DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 33 z 1158
  • 1
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 1158

 #618400  autor: grzegorz0plonka
 06 mar 2013, 13:32
U mnie tez może być podobny sytuacje. Wszystkie stacji bazowy np. Gubałówki, Kasprowy Wierch, Bukowinie Głodówka i Leśna 20, Zakopane Cyrhla 37 osiągają ponad 14 mb/s.

A wyjątkiem wypadł najgorzej od stacji Poronin i leci mi cały czas do maks 7.50-8 mb/s.
Widocznie może trafiło się wadliwy i nie wiem czemu leci tylko do 8 mb/s.
Niestety, nie udało się nabrać informacji o parametry radiolinie. Ogóle nie jest podane parametry i widocznie pod światłowodem.

 #618403  autor: meander
 06 mar 2013, 14:05
zajadacz pisze:
meander pisze:(...)jak nie będę miał do lata 80dbm+ GSM (...)
Ponieważ jest to podforum "Technikalia" to pozwolę sobie czepić się:
Jak byś miał 80dBm (100000 W) to byś się usmażył i żaden zasięg by Ci już nie był potrzebny ;) to co odbiera telefon to jest np. -80dBm czyli 1*10^-11 W. Jednostka jest logarytmiczna i różnica w mocy jest ogromna.
słuszna uwaga. Oczywiście chodziło mi o -80dBm.... nie zmienia to jednak faktu ze w obecnej chwili mam -102dBm więc daleko mi do usmażenia. ;-)
Ostatnio zmieniony 06 mar 2013, 14:16 przez meander, łącznie zmieniany 1 raz.

 #618404  autor: darnok
 06 mar 2013, 14:11
Wulo pisze:Oto dowód na to, że modernizacje nadajników przez NetWorks nie wychodzą czasami na dobre ...
Kod: Zaznacz cały
http://chojnice24.pl/artykul/12763/w-lipcu-wymienia-nadajniki/

Ale smieszna historyjka, ktora to N! nakarmilo pana wojta i mieszkancow :)
Tam nie bylo zadnej "modernizacji" docelowej, tylko testy sprzetu.
W Chojnicach ZTE, w Nowym Saczu Huawei.

Informacje o marnej jakosci sprzetu tez sa nieprawdziwe. Problemy oczywiscie bywaly, ale sprzet w Chojnicach taki zly nie byl. Problemem bylo raczej male wsparcie lokalne ze strony ZTE + fakt ze nikt tego sprzetu z N! nie nadzorowal i nie umiał obslugiwac :)

Wymienili pozniej na NSN i temat przycichl.

 #618877  autor: PingNoMore
 09 mar 2013, 11:45
Wiadomo kiedy zacznie się modernizacja sieci w okolicach miast Pabianice i Łask?

 #618925  autor: Flash999
 09 mar 2013, 14:08
NetWorkS rozbudowuje aktualnie nadajnik w Lipsku (podlaskie). Od poniedziałku do dzisiaj (sobota) pracują cały czas.

Udało mi się porozmawiać z jednym z techników, dołożą 3G a sprzęt to NSN.

 #619585  autor: Ruben
 12 mar 2013, 09:42
Niedawno miałem taką następującą sytuację. W lokalizacji, gdzie dotychczas nie było zasięgu umts Orange pojawił się i to maksymalny (pewnie Networks) i numer z Play loguje się do niego ale nie może wykonywać i odbierać połączeń. Komunikat przy próbie połączenia to "Błąd połączenia".
Przy następnej okazji sprawdzę, czy czasem nie odpalają umts 900 i czy numer macierzysty Orange może normalnie korzystać z usług, czy może to kolejne zalety roamingu Play :/.
Nadmienię jeszcze, że przy sztywnym wyborze Orange numer zostaje dość szybko wyrzucony i trzeba ponownie ręcznie wybierać operatora ponieważ nawet do GSM nie chce się zalogować.

