DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 12 z 12
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12

 #589160  autor: fussy
 17 paź 2012, 21:59
Ja byłem teraz we wrześniu. Kupiłem Kiewstara głosowego (starter) za 9 grywien, ale za dużo nie było na koncie więc go doładowałem za 40grywien.

Z internetu nie korzystałem.

pzdr
-DAREK-

 #618572  autor: Sagax
 07 mar 2013, 13:49
Witam ponownie! :D Trochę zapomniałem polski, będę przypominać. :mrgreen:
Podzielę się niektórymi naszymi nowościami w telefonii komórkowej.
1. Zwiększa się ilość abonentów - 1 stycznia 2013 ich było 59,3 mln, w szczególności abonentów Kyivstar - 26,0 mln, MTS - 20,4 mln, Life - 8,0 mln, Intertelekom - 1,2 mln, Trymob (Utel) - 1,0 mln.
2. Sieci aktywnie promują taryfy w wyglądzie pakietów usług z codziennym abonamentem, np. w taryfie "Super Kyivstar" za 1 hrn można bezpłatnie dzwonić 70 minut w sieci Kyivstar.
3. Beeline (teraz operator wirtualny Kyivstara) wprowadził nowe bardzo słodkie warunki na swoich 3 popularnych taryfach - teraz tylko za doładowanie konta na 5 hrn w ciagu miesiąca mamy codziennie 100 bezpłatnych minut w sieci Kyivstar i beeline oraz 30 minut po 0,15 hrn/min do innych sieci.
4. Kyivstar zwiększa abonament na starych taryfach o 20-33%, aby przenieść abonentów na nowe taryfy.
5. MTS koncentruje się na strategii wzrostu ilości abonentów, dla regionów, gdzie dominuje Kyivstar, wprowadził regionalne taryfy z bezpłatnymi rozmowami w sieci bez abonamentu.
6. Trwa wojna interkonektowa między MTS i Kyivstar - MTS 2 lata temu wprowadził taryfę z dopłatą na główne konto (żywe pieniądze) za odebrane dzwonki od Kyivstar i life, co pozwoliło kompanii neutralizować taryfy dempingowe i taryfy bez limitu konkurentów i zwiększyć wchądzący ruch (trafik). W marcu Kyivstar wprowadził analogiczną taryfę. Rozsądni ludzie nieźle zarabiją na tym. :P
7. Zwiększyła się wartość SMS (do 50-75 kop.).

Co do mnie, nadal korzystam z tafyfy "Hallo, Beeline" oraz "MTS 0-25". Dla pracy zrobiłem sobie postpaid MTS "Ultra VIP" - za abonament 799 hrn (około 300 zł) mam nielimitowane nieograniczone dzwonki na numery Ukrainy, 5000 SMS, 5000 MMS, bezpłatny internet, 100 minut zagranicę i 100 wchodzących minut w roamingu.

 #618584  autor: DanielR
 07 mar 2013, 15:35
A witaj! Miło Cię znów czytać. :)

Sagax pisze:2. Sieci aktywnie promują taryfy w wyglądzie pakietów usług z codziennym abonamentem, np. w taryfie "Super Kyivstar" za 1 hrn można bezpłatnie dzwonić 70 minut w sieci Kyivstar.
1 hrn dziennie, czy miesięcznie? Jeżeli dziennie, to trochę ponad 11 zł miesięcznie? U nas za tyle można wykupić sobie na przykład w Play (pre-paid) promocję, dzięki której otrzymuje się nielimitowane rozmowy w sieci Play przez 30 dni -> http://www.play.pl/obsluga-klienta/uslu ... lay-fresh/
Sagax pisze: 7. Zwiększyła się wartość SMS (do 50-75 kop.).
A w Polsce stawki za SMS-y utrzymują się na tym samym poziomie. Niedawno Virgin Mobile wprowadziła promocję na 2013 SMS-ów do wszystkich krajowych sieci do końca tego roku - za darmo -> http://virginmobile.pl/pl/oferta/sms_2013/ :wink:


