DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 17 z 72
  • 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 72
 #609398  autor: Orange Ekspert
 23 sty 2013, 12:42
lolcate1337 pisze:Siemka, chcę przenieść się do Orange, na Abonament z Play Mix. W Play24, w zakładce Stan Konta pisze że do Zakończenia Umowy zostało mi 80zł, a w Danych Konta że Data Zakończenia Umowy to 08.06.2013. Czym mam się sugerować ? W infolinii Playa konsultant kazał mi kierować się kwotą czyli 80zł, ale wolę się upewnić. Czy przenosząc numer w tym momencie nie zaskoczą mnie "nieprzewidziane konsekwencje" typu jakiejś kary ? Czy w momencie przeniesienia muszę zapłacić te 80zł, czy dostaję na to jakiś okres czasu np. 2 tygodnie ?
W przypadku przenoszenia numeru telefonicznie lub przez sklep internetowy przeniesienie jest ustalane z datą końca promocji u Twojego dotychczasowego operatora. W ten sposób nie ponosisz opłaty karnej za zerwanie umowy u dotychczasowego operatora. W Salonie to Ty decydujesz, kiedy numer ma zostać przeniesiony. Na ten czas otrzymujesz numer tymczasowy. Przenosząc numer do Orange możesz otrzymać rabat na abonament nawet na okres 6 miesięcy (przy przeniesieniu numeru przez telesprzedaż), oraz dodatkowe 20% minut w abonamencie. Co do daty zakończenia umowy to tą kwestię musisz ustalić u swojego operatora. Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania to pisz. Chętnie odpowiem.

Pozdrawiam
Tomek
Orange Ekspert

 #609403  autor: Kryniczanin
 23 sty 2013, 13:21
lolcate1337, Doładuj za 80pln wykorzystaj je i przenoś masz już święty spokój.
 #609769  autor: Halszka
 24 sty 2013, 23:59
Mam telefon na kartę w T-mobile od 2 lat umowę mam na 3 lata. Chciałabym przenieść się do Plusa. Czy jest taka możliwość, że razem z tą umową jeszcze na niecały rok się przeniosę ?

 #609932  autor: lolcate1337
 25 sty 2013, 19:00
Ok, dowiedziałem się i mogę przenieść się do Orange po spłacie tych 80zł, nie muszę czekać do tego czerwca. Dzięki wszystkim za pomoc :) Myślę że temat do zamknięcia :)

 #609971  autor: rafmik
 25 sty 2013, 22:07
Mam pytanie.
Do tej pory nigdy nie przenosiłem numeru abonamentowego.
Mam abo w Plus GSM, gdzie umowa na czas określony kończy się w lutym 2013 roku.
Jak wszystko pozałatwiać, żeby sprawnie i bez kar umownych przenieść się do Playa?

 #609981  autor: zygikuleczka
 25 sty 2013, 23:06
rafmik pisze:Jak wszystko pozałatwiać, żeby sprawnie i bez kar umownych przenieść się do Playa?
Pójść do punktu play i złożyć wniosek o przeniesienie z końcem promocji u obecnego operatora.
Halszka, Najwcześniej pół roku przed końcem umowy można przenosić.

5XX XXX XXX: Plus :arrow: Orange :arrow: Play :arrow: T-mobile
6XX XXX XXX: T-mobile :arrow: Nju mobile :arrow: Play

 #609982  autor: rafmik
 25 sty 2013, 23:11
zygikuleczka pisze:
rafmik pisze:Jak wszystko pozałatwiać, żeby sprawnie i bez kar umownych przenieść się do Playa?
Pójść do punktu play i złożyć wniosek o przeniesienie z końcem promocji u obecnego operatora.
A o ile wcześniej trzeba to zrobić? Minimum na miesiąc przed końcem umowy, czy można później?

 #609986  autor: Edmund
 25 sty 2013, 23:17
rafmik, niestety minimum miesiąc przed końcem umowy jeżeli nie chce się siedzieć niepotrzebnie w starej sieci.

Wszechobecnemu analfabetyzmowi, braku poszanowania dla języka ojczystego i braku czytania ze zrozumieniem mówię nie!

Orange: Nowe GO
Play: Fresh, stare Lubię to!
Plus na Kartę
Net: OFnK, Aero2

 #609995  autor: rafmik
 26 sty 2013, 00:15
Edmund pisze:rafmik, niestety minimum miesiąc przed końcem umowy jeżeli nie chce się siedzieć niepotrzebnie w starej sieci.
A później (jak już umowa 2 letnia zmieni się na czas nie określony) to jest standardowy okres wypowiedzenia "jeden cykl rozliczeniowy"? I jak wypełnię odpowiedni formularz, to Play za mnie w sposób prawidłowy rozwiąże umowę z Plus?

