DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.

 #610405  autor: WitekT
 27 sty 2013, 18:23
A ile te Wasze testy będą trwały?

 #610413  autor: guregori
 27 sty 2013, 19:05
Można się jeszcze zapisać do tych testów?

 #610414  autor: motedus
 27 sty 2013, 19:06
WitekT pisze:A ile te Wasze testy będą trwały?
Dwa tygodnie od odebrania telefonu a kiedy Plus planuje zakończyć testy nie wiadomo

 #610449  autor: sztyvny
 27 sty 2013, 23:15
Akurat zlapali mnie w ferie gdy wróciłem do domu więc dużo z lte jeszcze nie korzystałem. Jednak przez te kilka godzin testowania wywarło na mnie duże wrażenie. Strony ładują się na prawde szybko i przeglądanie stron typu 9gag nie jest uciążliwe, a przyjemne. Niestety nie udało mi się sprawdzić żadnego ściągania bo jeszcze nie odkryłem jak ściągnąć coś większego na wp8. Ogółem miłe odczucia :) jutro przetestuję prędkość aplikacją.

 #610532  autor: alkonauta
 28 sty 2013, 16:34
Czy ktos z testujacych zna sposob na sprawdzanie wykorzystanego pakietu danych poza sms o tresci U na 2580? Ta metoda wydaje mi sie ze nie aktualizuje na biezaco wykorzystania pakietow. Dostepu do plusonline jak ktos wczesniej napisal nie dostaniemy.

 #610539  autor: mardall
 28 sty 2013, 16:56
Ciekawe czy we wszystkich miastach z zasięgiem LTE przewidzianych przez Plusa ruszyły już te testy, czy jeszcze jest szansa że się załapię i zadzwonią np. jutro...

 #610652  autor: motedus
 29 sty 2013, 01:24
alkonauta pisze:Czy ktos z testujacych zna sposob na sprawdzanie wykorzystanego pakietu danych poza sms o tresci U na 2580? Ta metoda wydaje mi sie ze nie aktualizuje na biezaco wykorzystania pakietow. Dostepu do plusonline jak ktos wczesniej napisal nie dostaniemy.
Nie ma lepszego sposobu. Na infolinii dostałem aby wysłać na ten numer wiadomość o treści N ale wtedy w ogóle dostajemy jakieś dziwne wyniki

 #610663  autor: alkonauta
 29 sty 2013, 08:37
Poznan - ul. Przemyslowa. Zasieg LTE 3 kreski. Wynik:
Obrazek
Co ciekawe gdy testuje przez serwer w Warszawie mam lepsze wyniki niz na serwerach w Poznaniu
Obrazek
Obrazek

 #610781  autor: sztyvny
 29 sty 2013, 16:38
Kielce ul. Sienkiewicza
Obrazek

W moim odczuciu ten telefon już przy tej prędkości nie ogarnia trochę... No ale..

Odbiegając od tematu - czy myślicie że ryski przy tym panelu aparatu (lśniące szkło) mogą podchodzić pod stan pogorszony? Chucham, dmucham na ten telefon, noszę w pokrowcu a mimo wszystko te ryski się robią... Też tak macie? (nie chcę bulić za ten badziew 2,9k)

 #610853  autor: motedus
 30 sty 2013, 01:03
sztyvny pisze:
myślicie że ryski przy tym panelu aparatu (lśniące szkło) mogą podchodzić pod stan pogorszony? Chucham, dmucham na ten telefon, noszę w pokrowcu a mimo wszystko te ryski się robią... Też tak macie? (nie chcę bulić za ten badziew 2,9k)
u mnie brak rys a w sumie za specjalnie o niego nie dbam

 #610893  autor: tester_nokia_lumia_820
 30 sty 2013, 12:25
Witam,

Odebrałem telefon do testów i ma kilka uwag:

A) Na początek z grubej rury: prowadzenie uczestników jest żenujące !!!
1) pierwszy kontakt - > najpierw dostałem telefon z zapytaniem, gdzie będę testował telefon gdybym się "załapał", potem po kilku tygodniach telefon z salonu, że jest telefon do odebrania. Na moje pytanie, że "pierwsze słyszę?", odpowiedź: "ja nic nie wiem, tylko dzwonię, bo sprzęt jest dla pana i czeka, proszę odebrać".
2) w salonie gdy powiedziałem, że jestem po lumię 820 i usiadłem, pani zaczęła swoją procedurę - przez 5 minut się nie odezwała słowem tylko przyniosła telefon i papiery do podpisania - na moje pytanie "czego Państwo oczekują?", odpowiedź: "Mogą Państwo potem ewentualnie napisać swoje uwagi". Zero słowa o konkursie itp. ani be, ani me i wszystko z łaską wielką

BTW: Gdzie jest ten magiczny kod do strony z formularzem konkursowym, gdzie jest "ulotka dołączona do telefonu z kodem"? i jaki jest adres strony z formularzem?

B) Ciekawi mnie też sprawa umowy. Na jednym forum paraprawnym wyczytałem, że podobno formalnie jest nieważna...

C) Sam telefon rzeczywiście fajny, ale to dlatego, że użytkuje WINDOWS PHONE innej marki od dwóch lat - nokia ma jednak dużo przewag dzięki swoim dedykowanym apkom. Rewelka jest z szybko ładującymi się stronami i streaming z youtube = miodzio!

