DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 24 z 72
  • 1
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 72

 #635983  autor: Xy
 29 maja 2013, 10:25
Mam takie pytanie odnośnie przenoszenia numeru. Załóżmy, że jest następująca sytuacja: Jestem użytkownikiem numeru lecz jest on zarejestrowany na inną osobę (abonament). Czy jest możliwość przeniesienia numeru i jednocześnie dokonania cesji na mnie abym to ja był płatnikiem? Czy należy wcześniej dokonać przepisania abonenta i dopiero później przenoszenie numeru?

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71

 #635984  autor: zygikuleczka
 29 maja 2013, 10:28
Xy pisze:Czy należy wcześniej dokonać przepisania abonenta i dopiero później przenoszenie numeru?
Jeśli to abonament to nie ma znaczenia kolejność. Cesja co do zasady zawsze jest płatna.

5XX XXX XXX: Plus :arrow: Orange :arrow: Play :arrow: T-mobile
6XX XXX XXX: T-mobile :arrow: Nju mobile :arrow: Play

 #636035  autor: Edmund
 29 maja 2013, 14:34
Xy, natomiast w prepaid zmiana osoby na którą jest zarejestrowany numer jest bezpłatna. Zastanów się czy istnieje dla Ciebie opcja byś przez chwilę był w prepaid z numerem w celu zmiany danych.

Wszechobecnemu analfabetyzmowi, braku poszanowania dla języka ojczystego i braku czytania ze zrozumieniem mówię nie!

Orange: Nowe GO
Play: Fresh, stare Lubię to!
Plus na Kartę
Net: OFnK, Aero2
 #636098  autor: xperia
 29 maja 2013, 21:16
Taka ciekawostka.
Próbowałem przenieść numer z sieci Plus do MTV Mobile.
Niestety dowiedziałem się (potwierdzone w kilku różnych punktach T), że w moim przypadku jest to technicznie niewykonalne ponieważ mój numer (prefix 606...) pierwotnie należał do sieci T-Mobile i on jest w innym HLR (bodajże 13) niż numery MTV (bodajże 18).
Oczywiście BOA twierdzi co innego, a punkty sprzedaży mówią jednogłośnie, że to niewykonalne i proponują przeniesienie do TT albo oferty abonamentowej. Śmiech na sali, ręce opadają.

 #636106  autor: StormChaser
 29 maja 2013, 21:56
W sumie to bzdura HLR to karta SIM, a nie numer abonencki, do dowolnej karty SIM powinno być można przypisać dowolny numer przypisać. Wyraźnie coś tam w systemach T nie zgrywa, że na siłę paruje ten numer z tym starym HLR, ale tak nie powinno być. Być może gdybyś się przenosił do oferty abonamentowej to i z innym HLR by się dało, ale na prepaidzie nie czyją motywacji, bo pewnie grubsza sprawa z ręcznym przypisaniem numeru przez ich adminów.

 #636199  autor: zygikuleczka
 30 maja 2013, 10:15
xperia, to można skoro BOA twierdzi, że można niech Ci to napiszą np. w mailu. Wtedy drukujesz, niesiesz do punktu i jaaaazda:)

5XX XXX XXX: Plus :arrow: Orange :arrow: Play :arrow: T-mobile
6XX XXX XXX: T-mobile :arrow: Nju mobile :arrow: Play

 #636244  autor: xperia
 30 maja 2013, 13:14
punkt twierdzi, że nawet jak to dostaną na piśmie to nie mają technicznej możliwości żeby to zrobić a poza tym straszą że mogę w ten sposób stracić numer bo dotychczasowy operator go wyłączy a T nie będzie mógł go przyjąć

 #637141  autor: tetris83
 03 cze 2013, 10:40
Witam , temat ogólnie znany ale dla mnie nie taki prosty. Kiedyś byłem w Orange, 4 lata temu przeniosłem się do PLAY. Chce znowu przejść do Orange. W każdym przypadku był , jest i będzie to abonament. Mój numer to 507......
Umowa w PLAY kończy mi się 23.07.2013. Czy teraz mogę złożyć zamówienie na przeniesienie numeru w ORANGE do ORANGE z zaznaczeniem wypowiedzenia umowy z PLAY w dniu 24.07.2013 czyli dzień po zakończeniu umowy czy ta data to ma być 23.07.2013czyli dzień zakończenia umowy?
W orange jest promocja na darmowy abonament przez pierwsze 3 miechy dla przenoszących nr a i telefonik HTC ONE S mi się podoba. :)
Proszę o pomoc.