Dlaczego tak kombinuje... Play ma teraz bardzo fajną taryfę, która mi odpowiada. A czekam po prostu na ruch Plusa (w sensie reakcję na nowe taryfy Playa - które są po prostu dużo tańsze od plusowych).

 #609999  autor: maciejnet
 26 sty 2013, 00:21
Tak ty podajesz kiedy kończy ci się okres rozliczeniowy, a Play w tym dniu przenosi do siebie numer. Wszystko załatwiasz już w Playu.

 #610434  autor: rafmik
 27 sty 2013, 21:29
Ok udało mi się ustalić:
- okres rozliczeniowy na tym numerze zaczyna się 8 dnia miesiąca,
- 24 mies cyrograf kończy się 13 lutego.

Kiedy mogę przenieść numer: 14 lutego (koniec cyro), czy 7 marca (ostatni dzień okresu rozliczeniowego po zakończeniu umowy na czas określony).

 #610536  autor: selko
 28 sty 2013, 16:49
Bezpłatnie 7 marca jeśli zrobisz to do 7 lutego.

Orange CC Lublin

 #611203  autor: Orange Ekspert
 31 sty 2013, 21:15
"[quote=""rafmik""][quote=""Edmund""]rafmik, niestety minimum miesiąc przed końcem umowy jeżeli nie chce się siedzieć niepotrzebnie w starej sieci.[/quote]

A później (jak już umowa 2 letnia zmieni się na czas nie określony) to jest standardowy okres wypowiedzenia ""jeden cykl rozliczeniowy""? I jak wypełnię odpowiedni formularz, to Play za mnie w sposób prawidłowy rozwiąże umowę z Plus?

Dlaczego tak kombinuje... Play ma teraz bardzo fajną taryfę, która mi odpowiada. A czekam po prostu na ruch Plusa (w sensie reakcję na nowe taryfy Playa - które są po prostu dużo tańsze od plusowych).[/quote]

Jakiej oferty poszukujesz? Przeglądałeś Smart Plany http://www.orange.pl/abonament_indywidualny.phtml w Orange gdzie przy przeniesieniu numeru przez telesprzedaż możesz otrzymać rabat na abonament 100% nawet do 6 miesięcy oraz 20% więcej minut http://www.orange.pl/kid,4002009267,id, ... ticle.html Oczywiście do tego telefony w cenie promocyjnej.

Pozdrawiam
Tomek
Orange Ekspert"

 #613031  autor: BW06
 11 lut 2013, 15:59
Przenioslem numer do orange ale numer zostanie przeniesiony 20marca i mam takie pytanie czy moge zmniejszyc abonament na ten ostatni mniesiac w t-mobile? bo widzialem ze jast taka opcja chyba 20zl za 40minut,od stycznia mam abonament na czas nieograniczony i czy jak zmniejsze ten abonament to nie przedluzy mi to na dluzej niz do 20marca?
w sensie czy to nie bedzie podpisaniem nowej umowy?
 #613092  autor: kammil999
 11 lut 2013, 19:43
Witam. W 01.05.2013r. kończy mi się umowa w sieci play. Czy mogę złożyć już wniosek o przeniesienie numeru do innej sieci i odebrać nowy telefon z opłacaniem narazie rachunków w sieci play a po wygasnięciu umowy w nowej sieci? Wiem iż takie usługi sa oferowanie w sieci T-Mobie "odbierz telefon 6 miesięcy wcześniej" a jak to wygląda u innych operatorów np Orange czy Plus??

 #613097  autor: kwistas
 11 lut 2013, 20:08
Tak jest taka możliwość, podpisujesz umowę z załóżmy w T-Mobile, odbierasz telefon, a umowa z T-Mobile zaczyna się od dnia zakończenia umowy w Play. U każdego operatora jest taka możliwość, ale u pozostałych (Orange i Plus) chyba 3 miesiące przed zakończeniem umowy u starego operatora.

 #613131  autor: kammil999
 11 lut 2013, 20:58
Czy ktoś orientuje się dokładnie jak to wygląda w sieci Plus/Orange??

