DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 25 z 72
  • 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 72

 #638508  autor: Ventussi
 10 cze 2013, 12:25
Witam. Dziś złożyłem wniosek o przeniesienie numeru do Plusa na kartę z Heyah Mix. W Heyah opłaciłem już wszystko, co trzeba, nie mam żadnych zobowiązań, umowa się skończyła 27 maja tego roku. Przy wypełnianiu papierów w Plusie pani zapytała, czy wolę to zrobić w 1 dzień, czy okres wypowiedzenia 30 dni. Powiedziała, że jeśli w 1 dzień, to muszę być świadom, że Heyah może mi kazać zapłacić jeszcze jedną opłatę, tak jakby za jeden miesiąc. Pomyślałem sobie, że niby z jakiej racji Heyah może mi kazać coś jeszcze zapłacić? Przecież Heyah Mix to w zasadzie pre-paid, na tej samej zasadzie, co zwykła karta (prawie). Wszystko zostało już uregulowane, nie mam u nich żadnych zobowiązań więcej, więc w sumie czego mogliby ode mnie więcej chcieć? No i wybrałem przeniesienie w 1 dzień. Jednak cały czas mnie nurtuje kwestia, czy Heyah może faktycznie jeszcze czegoś ode mnie zażądać?

 #638522  autor: Ranger
 10 cze 2013, 13:30
Wydaje mi się, że jeżeli spłaciłeś wszystkie zobowiązania i nie byłeś nic dłużny Heyah, to jest okej. W mixie co do zasady zobowiązujesz się do wykonania tylu i tylu doładowań w takim a takim czasie.

Nie wiem jednak, jak wygląda sprawa wypowiedzenia takiej umowy. O ile w przypadku abonamentów operator przedłuża umowę na czas nieokreślony (nie spotkałem się z innym zapisem - z autopsji), o tyle musiałbyś zajrzeć do warunków umowy i doczytać, jak to jest z mixem.

Obrazek

 #638532  autor: marcino74
 10 cze 2013, 14:22
Witam! Mam ochotę przenieść numer na abonament z Play (abonament do 21.08) do Orange. 1. Czy mogę to zrobić jeszcze on-line lub przez telefoniczne zamówienie w czerwcu z zakończeniem umowy w Play z końcem sierpnia? (ewentualnie korzystając przez ten okres z numeru tymczasowego i okresu free).
2. Czy w momencie odmowy przeniesienia ze strony Play jest możliwość ponowienia wniosku o przeniesienie czy będę musiał płacić jakąś karę umowną (kiedyś jak przenosiłem się z Ery do Playa to 3 krotnie wypełniałem wniosek o przeniesienie)

Z góry dziękuję za odpowiedzi

 #638559  autor: Ventussi
 10 cze 2013, 17:21
Ranger pisze:Nie wiem jednak, jak wygląda sprawa wypowiedzenia takiej umowy. O ile w przypadku abonamentów operator przedłuża umowę na czas nieokreślony (nie spotkałem się z innym zapisem - z autopsji), o tyle musiałbyś zajrzeć do warunków umowy i doczytać, jak to jest z mixem.
Tak samo jest. Aktualnie mam właśnie umowę na czas nieokreślony. Jedyne, co pozostało po umowie, to taryfa Heyah Mix. Nie wiem, co za inteligent im ten cały system projektował, ale niestety nie mogę zmienić tej taryfy na tą standardową, która obowiązuje w Heyah. Gdyby tak się dało, to bym został w tej sieci, bo jest całkiem niczego sobie i przez ostatnie 3 lata nie miałem żadnego problemu, więc technicznie ok, ale że się nie da, no to muszę wyemigrować. Nie pozwolę z siebie zdzierać takich stawek, jak w Heyah Mix...