Dodam ,że okres rozliczeniowy mam 20 dnia każdego miesiąca.
Czy rozwiązując umowę muszę brać to pod uwagę?

 #637331  autor: Orange Ekspert
 04 cze 2013, 08:54
tetris83 pisze:Witam , temat ogólnie znany ale dla mnie nie taki prosty. Kiedyś byłem w Orange, 4 lata temu przeniosłem się do PLAY. Chce znowu przejść do Orange. W każdym przypadku był , jest i będzie to abonament. Mój numer to 507......
Umowa w PLAY kończy mi się 23.07.2013. Czy teraz mogę złożyć zamówienie na przeniesienie numeru w ORANGE do ORANGE z zaznaczeniem wypowiedzenia umowy z PLAY w dniu 24.07.2013 czyli dzień po zakończeniu umowy czy ta data to ma być 23.07.2013czyli dzień zakończenia umowy?
W orange jest promocja na darmowy abonament przez pierwsze 3 miechy dla przenoszących nr a i telefonik HTC ONE S mi się podoba. :)
Proszę o pomoc.

Dodam ,że okres rozliczeniowy mam 20 dnia każdego miesiąca.
Czy rozwiązując umowę muszę brać to pod uwagę?
Jeśli zrealizujesz zamówienie w pierwszej połowie bieżącego miesiąca to jak najbardziej takie rozwiązanie będzie możliwe. Jeśli wybierzesz abonament w kwocie minimum 59,90 zł, posiadasz ofertę abonamentową w Play i przeniesiesz numer przez telesprzedaż to możesz otrzymać rabat na abonament nawet na okres 6 miesięcy, 20% więcej minut oraz obniżona opłatę aktywacyjną. Jeśli jesteś zainteresowany takim rozwiązaniem zachęcam do kontaktu z nami przez formularz dostępny na profilu Orange Polska na Facebooku http://www.facebook.com/orangepolska/ap ... 5626162243 Przekażę zgłoszenie do specjalisty z działu sprzedaży.

Pozdrawiam
Tomek
Orange Ekspert
 #638284  autor: Bolek
 08 cze 2013, 20:14
Zwracam się do Was drodzy Forumowicze z następującym problemem :

Obecnie jestem abonentem indywidualnym w T-Mobile i za niecały miesiąc kończy mi się obecna umowa. W związku z tym zacząłem szukać najkorzystniejszej dla mnie oferty (jak najlepszy telefon za jak najmniejsze pieniądze :D ) Jako, że mój ojciec założył niedawno firmę chciałbym wziąć telefon właśnie na jego firmę. Wybrałem ofertę dla przenoszących numer w Orange i teraz chciałbym Was spytać, czy w ogóle da się przenieść numer zarejestrowany na osobę prywatną do Orange dla firm, czy muszę wypowiedzieć umowę T-Mobile i wziąć nową w Orange dla firm?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)

 #638291  autor: danielsk
 08 cze 2013, 21:00
Przenoszenie numerów może odbywać się jedynie w obrębie tej samej osoby - w przypadku osoby prywatnej identyfikatorem jest np. PESEL, natomiast firmy najczęściej NIP

 #638302  autor: Bolek
 08 cze 2013, 22:09
W takim razie, czy mogę przepisać obecny numer na firmę, bez podpisywania kolejnej umowy w T-Mobile, żeby móc od razu przenieść go do Orange, czy tak, jak wcześniej pisałem muszę zerwać umowę z T-Mobile i podpisać nową w Orange? Ta druga opcja mi się mniej podoba, bo jak przeszedłbym do Orange (nie podpisywał nową niezależną umowę z nowym numerem) to przez 3 miesiące mam abonament za 1 zł :)

 #638371  autor: muchakk
 09 cze 2013, 12:47
Możesz zrobić cesje teraz w T-mobile zmieniajac właściciela numeru na firme Twojego taty - zmiana 61,50zł brutto kosztuje bądź też możesz wypowiedzieć umowe z przejściem do TAK TAKA i po przejściu na kartę możesz zrobić cesję za darmo

 #638372  autor: Bolek
 09 cze 2013, 12:53
Ta druga opcja chyba nie jest dla mnie ;p Ja chcę mój obecny numer (który też zapisany jest na tatę) przepisać na jego firmę, żeby móc wybrać opcję przejścia do Orange dla firm, bo z tego co wiem, żeby móc przejść do Orange dla firm numer musi być zapisany właśnie na firmę, a nie na osobę fizyczną

