DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 13 z 692
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 692

 #613211  autor: rtx
 12 lut 2013, 10:07
Dostał ktoś może po wysłaniu wypowiedzenia propozycję na Formułę S bez telefonu z internetem 500mb za 24zł (czyli rabat 5zł), tj.:
-200 min do wszystkich (pakiet za 10zł)
-nielimitowane połączenia/sms/mms do play
-500mb
-nielimitowane sms/mms do wszystkich na zawsze (lub na stacjonarne)
-100min co miesiąc na 6m.
-abonament 24zł
-umowa na 12 miesięcy

Widziałem, że wcześniej ktoś pisał o takiej propozycji za 29zł, ale skoro można uzyskać rabat 5zł na Formułę M (34zł), to może jest taka możliwość przy S?


Natomiast jeżeli chodzi o brak jakichś usług, które powinno się otrzymać, bo tak wynikało z rozmowy z konsultantem, a po otrzymaniu regulaminu okazuje się jednak, że ich nie dostaliśmy (jak np. pisze tomulus odnośnie 100 minut na 6 miesięcy) to proponuję wszystkim rozmawiającym przez telefon i przedłużającym umowę (niekoniecznie tylko po wysłaniu wypowiedzenia), aby kilkakrotnie w trakcie rozmowy dopytywali co dostają w zamawianym abonamencie, żeby konsultant jasno to wypowiedział i określił - najlepiej samemu zaproponować co się chce dostać, dopytać np. o darmowe 100 minut na 6 miesięcy, nieograniczone smsy do wszystkich, darmowe rozmowy na stacjonarne czy jakiś rabat na abo lub telefon. Na koniec rozmowy zazwyczaj konsultant powinien zrobić podsumowanie zamawianych usług. Wtedy mamy podkładkę przy ewentualnej reklamacji na play24 i po odsłuchaniu rozmowy na pewno dostaniemy jakąś rekompensatę lub będziemy mieli możliwość odstąpienia od umowy. Ja np. dostałem rabat 50% na pół roku, co przy umowie na czas nieokreślony jest moim zdaniem korzystne.

I jeszcze zapytam czy ktoś może korzystał z opcji na abonament na czas nieokreślony bez telefonu (chyba tylko dla przenoszących numer z innej sieci, ale nie jestem pewien czy też numer na kartę), bo rozumiem że abo dla Formuła S z tabeli za 24zł to "łysy" abonament bez wliczonego pakietu 200minut do wszystkich (jeśli nie to byłaby dobra opcja, zawsze po 3 miesiącach można wypowiedzieć umowę i wziąć normalne warunki z bonusami:)):
http://www.play.pl/resources/pdf/2013/R ... 012013.pdf

 #613218  autor: Dis
 12 lut 2013, 10:25
Witam wszystkich, jestem nowym użytkownikiem forum. Znalazłem się na nim przypadkiem, gdy zainteresowałem się przesłużeniem oferty w PLAY. Znalazłem tu kilka (czyt. wiele) ciekawych informacji, za co dzięki użytkownikom.

CHODZI O ZASADY A NIE 5 ZŁ MIESIĘCZNIE (1) (tak sobie wymyśliłem teraz)

Nawiązując do wcześniejszych wypowiedzi i pomijając fakt, ile można wynegocjować przez "telefon" z konsultantem, chciałem przedstawić dosyć dziwny dla mnie sposób postępowania PLAYa z klientami.
Otóż posiadam dwa abonamenty Play abonament tel. i online (razem 100 zł/m., czasami więcej). Obie umowy przeszły jakiś czas temu na czas nieokreślony więc postanowiłem co nieco w nich ulepszyć (wynegocjować). Ale po kolej.

Play abonament TELEFONICZNY. Rozmowa z konsultantką zakończyła się tak jak w większości przypadków: Formuła M bez telefonu za 24 zł/miesiąc + plus 100 min. przez 6 mies. (po uwzględnieniu e-fak.). Powyższe warunki w zasadzie otrzymałem po kilku sekundach rozmowy i na takie przystałem. Wyraziłem zgodę zawarcia umowy na odległość i czekam na aneks. Co mnie zdziwiło, po kontakcie z działem płatności, okazało się, że mój miesięczny abonament wynosi 29,36 a nie 24 z groszami., czyli zupełnie inne warunki niż te, na które się zgodziłem. Problem jest teraz następujący, jutro będzie 10 dzień od zawarcia umowy (czyli teoretycznie mogę wypowiedzieć) natomiast świadczenie rozpoczęło się wcześniej (co w świetle regulaminu dyskwalifikuje odstąpienie od umowy, chociaż na to się nie zgadzałem, zgodziłem się na zawarcie umowy na odległość). Pytanie moje jest następujące: czy jeżeli minie 10 regulaminowych dni na odstąpienie ale zapisy umowy są niezgodne z tym, co zostało ustalone telefonicznie, nadal jest możliwość rezygnacji z umowy.