 #638574  autor: Ranger
 10 cze 2013, 19:02
Jeśli zatem masz umowę na czas nieokreślony, to najpewniej okres wypowiedzenia wynosi 30. W tej sytuacji Heyah pewnie sobie przypomni o tym ostatnim doładowaniu. Jeśli znajdziesz, to wrzuć tu regulamin lub samemu zajrzyj, jakie są konsekwencje zerwania takiej umowy bez zachowania terminu :)

A tak w ogóle, to możesz potem wrócić z Plusa do Heyah na kartę :)

Marcino - o ile się orientuję, to wniosek o przeniesienie numeru możesz złożyć w każdej chwili, oczywiście mając na uwadze zastrzeżenie odpowiedniego terminu na przeniesienie numeru, by nie płacić kary umownej. A dlaczegóż to operator miałby się nie zgodzić na przeniesienie? To nie jest kwestia jego kaprysu, a przepisów prawa telekomunikacyjnego :)

Obrazek

 #638628  autor: marcino74
 10 cze 2013, 22:25
Operator może odrzucic mój wniosek o przeniesienie ponieważ jestem w trakcje cesji z oferty biznes na osobę prywatną(dopiero złożona dyspozycja) a wybrany abonament ma byc na osobę prywatną (wydaje się byc korzystniejszy niż na biznes)

 #638774  autor: Ventussi
 11 cze 2013, 16:40
W tej umowie nie ma nic o 30dniowym okresie wypowiedzenia. Tzn. jest, ale zaznaczone, że wtedy, gdybym chciał ją np. zmienić, lub przedłużyć... Przecież to by było wbrew logice. Gdyby to był abonament to bym zrozumiał. Wydzwoniłem, to mogą się domagać opłaty. Tzn. najpierw wydzwoniłem, potem płacę - tak to wygląda w abonamencie. Ale to jest Mix oparty na doładowaniach pre-paid. Najpierw doładowuję, potem dzwonię. Miałem umowę na 36 doładowań i tyle właśnie razy doładowałem konto. Wszystko, co chcieli ode mnie dostać, dostali, więc, że tak powiem, wypad na drzewo :) Nawet mógłbym powiedzieć, że dałem im za friko 7zł, bo tyle zostało na koncie w chwili przeniesienia. No w każdym razie od dziś już jestem w Plusie, więc chyba obyło się bez komplikacji.

Mam zgoła inne pytanie: czy teraz, kiedy przeniosłem nr do Plusa, jestem tam jakby zarejestrowany? Podpisywałem kartę rejestracyjną z moimi danymi osobowymi, na koncie Plus Online widnieje dosłownie wszystko, tj. imię, nazwisko, adres, itd. Czy można to rozumieć w ten sposób, że jestem tam zarejestrowany i gdybym chciał, to mogę w każdej chwili przenieść numer do każdej innej sieci już bez kolejnej rejestracji?

 #638778  autor: artix
 11 cze 2013, 16:45
Tak, masz zarejestrowany numer, możesz go przenieść.

 #639595  autor: Orange Ekspert
 14 cze 2013, 14:23
marcino74 pisze:Witam! Mam ochotę przenieść numer na abonament z Play (abonament do 21.08) do Orange. 1. Czy mogę to zrobić jeszcze on-line lub przez telefoniczne zamówienie w czerwcu z zakończeniem umowy w Play z końcem sierpnia? (ewentualnie korzystając przez ten okres z numeru tymczasowego i okresu free).
2. Czy w momencie odmowy przeniesienia ze strony Play jest możliwość ponowienia wniosku o przeniesienie czy będę musiał płacić jakąś karę umowną (kiedyś jak przenosiłem się z Ery do Playa to 3 krotnie wypełniałem wniosek o przeniesienie)

Z góry dziękuję za odpowiedzi
Tutaj znajdziesz informację jak wygląda proces przeniesienia numeru http://www.orange.pl/kid,4002009272,id, ... ticle.html. Umowa z dotychczasowym operatorem zostanie rozwiązana
zgodnie z okresem wypowiedzenia (w przypadku zakupów w sklepie internetowym). Kurier odwiedzi Cię dwa razy. Za pierwszym razem przyjedzie z wnioskiem o przeniesieniu numeru i jeśli przeniesienie będzie możliwe to zostanie ustalony termin przeniesienia numeru a następnie zostanie wysłany kurier z umową i z telefonem. Do czasu przeniesienia numeru otrzymasz numer tymczasowy, z którego będziesz mógł korzystać.

Pozdrawiam
Tomek
Orange Ekspert

 #640017  autor: haluton
 17 cze 2013, 08:58
Witam, mam takie pytanie, przez 6 lat miałem umowę na kolegę(play), ponieważ byłem wtedy niepełnoletni i tak to rozegraliśmy, i tak to się ciągnęło 6 lat, teraz kolega na mój nr zerwał umowę z play, ostatni okres rozliczeniowy mija 20 lipca, czy mam możliwość przejść do Orange czy teraz muszę zawierać umowę jako nowy klient i stracę numer?

