DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 38 z 1158
  • 1
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 1158

 #627467  autor: inżynier
 16 kwie 2013, 22:41
mantoch pisze:W moim umyśle siedzi tylko to czy rozstaw anten będzie inny niż w przypadku GSM900, GSM1800 i UMTS2100.
Dokładnie jak tomi81 napisał, U900 będzie zbliżony zasięgiem do GSM900, gdyż będzie "siał" z tych samych anten, a różnice mogą wynikać właśnie ze specyfikacji UMTS.

 #627482  autor: sq-
 17 kwie 2013, 07:25
czy ktoś jeszcze jest w stanie potwierdzić gdziekolwiek uruchomiony umts900 networks? (oprócz Gorzowa Wlkp.)

wygląda na to, że w w miarę zwalniania kanałów n! będą uruchamiać coraz szerzej.

dobry telefon dla kobiety

 #627537  autor: piotrek88
 17 kwie 2013, 14:33
Witam!

Ja mam takie pytanie odnośnie konsolidacji T-Mobile i Orange. Ponieważ w mojej lokalizacji tj. miejscowość Zielona, gm. Kuczbork-Osada woj. Mazowieckie, jest nadajnik 3G T-Mobile, natomiast w oddalonej o 4km miejscowości Kuczbork, jest nadajnik Orange 2G korzystam z dwóch telefonów Orange i t-Mobile i z tego co wiem od swoich operatorów, trwa modernizacja sieci na moim terenie z tym że sprawa wygląda następująco, mój telefon z Orange loguje się do sieci 3G, tylko mam zaledwie 1 - 2 kreski zasięgu, natomiast gdy przełącze go na tryb 2G to mam wszystkie kreski zasięgu i mam włączone wiadomości sieciowe to dostaje informację o zalogowaniu do nadajnika w Kuczborku, natomiast gdy przełącze go na tryb 3G, gwałtownie spada zasięg 3G, zaledwie 1 - 2 kreski, dzwoniłem do operatora Orange i powiedziano mi że najbliższy nadajnik 3G jest w miejscowości Niechłonin woj. Warmińsko - Mazurskie to ode mnie jakieś 18 km. Dlatego chciałem zapytać czy jest możliwe że telefon zaloguje się do nadajnika 3G oddalonego 18 km, mimo że 4km jest nadajnik 2G o lepszym zasięgu. I czy może ktoś wie czy mama nadajników na stronie http://mapa.btsearch.pl/ jest aktualna, ponieważ z niej wynika że nadajnik UMTS jest w Kuczborku według nowych pozwoleń radiowych, natomiast mnie operator Orange poinformował że do końca kwietnia będzie nadajnik 3G ale w Zielonej, a za to na tej stronie jest informacja że nadajnik UMTS będzie w Zielonej ale UMTS T-Mobile, a przecież nadajnik T-Mobile 3G jest w Zielonej już od ok. 2 lat dlatego ja nie mogę się w tym wszystkim połapać. Będę bardzo wdzięczny za jakieś informację

 #627550  autor: grzegorz0plonka
 17 kwie 2013, 15:33
Dlatego chciałem zapytać czy jest możliwe że telefon zaloguje się do nadajnika 3G oddalonego 18 km
Nawet takie odległość potrafić logować.
Jak jechałem przez Klikuszową tam około nowym targu to złapał 3G
od Zakopane, Toporowa Cyrhla 37 - wieża kościoła p.w. Miłosierdzia Bożego. To czyli około aż 25 km!!! Nie mogłem uwierzyć. Musiało być nadajnik nadaje duża mocy. A zasięg było 105-109 dbm.