[ Dodano: 2013-03-07, 15:47 ]
Sagax pisze:postpaid MTS "Ultra VIP" - za abonament 799 hrn (około 300 zł) mam nielimitowane nieograniczone dzwonki na numery Ukrainy, 5000 SMS, 5000 MMS, bezpłatny internet, 100 minut zagranicę i 100 wchodzących minut w roamingu.
Za ile?! :shock: U nas taryfy abonamentowe no limit zaczynają się grubo poniżej 200 zł nawet z telefonem. Bez słuchawki są znacznie tańsze, w okolicach 65-79 zł. Z tym, że chyba bez bezpłatnego internetu i wliczonych połączeń roamingowych/zagranicznych.
Ostatnio zmieniony 07 mar 2013, 17:57 przez DanielR, łącznie zmieniany 1 raz.

Z sieci komórkowych korzystam począwszy od 2004 roku.
Aktualny numer:
Era Tak Tak -> Play Fresh / Play na Kartę (MNP) -> Virgin Mobile (MNP)

 #618599  autor: Sagax
 07 mar 2013, 17:16
DanielR, witaj. 1 hrn=0,39 zł, dziennie. Większość taryf prepaid mają abonament 0,20-1,50 hrn dziennie i odpowiedny pakiet minut, sms, mb... Jeżeli 799 hrn, to wychodzi w złotych 312. Tak, usługi telekomunikacji u nas są już droższe, chociaż jeszcze miliony abonentów siedzą na tanich archiwalnych taryfach.
Taryfy bez limitu u nas startują od 250 hrn (98 zł) - jednak takie taryfy mają limit minut do innych sieci (1000-4000). Wziąłem sobie MTS "Ultra VIP", bo to jedyna taryfa naprawde bez limitu minut do innych sieci. I dodam, że ja nic nie płacę, tylko zarabiam na taryfach. :oops:

 #618612  autor: DanielR
 07 mar 2013, 18:03
Już poprawiłem. Wcześniej niejasno się wyraziłem. Chodziło mi o oczywiście o to czy 1 hrn dziennie, czy miesięcznie? Jeżeli dziennie, to trochę ponad 11 zł miesięcznie?. Teraz jest już ok.

To jakieś takie dziwne według mnie rozwiązanie. :? Niby taryfa pre-paid (na kartę), a trzeba płacić jakiś dzienny abonament... Dobrze. I co, ten abonament należy płacić codziennie, czy można sobie np. zapłacić tylko w te dni miesiąca, które mnie odpowiadają? Co się stanie jak któregoś dnia, albo przez kilka dni, nie zapłacę tego dziennego abonamentu? Stracę "tylko" te tanie minuty wewnątrz sieci i do innych sieci, czy też może stracę numer/zablokują mi połączenia?

Z sieci komórkowych korzystam począwszy od 2004 roku.
Aktualny numer:
Era Tak Tak -> Play Fresh / Play na Kartę (MNP) -> Virgin Mobile (MNP)

