DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?

 #634539  autor: StormChaser
 22 maja 2013, 00:00
tz pisze:
kamil1221 pisze:Przy zawieraniu umowy jesteś również weryfikowany w BIK-u. Lub tak jak napisałem - otrzymałeś niską klasę kredytową w systemie (miałeś słaby warunek dostępu do umowy i/lub jesteś po prostu za młody - poniżej 22 lat).
Jestem na emeryturze, wiec jakby to powiedzieć nie mam 22 lat. Nie bardzo wiem co to znaczy słaby warunek dostepu do umowy. Słaba klasa kredytowa? domyślam sie, że coś zwiazanego z kredytami. Nigdy żadnego nie miałem
To nie masz w tym że BIKu żadnej historii, choć wątpię by miało to wpływ na umowę, w banku mogłoby mieć, ale tu...

 #634765  autor: pomaranczowy
 22 maja 2013, 22:48
WAŻNE! Ludzie, po co się zastanawiacie skoro podałem Wam jedyna i prawdziwą odpowiedź. Powtarzam kolejny raz: Kamil już napisał:"niska klasa kredytowa". Jak ktoś nie rozumie, to niech sprzedawca w salonie wyjaśnia dlaczego depozyt się pojawił. Ja takich rzeczy na forum nie będę pisał. Mogę potwierdzić, że w tym przypadku to nie są żadne: BIG-i, BIK-i, zaległości w PTK, zaległości u innych operatorów, zaległości gdziekolwiek, tylko powodem jest to o czym napisał Kamil. Nie macie co już dyskutować i się zastanawiać. Wyjaśniliśmy.

 #634774  autor: miki4g
 22 maja 2013, 23:04
Ja wale ten cały cyrk z Orange i składam zamówienie na inny numer pesel, mam nadzieję że przejdzie.
+byłem wczoraj w salonie Orange. Pani powiedziała mi, że mogę przenieść numer na kartę z play do orange tylko na ofertę zetafon(z umową na 12 miesięcy), co do depozytu, to ona nie może sprawdzić w komputerze o co chodzi, ale możemy złożyć nową aktywacje u niej i wpłata depozytu nie będzie wymagana. Hahahahaha śmiech na sali, ale mają mnie w garści , bo mają teraz najlepszą ofertę na abonament z telefonem na 24 miesiące. :/
Ostatnio zmieniony 23 maja 2013, 19:15 przez miki4g, łącznie zmieniany 1 raz.

 #634890  autor: orson_dzi
 23 maja 2013, 19:16
miki4g pisze: mogę przenieść numer na kartę z play do orange tylko na ofertę zetafon(z umową na 12 miesięcy)
:lol: Bo za Zetafona jest chyba najwyższa prowizja.
pomaranczowy pisze:Jak ktoś nie rozumie, to niech sprzedawca w salonie wyjaśnia dlaczego depozyt się pojawił.
A będzie w stanie? Tak na poważnie pytam, bo swego czasu słyszałem, że to zbiorcza tylu czynników, że to rozumie tylko komputer to sprawdzający.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #634903  autor: miki4g
 23 maja 2013, 19:31
orson_dzi pisze:
miki4g pisze: mogę przenieść numer na kartę z play do orange tylko na ofertę zetafon(z umową na 12 miesięcy)
:lol: Bo za Zetafona jest chyba najwyższa prowizja.

Hahaha no to dzięki bogu że jeżeli chodzi o sprawy z telefonią, telewizją, internetem to jestem obcykany, ale jak wyobrażę sobie ilu lalików, emerytów udaje im się złapać to mnie krew zalewa... No ale nic, ja nienawidze do salonu chodzić, bo tracę tylko nerwy, pieniądze i czas, ale niestety będę musiał się udać jeszcze raz tylko do innego w celu przeniesienia numer z karty na kartę i wyjaśnienia sprawy z depozytem. Postaram się być @!*!# opanowany, a jak mi facet(ka) choć słowo, że nie można tego zrobić to proszę o rozmowę z właścicelem salonu lub dzwonie przy niej na infolinię orange i niech sobie gadają, kto ma tę sytuację wyjaśnić. BAWIMY SIĘ DALEJ, DZIĘKI ORANGE. :/

