DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 13 z 72
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 72

 #593590  autor: Adriano
 06 lis 2012, 21:19
Czy po skończeniu umowy z T-M po przeniesieniu do Play T-Mobile przysyła jakies papiery dotyczące zakończenia umowy? Czy to co przysłał Play z przeniesienia i zgodę tm na przeniesienie to wszytskie dokumenty?

 #593601  autor: sosen
 06 lis 2012, 21:48
T-mobile wyśle Ci ewentualnie fakturę jeśli będzie coś do płacenia jeszcze.

 #593611  autor: Adriano
 06 lis 2012, 23:00
Umowa się skończy 20, zamierzam już wyłączyć telefon tego dnia i włożyć nową kartę sim Play, gdzie od 24 ruszy moja taryfa czy na ten sam nr w Playu przyjdzie mi rachunek z TMobile? Czy jak to będzie zrobione? Bo nr ten sam zostanie, ale będzie jużw innej sieci.

 #593616  autor: sosen
 06 lis 2012, 23:19
Jeśli przeniosłeś numer z zachowaniem okresu rozliczeniowego to 20 października opłaciłeś już abo za okres od 21 października do 20 listopada. Jeśli nie przekroczyłeś abo to już nic nie będziesz musiał płacić. Jeśli przekroczyłeś to będzie jeszcze to do spłacenia. Oczywiście zakładam że nie zerwałeś umowy w czasie jej trwania :)

 #593753  autor: Adriano
 07 lis 2012, 15:42
sosen pisze:Jeśli przeniosłeś numer z zachowaniem okresu rozliczeniowego to 20 października opłaciłeś już abo za okres od 21 października do 20 listopada. Jeśli nie przekroczyłeś abo to już nic nie będziesz musiał płacić. Jeśli przekroczyłeś to będzie jeszcze to do spłacenia. Oczywiście zakładam że nie zerwałeś umowy w czasie jej trwania :)
Umowa się kończy 20 listopada, zawsze 25 dnia miesiąca jest wystawiana faktura za ostatni miesiąc. W Play mam być aktywny od 24 listopada z tym samym numerem.
Tak więc będę musiał opłacić ten okres jeszcze i temu pytanie czy 25 listopada przyjdzie mi jeszcze faktura normalnie na nową karte sim ale z tym samym numerem dzialajcym juz w Play?

[ Dodano: 2012-11-08, 15:33 ]
Odpowie ktoś?

 #594188  autor: darkangel
 09 lis 2012, 14:46
Jeśli umowa kończy się 20 listopada, to dlaczego dopiero od 24 numer ma być w Play?
Nawet jeśli miała by Ci przyjść jeszcze jedna faktura za niepełny miesiąc to powinna być ona proporcionalna do liczby dni jakie jeszcze zostały.

 #594347  autor: Adriano
 10 lis 2012, 11:14
Takie coś pisze w statusie przenoszenia:
Z przyjemnością informujemy, że dnia 2012-09-10 otrzymaliśmy zgodę Twojego operatora na przeniesienie numeru do PLAY. Data aktywacji numeru w PLAY została wyznaczona na 2012-11-24. W tym dniu na karcie PLAY zostanie włączony Twój dotychczasowy numer. Jeżeli wyznaczona data przeniesienia numeru jest niezgodna z datą podaną na wniosku, prosimy o jak najszybszy kontakt ze swoim dotychczasowym operatorem w celu wyjaśnienia nieprawidłowości. O zbliżającym się terminie przeniesienia Twojego numeru zostaniesz przez nas poinformowany na www, przez SMS lub e-mail.

Więc jak mi przyjdzie rachunek z TM? Możliwe, że przyjdzie 20listopada już z końcem umowy? Bo zawsze przychodził 25 dnia miesiąca, a tego dnia przeciez będę już w Play z tym numerem.

