DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 7 z 54
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 54

 #616866  autor: Kryniczanin
 26 lut 2013, 18:28
alkonauta,

A ja się przekonałem że update jest potrzebny w ciągu ostatniego pół roku odpalałem dwie karty sim play z 2007 roku po odpaleniu wjazd miały tylko do Play i Plusa do Orange nie. Do godziny od odpalenia pojawiło się odświeżanie karty sim i po tym zalogowały się do Orange.

 #616881  autor: wartek
 26 lut 2013, 19:04
na blogu napisali:

Na chwilę obecną nie ma takiej możliwości. Ale będzie wkrótce :-)

 #616900  autor: inżynier
 26 lut 2013, 19:52
Handzol pisze:Ciekaw jestem czy jak będę miał ustawiony na sztywno T-mobile to czy będzie mnie również logowało do NetworkS? Jeżeli nie to trochę nie rozumiem zamieszania, ponieważ roaming bez NetworkS! jest bez sensu. Zapraszam do dyskusji ;D
A co to znaczy logować się do NetworkS? Przecież NetWorkS! jest tylko spółką która odpowiada za infrastrukturę, a logicznie sieci obu operatorów są osobne tak jak do tej pory, więc terminale logują się do sieci TMobile lub Orange, niezależnie czy fizycznie nadajnik należy do jednego, do drugiego, czy jest już po konsolidacji czy nie. Inaczej będzie jak pojawi się UMTS900 który ma działać jako MOCN.

 #616913  autor: Kryniczanin
 26 lut 2013, 20:48
inżynier, No właśnie jak w Nowym Sączu było U900 N! Z osobnym kodem to do Orange Play się logował, ale do N nie miał wjazdu.

A co do uruchomienia wjazdu do T to stawiam 16 marzec - 6 lat Play.

 #616925  autor: alkonauta
 26 lut 2013, 21:19
Oto konkret! Zgloszenie wyslane przez play24
Szanowny Panie,

dziękuję za zgłoszenie, które wpłynęło 26 lutego 2013 roku dotyczące roamingu krajowego.

W odpowiedzi uprzejmie informuję, że na chwilę obecną nie ma możliwości korzystania w ramach roamingu krajowego z zasięgu sieci T-mobile.

Jednocześnie pragnę dodać, że jako nasz abonent ma Pan możliwość korzystania z zasięgu sieci Plus oraz Orange. Korzystanie z nadajników tej sieci jest dla Pana całkowicie bezpłatne i nie ma wpływu na koszty ponoszone w związku z korzystaniem z usług.

Zmienić zasięg może Pan za pomocą swojego telefonu wybierając w ustawienia telefonu, ustawienia zasięgu a następnie ustawienia ręczne i wybiera Pan sieć Plus lub Orange.

Jeżeli jakakolwiek kwestia w mojej odpowiedzi wymaga doprecyzowania, to proszę o ponowny
kontakt. Chętnie wyjaśnimy wszelkie wątpliwości.
Ze swojej strony proszę o ocenę mojej pracy w polu „Oceń obsługę”. Dziękuję.

Z poważaniem
*********
Obsługa Klienta Play
Wiec nie sciemniac mi ze ktos ma wlaczony roaming a nie chce pochwalic sie zdjeciem czy zrzutem z ekranu!
Dobrej nocy zycze ;)

 #616998  autor: darkangel
 27 lut 2013, 03:30
Zrobiłem mały porządek z paroma postami (tymi od wczoraj, nie wnoszącymi nic do tematu i robiący tylko zamęt przez DJKarateka).

 #617070  autor: djkarateka
 27 lut 2013, 12:55
Wyślij jeszcze raz zgłoszenie to otrzymasz inną odpowiedz, konsultant konsultantowi jest nierówny!

[ Dodano: 2013-02-27, 12:56 ]
A Polska i to forum jest demokratyczne więc mam prawo robić co chcę, nikogo w błąd nie wprowadzam a nie mam obowiązku zamieszczać tu żadnego screena chyba ze zrobię prawa autorskie to co innego:P

[ Dodano: 2013-02-27, 12:56 ]
proszę usunąć Mi ostrzeżenie bo jest bezpodstawnie wystawione! Dziękuję

 #617077  autor: Baluu
 27 lut 2013, 13:18
Nr zgłoszenia: ***********
Data wpłynięcia do P4: 2013-02-26 19:45:17
Data zamknięcia zgłoszenia: 2013-02-27 12:46:49

Szanowny Panie,

dziękuję za zgłoszenie dotyczące roamingu T-mobile.

W odpowiedzi na Pana zgłoszenie uprzejmie informuję, że umowa na roaming z T-mobile została dopiero podpisana. Nie mamy jeszcze informacji kiedy będzie to usługa ogólno dostępna. Na obecną chwilę wiemy na pewno, że ten roaming się pojawi, ale niestety należy póki co uzbroić się w cierpliwość.

