DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

 #606309  autor: Baluu
 07 sty 2013, 17:58
Potwierdzone Networks! w Łódź ruszy w końcówce 3 i początek 4 KV 2013.

[[Baluu]]

 #606311  autor: inżynier
 07 sty 2013, 18:01
Możesz Baluu zdradzić skąd masz te potwierdzone dane, że to końcówka roku 2013?

 #606313  autor: Baluu
 07 sty 2013, 18:08
Zadzwoń do BOA to Ci potwierdzą :)

[[Baluu]]

 #606324  autor: inżynier
 07 sty 2013, 18:56
Ja mam informację z innego, pewniejszego niż BOA źródła i wiem, że Łódź będzie konsolidowana dopiero w 2014 roku. Jednak do tego czasu na pewno będą jeszcze jakieś zmiany w terminach więc to zbyt odległy czas aby teraz o tym dokładnie rozmawiać.

 #606337  autor: Baluu
 07 sty 2013, 19:47
Pożyjemy zobaczymy.

Moje info sprawdzone i jest pewne. :)

[[Baluu]]

 #606345  autor: inżynier
 07 sty 2013, 20:06
Uważasz, że informacja z BOA jest sprawdzona i pewna? Ja bym im tak nie wierzył, mówią to co im każą mówić. Przecież ci ludzie nie mają pojęcia jak to wygląda od strony technicznej ani nie sądzę aby docierały do nich tak od razu informację o zmianie w terminach konsolidacji poszczególnych obszarów.
Ale tak jak piszesz, przekonamy się za jakiś czas kto miał rację

 #606347  autor: Baluu
 07 sty 2013, 20:09
Po do końca pierwszego KV 2013 zapewne się mapki zaktualizują więc sprawdzimy.

[[Baluu]]

 #606574  autor: grzegorz0plonka
 08 sty 2013, 19:16
W dniu 12.12.2012 zgłosiłem za słaby zasięg 2G.

O to zostałem maila:(

Witamy,

W nawiązaniu do zgłoszenia z dnia 12.12.2012 r. informuję, że przekazałem zgłoszenie do odpowiedniego działu w celu analizy podanych wyników. Dodatkowo informuję, że nie wykazano nieprawidłowości w działaniu sieci w podanej miejscowości. Ze względu na mobilny charakter świadczonych usług nie jesteśmy w stanie zagwarantować takiego samego zasięgu w każdym miejscu.

Mam nadzieję, że powyższe informacje okażą się pomocne.

Z poważaniem,
*********
Doradca ds. Obsługi Klienta Indywidualnego
PTK Centertel Sp. z o.o.

Niestety, w razie ogóle nie będzie polepszony zasięgiem. Najlepiej będzie przenieś na tmobile.

 #606575  autor: pakierhakierxd
 08 sty 2013, 19:17
Lipa może być taka że T-Mobile może mieć podobny zasięg jeśli mają wspólne nadajniki w ramach networks :(

Pozdrawiam :)

 #606631  autor: grzegorz0plonka
 08 sty 2013, 23:42
A na t mobile wszystko porządku na 2G. Ale na 3G trochę mam nietypowy, raz wychodzi zasięg 85 dbm a raz wychodzi 99-103 dbm.

Niestety tak, jest wszytko w ramach networks:((((((

Widocznie networks bardzo młody marka. Pracowników ma tylko aż 800. A operatorzy uwierzyło się, ze taka dobra marka. A tutaj co? Lipa.
Jestem bardzo niezadowolony networks.

 #606691  autor: meander
 09 sty 2013, 12:18
Mam wielką nadzieję ze moją mazurską mieścinę obejmie chociaż 2G w granicach -75-85dBm. Co do tej mapki 2012 podzielonej na klastry, to się Networks! chyba nie wyrabia. Mój region znajduje się w klastrze listopadowym, a Orange nawet nie wie kiedy rozpoczną się prace.

 #606694  autor: pakierhakierxd
 09 sty 2013, 12:33
U mnie wpierw było pozwolenie i one było gdzieś tak jak na mapie było widać,jakiś czas po były efekty.

Pozdrawiam :)

 #606766  autor: Vieslav
 09 sty 2013, 16:07
grzegorz0plonka, ja już dawno odpuściłem sobie kontakt z BOK. Jakiś czas temu zgłaszałem problem z internetem gdzie wyraźnie zaznaczyłem, że sprawdzałem w dwóch województwach i nawet dokładne lokalizacje podałem (zastanawiałem się, co powiedzą na transfer 200kb/s po HSPA). Dostałem odpowiedź o treści: w Pana miejscu zamieszkania bla bla bla możliwości techniczne bla bla sieć ma charakter mobilny itd... Odpowiedziałem, że sytuacja nie dotyczy mojego miejsca zamieszkania gdyż korzystam z telefonu mobilnie. Otrzymałem identyczną odpowiedź, tylko z dopiskiem na początku: "po ponownej wnikliwej analizie".
O ile w Lublinie jakość znacznie poprawiła się po budowie NetWorks!, o tyle już w okolicach nie jest tak fajnie. Fakt, nareszcie da się używać internetu na EDGE (gdzie kiedyś transfery były w okolicach kilku bajtów na sekundę), ale zasięg wygląda tak, jakby ktoś go, kolokwialnie mówiąc, "przykręcił".
@buster, ja już w domu nie używam komórki. Mam jeden stacjonarny na zwykłym drucie i jeden numer VoIP. Znajomi zrobili to samo: VoIP kosztuje góra 1zł/rok, a jedna aplikacja więcej działająca na smartfonie nie robi wielkiej różnicy. O jakości nie muszę wspominać, bo tu nie ma nawet co porównywać: czysty, ładny dźwięk, nie muszę się martwić zasięgiem i stać na oknie, wifi i tak mam w całym mieszkaniu.

