DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.

 #612212  autor: motedus
 06 lut 2013, 21:06
Byłem dzisiaj oddać telefon w salonie Plusa który znajduje się w hotelu Marriott w Warszawie. Pani dokładnie obejrzała mój telefon czy nie ma choć jednej rysy (nie było), w tym celu kilka razy przetarła ekran jak i tył, wtedy zaczęła sprawdzać czy są wszystkie akcesoria i czy od tego modelu (oznaczenia na akcesoriach) . Kiedy wszystko było ok pani zapytała jak mi się testowało. Na koniec zapytała czy chciał bym skorzystać ze specjalnej oferty abonamentowej dla testerów , kiedy wyraziłem tym zainteresowanie stwierdziła że oferta specjalna będzie dostępna dopiero od 8 lutego więc jeżeli chcę mogę zatrzymać jeszcze telefon przez 2 dni, dostałem odpowiedni wpis w umowie i radę abym nie zarysował go. Na pytanie dlaczego pani stwierdziła że będzie mnie to kosztowało 2800zł albo będę musiał podpisać umowę na abonament. Ogólnie całe spotkanie odbywało się w miłej atmosferze

 #612262  autor: alkonauta
 07 lut 2013, 07:36
No to telefony wroca do sprzedazy dla pospolstwa po testach ;)
Ciekaw jestem co mi powiedza w salonie. Mimo ze o telefon bardzo dbalem "szkielko" przy aparacie nawet gdy telefon lezal na stole ciutek sie pogorszylo.

Swoja droga czy ten limit 3GB obowiazuje? Bo cos mi sie wydaje ze chyba mozna ciagnac bez konca...

 #612374  autor: motedus
 07 lut 2013, 19:02
Obowiązuje, dzien przed oddaniem zarzuciłem ściąganie na fulla i po ściągnięciu 2300MB prędkość spadła do 32Kb/s. http://www.telepolis.pl/wiadomosci/plus ... 27462.html Już się domyślam co mi plus zaproponuje

 #612413  autor: mungo
 07 lut 2013, 22:11
sztyvny pisze:@mungo: jaki formularz uzupełniałeś? bo widzę że u mnie w salonie pani nie jest ogarnięta i powiedziała, że będą dopiero za jakiś tydzień oferty dla testerów i więcej informacji, ale o formularzu nawet nie wspomniała.
Przy odbiorze telefonu powinieneś był dostać informacje o konkursie dla testerów - taka wydrukowana ulotka. Trzy Nokię do wygrania. Ja dostałem też maila, z tą samą informacją, już po oddaniu smartfona.

 #612431  autor: buks
 07 lut 2013, 23:14
Ja odbierałem telefon w al Jerozolimskich w Warszawie. Odbiór bez kłopotu, niestety kartę mi aktywowano dopiero po tygodniu jak się sam wybrałem ponownie do salonu i odstałem szmat czasu (aczkolwiek na szczęście nieco mniej niż wynikałoby to z kolejki...). Wynikało to chyba z tego, że konsultantka, która mi wydawała telefon i kartę wpisała błędny numer karty do systemu/nie tę kartę mi wydała.

LTE ... na zewnątrz działa sprawnie. Na Placu Zawiszy udawło mi się uzyskać transfer 50-100 mbps, upload ok. 5-6 mbps. Niestety wewnątrz budynków było już sporo gorzej.

Amrit Kebab na Grójeckiej jedynie 33 mbps down i 0,37 up, w biurowcu, w którym pracuję nie łapało LTE mimo, że niby być powinien (z drugiej strony tam generalnie kiepski zasięg jest) i wyniki, to ok 6-7 mbps up i 1,5 up.

Z lumii 820 jestem zadowolony generalnie. Ostateczną ocenę psuje nieco bateria i brak przycisków odpowiedzialnych za przesuwanie kursora podczas pisania, dotykowe przesuwanie kursora jest dla mnie bardzo niewygodne.

Jestem ciekawy jaką ofertę mi przedstawią. Nowa oferta plusa jest dla smartfonowców chyba najbardziej atrakcyjną ofertą z obecnych obecnie na rynku.

 #612489  autor: Wojt@s
 08 lut 2013, 13:38
czy ktoś z osób testujących telefon - dostał ofertę od PLUS-a ?

