DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 76 z 171
  • 1
  • 74
  • 75
  • 76
  • 77
  • 78
  • 171

 #614296  autor: sebt
 16 lut 2013, 22:10
A przy przenoszeniu numeru orange->plus to
1. rejestruje karte w orange
2. ide do plusa
3. wypelniam tam jakieś druczki, wnioski o przeniesienie numeru

i oni mi wydadzą nową SIMkę czy będę mial dalej orange? i przez czas przenoszenia numeru orange->plus numer jest offline? całkowicie nie ogarniam reguł przenoszenia, bardzo bym prosił o łopatologiczne, krótkie wyjaśnienie

 #614298  autor: artix
 16 lut 2013, 22:17
Rejestrujesz w salonie kartę Orange, idziesz do Plusa, wypełniasz papiery, dostajesz kartę sim. Orange wyznaczy datę przeniesienia (może być następny dzień lub później), o czym poinformuje Cię Plus smsem. W tym dniu po północy numer zostanie wyłączony w Orange a włączony w Plusie, kilka godzin może być nieaktywny. I to tyle.

 #614300  autor: sebt
 16 lut 2013, 22:19
Aha, czyli to będzie nowa karta SIM. Poniosę jakieś koszty za jej wyrobienie?

Dziękuję Ci bardzo, nigdy nie miałem do czynienia z przenosinami, czekałem w orange na zrównanie stawek do play, no ale niestety zawiodłem się.

 #614301  autor: macc
 16 lut 2013, 22:20
sebt pisze:A przy przenoszeniu numeru orange->plus to
1. rejestruje karte w orange
2. ide do plusa
3. wypelniam tam jakieś druczki, wnioski o przeniesienie numeru

i oni mi wydadzą nową SIMkę czy będę mial dalej orange? i przez czas przenoszenia numeru orange->plus numer jest offline? całkowicie nie ogarniam reguł przenoszenia, bardzo bym prosił o łopatologiczne, krótkie wyjaśnienie


1
Upewnij się, że Twój numer jest zarejestrowany u obecnego operatora, czyli w orange.
2
Przyjdź do salonu Plusa z dokumentem tożsamości i swoją obecną kartą SIM
3
Wypełnij wniosek w salonie plusa o przeniesienie numer
4
w salonie plusa otrzymasz nową kartę sim

numeru orange->plus numer jest offline - nie 24 h i jesteś w plusie

 #614302  autor: artix
 16 lut 2013, 22:23
Ma być darmowa, wcześniej kosztowała 12,90zł więc nie daj się im nabrać na to, bo mnie chcieli skasować w jednym salonie Plusa. Ale ja wiedziałem z ich strony, że jest za darmo.

 #614303  autor: sebt
 16 lut 2013, 22:24
W poniedziałek jadę to załatwić. Pochwalę się jak przebiegł proces zmiany sieci jak już będę w plusie :)

Serdecznie dziękuję za pomoc, panowie.

 #614338  autor: darkangel
 16 lut 2013, 23:38
sebt, Ważne by takie same dane były zarejstrowane w Orange jak i w Plusie przy przenoszeniu nr.

Przy przeniesieniu nr kasa z Orange nie jest przenoszona do Plusa, ale to pewnie wiesz ;)

 #614363  autor: UndiscloseD
 17 lut 2013, 00:53
darkangel,
To ze pieniadze przepadaja po przeniesieniu nr do innego operatora tojest dla mnie logiczne, ale powiedz mi co w przypadku jezeli migrujesz miedzy ofertami u tego samego operatora? Mam tu na mysli przejscie z MixPlusa do Plus na karte. Z gory dzieki za odp. ;)

 #614364  autor: KC-KARLOS
 17 lut 2013, 01:03
UndiscloseD, środki w całości przechodzą bez problemu - z Mixa do Plusa na Kartę.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #614397  autor: sebt
 17 lut 2013, 11:02
darkangel pisze:sebt, Ważne by takie same dane były zarejstrowane w Orange jak i w Plusie przy przenoszeniu nr.

Przy przeniesieniu nr kasa z Orange nie jest przenoszona do Plusa, ale to pewnie wiesz ;)
Czyli zwracać uwage na drugie imię?
O pieniążkach to dziękuję, wiem, już przelałem poprzez sms na inny numer :)

 #614398  autor: artix
 17 lut 2013, 11:04
Wystarczy zgodny pesel.

 #614739  autor: sebt
 18 lut 2013, 16:58
Co za sieroty pracują w tych salonach..
Orange robił problemy z rejestracją. Kiedyś był brany zetafon na innego domownika, no i sapali się, że nie można zmienić danych które są w systemie. Ja im mówię, że dzwoniłem na infolinię i pani mi powiedziała, że numer jest uwolniony i nie jest potrzebna wizyta w salonie osoby, która kiedyś podpisywała umowę na zetafon. Stażysta (tak, niestety trafiłem na takiego) poszedł gdzieś się popytać i nagle bam.. dało się zmienić. Co prawda czekałem z kilkanaście minut, ale wyszedłem z informacją, że w systemie numer jest na mnie.