 #627589  autor: piotrek88
 17 kwie 2013, 17:45
A jak mogę sprawdzić, z jakiego nadajnika mam zasięg 3G, ponieważ mam tylko jedną, dwie kreski zasięgu i chciałbym korzystać z dobrodziejstw tego 3G i zastanawiam się nad zakupem wzmacniacza sygnału, ponieważ jeśli sygnał jest z nadajnika np. w Niechłoninie to poczekam cierpliwie na włączenie nadajnika w mojej miejscowości, natomiast jeśli są to próby zasięgu z nadajnika w mojej miejscowości to będę musiał dokupić wzmacniacz sygnału? A mimo włączenia wiadomości sieciowych nie dostaje informacji do jakiego nadajnika jest telefon zalogowany

 #627599  autor: Edmund
 17 kwie 2013, 18:28
piotrek88, jakiego telefonu używasz? Jeżeli Androida to weź sobie ściągnij program NetMonitor który pokaże Ci informacje o tym do jakiej stacji bazowej jesteś zalogowany.

Wszechobecnemu analfabetyzmowi, braku poszanowania dla języka ojczystego i braku czytania ze zrozumieniem mówię nie!

Orange: Nowe GO
Play: Fresh, stare Lubię to!
Plus na Kartę
Net: OFnK, Aero2

 #627612  autor: piotrek88
 17 kwie 2013, 19:18
Samsung Galaxi mini

 #627620  autor: inżynier
 17 kwie 2013, 19:40
piotrek88 pisze:zastanawiam się nad zakupem wzmacniacza sygnału
Wiesz, że jest to w Polsce nielegalne? Gwarantuję Ci, że operator Cię namierzy i każe to wyłączyć.

 #627623  autor: piotrek88
 17 kwie 2013, 19:56
No tak ale to jaki ja mam pożytek z tego 3G, przedtem jak nie było nadajnika 3G to miałem zdecydowanie lepszy zasięg niż teraz.

 #627628  autor: inżynier
 17 kwie 2013, 20:11
piotrek88 pisze:I czy może ktoś wie czy mama nadajników na stronie http://mapa.btsearch.pl/ jest aktualna, ponieważ z niej wynika że nadajnik UMTS jest w Kuczborku według nowych pozwoleń radiowych, natomiast mnie operator Orange poinformował że do końca kwietnia będzie nadajnik 3G ale w Zielonej, a za to na tej stronie jest informacja że nadajnik UMTS będzie w Zielonej ale UMTS T-Mobile, a przecież nadajnik T-Mobile 3G jest w Zielonej już od ok. 2 lat dlatego ja nie mogę się w tym wszystkim połapać. Będę bardzo wdzięczny za jakieś informację
Nie wiem czy dobrze rozumiem to co napisałeś bo dosyć mocno to zakręciłeś, ale postaram się wyjaśnić tyle ile ja rozumiem.
Po pierwsze to, że na mapie btsearch lub nawet w wykazie pozwoleń UKE coś jest to nie znaczy, że faktycznie działa.
Piszesz, że w tej chwili w Zielonej jest 3G TMobile, a Orange powiedział Ci, że do końca kwietnia będzie tam też 3G Orange. Piszesz również, że w tej chwili trwają prace na Twoim obszarze. Więc jak to wszystko prawda to według mnie się zgadza, na dzień dzisiejszy jest w Zielonej tylko 3G TMobile, a po wykonaniu prac będzie również 3G Orange, gdyż w ramach Networks wszędzie jest tak, że jak jeden operator ma 3G to drugi również.

 #627637  autor: zajadacz
 17 kwie 2013, 21:06
inżynier pisze:Wiesz, że jest to w Polsce nielegalne? Gwarantuję Ci, że operator Cię namierzy i każe to wyłączyć.
Pokaż mi kogoś kogo namierzył. Jak kupi dobry sprzęt i dobrze zamontuje (tzn. na zewnątrz bardzo słaby zasięg i antena kierunkowa, a wewnątrz całkowite zero zasięgu) to będzie działać i nie powinno generować zakłóceń.