 #612559  autor: KieroFca BomboFca
 08 lut 2013, 19:33
motedus pisze:Byłem dzisiaj oddać telefon w salonie Plusa który znajduje się w hotelu Marriott w Warszawie. Pani dokładnie obejrzała mój telefon czy nie ma choć jednej rysy (nie było), w tym celu kilka razy przetarła ekran jak i tył, wtedy zaczęła sprawdzać czy są wszystkie akcesoria i czy od tego modelu (oznaczenia na akcesoriach) . Kiedy wszystko było ok pani zapytała jak mi się testowało. Na koniec zapytała czy chciał bym skorzystać ze specjalnej oferty abonamentowej dla testerów , kiedy wyraziłem tym zainteresowanie stwierdziła że oferta specjalna będzie dostępna dopiero od 8 lutego więc jeżeli chcę mogę zatrzymać jeszcze telefon przez 2 dni, dostałem odpowiedni wpis w umowie i radę abym nie zarysował go. Na pytanie dlaczego pani stwierdziła że będzie mnie to kosztowało 2800zł albo będę musiał podpisać umowę na abonament. Ogólnie całe spotkanie odbywało się w miłej atmosferze
No i wylazło szydło z worka :mrgreen:
Jak tak czytam opinie ludzi z tych testów to mam wrażenie, że plus ma w... Na dalszym planie opinie testerów a bardziej jest zainteresowany, czy aparat po testach nie ma choćby ryski, która będzie uzasadnieniem do wciśnięcia klientowi telefonu z abonamentem - nie ważne czy mu on potrzebny czy nie.
To się nazywa promocja sprzedaży a nie testy :-D

 #612575  autor: user_delete34
 08 lut 2013, 20:48
KieroFca BomboFca pisze:Jak tak czytam opinie ludzi z tych testów to mam wrażenie, że plus ma w... Na dalszym planie opinie testerów a bardziej jest zainteresowany, czy aparat po testach nie ma choćby ryski, która będzie uzasadnieniem do wciśnięcia klientowi telefonu z abonamentem
Zaskoczyło Cię to? Jaki interes miałby w tym op, gdyby tylko udostępniał telefony (z dobrym planem internetowym) do darmowych testów? I po co komu jakiekolwiek opinie? Testy służą wyłącznie wciągnięciu kolejnych osób w kilkuletnie kontrakty.

 #612630  autor: m_dz
 09 lut 2013, 08:25
Czy mogę prosić o skan ulotki dla testerów? U mnie nie było mowy o żadnym konkursie...

 #612769  autor: sztyvny
 10 lut 2013, 10:19
u mnie również - 0 o konkursie dla testerów, maila też nie dostałem....

 #613078  autor: buks
 11 lut 2013, 19:05
Oferta dla testerów żałosna: dokładnie taka sama jak i dla pozostałych klientów którzy chcą zapłacić za lumie 820 1 zł. : 139 zł miesięcznie

 #615396  autor: tester_nokia_lumia_820
 20 lut 2013, 16:30
Uśmiejecie się!
Dostałem notę obciążeniową, że niby nie oddałem smartfona, choć osobiście go zwróciłem.
Ale mają bałagan....

 #616042  autor: alkonauta
 23 lut 2013, 08:25
Moze w rubryce dotyczacej "uwag do telefonu" ktos wpisal ze brakuje tego i owego, albo pracownikowi wypadl z reki i sie potrzaskal PO odbiorze od ciebie. Jak tam sprawa biegnie dalej? Wyjasniasz?

 #616482  autor: tester_nokia_lumia_820
 25 lut 2013, 11:19
Sprawę wyjaśniłem dopiero w salonie Plusa, gdzie oddawałem telefon. Musiałem złożyć reklamację. Na drugi dzień dostałem telefon, że to oczywiście pomyłka i nie mam żadnych zobowiązań wobec Polkomtela. Teraz czekam tylko na papierowe potwierdzenia ich słów.

Czy można jeszcze napisać recenzję?

pzdr,
nokia tester

 #616593  autor: mati21
 25 lut 2013, 17:57
A wiadomo kiedy będą jakieś wyniki, kto otrzyma Nokie ?

 #617851  autor: alkonauta
 03 mar 2013, 11:20
Kiedy rozstrzygniecie? Chyba regulamin mowil ze 14 dni po zakonczeniu konkursu a wyniki na stronie testow lte, ktora chyba przestala istniec...

 #621945  autor: mati21
 22 mar 2013, 08:45
Dalej nic nie wiadomo ?
Na forum plusa pisali że
Konkurs zakończył się 24/02, laureaci zostaną wyłonieni wciągu 2-3 tygodni o daty zakończenia.
- http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=100 ... 949#p54949
Już powinno być coś wiadomo

 #621964  autor: alkonauta
 22 mar 2013, 11:03
Nazwiska laureatow sa na stronie konkursu, tyle ze za haslem ktore otrzymali testerzy. Zgodnie z regulaminem sa to 3 osoby, a z tego co pamietam oglosili wyniki chyba po 10 dniach od zakonczenia testow.

 #623950  autor: jean
 31 mar 2013, 20:15
ja za to mam S3 LTE od polowy lutego, ale nie jako tester tylko normalnie w abonamencie
Jeśli chodzi o LTE:
- mmsy po LTE dochodzą błyskawicznie
- smsy śmigają po LTE
- prędkość transmisji zależna od warunków, ale 20mbit i ping 28ms to normalka
- jeśli jest LTE i chcę wykonać połączenie to telefon przerzuca się na 3g/2g
- w przypadku połączeń przychodzących jest tak samo
- s3 przed aktualizacją softu pokazywał 4G a po aktualizacji jest LTE

www.gsm.lowicz.com - ciekawostki GSM z Łowicza i okolic