DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

 #607225  autor: Kris6891
 11 sty 2013, 20:38
nie jestem w temacie czy po połaczeniu t-mobile i orange majac tel w orange mozna korzystac z zasiegu t -mobile? cos jak w Play zasieg mozna brac z Plusa i Orange???

 #607279  autor: kwistas
 11 sty 2013, 23:33
Dokładnie poszukaj tematów na temat Networks, w skrócie to:
-T-Mobile i Orange nadają tylko na tej samej stacji bazowej, anteny mają oddzielne więc klient Orange nie może się zalogować do sieci T-Mobile
-W przyszłości na to wygląda powstanie nowa sieć na UMTS900, która będzie miała oddzielny identyfikator, tutaj sieć na to wygląda będzie dostępna tylko dla użytkowników Orange i T
-Zasięg obu sieci się różni przez właśnie oddzielne anteny na tych samych stacjach (konsekwencje są różne od poprawy zasięgu po pogorszenie, wszystko zależy od danej lokalizacji i sieci)

 #607282  autor: Edmund
 11 sty 2013, 23:38
kwistas, mi się zdawało, że anteny są wspólne tylko z jednej anteny nadaje się sygnał dwóch operatorów. Skąd masz takie info?

Wszechobecnemu analfabetyzmowi, braku poszanowania dla języka ojczystego i braku czytania ze zrozumieniem mówię nie!

Orange: Nowe GO
Play: Fresh, stare Lubię to!
Plus na Kartę
Net: OFnK, Aero2

 #607285  autor: kwistas
 11 sty 2013, 23:48
Edmund wystarczy przejść się z netmonitorem/gsmcell by wywnioskować, że anteny mają oddzielne, bo zasięg się znacząco różni między Orange, a T. Aktualnie nie miałem jeszcze okazji obserwacji stacji od Networks (budowa/sektory), bo nie mam czasu, ale telefon pokazuje znaczące różnice w dBm, niż to było kiedyś przed modernizacją kiedy sporo stacji było dublowanych.

Oczywiście mogę się mylić, proszę niech mnie ktoś poprawi jeśli nie mam racji :)

 #607308  autor: zajadacz
 12 sty 2013, 09:46
kwistas pisze:Edmund wystarczy przejść się z netmonitorem/gsmcell by wywnioskować, że anteny mają oddzielne (...)
Wszystko zależy od lokalizacji. Słyszałem że ponoć wschód Polski tak ma. W Szczecinie nie spotkałem jeszcze takiej stacji, gdzie by tak było. Jak robią swap to robią bardzo dziwnie, bo jak przedtem G900 i U2100 leciało z jednej anteny, a z drugiej było 2xG1800 tak teraz na części swapowanych stacji zrobili G900 i G1800 z jednej anteny, a tam gdzie było 2xG1800 zrobili 1xU2100, drugą sekcję pozostawiając niepodłączoną. Dotyczy to stacji bazowych, w których nie były zmieniane anteny, ale o dziwo nie wszystkich i za cholerę nie mogę dojść czemu na jednych zostawili stary układ a na innych nie.
Ogólnie to dziwna sytuacja jest w Orange po połączeniu sieci. Niektóre stacje są przetiltowane jak w Erze. Ostatnio ze względu na pad HTC byłem zmuszony powrócić do E51 jako do głównego telefonu i to co się dzieje w niektórych lokalizacjach to tragedia jest. Np. Szczecin, ul. Odzieżowa, zasięg ok. -70 dBm, ale parametr Ec na poziomie 16-18, nie wiem kto to im konfigurował. Jak rozmawiałem przez tel to połączenie oczywiście zerwało (nawet na GSM nie przerzuciło).

Zdjęcia stacji bazowych
Mapa stacji bazowych na podstawie UKE

 #607347  autor: Vieslav
 12 sty 2013, 14:10
kwistas pisze:wystarczy przejść się z netmonitorem/gsmcell by wywnioskować, że anteny mają oddzielne
Według wszelkich netmonitorów mam btsa na dachu domu :P .

 #608724  autor: kowcio
 19 sty 2013, 23:29
Vieslav pisze:kwistas napisał/a:
wystarczy przejść się z netmonitorem/gsmcell by wywnioskować, że anteny mają oddzielne

Według wszelkich netmonitorów mam btsa na dachu domu .
A co, na Androidzie odpaliłeś Netmonitor bez wgranej bazy danych i Ci wyświetla lokalizację z GPS? To wgraj bazę poprawnie, zaimportuj ją w programie i Ci pokażę lokalizację.

 #608762  autor: Vieslav
 20 sty 2013, 09:51
kowcio pisze:wgraj bazę poprawnie, zaimportuj ją w programie i Ci pokażę lokalizację.
Tak zrobiłem. Bazę mam z btsearch.

 #608780  autor: kowcio
 20 sty 2013, 11:30
Vieslav pisze: kowcio napisał/a:
wgraj bazę poprawnie, zaimportuj ją w programie i Ci pokażę lokalizację.

Tak zrobiłem. Bazę mam z btsearch.
A poprawnie zaimportowałeś ją w programie Netmonitor? Jak wejdziesz w menu -> zarządzaj bazą danych i dasz usuń bazę danych to wyświetla Ci tam jakieś dane dot. bazy danych?
Jeszcze chyba ważne jest, aby importować osobne pliki dla danej sieci. Czyli jak chcesz zaimportować dla Play i Orange, to najlepiej wybrać tam Dane LAC, CID, RNC w hex (dla Netmonitor Android), sieć Play i swoje województwo. Dla Orange tak samo. Ja zawsze w taki sposób importuję bazy danych i działa ok, tylko też w netmonitorze trzeba wybrać rodzaj typu bazy na clf v3.0 (Hex).
No i bazę danych trzeba umieścić na karcie pamięci w folderze Data -> Netmonitor, ale to chyba wiesz

 #609513  autor: Vieslav
 23 sty 2013, 22:06
Jeszcze raz zrobiłem wszystko tak jak napisałeś i nadal identyczna sytuacja. Pokazuje BTS tam, gdzie go nie ma. Nawet przeszedłem się w tamto miejsce, według mapy powinienem stać pod BTSem a tam nic nie ma.

 #609555  autor: grzegorz0plonka
 24 sty 2013, 00:57
Najpierw musisz isc na stronie http://btsearch.pl/nobbimonitor.php. koniecznie Zaznaczyć opcją Dane LAC, CID, RNC w hex (dla Netmonitor Android) i wybrane CLF v. 3.0. kolejne trzeba wybrać Województwo i Dodatkowe generowanie
stacji GSM Plusa z bazy UKE (tylko dla CLF 3.0). Pobieramy plik do folderu Data -> Netmonitor na kartę.

Na programie musi ustawić typ importowanej bazy danych na Clfv3.0 (HEX)

Wtedy importuj bazę danych.

Powinno wszystko zadziałać.