Zdjęcia stacji bazowych
Mapa stacji bazowych na podstawie UKE

 #627638  autor: piotrek88
 17 kwie 2013, 21:08
Tak tylko np. wczoraj wieczorem telefon pokazał mi ikonkę 3G+ w Zielonej i dziś przez pół dnia też było 3G, natomiast teraz znów mam 2G, z tymże gdy pojawiało się 3G to spadał mi gwałtownie sygnał do zaledwie jednej, dwóch kresek, a po przestawieniu zakresu w telefonie na tylko 2G wszystko wracało do normy i miałem wszystkie kreski, dlatego ciekawi mnie czy ten zasięg 3G był z nadajnika w Zielonej czy może z nadajnika w Kuczborku-Osadzie czy jeszcze z jakiegoś innego. A np. drugi telefon mam w T-Mobile i mam włączoną opcję Wyświetlanie informacji o sieci, i nadajnik w Zielonej zawsze emitował nazwę gm. Kuczbork-Osada, natomiast teraz wyświetla mi się tylko KUCZBORK-OSADA a taką nazwę emituje Orange z nadajnika w Kuczborku, dlatego nie wiem czy jest tak że nadajnik Orange w Kuczborku wysyła również zasięg T-Mobile.

 #627642  autor: darnok
 17 kwie 2013, 21:26
piotrek88 pisze:Tak tylko np. wczoraj wieczorem telefon pokazał mi ikonkę 3G+ w Zielonej i dziś przez pół dnia też było 3G, natomiast teraz znów mam 2G
Poczkaj do przyszlego tygodnia, teraz byl swap i testy.
W przyszlym tyg powinna byc konsolidacja i siec powinna osiagnac stan docelowy.

 #627647  autor: inżynier
 17 kwie 2013, 21:35
zajadacz pisze:Pokaż mi kogoś kogo namierzył. Jak kupi dobry sprzęt i dobrze zamontuje (tzn. na zewnątrz bardzo słaby zasięg i antena kierunkowa, a wewnątrz całkowite zero zasięgu) to będzie działać i nie powinno generować zakłóceń.
Nawet nie wiesz ile spraw dotyczących zakłóceń operatorzy zgłaszają do UKE, które to namierza właściciela nielegalnego repeatera i go demontuje.
Nie za bardzo natomiast rozumiem to co napisałeś, czyli, że na zewnątrz bardzo słaby zasięg i antena kierunkowa, a wewnątrz całkowite zero zasięgu. To chyba chodzi o to, żeby wewnątrz budynku mieć dobry zasięg.
Oczywiście jeśli operator zauważy zakłócenia to pewnie szybko zostaną one wyeliminowane. Są pewnie przypadki, że ludzie mają porobione takie instalacje i nikt ich nie "namierza", ale to i tak nie jest legalne.

 #627657  autor: zajadacz
 17 kwie 2013, 21:58
@inżynier: Mówię o sytuacji kiedy ktoś ma słaby zasięg na zewnątrz, a w domu totalne zero i ktoś kupi dobry repeater. Jeśli repeater jest dobry to sam nie generuje zakłóceń. Warunek braku zasięgu w domu, powoduje, że repeater nie zakłóca telefonu i odwrotnie (sygnały z telefonu i z repeatera się nie nakładają). Przy zachowaniu takich warunków można z dużą dozą prawdopodobieństwa powiedzieć że namierzenie jest niemożliwe. Legalność takiego rozwiązania akurat mało mnie interesuje. Jeśli działa i niczego nie zakłóca to nie widzę problemu, bo w takim przypadku i tak nikt nie będzie wiedział o jego istnieniu.

Zdjęcia stacji bazowych
Mapa stacji bazowych na podstawie UKE

 #627679  autor: StormChaser
 18 kwie 2013, 01:01
inżynier pisze:ramach Networks wszędzie jest tak, że jak jeden operator ma 3G to drugi również.
Niestety tak nie jest, sprawdzone namacalnie, jak i mapy zasięgu na obszarach po konsolidacji powinny się pokrywać, lokalizacje stacji także. Są miejsca ze zmodernizowanymi stacjami Networks, gdzie T-Mobile było 3G i jest, a Orange nie, są także stacje z nowymi LAC Networks z zasięgiem tylko jednego operatora, więc póki co rok po modernizacji o konsolidacji mowy nie ma.