Jeżeli jakakolwiek kwestia z mojej odpowiedzi wymaga doprecyzowania, to proszę o ponowny kontakt. Chętnie wyjaśnimy wszelkie wątpliwości.
Ze swej strony proszę o ocenę mojej pracy w polu „Oceń obsługę”. Dziękuję.

Zachęcamy do zapoznania się z nowymi ofertami dla stałych klientów. W przypadku zainteresowania prosimy o wysłanie SMS o treści TELEFON pod numer 8016 – oddzwonimy i dobierzemy ofertę.

Z poważaniem
**************
Biuro Obsługi Klienta


Trzeba czekać...

[[Baluu]]

 #617081  autor: wartek
 27 lut 2013, 13:56
czy moderator może zrobic coś z z tym kareteka? bo tylko wprowadza zamęt

 #617082  autor: Sig
 27 lut 2013, 13:57
djkarateka pisze:Wyślij jeszcze raz zgłoszenie to otrzymasz inną odpowiedz, konsultant konsultantowi jest nierówny!

[ Dodano: 2013-02-27, 12:56 ]
A Polska i to forum jest demokratyczne więc mam prawo robić co chcę, nikogo w błąd nie wprowadzam a nie mam obowiązku zamieszczać tu żadnego screena chyba ze zrobię prawa autorskie to co innego:P

[ Dodano: 2013-02-27, 12:56 ]
proszę usunąć Mi ostrzeżenie bo jest bezpodstawnie wystawione! Dziękuję
Oj, chyba dostaniesz jeszcze jedno, choć nie ja tym dzielę. Aż trudno uwierzyć, że ten twój wiek w profilu jest prawdziwy. Demokratyczne? Prywatne, z własnym regulaminem, ale pomijając to - wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna mieć negatywny wpływ na drugiego człowieka. Ty swoimi bajami siałeś (i siejesz, bo ostrzeżenie nie podziałało) zamęt i powodowałeś marnowanie czasu innych użytkowników.

Zmotywowałeś mnie do sprawdzenia, czy na forum Telepolis sa jakieś listy ignorowania autorów postów...

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.

 #617084  autor: thonka
 27 lut 2013, 13:59
djkarateka pisze:A Polska i to forum jest demokratyczne więc mam prawo robić co chcę, nikogo w błąd nie wprowadzam a nie mam obowiązku zamieszczać tu żadnego screena chyba ze zrobię prawa autorskie to co innego:P
caly czas piszesz, ze cos masz, ale nie potrafisz tego udowodnic. nie musisz, ale skoro nikt Ci nie wierzy, a tego nie udowadniasz to nie mamy podstaw, by twierdzic, ze piszesz prawde tylko sobie piszesz dla samego pisania... to jest jawne wprowadzanie w blad i najzwyklejsze w swiecie "trollowanie".

a o demokracji i prawach to dyskutuj gdzie indziej, a nie na prywatnym forum, na ktorym robisz najzwyczajniej w swiecie smietnik dzialajac wbrew ogolnie przyjetym zasadom jako-takiego zycia internetowego.

a zyczenia co do ostrzezen pisz na PW, a nie chcesz prac teraz brudy na forum publicznym.

Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości - Terry Pratchet

 #617096  autor: Kryniczanin
 27 lut 2013, 14:24
Sam jestem administratorem na prywatnym forum. Była u mnie taka grupka trzech osób opowiadających bajeczki, ich wypowiedzi drastycznie zaniżały poziom forum. Pożegnali się rycząc o wolności słowa.

 #617107  autor: wartek
 27 lut 2013, 14:48
Ludzie nie wiedzą na czym polega wolność słowa i piszą pzdury. PWedług niektórych można mowic wszystko obrazac oskarżać bez podstaw a to wszystko tłumaczyć chcą wolnoscią słowa.

 #617130  autor: Handzol
 27 lut 2013, 15:38
Teraz pójdzie zagadka. Załóżmy, że roaming już działa i ustawiam ręcznie na T-mobile. Wszystko fajnie hula, ale postanawiam wyjechać do jakiejś wioski gdzie jest załóżmy nadajnik Orange do którego dostęp ma również T-mobile (w ramach Networks). Czy w tym momencie automatycznie telefon podłączy się do tego BTSa czy będę musiał zmienić w ustawieniach telefonu na sieć Orange bądź Automatycznie?

 #617135  autor: Ruben
 27 lut 2013, 16:16
Handzol, mylisz podstawowe sprawy. Networks! to spółka budująca sieć dla T-Mobile i Orange- na co zwrócił wyżej uwagę kolega inżynier. Sieć jest wspólna ale każdy operator ma swoje kanały częstotliwości, z których korzysta i nie udostępnia drugiemu operatorowi.
Czyli wyglądać będzie to tak, że na każdym maszcie będą miały swoje anteny zarówno T-Mobile jak i Orange i każda będzie realizować połączenia na swoim zakresie częstotliwości.
Zasięg obu sieci będzie bardzo podobny. Dlatego będąc zalogowanym do T-Mobile nie będzie potrzeby przełączania Cie do Orange. Poza tym karty mają swoje kody MNC (każdy operator MNO ma swój i część MVNO też ma odrębne MNC), po których są sprawdzane. Jeżeli T-Mobile i Orange dogadają się na uwspólnienie pasma, to wówczas będzie możliwe, to o czym piszesz. Ale na razie tylko umts 900 chcą tak realizować.