 #640021  autor: artix
 17 cze 2013, 09:36
To zależy, czy ten kolega jeszcze jest kolegą, bo musielibyście podejść do salonu i w któryś sposób zrobić cesję numeru, czyli przepisać go na Ciebie. Teraz pytanie czy kolega składając rezygnację wybrał przejście na kartę. Bo jeśli nie, to numer przepadnie. Jeśli wybrał, to trzeba by z nim podejść do salonu i przepisać numer na siebie, a dalej to już byś mógł dysponować numerem.

 #640025  autor: haluton
 17 cze 2013, 09:52
Kolega jest kolegą:D problem w tym że mieszkamy aktualnie 400 km od siebie, będąc u niego podeszliśmy do play i on po prostu zerwał umowę, było to robione w pośpiechu etc. wiem, był to błąd. Rozumiem że musimy być obydwoje ? nie ma możliwości aby kolega zrobił to sam ? nie ma szans podejść do orange przed 20 lipca i sprobować u nich jakoś ten nr. zamontować? przepraszam że zawracam głowę, jestem w te klocki zielony, zaraz jadę na miasto ogarnąć parę spraw, wstąpię do salonu orange, ale tutaj zawsze warto zapytać, z góry dzięki za odp.

 #640028  autor: slawekt
 17 cze 2013, 10:10
haluton pisze:Rozumiem że musimy być obydwoje? Nie ma możliwości aby kolega zrobił to sam ?
Dokładnie tak, nie ma innej możliwości...

 #640032  autor: haluton
 17 cze 2013, 10:40
Ok, jeżeli nie uda mi się spiknąć z kolegą, to mogę podpisać że tak powiem nową umowę na ten numer z orange? nie przechodząc tylko mieć nową umowę, czy nie mam żadnych praw do tego nr i on przepadnie ?

 #640036  autor: artix
 17 cze 2013, 10:56
Nie, bo to nie jest Twój numer.
Inne rozwiązanie, przenieść numer do innej sieci, myślę tu o Virgin Mobile i zarejestrować telefonicznie na siebie. Lub do Heyah, wtedy zmiana danych możliwa listownie (chyba też mailowo). Oczywiście przenosiny musiałby zrobić kolega.

 #640048  autor: haluton
 17 cze 2013, 11:14
rozmawiałem z konsultantami z obydwu sieci, i sprawa ma się tak że 20 lipca mam ostatni okres rozliczeniowy, po 20 lipca numer będę "ciągnął" doładowaniami, przy jakiejś okazji albo ja zjawie się w mieście u kolegi albo on u mnie i wtedy dokonamy cesji. Serdecznie dziękuje za pomoc i bardzo szybie odpowiedzi Artixie i Slawku

 #642691  autor: zaczajony9
 27 cze 2013, 14:19
Witam,
wczoraj skończyła mi się umowa Era Nowy Tak Tak Fon w T-mobile i została przedłużona na czas nieokreślony. Chciałbym przenieś numer np. do njumobile i w związku z tym pytanie brzmi: czy muszę składać wniosek o rozwiązanie umowy, następnie przeczekać ten miesiąc i dopiero wtedy prosić nju o przeniesienie numeru? Tak żeby oczywiście nie ponieść żadnych konsekwencji.

 #643762  autor: Deffener
 01 lip 2013, 12:17
Hej mam ogólne pytanie, jak wygląda przeniesienie numeru z plusa do t-mobile (chodzi o tę ofertę 6-miesięcy przed zakończeniem umowy) i na czym polega usługa numeru przejściowego?

 #643875  autor: Ventussi
 01 lip 2013, 20:04
Są jakieś limity odnośnie przenoszenia numeru w pre-paidach? Jakieś 20 dni temu przeniosłem się z Heyah do Plusa, ale ostatnio Plus zaczyna mnie denerwować tym, że internetu w mojej okolicy nie ma już jakiś czas i mam ochotę się przenieść do Play. Mogę to zrobić w tak krótkim odstępie czasu?

 #643879  autor: user_delete27
 01 lip 2013, 20:09
Oczywiscie ze tak, to Twoj numer i to Ty decydujesz kiedy i gdzie go przenosisz. Takie sa zalety prepadia :)
  • Strona 25 z 72
  • 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 72
  • 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 72