 #627710  autor: piotrek88
 18 kwie 2013, 11:35
A czy może być na przykład tak że w związku z modernizacją nadajnika zmienione zostało Cell Info, ponieważ u mnie zawsze nadajnik z T-Mobile emitował nazwę gm. Kuczbork - Osada, natomiast teraz jest cały czas KUCZBORK-OSADA i czy jak Orange uruchomi swój nadajnik to też będzie taka sama nazwa jak w T-Mobile, ponieważ ja zauważyłem że w Orange nie pokazuje się nazwa taka dokładnie w której jest nadajnik tylko nazwa większej miejscowości, np. koło Bieżunia woj. Mazowieckie jest nadajnik w miejscowości Borek a wyświetla się nazwa Bieżuń. Albo w Niechłoninie woj. Warmińsko - Mazurskie jest nadajnik Orange a emituję nazwę Płośnica?

 #627720  autor: Kryniczanin
 18 kwie 2013, 12:40
piotrek88, Jeśli T wyświetla prostackie Cell Info od pomarańczy to potwierdza konsolidacj.

 #627759  autor: piotrek88
 18 kwie 2013, 16:40
Ale to może być tak że T-Mobile łapie sygnał z nadajnika w Kuczborku, bo nazwę Kuczbork-Osada emituje nadajnik Orange w Kuczborku a w Zielonej T-Mobile zawsze emitował gm. Kuczbork-Osada, wogóle T-Mobile chyba emituje głównie nazwy gmin, na jesieni jak jechałem do Płocka to też miałem gm. Zawidz, gm. Bielsk a w samym Płocku były to głównie nazwy osiedli np. Os. Mickiewicza, Os. Kolegialna albo nazwy ulic np. Bielska a Orange w całym Płocku miał nazwę ogólną PLOCK

 #627779  autor: inżynier
 18 kwie 2013, 18:17
piotrek88 jak sam pisałeś w Twojej okolicy dopiero trwa konsolidacja sieci więc poczekaj jeszcze kilka dni aż wszystko ruszy. Odbywa się to zawsze stopniowo i przez kilka dni jest w ogóle część stacjo nowych, część starych itd. Pewnie za jakieś 1-2 tygodnie wszystko będzie już skończone.
Na dzień dzisiejszy stację 3G w tamtej okolicy ma tylko TMobile, w Zielonej. Kolejna stacja, to już skonsolidowana stacja o której pisałeś w Niechłoninie (z której nadaje też Orange). Po konsolidacji sytuacja Ci się poprawi bo będziesz miał 3G obu operatorów ze stacji w Zielonej (czyli tam gdzie teraz jest 3G TMobile) a także w Kuczbork-Osada, gdzie teraz ani jeden ani drugi operator nie mają 3G, a jest jedynie 2G Orange.

StormChaser pisze:
inżynier pisze:ramach Networks wszędzie jest tak, że jak jeden operator ma 3G to drugi również.
Niestety tak nie jest, sprawdzone namacalnie, jak i mapy zasięgu na obszarach po konsolidacji powinny się pokrywać, lokalizacje stacji także. Są miejsca ze zmodernizowanymi stacjami Networks, gdzie T-Mobile było 3G i jest, a Orange nie, są także stacje z nowymi LAC Networks z zasięgiem tylko jednego operatora, więc póki co rok po modernizacji o konsolidacji mowy nie ma.
StormChaser, co według Ciebie znaczy "rok po modernizacji o konsolidacji mowy nie ma"?
Podaj mi przykłady gdzie w tej chwili jest już Networks a 3G jest tylko jednego operatora. Na jakiej podstawie to piszesz?
  • Strona 38 z 1158
  • 1
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 1158
  • 1
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 1158