 #618641  autor: Sagax
 07 mar 2013, 20:06
Do 12.02.2013 roku w taryfach Kyivstar można było płacić abonament w te dni, które chcesz i spokojnie dzwonić, jak zazwyczaj, teraz, jeśli nie wystarcza pieniędzy na koncie dla abonamentu, numer tymczasowo blokują (a przez 4 miesiące ostatecznie anulują), dzwonić nie można, tylko po doładowaniu konta na 40 hrn. Kyivstar pragnie zedrać pieniądze, nawet tracąc klientów, MTS naodwrót chce zwiększyć ilość abonentów, jest tani i bardziej lojalny.
Life nawet nie zauważam, przez 8 lat ma te same 3-4 taryfy, które nie bardzo się zmieniają, w regionach nadal ma złą jakość.
Połowa taryf ma abonament i pakiety, w połowie trzeba płacić za jakąś jednostkę - każdą minutę, SMS itd. Przykłady nowych taryf bez abonamentu:
Taryfy Kyivstar "Klasyczna" i "Bazowa" (odpowiednie 0,10 i 0,20 hrn/min w sieci oraz 0,85 i 0,70 do innych sieci) czy taryfa MTS "Prosty MTS" (0,30 hrn/min w sieci i 0,60 hrn/min inne numery). W większości obwodów Ukrainy działają regionalne taryfy bez abonamentu z bezpłatnymi minutami (70-100) wewnątrz sieci. Naprzykład, Kyivstar w centrum i zachodzie dominuje, więc tu są darmowe rozmowy w sieci MTS (w szczególnosci moja taryfa "MTS 0-25" - 70 bezpłatnych minut w sieci MTS, 0,25 hrn/min połączenia do innych sieci, 1 Gb internetu kosztuje 10 hrn, można zamawiać ile chcesz raz). No i jeszcze zwracam uwagę na taryfy Beeline - trzeba tylko doładować konto na 5 hrn (1,95 zł) i mamy 100 bezpłatnych minut w sieci Kyivstar w ciagu miesiąca oraz 30 minut po 0,15 hrn/min, to bardzo słodka taryfa.

 #618687  autor: Wolf
 07 mar 2013, 22:52
Sagax pisze:jeszcze zwracam uwagę na taryfy Beeline - trzeba tylko doładować konto na 5 hrn (1,95 zł) i mamy 100 bezpłatnych minut w sieci Kyivstar w ciagu miesiąca oraz 30 minut po 0,15 hrn/min
Chyba skoczę na chwilę do Szegini w weekend :D

GSM:
Orange, Plus, T-Mobile, Heyah, Lycamobile DE, mBankmobile, Play, Sferia, UPC.
GSM (tylko dane pakietowe):
iPlus, Aero2
VoIP:
HaloNet, easyCALL

 #626012  autor: CRUSADER
 09 kwie 2013, 21:32
Ciekawy temat.I ciągniecie go już 2 lata :shock: .Sagax------Ja mam inne pytanie:skąd Ty znasz tak dobrze polski?Bo nie uwierzę ,że tłumaczysz translem :D

 #626065  autor: buba1234
 10 kwie 2013, 11:25
Ukraiński i polski to chyba bardzo podobne języki, tylko literki inne :D Polakom łatwo nauczyc się ukraińskiego, a Ukraińcom łatwo nauczyć się polskiego, na pewno łatwiej niz nawet angielskiego.

 #628671  autor: Sagax
 23 kwie 2013, 08:56
Uczylem sie polskiego w 2004-2007 na kursach. Cos niby jeszcze pamietam. ;)
Jestem leniwy, nie korzystam ze slownikow, jesli nie znam slowa, pisze ukrainskie, moze zgadne. :)
komorkomania.pl/2013/02/11/t-mobile-wprowadza-oplate-za-rok-waznosci-konta-na-karte - czy jest to aktualna informacja?
Ostatnio zmieniony 18 paź 2014, 22:46 przez Sagax, łącznie zmieniany 1 raz.

 #628695  autor: Edmund
 23 kwie 2013, 11:46
Niestety tak...

Wszechobecnemu analfabetyzmowi, braku poszanowania dla języka ojczystego i braku czytania ze zrozumieniem mówię nie!

Orange: Nowe GO
Play: Fresh, stare Lubię to!
Plus na Kartę
Net: OFnK, Aero2

 #628699  autor: DanielR
 23 kwie 2013, 12:14
Sagax pisze:komorkomania.pl/2013/02/11/t-mobile-wprowadza-oplate-za-rok-waznosci-konta-na-karte - czy jest to aktualna informacja?
Tą siecią w ogóle nie ma co się przejmować. Nic ciekawego. Drożyzna, oferta niezbyt ciekawa. Są znacznie lepsze sieci z bezpłatną roczną ważnością konta i znacznie lepszym cennikiem. Chyba, że z jakichś względów zależy Ci właśnie na T-Mobile.