 #617140  autor: Handzol
 27 lut 2013, 16:22
Ruben, Bardzo dziękuje za profesjonalną i zrozumiałą odpowiedź :). Zakładam, że Play nie będzie miał dostępu do U900 od Networks?

 #617143  autor: darkangel
 27 lut 2013, 16:38
Handzol, jeśli wybierzesz na sztywno T-Mobile, to nie powinno Cię przełączyć do Orange.
Nawet jeśli w Tmobile będzie 1 kreska a w Orange 5.

 #617189  autor: sq-
 27 lut 2013, 20:01
i nie udostępnia drugiemu operatorowi.
Czyli wyglądać będzie to tak, że na każdym maszcie będą miały swoje anteny zarówno T-Mobile jak i Orange i każda będzie realizować połączenia na swoim zakresie częstotliwości.
Zasięg obu sieci będzie bardzo podobny. Jeżeli T-Mobile i Orange dogadają się na uwspólnienie pasma, to wówczas będzie możliwe, to o czym piszesz. Ale na razie tylko umts 900 chcą tak realizować.

nie do końca tak. Wypowiem się może jak to u mnie wygląda a mam networks! już kilka miesięcy. Na masztach orange po prostu zaczęło pewnego dnia rozgłaszać się T-M jako 260-02 na tych samych kanałach co Orange. I odwrotnie na masztach T-M Orange nadaje swój kod 260-03. Widać to świetnie na mapie pozwoleń - http://mapa.btsearch.pl - mimo, że nie np. orange nie ma pozwolenia w danej lokalizacji to i tak jest dostępne - jadą na pozwoleniu t-mobile. Zapewne jest to RAN Sharing. Abonenci Playa mają dostęp do nowych lokalizacji na kodzie 260-03.

 #617200  autor: inżynier
 27 lut 2013, 20:30
Kolego sq- jesteś w wielkim błędzie, a pisząc takie rzeczy na forum powstaje niepotrzebne zamieszanie.
NetWorkS! tak jak już to wczoraj napisałem jest spółką która buduje wspólną sieć dla obu operatorów czyli odpowiada za infrastrukturę. Oznacza to, że jeśli gdzieś była np. wieża TMobile, to po konsolidacji z tej samej wieży będzie nadawany sygnał TMobile i Oranga. Jednak logicznie nic się nie zmienia, każdy operator ma osobną sieć, każdy korzysta z kanałów które miał do tej pory. Model taki nazywany jest MORAN i tak właśnie na dzień dzisiejszy działa NetWorkS! w Polsce.
Jeśli kiedyś TMobile i Orange dojdą do wniosku, że chcą uruchomić UMTS900 to zastosują model MOCN, to znaczy, że każdy z nich przeznaczy część swoich kanałów GSM, i z tych kanałów powstanie jeden wspólny kanał dla UMTS900, czyli jedna nośna. Według mnie, patrząc na wyniki przetargu podobna współpraca może nastąpić jeśli chodzi o LTE w paśmie 1800, ale to na razie chyba jeszcze nikt nie wie jak to będzie.

Kilka postów wcześniej kolega Ruben pisze
Czyli wyglądać będzie to tak, że na każdym maszcie będą miały swoje anteny zarówno T-Mobile jak i Orange i każda będzie realizować połączenia na swoim zakresie częstotliwości.
Zasięg obu sieci będzie bardzo podobny.
Nie do końca tak jest, gdyż część anten jest wspólna.
W sprawie zasięgu też nie do końca będzie on identyczny (ale bardzo zbliżony). No bo jeśli operatorzy nadają z tej samej anteny to teoretycznie zasięg będzie taki sam. Ale jak dla innego pasma mają osobne anteny, to wtedy już jeden operator może zwiększyć tilt przez co zasięg się skróci.
Ale nawet nadawanie z tej samej anteny dla GSM nie oznacza identycznego zasięgu, gdyż TMobile posiada więcej kanałów częstotliwościowych niż Orange przez co może uruchomić więcej TRXów, a moc na wzmacniaczu nie jest nieskończona.
Podsumowując, zasięg obu operatorów będzie bardzo zbliżony, w niektórych przypadkach taki sam, ale dla innych może się różnić i należy o tym pamiętać.

 #617207  autor: lzur
 27 lut 2013, 21:01
Jaki wniosek można wyciągnąć z tego slajdu ?
  • Strona 7 z 54
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 54
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 54