 #619592  autor: Kryniczanin
 12 mar 2013, 10:32
Dzisiaj będąc w Muszynie zauważyłem na T-Mobile Pomarańczowe CI "MUSZYNA"

Więc łączenie w mojej okolicy się zaczęło.

 #619677  autor: munio
 12 mar 2013, 17:49
W poniedziałek opublikowano kolejny wykaz pozwoleń radiowych w którym nie pojawiają się nowe pozwolenia dla Networks. Sytuacja taka trwa jak się nie mylę od grudnia. Wcześniej z miesiąca na miesiąc przybywało pozwoleń i za chwilę był konsolidowany dany klaster.

 #619696  autor: Kryniczanin
 12 mar 2013, 18:57
Jedna stacja co świeci pomarańczowo to Jaworzyna a druga to Mochnaczka Wyżna. Tylicz świeci po staremu.

 #619731  autor: meander
 12 mar 2013, 21:00
munio pisze:W poniedziałek opublikowano kolejny wykaz pozwoleń radiowych w którym nie pojawiają się nowe pozwolenia dla Networks. Sytuacja taka trwa jak się nie mylę od grudnia. Wcześniej z miesiąca na miesiąc przybywało pozwoleń i za chwilę był konsolidowany dany klaster.
Zgadza się. W grudniu pojawiły się pozwolenia dla mojego regionu, który będzie robiony od 18 marca. Faktycznie nie pojawiły się nowe pozwolenia dla networks co więcej, właśnie widzę, że nie ma żadnych nowych pozwoleń dla jakiegokolwiek operatora.. w całym kraju?.. albo mapa mi fiksuje.

 #620506  autor: MaciejM
 16 mar 2013, 17:49
Niedawno zaczęli modernizować klaster Augustowski. Na razie nie działa 3G i EDGE. Sam CS

 #620944  autor: munio
 18 mar 2013, 10:11
A ktoś się orientuje czy klastry na zachodzie Polski są w tej chwili robione lub ewentualnie kiedy będą wznowione tam prace? Czytając wcześniejsze posty wnioskuje, że coś się dzieje tylko na wschodzie Polski.

 #620966  autor: zajadacz
 18 mar 2013, 12:02
Zachodnia północ (dawne jeleniogórskie) z tego co słyszałem ma ruszyć od 2 kwartału. Teraz nie bardzo da się tam cokolwiek robić ze względu na pogodę (Zima). Na obiektach górskich (Śnieżne Kotły, Szrenica, Hala Szrecnicka, Śnieżka) ciężko jest cokolwiek zrobić do końca kwietnia, bo dojazd ze sprzętem na obiekt jest mocno utrudniony. A z tego co wiem to N! stara się robić po całości, grupami stacji bazowych, nie zostawiając pojedynczych niezrobionych (choć bywają takie przypadki).

Zdjęcia stacji bazowych
Mapa stacji bazowych na podstawie UKE

 #620987  autor: munio
 18 mar 2013, 15:13
Ale przecież mogli by zacząć robić np. powiat Wałbrzyski czy Świdnicki. Tym bardziej, że były informacje, że prace mają ruszyć na początku marca. Akurat tutaj śniegu praktycznie nie ma. Już gorsze warunki atmosferyczne występują na wschodzie Polski gdzie teraz prace są prowadzone.

 #621214  autor: meander
 19 mar 2013, 09:08
munio pisze:Już gorsze warunki atmosferyczne występują na wschodzie Polski gdzie teraz prace są prowadzone.
U mnie miały rozpocząć się prace wczoraj (okolice Nowego Miasta Lubawskiego). Czy się rozpoczęły? tego nie wiem, bo smsa nie dostałem, LAC bez zmian, a i wracając wczoraj wieczorem z pracy nikogo przy nadajniku nie widziałem. Ogólnie zgadza się kolego, pogoda jest mocno styczniowa, doszła dziś jeszcze zamieć i nie widzę pracy na masztach w takich warunkach. Pewnie będą opóźniania kilkudniowe, może tygodniowe.

