile, ale nie mogę wykonać żadnych połączeń...

 #591525  autor: pakierhakierxd
 28 paź 2012, 10:04
Ciekawe kiedy wszyscy klienci otrzymają dostęp do sieci T-Mobile ,u mnie notka też źle działała więc wyłączyłem wogóle,wyglądało to tak:
Play- Play/Play
Plus-Play
Orange-Play

Nie ma sensu ta usługa skoro działa kiepsko :(,używam net monitora jak chcę sprawdzić na jakim zasięgu jestem jak widzę r :P

Pozdrawiam :)

 #591527  autor: joxar1
 28 paź 2012, 10:08
U mnie jeszcze nie można się zalogować do T-Mobile.

Co do nazw sieci - przy pustej etykietce mam tak, jak być powinno:
PLAY -> PLAY
Plus -> Plus
Orange -> PLAY lub Orange PL (zależy od regionu, w którym się znajduję, to jest już kwestia samego Orange, bo np. w Kołobrzegu wymuszają playowcom "PLAY", a swoim i roamerom zza granicy "Orange")

 #591554  autor: lee
 28 paź 2012, 11:45
U mnie od dawna z plusem są problemy
Orange oka ale w jednym miejscu mam zaniku i play i orange wiec chętnie zrzucę swoje telefony na zasięg "ery"
:mrgreen:

 #593372  autor: aquick
 05 lis 2012, 21:11
Ciekawe w jaki sposób będzie prezentowało się T Mobile na wyświetlaczu dla użytkowników Play jeżeli już dojdzie do roaming'u? T-Mobile.pl jak dla swoich, czy T-MOBILE PL jak dla kart zagranicznych?

Obrazek

 #598647  autor: Spacedust
 03 gru 2012, 01:57
Jest pewien postęp. Na BlackBerry w momencie wybrania ręcznie sieci T-Mobile.pl i przejściu do programu SignalLoc pokazywane jest już nie tylko samo 3G SOS, ale po chwili zmienia się na R 3G SOS co oznacza roaming. Wcześniej było samo 3G SOS.

 #598650  autor: bartomancer
 03 gru 2012, 02:43
Edmund pisze:ezaq, powodem takiego postępowania może być chęć dostępu do UMTS 900 przez Play. Pasmo te powstanie poprzez uwspólnienie pasm PTC i PTK Centertel i obecnie na pewno P4 nie ma do niego dostępu.
To żeś się popisał...
P4 od dwóch lat posługuje się UMTS900
Polsat Cyfrowy i Play pierwsi wprowadzili usługi na tym paśmie
Link do przykładowych BTSów

 #598664  autor: pakierhakierxd
 03 gru 2012, 09:45
On pisze o dostępie Playa do umts 900 od Orange/T-Mobile które będzie w ramach networks za jakiś czas,nie wiadomo czy Play będzie miał do tego dostęp :P,może być tak jak z Aero2.

Pozdrawiam :)

 #598831  autor: Edmund
 03 gru 2012, 21:01
bartomancer, jest tak jak pisze pakierhakierxd - trzeba było przeczytać moją wypowiedź jako odpowiedź na pytania kolegi ezaq ;)
A o operatorach i technologiach jakie stosują mam pewne rozeznanie :)

Wszechobecnemu analfabetyzmowi, braku poszanowania dla języka ojczystego i braku czytania ze zrozumieniem mówię nie!

Orange: Nowe GO
Play: Fresh, stare Lubię to!
Plus na Kartę
Net: OFnK, Aero2

 #599915  autor: Spacedust
 09 gru 2012, 15:12
A czy PLAY ma dostęp do stacji LTE Plusa ?
  • Strona 4 z 54
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 54
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 54