Sprostowanie do abonamentu telefonicznego. Dostałem aneks do umowy. Aneks jest ok, tzn. gwarantuje 24 zł o ile spełnione są odpowiednie warunki, czyli włączona e-faktura. Rabatu natomiast nie uwzględnia informacja na PLAY24 po pozycją saldo. Konsultant z działu płatności również miał wątpliwości chociaż obaj zgodnie potwierdziliśmy, że e-fak jest włączona. Być może uwzględnia się to dopiero na fakturze. Ewentualne dalsze wyjaśnienia będę prowadził poprzez zgłoszenia ale to się okaże po pierwszej fakturze na nowym aneksie (za miesiąc).

Play ONLINE. To już zupełnie inna bajka chociaż wątek, jakiego słowa tu użyć, "świadomego" działania Play w kontekście różnicy wynegocjowanych warunków z tymi na umowie, się powtarza. Otóż uzgodniłem z konsultantem w oddzielnej rozmowie: 18 GB/m., do 4Mbit/s, plus nocny transfer ... oraz co sam mi zaproponował E586 za 1 zł. Pomyślałem więc, czemu nie, wygląda na atrakcyjna ofertę. Jakież było moje zdziwienie, gdy kurier (wcześniej w mailu też miałem taką informację ale tylko odnośnie modemu) mówi 69 zł (za modem) oraz w umowie 49,90 za miesiąc. Oczywiście kuriera odesłałem razem z przesyłką do nadawcy.
Teraz może domyślacie się, czemu wziąłem słowo telefon w nawiasy. To co jest w przesyłanych umowach ma się nijak do tego co proponował konsultant. Mam małą prośbę (1) – jak teraz powinien postąpić aby nie przesadzić ;). Po prostu nienawidzę, gdy ktoś się na coś umawia a postępuje zupełnie inaczej. Delikatnie dać do informacji, że chyba coś jest nie tak, czy walić z grubej rury do, powiedzmy np. jakiegoś kierownika lub wklejać to na różne fora. Z tego co zauważyłem, mój przypadek wcale nie jest odosobniony. Męczę się z nimi już trzeci tydzień!!! (Chyba mam dziś zły dzień 8) ).

Pozdrawiam czynnych użytkowników forum i przypadkowych czytaczy.
Ostatnio zmieniony 12 lut 2013, 14:40 przez Dis, łącznie zmieniany 1 raz.

 #613219  autor: tomulus
 12 lut 2013, 10:26
rtx masz całkowitą rację z upewnianiem się i upewniałem się 2x, nawet przy poźniejszym telefonie po aneksie, tyle że jak czlowiek pyta się czy na pewno ma ( wymieniamy) i słyszymy tak, tak , tak tak, :)
Wysłałem zgłoszenie, poczekamy pożyjemy, dzwonić mi się już nie chce, ponieważ ostatnio tak się mylili w promocjach, usługach że szkoda słów.. sam poprawialem konsultantów co było zabawne :)

 #613230  autor: Dis
 12 lut 2013, 10:56
I chwała im za to, gdzieś wiedzy życiowej trzeba nabywać, a u źródła abonamentów telefonicznych, które będą towarzyszyły do końca życia (albo i dłużej...) najlepiej. Sam kiedyś tak dorabiałem. Problemem nie jest student a raczej wewnętrzny bałagan. Może do p. Gruszki napisać ;)?.

 #613233  autor: pakierhakierxd
 12 lut 2013, 11:01
Niektórzy pracują dobrze a inni się obijają,sam nie raz trafiłem chyba na takich konsultantów i musiałem pisać zgłoszenie jeszcze raz,1 raz tak miałem na samym początku umowy :D

[ Dodano: 2013-02-12, 11:03 ]
Miałem mieć w abo na miesiąc za darmo pakiet neta 250 mb ale nie dostałem więc pomyślałem aby nie zostać bez neta sam sobie włączyłem za te 5zł jakiś ale postanowiłem do nich napisać w sprawie tamtego a jakiś głupek pisze mi że ten co sobie włączyłem mam włączony -chyba to był 100 mb,a w treści pisało o 250 mb.