 #621242  autor: munio
 19 mar 2013, 12:00
Dostałem informację z BOKu, że w znacznej części województwa Dolnośląskiego prace rozpoczną się 1 kwietnia. Jeszcze dwa miesiące temu podawali, że konsolidacja ruszy 18 marca. Widać jest mały poślizg. Być może tak jak piszecie - wina warunków atmosferycznych.
Teraz patrzę w kalendarz i widzę, że ten termin też nie będzie realny, ponieważ wątpię aby w poniedziałek Wielkanocny ruszyli z pracami. Możemy przewidywać, że wszystko ruszy 2 kwietnia.

 #621336  autor: bober
 19 mar 2013, 19:47
meander pisze: pogoda jest mocno styczniowa, doszła dziś jeszcze zamieć i nie widzę pracy na masztach w takich warunkach. Pewnie będą opóźniania kilkudniowe, może tygodniowe.
Dziś przy tak dużych opadach śniegu 3 ludków wisiało przez cały dzień na wieży w Łochowie, i jakoś pogoda im nie przeszkadzała.

 #621378  autor: inżynier
 19 mar 2013, 21:14
Bo pogoda w większości nie ma nic do tego. Jeśli prace były zaplanowane, a nie na np. lodu na wieży, to nikt nie patrzy na to, że pada śnieg. Harmonogram jest pewnie tak napięty i ustalony odpowiednio wcześniej, że nie ma za bardzo czasu na przekładanie prac.

 #621568  autor: Kryniczanin
 20 mar 2013, 17:53
U mnie już po konsolidacji. Co mogę powiedzieć? PTC naprawdę chyba na głowę upadła powołując spółkę z PTK.

Sieć PTK od zawsze jest mi znana jako sieć o najgorszym zasięgu, najniższej jakości, największym bełkocie w słuchawce. Np. 2G Play przy 2G Orange to raj a piekło. Do wczoraj tak było...Dzisiaj u mnie PTC straciła palmę pierwszeństwa w zasięgu na rzecz PTK w domu bardzo dobry zasięg skok z 2 na 4 kreski. Wyraźnie słychać rozmówcę i mnie też i to na roamingu Play wpięta karta do Orange. Data też ok.

W tej chwili ja mogę pożegnać PTC jako sieć rządzącą u mnie netem, zasięgiem na rzec PTK bez uszczerbku na jakości.
Ostatnio zmieniony 20 mar 2013, 19:17 przez Kryniczanin, łącznie zmieniany 1 raz.

 #621581  autor: tomi81
 20 mar 2013, 18:51
Kryniczanin pisze:U mnie już po konsolidacji. Co mogę powiedzieć? PTC naprawdę chyba na głowę upadła powołując spółkę z PTK.

Sieć PTK od zawsze jest mi znana jako sieć o najgorszym zasięgu, najniższej jakości, największym bełkocie w słuchawce. Np. 2G Play przy 2G Orange to raj a piekło. Do wczoraj tak było...Dzisiaj u mnie PTC straciła palmę pierwszeństwa w zasięgu na rzecz PTK w domu bardzo dobry zasięg skok z 2 na 4 kreski. Wyraźnie słychać rozmówcę i mnie też i to na roamingu Play wpięta karta do Orange. Data też ok.

W tej chwili ja mogę pożegnać PTC jako sieć rządzącą u mnie netem, zasięgiem na rzec PTC bez uszczerbku na jakości.
Pamiętaj, że w innych rejonach PTK ma bardziej rozwiniętą sieć niż PTC i w takich miejscach zyskują klienci PTC (np. wschodnie tereny woj podlaskiego czy też powiat augustowski). Nie można generalizować na podstawie swojej lokalizacji;-)
  • Strona 33 z 1158
  • 1
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 1158
  • 1
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 1158