 #613821  autor: kowcio
 14 lut 2013, 19:16
Czy odpowie mi ktoś na pytanie, jakie dane muszą być W PEŁNI zgodne podczas przenoszenia numeru?? Wiadomo, że są pewne dane, które nie ulegają zmianie, jak imię, nazwisko, pesel i numer telefonu. Ale jak wygląda sprawa z wymianą dowodu osobistego na nowy? Czy np. wniosek może być odrzucony ze względu na to, że numer zarejestrowany jest na dwa imiona, a przenoszony z jednym?

Czy tak, dane które MUSZĄ być w pełni zgodne to:
- imię
- nazwisko
- numer telefonu
- PESEL
- adres właściciela
- data urodzenia

Czy pozostałe dane, które podaje się dodatkowo na wnioskach, a więc:
- drugie imię (we wnioskach PLAY wpisane jest jako "imiona" na wniosku przenoszenia numeru, zaś na innych dokumentach jako imię)
- numer i seria dowodu osobistego

są podstawą do odrzucenia wniosku o przeniesienie numeru?
Powiedzmy w Orange rejestrowałem swój numer 4 lata temu, a w zeszłym roku wymieniałem dowód osobisty na nowy, bo stary stracił ważność, a więc mam nowy numer i serię. Czy w takim przypadku muszę iść do Orange błagać ich o poprawienie i zaktualizowanie moich danych, a dopiero później udać się do nowego opa? Ja już od dawna mówiłem, że w przypadku wymiany dowodu po 10 latach (traci ważność), nowy dowód powinien mieć stary numer i serię, zmiana jedynie w przypadku kradzieży lub zgubienia, ale nie, chory ten kraj.

 #613823  autor: DanielR
 14 lut 2013, 19:26
W zasadzie ten temat i mnie ciekawi. Wymieniam dowód za jakieś dwa miechy. Ja wychodzę z założenia, że trzeba się jednak wysilić i uzupełnić dane. Wątpię, żeby ktoś wiedział jak jest na pewno we wszystkich sieciach (przenosinach w różne kierunki). Przychylam się jednak do tego, że dokładnie wszystkie dane z Dowodu muszą się zgadzać.

Z sieci komórkowych korzystam począwszy od 2004 roku.
Aktualny numer:
Era Tak Tak -> Play Fresh / Play na Kartę (MNP) -> Virgin Mobile (MNP)

 #613824  autor: kowcio
 14 lut 2013, 19:40
No jak trzeba będzie uzupełniać te dane, to jest lipa na maxa. Generalnie numer i seria dowodu nie powinny kolidować, bo w końcu to nie jest wyznacznik właściciela i te wartości są zmienne co jakiś czas.
A powiedzmy w Orange wejdę do salonu i powiem żeby zmienili te dane, to też mogę trafić na chama i będzie mi głupie komentarze walił, bo ostatnio z chamstwem w salonach się coraz częściej spotykam, gdy przychodzi klient i nic nie kupi, tylko o coś prosi.
W tej powyższej sprawie interesuje mnie tylko migracja z Orange do Play. Bo mam jedną osobę, która właśnie jest w takiej sytuacji i nie chcę latać po 10 razy w te i nazad. Może ktoś kto pracuje w jakiejś sieci, salonie, w dziale bok będzie wiedział, na co teraz się patrzy. Mieli to uprościć! Kiedyś ktoś byle kropkę źle postawil i też odrzucali.

Co prawda kiedyś w Plusie za pomocą strony WWW rejestrowałem na podstawie paszportu (było można sobie wybrać wiele dokumentów z listy, to wybrałem paszport) i kiedyś przenosiłem do Play (udałem się z dowodem) i przeszło. Ale może szczęście miałem.

Ja teraz mam taki problem, bo dzisiaj drugi raz składałem wniosek o przeniesienie numeru z Virgin do Play i dwukrotnie wniosek został odrzucony. Na pierwszym nie było wpisanych w 100% danych z dowodu, brakowało drugiego imienia, które chyba i tak zlikwiduję, bo same problemy z tego tytułu miewam. Ale na drugim dopilnowałem i też odrzucili. Problem taki, że oni nie mają swoich salonów, a przez telefon chyba mi nie powiedzą ani nie potwierdzą danych, bo pewnie się zasłonią ustawą o ochronie DO. Może gdzieś cyferkę w peselu przestawili albo co, i teraz będzie ciężko coś im udowodnić, bo przecież wysyłałem skan dowodu, a ja na szczęście nie wymieniałem w tym ani zeszłym roku dokumentów.
  • Strona 17 z 72
  • 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 72
  • 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 72