DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 1 z 8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
 #630289  autor: rmpogorzelski
 30 kwie 2013, 23:56
Niepostrzeżenie Telestrada uruchomiła nowy MVNO- White Mobile.
Dziś przypadkiem dostałem starter. Stawka podstawowa to 14 gr/min lecz utrzymanie taryfy kosztuje 2,46 za 2 tygodnie.

whitemobile.pl

 #630291  autor: manyaky
 01 maja 2013, 00:03
Konstrukcja strony i prezentacja oferty - pierwsza klasa.

 #630293  autor: surma
 01 maja 2013, 00:23
Inna sieć komórkowa - zdziwisz się, że z komórki można korzystać ZA GRATIS
mhm

Swoją drogą nie za dużo się tych MVNO zrobiło?

 #630294  autor: kamail86
 01 maja 2013, 00:27
Rzuciłem okiem i oferta ma trochę haczyków (pomijając już wspomniane pobieranie opłaty za utrzymanie taryfy):
Liczba dostępnych minut w Taryfie 14 gr.
Taryfa 14 gr. przeznaczona jest dla użytkowników rozsądnych :) Sprawdzamy ile dzwonisz w okresach dwutygodniowych. Stawką 14 gr. taryfikowane jest pierwsze 1000 minut Twoich połączeń w ciągu 14 dni. Dochodzisz do końca 14 dni i znowu limit ilości 1000 minut wraca do Ciebie i możesz dalej dzwonić za 14 gr./min. Jeśli w ciągu 14 dni od cyklicznego, automatycznego odnowienia taryfy wydzwonisz więcej niż 1000 minut to dalej dzwonisz po 25 gr./min do czasu kolejnego automatycznego odnowienia Taryfy 14 gr. 1000 minut to prawie 17 godzin rozmów !
Innowacyjne podejście do oferty - zamiast stawki malejącej mamy stawkę rosnącą ;)
Chcemy aby niskie stawki połączeń dostępne były dla każdego i aby uczciwość rozliczeń obowiązywała dwustronnie Abonenta i nas jako operatora. Taryfa 14 gr. przeznaczona jest dla użytkowników, którzy wykorzystują telefon w sposób standardowy, a zatem dzwonią, SMSują, korzystają z Internetu lecz nie traktują telefonu jako narzędzia komercyjnego tj. nie wykorzystują go do telemarketingu, spamowania itp. Kryterium stosowanym przez White Mobile w tym zakresie jest z jednej strony sprawdzenie, czy z karty nie są wykonywane automatyczne połączenia a z drugiej, czy abonent użytkuje telefon w sposób mniej więcej symetryczny. Zaczynamy się niepokoić, gdy ruch wychodzący (dzwonisz do kogoś) liczony w minutach jest większy od ruchu przychodzącego (odbierasz) o około 70%. Jeśli okaże się, że zachodzi któryś z powyższych przypadków zastrzegamy sobie możliwość zmiany taryfikacji na stawkę 25 gr/min.
Ciekawe jak to będzie wyglądać w praktyce? Wydzwonisz np 17 min a odbierzesz tylko 10 min i wskakuje stawka 25gr/min? :lol:

A teraz pakiety:
Pakiet 100 kontaktów - cena 9,99 zł, ważność 10 dni, w pakiecie po 1 grosz 100 SMSów lub 100 min. rozmów do wszystkich sieci zamiennie, - aktywacja pakietu kodem USSD z telefonu - wpisz *121*11*01#
Pakiet Full kontakt - cena 9,99 zł, ważność 10 dni, w pakiecie po 3 grosze 1000 SMSów lub 1000 min. rozmów do wszystkich sieci zamiennie, - aktywacja pakietu kodem USSD z telefonu - wpisz *121*11*02#
Czyli jak dobrze rozumiem za 38zł/miesiąc (33zł za pakiety + 5zł za utrzymanie taryfy) mamy 300 minut wymiennych na SMSy w proporcji 1:1 lub za 125zł/miesiąc (120zł za pakiety + 5zł za utrzymanie taryfy) mamy 3000 minut wymiennych na SMSy w proporcji 1:1? Kto na to pójdzie mając w nju nolimit rozmów i SMS za 38zł/miesiąc?

Dalej o tej ofercie już nawet nie chce mi się czytać.