 #606794  autor: inżynier
 09 sty 2013, 17:54
meander pisze:Mam wielką nadzieję ze moją mazurską mieścinę obejmie chociaż 2G w granicach -75-85dBm. Co do tej mapki 2012 podzielonej na klastry, to się Networks! chyba nie wyrabia. Mój region znajduje się w klastrze listopadowym, a Orange nawet nie wie kiedy rozpoczną się prace.
A mógłbyś napisać o jaką dokładnie miejscowość chodzi? Jeśli była zaplanowana na listopada to już na pewno jest dawno zrobiona i nie ma innej możliwości. O ile dobrze kojarzę te mapy z podziałem na kwartały 2012 to nie były one zbyt dokładne, to były chyba jakieś zdjęcia zrobione podczas prezentacji NetWorks! więc może to kwestia dokładności map które krążą gdzieś po necie.

 #606798  autor: Pijo
 09 sty 2013, 18:15
inżynier pisze: Jeśli była zaplanowana na listopada to już na pewno jest dawno zrobiona i nie ma innej możliwości.
Są opóźnienia. Klaster listopadowo-podlaski nie jest jeszcze zrobiony w południowej części.

 #606802  autor: inżynier
 09 sty 2013, 18:29
A co to znaczy klaster listopadowo-podlaski? Podajcie nazwę miejscowości gdzie nie jest jeszcze zrobione a powinno. Wiem, że są pojedyncze przypadki gdzie z jakiś niezależnych przyczyn nie udało się zrobić, ale to nie dotyczy połowy klastra.

 #606822  autor: meander
 09 sty 2013, 20:16
inżynier pisze:
meander pisze:Mam wielką nadzieję ze moją mazurską mieścinę obejmie chociaż 2G w granicach -75-85dBm. Co do tej mapki 2012 podzielonej na klastry, to się Networks! chyba nie wyrabia. Mój region znajduje się w klastrze listopadowym, a Orange nawet nie wie kiedy rozpoczną się prace.
A mógłbyś napisać o jaką dokładnie miejscowość chodzi? Jeśli była zaplanowana na listopada to już na pewno jest dawno zrobiona i nie ma innej możliwości. O ile dobrze kojarzę te mapy z podziałem na kwartały 2012 to nie były one zbyt dokładne, to były chyba jakieś zdjęcia zrobione podczas prezentacji NetWorks! więc może to kwestia dokładności map które krążą gdzieś po necie.
Chodzi o mapkę z podziałem na klastry, o taką..
http://pics.tinypic.pl/i/00231/d8zul3w0uvj0.jpg
Zaznaczyłem na niej mój region. Ogólnie chodzi o powiat Działdowski. Przejechałem się trochę po okolicach, stąd wiem że networks jeszcze tutaj nie dotarł.

 #606848  autor: meander
 09 sty 2013, 21:05
Facebook gsmonline.
Faktycznie różnią się dwie mapki.. Według tej z konferencji, mój region będzie robiony dopiero w II kwartale, a jeszcze co innego konsultant z BOA Tmobile twierdził dwa tygodnie temu gdy przedłużałem umowę, więc nic tylko uzbroić się w cierpliwość, oby było na co czekać.

 #606916  autor: grzegorz0plonka
 10 sty 2013, 01:22
Vieslav pisze:grzegorz0plonka, ja już dawno odpuściłem sobie kontakt z BOK. Jakiś czas temu zgłaszałem problem z internetem gdzie wyraźnie zaznaczyłem, że sprawdzałem w dwóch województwach i nawet dokładne lokalizacje podałem (zastanawiałem się, co powiedzą na transfer 200kb/s po HSPA). Dostałem odpowiedź o treści: w Pana miejscu zamieszkania bla bla bla możliwości techniczne bla bla sieć ma charakter mobilny itd... Odpowiedziałem, że sytuacja nie dotyczy mojego miejsca zamieszkania gdyż korzystam z telefonu mobilnie. Otrzymałem identyczną odpowiedź, tylko z dopiskiem na początku: "po ponownej wnikliwej analizie".
O ile w Lublinie jakość znacznie poprawiła się po budowie NetWorks!, o tyle już w okolicach nie jest tak fajnie. Fakt, nareszcie da się używać internetu na EDGE (gdzie kiedyś transfery były w okolicach kilku bajtów na sekundę), ale zasięg wygląda tak, jakby ktoś go, kolokwialnie mówiąc, "przykręcił".
@buster, ja już w domu nie używam komórki. Mam jeden stacjonarny na zwykłym drucie i jeden numer VoIP. Znajomi zrobili to samo: VoIP kosztuje góra 1zł/rok, a jedna aplikacja więcej działająca na smartfonie nie robi wielkiej różnicy. O jakości nie muszę wspominać, bo tu nie ma nawet co porównywać: czysty, ładny dźwięk, nie muszę się martwić zasięgiem i stać na oknie, wifi i tak mam w całym mieszkaniu.
A wypróbowałeś do innego pokoju i uzyskał lepsze prędkości transfer?