DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 40 z 1158
  • 1
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 1158

 #630185  autor: munio
 30 kwie 2013, 10:12
Sytuacja z 3G zmieni się dopiero wtedy, kiedy Networks uruchomi UMTS 900. Zasięg powinien być taki sam jak 2G. Póki co 3G 900 działa w Gorzowie i okolicach. I jak pisali użytkownicy we wcześniejszych postach zasięg jest nawet w piwnicach :) Mam nadzieję, że w niedługim czasie U900 będzie dostępny na wszystkich nadajnikach Networks.
Co ciekawe na mapie postępu prac Tmobile został zaznaczony zasięg 3G 900 - Gorzów ma ciemniejszy odcień : http://www.t-mobile.pl/pl/indywidualni/ ... ci/postepy

 #630186  autor: pakierhakierxd
 30 kwie 2013, 10:14
No ciekawe czy poprawi tak jak mówisz :),obecnie 3g Orange do mojego domu nie dociera ale chociaż mam na podwórku :D

Pozdrawiam :)

 #630195  autor: piotrek88
 30 kwie 2013, 11:41
munio pisze:Sytuacja z 3G zmieni się dopiero wtedy, kiedy Networks uruchomi UMTS 900. Zasięg powinien być taki sam jak 2G. Póki co 3G 900 działa w Gorzowie i okolicach. I jak pisali użytkownicy we wcześniejszych postach zasięg jest nawet w piwnicach :) Mam nadzieję, że w niedługim czasie U900 będzie dostępny na wszystkich nadajnikach Networks.
Co ciekawe na mapie postępu prac Tmobile został zaznaczony zasięg 3G 900 - Gorzów ma ciemniejszy odcień : http://www.t-mobile.pl/pl/indywidualni/ ... ci/postepy
A kiedy to może mniej więcej nastąpić, pewnie dopiero jak skończą modernizację sieci w całym kraju, a to jak gdzieś kiedyś czytałem ma nastąpić dopiero w połowie 2014. I czy będzie dostępne to na wszystkich nadajnikach? Chociaż jak telefon zaloguje się do 3g i wejdę w ustawienia, to mm typ sieci telefonii komórkowej HSDPA a nie UMTS. Ale dobre chociaż to co napisałeś że niedługo może być poprawa

 #630221  autor: INTRO
 30 kwie 2013, 17:04
Dzisiaj mała rocznica założenia tematu na forum telepolis, jak widać temat jest chyba najpopularniejszym tematem w dziale technikalia, dochodzi do 800 postów, prawie 54 strony, no i półmetek pracy networks. Jest to jedyny tak obszerny wątek w interneciu w którym można się dowiedzieć o projekcie Networks. Z tego co piszecie, zasięgi obu operatorów się poprawiły na terenach zmodernizowanych, mam nadzieje, że za rok kiedy projekt się zakończy wszystkim poprawi się zasięg. Ja muszę jeszcze rok czekać do modernizacji, liczę że za rok sytuacja z zasięgiem T-Mobile w mojej okolicy( Lekowo, województwo zachodniopomorskie, powiat świdwiński, gmina świdwin) się poprawi i będzie taka sama jak konkurencji i T-Mobile w ramach networks dowiesi się do masztu Polkomtela w Lekowie, tak jak to zrobił Orange. Kumpel pisał ostatnio do networks, czy planują w ramach networks poprawienie zasięgu sieci T-Mobile w tej lokalizacji, ale nie uzyskał odpowiedzi, nawet udokumentował to na filmikach, które podesłał do networks. Oto i filmiki:
http://piesekleos.wrzuta.pl/film/a2sLGZ ... g_t-mobile
http://piesekleos.wrzuta.pl/film/2GZZaN ... t-mobile_4

Wyszukiwanie sieci na starym telefonie, wyposażonym w dobrą antenę, nokia 3100 , na karcie Playa, oraz logowanie do Plusa i Orange w celu zademonstrowania zasięgu konkurencji. A jeśli chodzi o zasięg T-Mobile to telefon, nawet nie znajduje sygnału sieci, mam nadzieje, że po modernizaji to się zmieni i będzie full zasięg T-Mobile.