 #630324  autor: lee
 01 maja 2013, 10:56
No tak namnoży się tego a potem będą upadać jak muchy xd

 #630328  autor: biotyt
 01 maja 2013, 11:32
Skoro wprowadzają kolejnych MVNO na rynek, oznacza że firmy widzą jeszcze nisze do wypełnienia. Bywa też, że niektórym wręcz nie wypada nie zaoferować usług komórkowych pod swoją marką, bo tego brakuje w portfolio produktów. Powinniśmy się cieszyć z większego wyboru i konkurencji.
Telestrada jest dość dużą grupą kapitałową. Oferta nawet dość ciekawa i inna niż będące dotąd na rynku. Pewnie powstała jeszcze przed wprowadzeniem nju mobile dlatego nie jest tak prosta i atrakcyjna.

biotyt

 #630370  autor: marcz123456
 01 maja 2013, 16:16
Ciekawe ile jeszcze jest tych nisz... bo ciągle coś zapełnia jakąś niszę i tak bez końca

 #630373  autor: Edmund
 01 maja 2013, 16:29
lee - tutaj się z Tobą zgodzę, że wiele MVNO zacznie upadać jak muchy. Byleby taka ciekawa i dobra oferta jak VM nie padła szybko. A co do niszy rynkowych - zauważcie, że albo to jest uzupełnienie portfolio (jak mówi biotyt) albo też wypełnienie niszy w kwestii połączeń międzynarodowych albo roamingu.
A sama zasada działania White Mobile kojarzy mi się z piramidami w firmach typu Avon, Oriflame, Amway czy też FM (które notabene jak większość wie też ma swojego MVNO).

Wszechobecnemu analfabetyzmowi, braku poszanowania dla języka ojczystego i braku czytania ze zrozumieniem mówię nie!

Orange: Nowe GO
Play: Fresh, stare Lubię to!
Plus na Kartę
Net: OFnK, Aero2

 #631092  autor: Wolf
 04 maja 2013, 23:46
rmpogorzelski pisze:Dziś przypadkiem dostałem starter.
W sensie natknąłeś się gdzieś czy dostałeś w jakiejś akcji promocyjnej?
Edmund pisze:A sama zasada działania White Mobile kojarzy mi się z piramidami w firmach typu Avon, Oriflame, Amway czy też FM (które notabene jak większość wie też ma swojego MVNO).
FM ma MVNO już dosć długo nawet, myAvon stosunkowo szybko padł. A do całego zestawu bym dodał jeszcze EzoMobile ;-)

GSM:
Orange, Plus, T-Mobile, Heyah, Lycamobile DE, mBankmobile, Play, Sferia, UPC.
GSM (tylko dane pakietowe):
iPlus, Aero2
VoIP:
HaloNet, easyCALL

 #631160  autor: rmpogorzelski
 05 maja 2013, 14:33
Wolf pisze:
rmpogorzelski pisze:Dziś przypadkiem dostałem starter.
W sensie natknąłeś się gdzieś czy dostałeś w jakiejś akcji promocyjnej?
Edmund pisze:A sama zasada działania White Mobile kojarzy mi się z piramidami w firmach typu Avon, Oriflame, Amway czy też FM (które notabene jak większość wie też ma swojego MVNO).
FM ma MVNO już dosć długo nawet, myAvon stosunkowo szybko padł. A do całego zestawu bym dodał jeszcze EzoMobile ;-)
Znajomy właściciela Telestrady mi podarował 9 zł starter z prośbą o wypróbowanie.
Spece do MLM jak się za coś wezmą to wszystko wcisną, rodzaj towaru nie jest ważny.

 #632821  autor: martini
 13 maja 2013, 22:06
rmpogorzelski pisze:
Wolf pisze:
rmpogorzelski pisze:Dziś przypadkiem dostałem starter.
W sensie natknąłeś się gdzieś czy dostałeś w jakiejś akcji promocyjnej?
Edmund pisze:A sama zasada działania White Mobile kojarzy mi się z piramidami w firmach typu Avon, Oriflame, Amway czy też FM (które notabene jak większość wie też ma swojego MVNO).
FM ma MVNO już dosć długo nawet, myAvon stosunkowo szybko padł. A do całego zestawu bym dodał jeszcze EzoMobile ;-)
Znajomy właściciela Telestrady mi podarował 9 zł starter z prośbą o wypróbowanie.
Spece do MLM jak się za coś wezmą to wszystko wcisną, rodzaj towaru nie jest ważny.
Masz może jeszcze starter na zbyciu? :)
Czy starter ramka na kartę SIM po raz kolejny nie jest białą ramką - jak w wynalazkach MNI?

 #632832  autor: Edmund
 13 maja 2013, 22:36
martini, sądzę, że nie będzie białą ramką bo White Mobile działa na infrastrukturze Polkomtela, a MNI na PTK Centertel. Ale niech wątpliwości rozwieje kolega rmpogorzelski.

Wszechobecnemu analfabetyzmowi, braku poszanowania dla języka ojczystego i braku czytania ze zrozumieniem mówię nie!

Orange: Nowe GO
Play: Fresh, stare Lubię to!
Plus na Kartę
Net: OFnK, Aero2

 #748039  autor: JacekK
 11 wrz 2014, 15:27
White Mobile zmienił swoją ofertę Pre-Paid. Teraz minuta rozmowy do wszystkich w standardzie to 17 groszy brutto z naliczaniem sekundowym. Nie ma przy tym konieczności aktywiwania żadnych dodatkowych usług, pakietów itp, nie ma też opłat cyklicznych.