 #634916  autor: tz
 23 maja 2013, 20:58
pomaranczowy pisze:WAŻNE! Ludzie, po co się zastanawiacie skoro podałem Wam jedyna i prawdziwą odpowiedź. Powtarzam kolejny raz: Kamil już napisał:"niska klasa kredytowa". Jak ktoś nie rozumie, to niech sprzedawca w salonie wyjaśnia dlaczego depozyt się pojawił. Ja takich rzeczy na forum nie będę pisał. Mogę potwierdzić, że w tym przypadku to nie są żadne: BIG-i, BIK-i, zaległości w PTK, zaległości u innych operatorów, zaległości gdziekolwiek, tylko powodem jest to o czym napisał Kamil. Nie macie co już dyskutować i się zastanawiać. Wyjaśniliśmy.
W moim przypadku bajki i tyle. Wcześniej mogłem zawrzeć umowe na telefon domowy+ internet przez strone internetowa (opłata miesieczna około 90 zł) Z tym, że na TAKICH SAMYCH warunkach jak w salonie. Teraz nie moge podpisać umowy na abonament komórkowy (około 50 zł/miesiac), bo CENA NIŻSZA niż w salonie może? Niska klasa kredytowa nie obowiazuje umowy na telefon domowy i internet a tylko abonament komórkowy?Operator ten sam dla jasności. Brednie i tyle

 #634934  autor: pomaranczowy
 23 maja 2013, 22:43
tz pisze:
pomaranczowy pisze:WAŻNE! Ludzie, po co się zastanawiacie skoro podałem Wam jedyna i prawdziwą odpowiedź. Powtarzam kolejny raz: Kamil już napisał:"niska klasa kredytowa". Jak ktoś nie rozumie, to niech sprzedawca w salonie wyjaśnia dlaczego depozyt się pojawił. Ja takich rzeczy na forum nie będę pisał. Mogę potwierdzić, że w tym przypadku to nie są żadne: BIG-i, BIK-i, zaległości w PTK, zaległości u innych operatorów, zaległości gdziekolwiek, tylko powodem jest to o czym napisał Kamil. Nie macie co już dyskutować i się zastanawiać. Wyjaśniliśmy.
W moim przypadku bajki i tyle. Wcześniej mogłem zawrzeć umowe na telefon domowy+ internet przez strone internetowa (opłata miesieczna około 90 zł) Z tym, że na TAKICH SAMYCH warunkach jak w salonie. Teraz nie moge podpisać umowy na abonament komórkowy (około 50 zł/miesiac), bo CENA NIŻSZA niż w salonie może? Niska klasa kredytowa nie obowiazuje umowy na telefon domowy i internet a tylko abonament komórkowy?Operator ten sam dla jasności. Brednie i tyle
Za usługi TP nie ma depozytów. Za usługi PTK w pewnych okolicznościach są. Chciałem pomóc ale ok. Tak to są brednie, a ja piszę dla rozrywki takie głupoty. Żałuję, że w ogóle się wypowiedziałem, bo oczywiście nie mam zielonego pojęcia na ten temat. Więcej już nic nie będę pisał, bo po co? Pozdro.

 #634937  autor: kamil1221
 24 maja 2013, 01:49
Widzę że pewne osoby w dalszym ciągu nie kminią tego że Orange to tylko marka, logo...

Orange Polska w największym uproszczonym skrócie dzieli się na część mobilną (komórki, internet mobilny) czyli PTK Centertel, oraz stacjonarną (neostrada, telefony st. tv) - TP S.A.

Są to różne firmy - posiadające osobne systemy danych, które nie są połączone.

To że ktoś coś dostał bez problemu w TP S.A. nie znaczy że w PTK Centertel dostanie również umowę.

 #635069  autor: tz
 24 maja 2013, 17:35
Nie pisze o "obecnym" orange, tylko tym "starym", które działało kilka lat temu, jeszcze przed połączeniem z tepsa. Tam własnie opłacałem telefon domowy orange i orange freedom internet

 #635074  autor: kamil1221
 24 maja 2013, 17:43
Nie ma czegoś takiego jak były i obecny Orange. Jakieś fanaberie sobie ubzdurałeś.
Jeśli nawet miałeś Freedoma i Orange Stacjonarny to nie musisz otrzymać od strzała oferty z terminalem.

Freedom i Orange Stacjonarny to usługa "bez terminala" (co najwyżej w Freedom mogłeś kupić router) - dlatego nie był wymagany depozyt.
Teraz właśnie przez to że kiedyś miałeś usługi WLR i BSA od PTK możesz mieć niską klasę kredytową (nieterminowe płacenie rachunków, słabe dokumenty przy zawieraniu umowy). Oferta z urządzeniem to nie to samo co bez.

Właścicielem PTK od dłuższego czasu jest TP S.A. Nie ma i nie było połączenia z TP. To że teraz jest planowane to zupełnie inna kwestia.