[ Dodano: 2012-11-12, 00:36 ]
Jak myślicie?
 #599843  autor: uns
 09 gru 2012, 12:12
Witam, mam problem, jak w temacie chcę przejść do Play. Znalazłem ofertę dla mnie idealna 29 zl , umowa na czas nieokreślony, pakiet 1GB, stany darmowe itd. I tu zaczyna się problem, przy wybieraniu oferty na stronie Playa, mam do wyboru przy przenoszeniu numeru:
Z końcem okresu wypowiedzenia u aktualnego operatora
Wybierz tę opcję, jeżeli masz umowę na czas nieokreślony, kiedy nie obowiązuje Cię już promocja
oraz

Z końcem okresu promocyjnego u aktualnego operatora
Wybierz tę opcję, jeżeli masz umowę na czas określony i chcesz przenieść numer dopiero po jej zakończeniu
Tyle, że ja nie chcę czekać. Chcę zerwać umowę, już teraz, bo taniej mnie wyjdzie zapłacenie kary niż płacenie abonamentu nadal.

Czy da się z tym coś zrobić ?

Oczywiście, jeśli ktoś ma inny pomysł na ofertę innego operatora, to jestem otwarty. Bez znaczenia dla mnie, jaki operator. Najważniejsze jest: Umowa na czas nie określony, ewentualnie w ostateczności umowa na max 12 miesięcy, umowa BEZ telefonu, pakiet danych minimum ~300 MB, najlepiej jakby były nielimitowane sms oraz połączenia do wszystkich, ale jeśli byłaby opcja nielimitowanych sms oraz połączeń do tylko 1 numeru też byłoby spoko. No i cena max te 50 zł, w Play ta oferta 29 zł + 1GB + stan darmowy 10 zł + nolimit sms 7 zł daje 46 zł , więc póki co nie widzę innych opcji. Mam nadzieję, że w miarę jasno określiłem, o co mi chodzi i znajdzie się ktoś kto będzie w stanie mi pomóc :) Pozdrawiam

 #599890  autor: bartoszek534
 09 gru 2012, 14:20
ponoć nie musisz czekać do końca, tylko umowę zerwać możesz 3 msc przed zakończeniem i wtedy przenieść numer.
Żaden inny op nie da ci takiej oferty jak ta, playa.

 #599891  autor: zygikuleczka
 09 gru 2012, 14:22
uns, wypowiedzenie zawsze obowiązuje. "Naduś" pierwszą opcję i przeniosą Cie możliwie najszybciej.

5XX XXX XXX: Plus :arrow: Orange :arrow: Play :arrow: T-mobile
6XX XXX XXX: T-mobile :arrow: Nju mobile :arrow: Play

 #599928  autor: bartoszek534
 09 gru 2012, 15:32
czyli musisz czekać do końca.

 #599942  autor: uns
 09 gru 2012, 16:07
A taka oferta ?

Play na kartę 0 gr
- 100 dni darmowych rozmów i SMSów w Play po doładowaniu za 50 zł
- pakiet 1 GB internetu za 10 zł
- opcjonalnie pakiet SMSów do wszystkich sieci za 10 zł / 30 dni (wykorzystanie skarbonki)
- nielimitowane Rozmowy i SMSy po doładowaniu do wszystkich sieci (25 zł = 5 dni, 50 zł = 10 dni) - bonus nie wpływa na inne promocje, więc warto go aktywować

Czyli raz a kwartał ładuję za 50 zł i mam do play połączenia i sms za darmo ?
opcjonalnie 10 zł i mam 1GB miesiecznie ?
Tyle ze te 50 zł wchodzi jako te darmowe do play czy mam tą kwotę 50 zł do wydania ?

 #599945  autor: UndiscloseD
 09 gru 2012, 16:16
uns,
Jest tak jak piszesz. Ladujesz sobie za 50 zl i masz prze 3 miesiace darmowe rozmowy i smsy do Play.
Kwote ta mozesz wykorzystac na inne usugi, np. tak jak sam napisales na pakiet internetu.