D) LTE działa tak jak się można tego spodziewać - maks ok. 30 Mbit/s - PLUS nie jest w porządku reklamując do 150 Mbit/s bo to nieosiągalne dla zwykłych śmiertelników, choć "do" oczywiście wszystko załatwia.

E) Jedyny problem, że ani na LG, ani na HTC nie mogę wysyłać MMS i z tych telefonów mi też nie dochodzą - dzwoniłem na infolinię PLUSa i podobno MMS są poprawnie skonfigurowane więc lipa, bo między LG i HTC na Windowsach i SAMSUNGIEM na Androidzie, MMSy śmigają każdy z każdym, aż miło.

F) ktoś wcześniej pytał: stwierdzenie "niepogorszonym" jest tak ogólne, że tu właściwie nie ma żadnego znaczenia bo działa w obie strony.

G) fajny aparat

reszta na bieżąco

 #611051  autor: motedus
 31 sty 2013, 00:25
Zgadzam się w większości z przedmówcą . Mam wrażenie że Plus trochę ma w d***e tych testerów. Dużo lepiej była zorganizowana akcja testowania telefonu przez sieć Play i Orange. Tak wiem że tutaj chodzi o testy LTE ale chyba tak na prawdę olus nie chce naszych opinii na ten temat.

A możesz podać linka do tego forum prawnego gdzie był temat na o tym ? ewentualnie jak możesz to na PW podeślij

 #611481  autor: andrew
 02 lut 2013, 18:41
Napiszcie jak Wam trzyma bateria w tej 820 z LTE. Podobno schodzi dużo szybciej niż w GSM.

Też mam N820 tylko w Orange i bateria starcza czasem na dwa dni ale z telefoniku jestem bardzo zadowolony a internet też mi śmiga tak, że więcej nie potrzebuję. W N820 można mieć bardzo szybki net na HSPA
Obrazek
Warszawa, Odyńca

 #611485  autor: sztyvny
 02 lut 2013, 19:42
fakt - bateria wręcz znika. Przy korzystaniu z transmisji danych w zasięgu LTE rozładowałem telefon w niecałe 9 godzin...

 #611491  autor: alkonauta
 02 lut 2013, 20:58
Na zasiegu lte z funkcja udostepniania via neta przez wifi telefon wytrzymal... 3 godziny.

 #611494  autor: user_delete34
 02 lut 2013, 21:24
alkonauta, to wcale nie jest zły wynik, moja N79 na 3G dawała radę przez podobny czas. Jeśli dobrze kojarzę, to poprzedni ajfon ledwie godzinę.

 #612000  autor: mungo
 05 lut 2013, 20:22
Chciałbym podzielić się z czytelnikami forum telepolis recenzją którą przesłałem do Plusa. Niestety było ograniczenie do 1500 znaków przez co recenzja zawiera wiele uproszczeń i skrótów myślowych:

Smartfon jest duży, przez co trochę nieporęczny, ale w zamian świetnie patrzy się na duży ekran. Kolory są ostre i żywe i pomimo małej gęstości pikseli obraz jest b. dobry. Zdjęcia robi przeciętne. Dźwięk na dołączanych słuchawkach:przyzwoity. Zaskoczyło mnie to, że telefon można obsługiwać w rękawiczkach! Windows zrobił na mnie świetne wrażenie: grafika i dźwięki systemowe są doskonale dopracowane. System działa b. stabilnie i płynnie. Z wyjątkiem przeglądarki która tnie i popsuła cały potencjał LTE.
Mam mieszane uczucia do jakości obsługi Plusa. Karta nie została aktywowana w jak miała w 48h. Zgłosiłem to przez formularz internetowy. Odp. otrzymałem po fakcie, po 5 dniach. Próbowałem przez infolinię: 13 min. w kolejce, 3 min. rozmowy z konsultantem, udzielone informacje były sprzeczne z regulaminem i konsultant się rozłączył gdy sprawdzał numer. Sytuację uratował Salon firmowy który sprawnie pomógł.
Pokrycie zasięgiem LTE w Krakowie jest b. dobre, niewiele słabsze od 3G. Przeciętna przepustowość pobierania wynosiła ok 30Mbps. Wysyłanie oscylowało, 5-30Mbps. To świetne wyniki! Prędkość to nie tylko przepustowość, ważne są też pingi. Rezultat LTE: ok 50ms, czyli ok 2x lepiej niż na 3G, ale nadal słabiej niż na kablu.
Źle z rozmowami głosowymi. Zestawianie połączenia wychodzącego trwa kilkanaście sekund. Ok 10 sekund trwa przełączenie na GSM. W zasięgu LTE ciężko się do nas dodzwonić. Szacuję że połowa połączeń w ogóle nie przychodzi, na połowę dzwoniący do nas długo czeka.

 #612211  autor: sztyvny
 06 lut 2013, 21:02
@mungo: jaki formularz uzupełniałeś? bo widzę że u mnie w salonie pani nie jest ogarnięta i powiedziała, że będą dopiero za jakiś tydzień oferty dla testerów i więcej informacji, ale o formularzu nawet nie wspomniała.