[ Dodano: 2013-02-12, 11:03 ]
Kolejny już zrozumiał i włączyli :)

Pozdrawiam :)

 #613264  autor: rtx
 12 lut 2013, 13:11
Dis w moim przypadku dopiero za drugim zgłoszeniem na play24 przyznano mi rację po odsłuchaniu rozmowy i po telefonie pani z jakiegoś działu wyjaśniającego tego typu sprawy zaproponowano mi rabat 50% na 6 miesięcy lub odstąpienie od aneksu (a sprawa odbywała się około miesiąc po podpisaniu aneksu). Sądzę, że to jest najlepsza metoda, czyli pisać zgłoszenia na play24. Ja jeszcze pisałem na forumplay.pl wiadomości do Play4You, podając numer zgłoszenia, z prośbą o przyspieszenie sprawy.
tomulus ja pisałem tylko zgłoszenia na play24, sam nie dzwoniłem, to do mnie dzwoniono w sprawie weryfikacji zgłoszenia. Jeśli sam będziesz dzwonił to niestety ale trafisz najprawdopodobniej na pierwszego lepszego konsultanta, który będzie wiedział mniej niż ty... Ja też przy przedłużaniu umowy po wypowiedzeniu byłem zapewniany, że dostanę taką ofertę o jakiej była mowa, ale regulamin który potem przyszedł pocztą wszystko zweryfikował. Ale już odsłuch rozmowy i dokładne opisanie problemu w zgłoszeniu przyniosło jakiś zadowalający efekt. Pisz jeszcze do Play4You na forumplay.pl - powinien przyspieszyć sprawę.

 #613364  autor: hanuku
 12 lut 2013, 21:31
Czy przy przedłożeniu umowy mogę utargować skrócenie obecnej albo zmniejszenie abonamentu do końca bieżącej umowy?

 #613377  autor: lazaj71
 12 lut 2013, 22:30
Obniżenie abonamentu koszt 50zł , według cennika

 #613409  autor: slobodan
 12 lut 2013, 23:59
dejwid11 pisze: Pani z Play i zaproponowała mi za 26zł 12Gb na 12 miesiecy prędkość 2mb/s bez nocnego transferu. Oczywiście odmówiłem więc zaproponowała za 36,50zł 18Gb, 4mb predkość, umowa na 12miesięcy i modem E3131 za 19zł. Jak wam się wydaje czy to jest dośc dobra oferta??
Więc ja bym rozważał ... 12 GB za 26 lub te 18 GB za 36 ... Ze skłonieniem się w stronę oferty za 36 zł :-D

Ja złożyłem wypowiedzenie ale każdy konsultant co dzwoni ( średnio raz na 3 dni ) wciska mi za 39,90 12 GB :smt005 i twierdzi że innej oferty zaproponować mi nie może. Ja grzecznie dziękuję i proszę o telefon z czymś lepszym. Dodam że teraz płacę 59 zł za 20 GB i speed 4 ;-) Jak mnie poirytują to zostanę za AERO 2 :smt006

 #613413  autor: marcinka
 13 lut 2013, 00:09
Internet przedłużenie
mam pytanie - otóż 22 lutego kończy mi się oferta Play Online 69 - w promocji Play dla Studenta.

dostałem ofertę przedłużenia umowy przez Play24 - przedstawia się następująco:

Obrazek

czyli ogólnie 39,90 zł miesięcznie za 18 gb. moje pytanie brzmi - myślicie, że da się ugrać coś więcej?

Przeniesienie numeru
Chciałbym przenieść numer z T-Mobile do Play, oferta bez telefonu. Numer aktualnie jest na firmę - więc bez różnicy czy będzie to oferta indywidualna czy dla firm. Z tego co widzę na stronie - lepiej jest przejść na abonament dla Firm - Firma 55 - abonament 34,50 + 1gb + 200 minut. Moje pytanie brzmi - czy w abonamencie dla firmy, minuty są przeliczalne na sms w skali 1:1, tak jak ma to miejsce w ofertach indywidualnych?

Internet i telefon będą zapisane na dwie różne osoby

 #613431  autor: Doctor79
 13 lut 2013, 08:47
Czyżby od dziś nowe ceny telefonów? Oczywiście zamiast tanieć drożeją. W dniu wczorajszym za LG Swift L9 w formule L z dużym pakietem internetu trzeba było zapłacić 99zł a dziś już 189zł.

 #613442  autor: szczyp_ior
 13 lut 2013, 10:12
drożeją już od miesiąca. Samsung glaxy s advance pod koniec stycznia kosztował 1zł w formule L z dużym pakietem, teraz 99zł, podobnie jest z L9, jak sam zauważyłeś, od 1zł przez 99zł do 189zł, widać zauważyli większy popyt na ten telefon, więc i cena poszła w górę.

Również SIII podrożał, w formule L1000 był coś ponad 800zł teraz 1229zł.