 #635081  autor: tz
 24 maja 2013, 18:13
W takim razie jak wytłumaczysz, że stare faktury na internet i telefon miałem od PTK a nie tepsy? Obecne rachunki są od tepsy. Nie wiem o co chodzi z usługa "bez terminala" lub z terminalem, ale racja mogłem kupić router wi-fi

 #635108  autor: kamil1221
 24 maja 2013, 20:00
Dlatego że PTK Centertel wcześniej (przed zmianą marki Telekomunikacja Polska na Orange) świadczył również usługi na łączach TP S.A. (WLR i BSA). Po rebrandingu Telekomunikacji Polskiej na Orange zrezygnowano z tego by pod jedną marką nie było 2 identycznych produktów, które by ze sobą konkurowało.

Freedom i Orange Stacjonarny były usługami, które były tańsze od usług TP S.A. by zatrzymać odpływ Klientów TP S.A. do operatorów alternatywnych (Netia, Tele2 itp.) - bo lepiej zarobić mniej niż wcale (wszystko zostawało w tej samej grupie kapitałowej "Grupie Telekomunikacji Polskiej - GTP".

Usługa bez terminala różni się tym od usługi terminalowej, że w tej pierwszej jest ci świadczona usługa bez sprzętu o dużej wartości. Otrzymujesz usługę i ponosisz koszt wyłącznie jej świadczenia, więc w razie zerwania z Tobą umowy, (bo np. nie płaciłeś) koszt dla operatora za takie coś jest mniejszy niż w przypadku oferty z terminalem. Terminalowa oferta to taka gdzie po za usługą otrzymujesz sprzęt w promocyjnej cenie, który w normalnych warunkach jest znacznie droższy (przysłowiowy telefon za złotówkę). Tu, jeśli by została zerwana umowa z Twojej winy – operator jest więcej stratny – bo wydał na Ciebie dodatkowo koszt urządzenia, nie tylko usługę.
Prościej się tego nie da wyjaśnić.

 #635116  autor: miki4g
 24 maja 2013, 20:17
Z jednej strony to nie pozostało mi nic więcej jak śmiech z tej całej sytuacji, jednak po pewnym czasie ta cała sytuacja mnie ostro irytuje, muszę dymać do salonu i tracić ponad 2 godziny, by pogadać z jakimś niedouczonym specjalistą. Bawimy się dawlej. Pewnie mało kogo ta moja "błachostka" obchodzi, bo zwykły pracownik orange to ma to głęboko w d... Ja jednak patrząc z góry na tę całą sytuację to mogę stwierdzić iż orange to teraz sieć dla niszowa, najtańsza, jej jakość leci od ok. 2 lat ostroo w dół. No nic, bawimy się dalej :evil:



Panuj nad słownictwem.
Ostatnio zmieniony 24 maja 2013, 20:19 przez miki4g, łącznie zmieniany 1 raz.

 #637054  autor: ciekawy
 02 cze 2013, 22:21
jabuczko pisze:
ciekawy pisze:w salonie Orange sprzedawca albo może konsultant do spraw sprzedaży może nie pobierać kaucji,w tej sieci to jest zależne od jego czy jej "widzimisie",tak było w Idei i tak zostało w przeciwieństwie do T czy Plus,a 300 zł kaucji to nie tak dużo w porównaniu z tym,że kaucja w Plus i T może wynosić do chyba 760 zł, to w Orange taniej o "połowę"
ode mnie orange zarządało właśnie 760zł kaucji :)
a zalegasz z płatnościami ?
Kryniczanin pisze:Siostra kolegi dostała ostatnio 300pln kaucji w pomarańczy za samą legitkę studencką - brak innych dochodów.

Żeby było weselej moja dawna współpraca w Orange zakończyła się bardzo burzliwie - z tym że byłem czysty finansowo, jednak przy weryfikacji do nju nju bez problemów.
sama legitymacja studencka nie świadczy o tym, że ktoś ma dchody tylko o tym, że studiuje i w ogóle jak dla mnie to jest dziwna praktyka, że sieci chcą legitymacje studencką która świadczy tylko o tym, że ktoś studiuje, nie o dochodach, równie dobrze sieci mogą chcieć zobaczyć i skserować dowód osobisty, który też nie świadczy o dochodach
miki4g pisze:Z jednej strony to nie pozostało mi nic więcej jak śmiech z tej całej sytuacji, jednak po pewnym czasie ta cała sytuacja mnie ostro irytuje, muszę dymać do salonu i tracić ponad 2 godziny, by pogadać z jakimś niedouczonym specjalistą. Bawimy się dawlej. Pewnie mało kogo ta moja "błachostka" obchodzi, bo zwykły pracownik orange to ma to głęboko w d... Ja jednak patrząc z góry na tę całą sytuację to mogę stwierdzić iż orange to teraz sieć dla niszowa, najtańsza, jej jakość leci od ok. 2 lat ostroo w dół. No nic, bawimy się dalej :evil:



Panuj nad słownictwem.
może napisz dokładny opis sytuacji i wyślij do UKE, UOKiK, może pomogą w tej sytuacji jeśli sieć działa nieprawidłowo

 #637057  autor: kamil1221
 02 cze 2013, 22:29
Tylko co tu zgłaszać ww. instytucją ? (że nie może podpisać umowy). Telefonia mobilna to nie usługa powszechna, gdzie operator musi zagwarantować ci jej świadczenie. Jeśli w jakiś sposób operator nie chcę zawrzeć umowy z Tobą to tylko i wyłącznie Twój problem. W tym wypadku operator ustala reguły i jeśli żąda depozytu a Ty nie chcesz go zapłacić nikt nie każe ci wybierać jego usług (on dyktuje warunki).

Ostatnio stało się bardzo modne (choć nie wiem czemu) zgłaszanie tego typu bzdur UKE czy UOKiK. Po co, na jakiej podstawie ?

 #637063  autor: ciekawy
 02 cze 2013, 22:42
kamil1221 pisze:Tylko co tu zgłaszać ww. instytucją ? (że nie może podpisać umowy). Telefonia mobilna to nie usługa powszechna, gdzie operator musi zagwarantować ci jej świadczenie. Jeśli w jakiś sposób operator nie chcę zawrzeć umowy z Tobą to tylko i wyłącznie Twój problem. W tym wypadku operator ustala reguły i jeśli żąda depozytu a Ty nie chcesz go zapłacić nikt nie każe ci wybierać jego usług (on dyktuje warunki).

Ostatnio stało się bardzo modne (choć nie wiem czemu) zgłaszanie tego typu bzdur UKE czy UOKiK. Po co, na jakiej podstawie ?
jeśli firma oferuje jakaś ofertę to sprzedawanie jednym a innym nie może podchodzić pod dyskryminacje, poza tym chyba jest w prawie, że skoro firma oferuje coś to nie może odmawiać sprzedaży, jest jeszcze inna opcja, że sieć działa źle i wymaga poprawienia "od góry", przez salony klient się nie "przebije", przez UKE, UOKiK już prędzej

 #637066  autor: kamil1221
 02 cze 2013, 22:47
Tyle że operator oferuje możliwość zakupu - ale na swoich warunkach. Tutaj warunkiem jest wpłata depozytu, więc nie można powiedzieć że odmawia możliwości zakupu. Operator od tak sobie nie nakłada na potencjalnych Klientów depozyty. Muszą mieć jakieś przesłanki.

 #637072  autor: ciekawy
 02 cze 2013, 22:56
miki4g pisze:Ja wale ten cały cyrk z Orange i składam zamówienie na inny numer pesel, mam nadzieję że przejdzie.
+byłem wczoraj w salonie Orange. Pani powiedziała mi, że mogę przenieść numer na kartę z play do orange tylko na ofertę zetafon(z umową na 12 miesięcy), co do depozytu, to ona nie może sprawdzić w komputerze o co chodzi, ale możemy złożyć nową aktywacje u niej i wpłata depozytu nie będzie wymagana. Hahahahaha śmiech na sali, ale mają mnie w garści , bo mają teraz najlepszą ofertę na abonament z telefonem na 24 miesiące. :/
to daje do myślenia

 #637089  autor: kamil1221
 02 cze 2013, 23:32
Tutaj nie ma nic do myślenia - albo godzi się na warunki albo niech szuka innej oferty u innego operatora. Jest wolny rynek i nie musi akurat wybierać oferty Orange.

 #637108  autor: orson_dzi
 03 cze 2013, 00:31
Ostatnio stało się bardzo modne (choć nie wiem czemu) zgłaszanie tego typu bzdur UKE czy UOKiK. Po co, na jakiej podstawie ?
Bo tak ;) . Bo kiedyś ktoś powiedział (albo napisał na forum), że tak można załatwić wszystko. Że jak się operatora postraszy urzędem, to dostanie się wszystko, co się chce.

Zawsze chciałem w takim urzędzie przynajmniej dwa dni popracować. Tam muszą takie kabarety trafiać, że wyśmiałbym się za wszystkie czasy.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)