 #630969  autor: Flash999
 04 maja 2013, 14:58
Czy na poniższej fotografii wszystko jest dobrze zaznaczone? Mam bardzo duże wątpliwości co do NMT, to są te pręty na samej górze? Mam też małe wątpliwości czy CDMA jest dobrze zaznaczone.
Obrazek

Stacje bazowe w województwie podlaskim

 #631058  autor: Patryk_
 04 maja 2013, 21:26
Nie sądzę bo był tu NMT.
CDMA jest dobrze zaznaczone, a szczyt masztu to typowa aż do bólu konfiguracja PTK - GSM900 w space diversity (te "pręty"), a pośrodku każdego zestawu 900 antena 2x highband - czyli albo DCS+UMTS albo jeden z tych systemów osobno.

Anteny panelowe NMT450 wyglądają podobnie (i gabarytowo są podobne) do anten CDMA450.
http://btsearch.pl/galeria/main.php?g2_itemId=14699

 #631095  autor: zajadacz
 04 maja 2013, 23:48
Patryk_ pisze:Anteny panelowe NMT450 wyglądają podobnie (i gabarytowo są podobne) do anten CDMA450.
http://btsearch.pl/galeria/main.php?g2_itemId=14699
A nie jest to GSM 900 bardzo stare anteny i nietypowe space diversity? Przed N! było coś takiego w Starym Czarnowie pod Szczecinem, teraz może zmienili. Zresztą stacja opisana jako GSM 900/1800/UMTS a na górnych antenach sekcja GSM 900 nie podłączona... Anteny NMT wyglądały trochę inaczej i słup zbyt nowy jak na NMT. Takie słupy powstawały raczej już za czasów IDEI i GSM 1800.

Zdjęcia stacji bazowych
Mapa stacji bazowych na podstawie UKE

 #631108  autor: Patryk_
 05 maja 2013, 09:21
zajadacz pisze:na górnych antenach sekcja GSM 900 nie podłączona
900 jest tylko na jednym sektorze. Dodałem zdjęcie anten od tej strony: http://btsearch.pl/galeria/main.php?g2_itemId=15663

A słup jest co najmniej z początków Idei DCS. Jeśli nie starszy. Ciekawostką jest fakt iż w dawnych woj. katowickim i bielskim jedyne trzy takie obiekty znajdują się tylko w Zabrzu.

 #631186  autor: Flash999
 05 maja 2013, 15:54
Na zdjęciu wstawionym przeze mnie nie ma na razie UMTS (pozwolenie wisi). Tak więc w jakich celach zamontowane są te pręty? Widziałem je tylko na tym maszcie, stacje PTC i Polkomtel(u) nie posiadają takiego czegoś. Co oznacza w praktyce Space Diversity? Google nic na ten temat nie wie.

Stacje bazowe w województwie podlaskim

 #631195  autor: Patryk_
 05 maja 2013, 16:44
Flash999 pisze:Tak więc w jakich celach zamontowane są te pręty?
W celach emisji i odbioru energii elektromagnetycznej :roll:
Trzymasz się tych "prętów" mimo że są to płaskie anteny panelowe a nie żadne pręty.
http://btsearch.pl/galeria/main.php?g2_itemId=12864 - o taki zestaw anten chodzi ?

Plus ma też takie (starsze) stacje, ale w ostatnim czasie przy okazji rozbudowy o UMTS900/LTE1800 zazwyczaj są one przebudowywane i stosuje się przy tym anteny crosspolar, często nawet demontując wysięgniki na wieżach kratownicowych.

Era też ma takie stacje, ale już zdaje się że nowych w takim układzie nie buduje. Jedynie Orange cały czas stosuje space diversity.

Co do układów z diversity - pierwszy link z google: http://en.wikipedia.org/wiki/Antenna_diversity ,albo tutorial w PDF na btsearch.pl .

 #631242  autor: Flash999
 05 maja 2013, 21:20
Musisz mi wybaczyć, maszt widziałem ze znacznej odległości i dlatego ciągle upierałem się przy tych prętach.
Wokół mojej miejscowości nie ma za dużo stacji, więc taką konfigurację widzę po raz pierwszy.

Kolejny raz moja pomyłka, nie wiedziałem że space diversity = antenna diversity.