Nokia 5110->Nokia 3210->Motorola T205->Nokia 3310->Nokia 3310->Nokia 6100->Nokia 6630->Samsung e250->Nokia 6650->Nokia C6-00

 #613446  autor: whan
 13 lut 2013, 10:24
Ace 2 w formule M Max podrożał z 1zł do 199. Śmiech na sali. Ewidentnie play chce zmusić klientów do kupowania droższych abonamentów, choć i tam telefony nie są tanie.

 #613450  autor: impreza
 13 lut 2013, 10:30
A nosiłem się z zamiarem kupna smartfona w playu. Trzeba się będzie pożegnać i to myślę że niedługo, tylko pytanie gdzie? Zapewne plus albo orange, na dniach podzwonie i zobaczę czy oferują jakieś zniżki na telefony.

 #613470  autor: marcinj
 13 lut 2013, 12:20
Wy chyba nie śledzicie cen u innych operatorów.
Plus
cena abonamentu: 29,90 44,90 54,90 64,90 84,90
cena telefonu S ACE2: 649 549 399 249 99
cena telefonu LG L9: 899 799 599 499 299
U Orange też podrożało wszystko jak diabli. Samsung Advance droższy niż w Playu.
Ale co ja wam będę cenniki sprawdzał, sami sobie szukajcie :) To w końcu was nowy telefon interesuje.

 #613492  autor: Doctor79
 13 lut 2013, 13:10
marcinj pisze:Wy chyba nie śledzicie cen u innych operatorów.
Plus
cena abonamentu: 29,90 44,90 54,90 64,90 84,90
cena telefonu S ACE2: 649 549 399 249 99
cena telefonu LG L9: 899 799 599 499 299
U Orange też podrożało wszystko jak diabli. Samsung Advance droższy niż w Playu.
Ale co ja wam będę cenniki sprawdzał, sami sobie szukajcie :) To w końcu was nowy telefon interesuje.
Skąd wziąłeś te ceny?
Sprawdź ofertę internetową plusa. Tam Lg L9 w abo 64,90zł (promocja masz smartfon w sklepie internetowym) kosztuje 149zł.
Przy przedłużeniu umowy lub przejściu od konkurencji obniżają ten abonament do 59,90zł.

 #613515  autor: marcinj
 13 lut 2013, 13:50
Doctor79 pisze: Skąd wziąłeś te ceny?
Ja ceny do Plusa brałem z tego tematu:
http://www.telepolis.pl/wiadomosci/-akt ... 27462.html

Na końcu artykułu masz linka do pdfu z regulaminem i tam jest cennik telefonów. Taki sam parę dni temu widziałem na stronie Plusa. Teraz nie chcę mi się szukać, bo strony Plusa to ja nienawidzę :) Ciężko mi jest ją przeglądać czy szukać czegoś.
Ten cennik co przytoczyłem to może być dla oferty salonowej w Plusie. Operatorzy tak robią, że w salonach są inne ceny. A może ten pdf jest już nieaktualny, ale niby data świeża 8 luty 2013.
Orange przeglądałem stronę to tam ceny są większe niż wcześniej.

 #613522  autor: dejwid11
 13 lut 2013, 14:01
No więc babeczka dziś do mnie dzwoniła. Niestety nie przedłużyłem umowy. Pomyślalem że w sumie to umowa kończy mi się na koniec marca więc sobie poczekam. Powiedziałem że jeśli w tym abonamecie za 26.50 byłby nocny transfer to bez zastanowienia oferte bym przyjął. A tak to mi się nie spieszy. No io tym babeczka powiedziała że będą jeszcze dzwonić w późniejszym terminie. Moje wymagania są takie: 12GB, 12 miesiecy umowa, 2mb predkość, nocny transfer i modem za 40zł tak jak mi proponowała. To dadzą to umowe przedłuże a jak nie to zawsze jest aero:D

 #613523  autor: pakierhakierxd
 13 lut 2013, 14:02
No i dobrze robisz :D

[ Dodano: 2013-02-13, 14:03 ]
Ja też będę negocjować,wpierw pogadam normalnie bo nie chce za bardzo tego co ze strony :D,potem jak coś wyślę wypowiedzenie i będę czekał na najlepszą ofertę z telefonem lub w ostateczności bez :D

Pozdrawiam :)

 #613561  autor: Korzos
 13 lut 2013, 16:17
Hej.
Wlasnie mialam druga rozmowe z GU. Interesuje mnie oferta bez telefonu:
FORMULA L
umowa 12m
800min
SD
0,5 gb
sms lub stacjonarki neilimit na caly okres
44 zł miesiecznie.
  • Strona 13 z 692
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 692
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 692