Dodając do tego dużą dostępność doładowań (Plus), oraz długą ważność konta po doładowaniu (pół roku za 5-9 zł i rok od 10 zł) powstał nam produkt idealny dla osób ceniących niskie ceny, długi okres ważności konta i prostotę.

Założyciel i redaktor naczelny MVNO-GSM.PL. Tu prywatnie.

 #748070  autor: bolek2004
 11 wrz 2014, 17:02
Poza tym nieszczęsnym punktem 2.1 w cenniku.

 #748078  autor: Emsi
 11 wrz 2014, 17:15
bolek2004 pisze:Poza tym nieszczęsnym punktem 2.1 w cenniku.
Dokładnie, wolę dopłacić 2 grosze więcej za minutę w Kluczu ;)

 #748094  autor: JacekK
 11 wrz 2014, 18:01
Oczywiście zaraz odpowiecie, że punkt jest punktem i operator ma prawo go zastosować. I będziecie mieli rację. Jednak nie sądzę, żeby kiedykolwiek zapis ten został zastosowany, bo nikt normalny nie będzie dzwonił jak szaleniec z tej właśnie oferty. Są do takich celów lepsze, jak np. NJU na kartę. Nikt w tej taryfie nie będzie wydzwaniał kilku tysięcy minut, bez sensu :)

Zresztą w większości regulaminów są paragrafy ostrzegające przed tzw/ psuciem sieci itp, tylko ponieważ są to zapisy w np. głównych regulaminach, które są długie, nikt tego nie czyta :)

Ja proponowałbym się cieszyć, że została złamana kolejna granica. Tak jak kiedyś złamano granicę 29 gr/min, tak teraz pokonana została 19 gr. Tu nie ma żadnych opłat, pakietów, kodów, nic. Do tego praktycznie RWK (bo doładowanie 10 zł duże nie jest). Rozwiązanie idealne zwłaszcza wydaje się dla osób starszych dzwoniących od czasu do czasu. Lepsze niż wRodzinie i W naszej Rodzinie.

Pomijając zapis, który jest oczywiście faktem, oferta godna uwagi, gdyż przyczyni się niewątpliwie do kolejnych zmian na rynku telekomunikacyjnym wg mnie.

Założyciel i redaktor naczelny MVNO-GSM.PL. Tu prywatnie.

 #748116  autor: Blank
 11 wrz 2014, 19:10
mvno-gsm_pl,

Tylko proste pytanie, czy wydzwaniając 15 minut i odbierając 1 minutę, łamię regulamin tej usługi?
Ile mogę wydzwonić wg stawki 17gr, przy odbieraniu 1 minuty miesięcznie, by nie obawiać się zastosowania wobec mnie regulaminu?

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament

 #748119  autor: JacekK
 11 wrz 2014, 19:20
A czytał ktoś ten zapis w NJU przed podpisaniem umowy? Jeszcze niedawno obowiązywał:

„Orange Polska ma prawo żądania od Abonenta naprawienia szkody poprzez zapłatę przez
Abonenta kary umownej, w przypadku stwierdzenia naruszenia przez Abonenta któregokolwiek z zobowiązań
określonych w pkt.11.1 i pkt.11.2 w wysokości 5000 zł za każdą kartę SIM lub urządzenie telekomunikacyjne
używane w taki sposób.”

[ Dodano: 2014-09-11, 19:22 ]
Albo ten, któ©y nadal obowiązuje?

"nie generować sztucznego ruchu telekomunikacyjnego, to jest w szczególności ruchu nie służącego
wymianie informacji, ruchu, którego wyłącznym celem jest uzyskiwanie pewnej puli (liczby lub czasu
trwania) połączeń telekomunikacyjnych zarówno w sieci Operatora jak i pomiędzy siecią Operatora, a
innymi sieciami telekomunikacyjnymi;" - również z NJU

Widzi się tylko regulaminy MVNO, które najcześciej są czytelniejsze i łatwiej dostępne oraz krótsze ;)

Założyciel i redaktor naczelny MVNO-GSM.PL. Tu prywatnie.

 #748120  autor: Blank
 11 wrz 2014, 19:25
mvno-gsm_pl,
Te punkty są oczywiste i służa na przykład przed obroną przed spamerami, call centerami, czy nabijaczami minut (Zbieraj Minuty).
To nie to samo, co, "Zapłacisz nam wiecej, jeśli na 10 odebranych sekund przypadnie więcej niż 17 sekund wykonanych".

Play ma podobny zapis.
Inna sprawa, że nju dość aktywnie z tego punktu korzysta. Wystarczy wygadać trochę za duzo :D

Zwróć uwagę, ze np. Klucz oferuje stawkę 10gr/min już w pakiecie za 10 zł i jakoś w tym pakiecie nie ma punktu równie kontrowersyjnego co w White Mobile.

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament
  • Strona 1 z 8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8