 #599947  autor: zygikuleczka
 09 gru 2012, 16:20
bartoszek534 pisze:czyli musisz czekać do końca.
okresu wypowiedzenia.......
No play na karte też może być.
uns pisze:Czyli raz a kwartał ładuję za 50 zł i mam do play połączenia i sms za darmo ?
Tak
uns pisze:10 zł i mam 1GB miesiecznie ?
dokładnie
uns pisze:czy mam tą kwotę 50 zł do wydania ?
masz do wydania, a jak załadujesz przez fejsbuka to dostaniesz 30% dodatkowo.
Możesz też jeszcze program doładowań odpalić i wtedy dostaniesz bonusy-poczyatj dokladnie co i za ile. No i za przeniesienie numeru do oferty na kartę otrzymasz 60 zł na początek-ale pewnie to wiesz.

5XX XXX XXX: Plus :arrow: Orange :arrow: Play :arrow: T-mobile
6XX XXX XXX: T-mobile :arrow: Nju mobile :arrow: Play

 #600395  autor: Girion
 11 gru 2012, 11:43
Witam,

Mam pytanie dotyczące przejścia do Play.

Umowa z T-mobile kończy mi się w okolicach 20 lutego. 9 grudnia złożyłem internetową dyspozycję przeniesienia numeru do Play, zaznaczając "z końcem okresu promocji". Z tym, że umowa o świadczenie usług telekomunikacyjnych przez Play, zawarta na okres 24 miesięcy, została wystawiona z dniem 9 grudnia. I tu moje pytanie, chcę rozpocząć korzystanie z Playa i opłaty po wygaśnięciu starego abonamentu, czy tak będzie, czy na umowie powinna widnieć inna data? Nie chcę po prostu płacić przez ten okres równolegle abonamentu w dwóch sieciach.

Z góry dzięki za odpowiedź!

//EDIT,

Chyba znalazłem odpowiedź na moje pytanie w regulaminie - dopóki mój numer nie zostanie przeniesiony, na mojej karcie z Play zostanie odpalona taryfa tymczasowa, płatne będą usługi podstawowe. No i w ciągu 90 dni od daty podpisania umowy numer musi zostać przeniesiony. Zgadza się?
 #600408  autor: codesnipper
 11 gru 2012, 13:19
Po 10 latach w Orange dowiedziałem się, że za 29,90 (do tej pory płaciłem srednio 75-80 zł.) nie dostane bez telefonu 200 minut i 1gb internetu jak w Play'u. Umowa kończy mi się w styczniu więc pewnie po nowym roku cos tam się jeszcze zmieni ale zasadniczych zmian raczej nie przewiduję. Czy przeniesienie numeru do Play jest w miarę bezbolesne?

 #600414  autor: JJBravo
 11 gru 2012, 13:28
Przenosiłem jeden ze swoich numerów z Orange do Play w wakacje. Powód taki jak u Ciebie. Przenosiny bez problemu. Wszystko załatwione w Play'u. Do Orange nawet nie musiałem sie fatygować.

 #600428  autor: codesnipper
 11 gru 2012, 14:50
No to gites. Teraz tylko pozostaje namówić pozostałych użytkowników w rodzinie (3 abonamenty) na przejście, co nie będzie trudne przy takiej polityce pomarańczowych.

 #600432  autor: forum_tg
 11 gru 2012, 15:07
Bardzo dobry krok, firma Orange nie dba o stałych klientow, u mnie wszyscy przeszli do Play, właśnie jestem w trakcie przenoszenia ostatniego numeru.

 #600861  autor: cine
 12 gru 2012, 23:37
Byłem w Orange (Idei) od 1997 roku, odkąd ustawili pierwsze nadajniki w moim mieście. W zeszłym roku przed podpisaniem umowy zapytałem jaką mają dla mnie ofertę. Za 16 lat opłacania niemałych rachunków zaproponowali mi kilka procent zniżki przez 3 miesiące.
W Play od ręki, jako nowy klient dostałem ofertę 3 razy tańszą z niemal 2 krotnie większą ilością minut wymiennych na sms.
  • Strona 13 z 72
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 72
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 72