Stacje bazowe w województwie podlaskim

 #631276  autor: zajadacz
 05 maja 2013, 22:31
agaak pisze:Tak wszyscy czekacie na to UMTS900.. ale operator nie widzi chyba sensu.. Już dawno by on nadawał, jeśli by brakowało pojemności.
To rozumiem że testy U900 w Gorzowie są dlatego że chłopakom z N! się nudzi i robią je dla zabawy?

Zdjęcia stacji bazowych
Mapa stacji bazowych na podstawie UKE

 #631324  autor: piotrek88
 06 maja 2013, 14:01
Dziś się dowiedziałem, że u mnie nie ma jeszcze 3G Orange, co prawda na zewnątrz telefon loguje się do 3G ale to pewnie z jakiegoś sąsiedniego nadajnika jak dowiedziałem się z BOK Orange w mojej lokalizacji cały czas trwa proces budowy nowej stacji w ramach konsolidacji z T-Mobile, planowany termin uruchomienia stacji bazowej to bieżący rok, dziwi mnie tylko fakt, że w Orange twierdzą że zakończenie prac nastąpi w tym roku, natomiast T-Mobile że prace zakończą się do 10 maja br. Według mapy zasięgu T-Mobile w Zielonej jest 3G, ja nie mogę tego sprawdzić ponieważ mam telefon tylko GSM. Jak pisałem maile wcześniej do Orange to odpowiadali że uruchomienie stacji nastąpi w kwietniu, co prawda było zaznaczone że ze względu na fakt iż są to skomplikowane prace planowany termin uruchomienia może ulec zmianie.

 #631369  autor: StormChaser
 06 maja 2013, 19:29
Do 10 maja to jakby nie było także bieżący rok ;-) Jeśli skończą 11-ego do O nikt pretensji miał nie będzie, a T rozminie się z terminem.

 #631548  autor: Flash999
 07 maja 2013, 17:34
Zerknijcie na mapę T-Mobile, została zaktualizowana. Między innymi całe województwo podlaskie zostało zmodernizowane.

Dziwne, myślałem że zamierzają zmodernizować u mnie jeszcze maszt Orange.

No trudno, u mnie zyskał tylko Orange :). Uzyskał wstęp do nadajnika T-Mobile i ich 3G. Nic w zamian :lol: .

Stacje bazowe w województwie podlaskim

 #631624  autor: Spacedust
 07 maja 2013, 22:08
Flash999 pisze:Zerknijcie na mapę T-Mobile, została zaktualizowana. Między innymi całe województwo podlaskie zostało zmodernizowane.

Dziwne, myślałem że zamierzają zmodernizować u mnie jeszcze maszt Orange.

No trudno, u mnie zyskał tylko Orange :). Uzyskał wstęp do nadajnika T-Mobile i ich 3G. Nic w zamian :lol: .
Wczoraj:

Obrazek

Dzisiaj:
Obrazek

 #631653  autor: Flash999
 07 maja 2013, 23:37
Nie wchodzę na stronę T-mobile codziennie, bo to dla mnie marnowanie czasu. Ostatnim razem gdy widziałem mapę zmiany nie zostały jeszcze naniesione.

Słowo sprostowania odnośnie wzajemności. Nadajnik Orange także został zmodernizowany, jednak 3G nie zostało dołożone (zmienił się LAC i CID dla GSM).

Stacje bazowe w województwie podlaskim

 #632202  autor: Mixiorek
 10 maja 2013, 20:46
Nastąpiła aktualizacja spisu nadajników na stronie UKE i btsearch. Wygląda na to, że Networks bierze się za najcięższy i najbardziej delikatny obszar, czyli Warszawę i województwo Mazowieckie. Pozwolenie są z tego co widzę na warszawską wolę i południe mazowsza. Zobaczymy jak im pójdzie ;-)

 #632204  autor: Spacedust
 10 maja 2013, 20:47
Zerknijcie na nowe pozwolenia na: http://mapa.btsearch.pl/ - cała masa pozwoleń UMTS900 we Warszawie, Radomiu, Grójcu, Warce i okolicach ;)
  • Strona 40 z 1158
  • 1
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 1158
  • 1
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 1158