 #638382  autor: Edmund
 09 cze 2013, 15:09
Bolek! muchakkowi chodziło o to, żebyś złożył (a raczej Twój ojciec) w T-Mobile dyspozycję aby po skończeniu umowy numer przechodzi do Tak-Taka (T-Mobile na kartę). Wówczas ojciec będzie mógł za darmo zmienić dane abonenta - z osoby prywatnej (siebie) na jego firmę. I wówczas spokojnie będziesz mógł przenosić numer do innej sieci.
Gdybyś chciał zmienić dane abonenta z osoby prywatnej na firmę mając abonament (nazywa się to cesją) to wówczas byś zapłacił 61,50zł.

Wszechobecnemu analfabetyzmowi, braku poszanowania dla języka ojczystego i braku czytania ze zrozumieniem mówię nie!

Orange: Nowe GO
Play: Fresh, stare Lubię to!
Plus na Kartę
Net: OFnK, Aero2

 #638388  autor: Bolek
 09 cze 2013, 15:50
1) W takim razie, żeby zrobić to za darmo muszę czekać aż skończy się okres wypowiedzenia umowy?
2) Czy jeśli pójdę jutro do salonu T-Mobile (przypominam, że umowa skończy się za niecały miesiąc) i przepiszę numer na firmę, to mogę od razu pójść do salonu Orange i przenieść do nich numer? Jeśli tak, to czy podpisując z nimi umowę dostanę od ręki telefon, czy będę musiał czekać, aż skończy się umowa z T-Mobile (niecały miesiąc)? :)

 #638393  autor: Edmund
 09 cze 2013, 16:08
Bolek, napiszę prosto:
1. Żeby przenieść numer na kartę Ty i Twój ojciec idziecie złożyć wypowiedzenie abonamentu po jego zakończeniu (z zachowaniem okresu wypowiedzenia, oraz zaznaczeniem, że chcesz by numer był nadal aktywny ale przeniesiony do oferty na kartę).
2. Dopiero jak numer będzie w ofercie na kartę robisz zmianę danych abonenta - czyli przepisanie numeru na firmę.
3. Tego samego dnia możesz się przejść do salonu Orange i tam już załatwiasz przeniesienie (które będzie zrealizowane w ciągu jednego dnia roboczego).

W zasadzie odpowiedź na Twoje pytania jest zawarta w mojej powyższej wypowiedzi, ale może jeszcze rozjaśnię to raz:
Nie da się jednocześnie złożyć wypowiedzenia umowy i zrobić darmową zmiane abonenta.
W związku z tym nie da się przed końcem umowy w T-Mobile zlecić przeniesienia w Orange.

Wszechobecnemu analfabetyzmowi, braku poszanowania dla języka ojczystego i braku czytania ze zrozumieniem mówię nie!

Orange: Nowe GO
Play: Fresh, stare Lubię to!
Plus na Kartę
Net: OFnK, Aero2

 #638395  autor: Bolek
 09 cze 2013, 16:17
Dziękuję za tak dokładne wyjaśnienie, wiem o co chodzi, ale moje pytanie brzmi, czy mogę dajmy na to jutro pójść do salonu T-Mobile, zmienić te dane na firmę (za 61,50 bez czekania na koniec umowy) i pójść do salonu Orange załatwić przeniesienie numeru i wybrać interesującą mnie ofertę i telefon i wrócić do domu z nowym telefonem (wszystko za jednym zamachem) ;)

 #638396  autor: Edmund
 09 cze 2013, 16:27
Bolek, tak - możesz tak zrobić. Zlecając przeniesienie w Orange z końcem umowy dostaniesz telefon i numer tymczasowy. Ale pamiętaj - jeżeli nie chcesz płacić horrendalnych stawek za zerwanie umowy wcześniej to samo przeniesienie musi się odbyć po zakończeniu umowy w T-M.

Wszechobecnemu analfabetyzmowi, braku poszanowania dla języka ojczystego i braku czytania ze zrozumieniem mówię nie!

Orange: Nowe GO
Play: Fresh, stare Lubię to!
Plus na Kartę
Net: OFnK, Aero2

 #638428  autor: Bolek
 09 cze 2013, 19:08
Dzięki za pomoc :)
  • Strona 24 z 72
  • 1
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 72
  • 1
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 72