Z sieci komórkowych korzystam począwszy od 2004 roku.
Aktualny numer:
Era Tak Tak -> Play Fresh / Play na Kartę (MNP) -> Virgin Mobile (MNP)

 #666769  autor: german
 09 paź 2013, 16:27
Sagax, najlepszy rok ważności konta to Klucz, Play, virgin. Okazja! Koniec serii.
Podam link dzięki DanielR na swoje wiadomosci na temat ukraińskich sieci komórkowych.
http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 6&start=15

 #750966  autor: pwlzeb
 23 wrz 2014, 14:29
Sagax, zaglądasz tutaj jeszcze?

Mam MTS Prostyj 0; czy jak kupię pakiet interentowy będzie ważny poza regionem działania taryfy?

 #756841  autor: Sagax
 18 paź 2014, 22:39
pwlzeb pisze:Sagax, zaglądasz tutaj jeszcze?

Mam MTS Prostyj 0; czy jak kupię pakiet interentowy będzie ważny poza regionem działania taryfy?
Tak.

W koncu listopada bede pierwszego razu w Polsce. Chce kupic startera dla tanich krotkich polaczen do Ukrainy i do polskich sieci, byc moze SMS i internetu, co mozecie polecic? Bede w Polsce kazdego roku w listopadzie (w ciagu tygodnia), jak co do przedluzenia waznosci konta?

 #756854  autor: buba1234
 18 paź 2014, 22:58
Klucz mobile, Lycamobile, lebara mają 29gr/min na ukr. stacjonarne i 49gr/min na ukr. komórki.

Najtaniej wyjdzie kupić pakiet internetowy i rozmawiac przez Vibera. W wiekszości sieci 300MB to 5zł, 1GB to 9-10zł. 1 minuta to od 0,3 do 0,6 MB, czyli 1GB starczy na około 1700 minut do każdego kto ma zainstalowanego Vibera na planecie.

________________________________
 #775973  autor: DanielR
 06 sty 2015, 20:57

Z sieci komórkowych korzystam począwszy od 2004 roku.
Aktualny numer:
Era Tak Tak -> Play Fresh / Play na Kartę (MNP) -> Virgin Mobile (MNP)
 #821621  autor: mungo
 06 wrz 2015, 13:43
Szkoda że Sagax, autor wątku, przestał się udzielać na forum. Kiedyś temat cieszył się dość dużym zainteresowaniem.

Tak jak u nas ostatnio operatorzy intensywnie rozwijają sieci LTE i akcentują to w swoich przekazach marketingowych, tak na Ukrainie rok 2015 jest rokiem 3G. Trzech dużych operatorów uruchomiło swoje sieci 3G i wszyscy o tym krzyczą na swoich stronach internetowych. Dodatkowo dotychczasowy, jedyny operator 3G, 3mob, podpisał umowę o roamingu krajowym z siecią MTS. Dzięki temu klienci MTS mogą korzystać z zasięgu sieci 3mob (wolniejsza sieć 7,2Mbps o większym zasięgu 3G niż własna sieć 3G MTS), a klienci 3mob mają dostęp do ogólnokrajowej sieci 2G MTS.źródło

Żeby nie było że Ukraina jest "opóźniona" w stosunku do Polski, jest też pewna innowacja. Operator life:) uruchomił sieć 3G z jednoczesnym wykorzystaniem trzech nośnych (3C-HSDPA), z maksymalnym downloadem 63Mbps. Operator nazywa swoją sieć 3G+. źródło

Sagax, jeśli jeszcze tu zaglądasz, masz jeszcze jakieś świeże ciekawostki z Ukraińskiego rynku?
  • Strona 12 z 12
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12