Ide do plusa - tylko jeden gostek na cały punkt.. czekałem chyba ze 30min na swoją kolej. Ten gościu z plusa (taka cipa..) źle wpisał mój PESEL i jakieśtam komplikacje w systemie. No OK mówię, zmień pan pesel na prawidłowy. On zaczął mówić, że teraz trzeba czekać 4 godziny na anulowanie :roll: no pięknie myślę sobie. Podpisałem kartę ze złym numerem pesel, on zaparafkował, powiedział że wprowadzi moje dane na nowo jak tylko to bedzie możliwe.

Jak jutro nie będę w plusie, to jadę do niego i go pojadę.. sierota nawet nie umie przepisać numeru. Nie mówiąc już o tym, że były wolne stanowiska, a w całym punkcie siedział tylko on..

 #614749  autor: artix
 18 lut 2013, 17:26
No nie wiem, czy będziesz jutro w Plusie, np. w T-Mobile jak się nie złoży wniosku przed godziną 14 to przenosiny są wyznaczone za 2 dni robocze. A z tego co piszesz, to Plusik wyśle zapytanie ze złym PESELEM, Orange odmówi i zabawa od nowa.

 #614758  autor: user_delete34
 18 lut 2013, 18:06
sebt, to może trwać dłużej. Ja tak miałem z chyba freem.
Niestety tak jest, w salonach chyba jakieś grosze zarabiają, pracować tam może każdy. Nieraz im trzeba tłumaczyć ofertę, którą sprzedają, nie wiedzą o wielu możliwościach.

 #614765  autor: UndiscloseD
 18 lut 2013, 19:07
Markadiusz pisze:pracować tam może każdy.
Jeżeli masz doświadczenie w podobnej pracy to i owszem. A najlepiej jeszcze jak jesteś studentem, bo nie muszą płacić za Ciebie ubezpieczenia.
Markadiusz pisze:Nieraz im trzeba tłumaczyć ofertę, którą sprzedają, nie wiedzą o wielu możliwościach.
Potwierdzam. Jak przenosiłem numer do Play to babka nawet nie raczyła wspomnieć o bonusie 60 zł za przeniesienie. A jak się o niego upomniałem to zaczęła mi wciskać kit, że jak zmienię taryfę to bonus przepadnie.

 #614771  autor: user_delete34
 18 lut 2013, 19:24
Doświadczenie? W sprzedaży czegokolwiek to może. Ale idą tam osoby, które wcześniej o telefonach niemal nie słyszały i pracują. Chwila na przestudiowanie oferty i już robisz.
Z tą taryfą to nie do końca kit, jakiś tam warunek trzeba spełnić. Chyba doładować i "wziąć" bonus, dopiero później zmiana.

 #614773  autor: pakierhakierxd
 18 lut 2013, 19:26
No też o tym słyszałem że dostać bonus i wtedy zmienić taryfę albo dostać bonus,doładować i zmienić taryfę.

Pozdrawiam :)

 #614952  autor: sebt
 19 lut 2013, 11:05
Witajcie, numer wciąż w orange.. ale otrzymałem sms o przyjęciu wniosku o przenosiny, a wiec mam nadzieje, ze jutro juz bedzie plus :)

 #614955  autor: artix
 19 lut 2013, 11:14
sebt pisze:Witajcie, numer wciąż w orange.. ale otrzymałem sms o przyjęciu wniosku o przenosiny, a wiec mam nadzieje, ze jutro juz bedzie plus :)
Sms od Orange że rozpatrują wniosek i że o decyzji poinformuje biorca numeru i że jakbyś chciał zrezygnować z przeniesienia to...? :-D

 #615001  autor: sebt
 19 lut 2013, 13:19
to mam zadzwonić na jakiś śmieszny numer

tak w ogóle to śmieszni są w tym orange.. oczywiscie pytali sie czy bede przenosic numer i co jest powodem - odpowiedzialem, ze powodem jest stawka do play, a oni do mnie z tekstem, ze orange juz pracuje nad wyrownaniem stawek :roll: to ja ich zagialem i zacytowalem prezesa Wituckiego, gościu sie zmieszał, mihihih :-D

mam nadzieję, że jutro już bede w plusie :)
  • Strona 76 z 171
  • 1
  • 74
  • 75
  • 76
  • 77
  • 78
  • 171
  • 1
  • 74
  • 75
  • 76
  • 77
  • 78
  • 171