DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 60 z 1158
  • 1
  • 58
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62
  • 1158

 #644779  autor: Kryniczanin
 05 lip 2013, 09:33
UMTS 900 Nawojowa i Łabowa odpalone. Orange i T jako jedyne mogą pochwalić się 3G od Nowego Sącza do Krynicy. Potem Play a Plus ze swoim Aero2 to śmiech na sali.

 #644803  autor: Edmund
 05 lip 2013, 11:42
W bazie BTSearch.pl pojawiły się informacje, że w Zakopanem jest już odpalone UMTS900. Jak będę tam przy najbliższej okazji to sprawdzę informacje i wybadam nowe BTS i NodeB.

Wszechobecnemu analfabetyzmowi, braku poszanowania dla języka ojczystego i braku czytania ze zrozumieniem mówię nie!

Orange: Nowe GO
Play: Fresh, stare Lubię to!
Plus na Kartę
Net: OFnK, Aero2

 #644819  autor: MichaelBares
 05 lip 2013, 12:23
Witam. Jestem tu nowy. Kolega polecił mi to forum jako źródło dobrych i sprawdzonych informacji. Pytanie do darnok lub dla zorientowanych w temacie, mających coś wspólnego z Networks. Mieszkam pośrodku dwóch stacji Orange ( id 11935) i T-Mobile (id 32715). Czy po integracji sieci w ramach networks obydwie stacje zostaną i będą działały w ramach networks? Czy tylko jedna zostanie?

O te dwie stacje mi chodzi

http://mapa.btsearch.pl/gps/ll/53.82106 ... 13086/z/13

Orange ma w moim miejscu zamieszkania bardzo dobry zasięg, a T-Mobile słaby. Dlatego obawiam się czy po integracji sieci nie pogorszy mi się zasięg Orange (zważywszy na fakt, że Orange ma swoje anteny na maszcie Plusa, a T-Mobile na własnym).

Dzięki za odpowiedź.

 #644831  autor: Spacedust
 05 lip 2013, 13:07
przemeks1984 pisze:Witam, czy ktoś oriętuje się kiedy Networsk zagości w Granowie woj. wlkp powiat Grodzisk wlkp. Ogólnie chodzi mi obszar w którym się znajduje. Do Poznania kierując się na wschód mam ok 40km, natomiast Grodzisk leży ok 12km na zachód. Byłbym bardzo wdzięczny.
Poza Poznaniem reszta Wielkopolski ma być modernizowana w 2014 roku. Kalisz jest np. przewidziany na Kwiecień 2014.

 #644835  autor: Flash999
 05 lip 2013, 13:13
Według mnie powinny obie stacje zostać, odległość między nimi to niecałe 6 KM, więc dość spory odcinek.

Stacje bazowe w województwie podlaskim

 #644858  autor: Spacedust
 05 lip 2013, 14:25
Obrazek

Ciekaw jestem co zrobią w mojej okolicy. Aż 4 stacje T-Mobile, a Orange tylko jedna.

Na samym dole na wieży kościoła GSM/DCS/UMTS + dwie radiolinie.

Po prawej słup strunobetonowy T-Mobile, 3 sektory UMTS + światłowód, ma miejsce na sporo anten.

Na samej górze mała wieża Orange na drukarnii, GSM/DCS/UMTS obu operatorów + radiolinia T-Mobile wycelowana w stację obok, Orange na światłowodzie.

Po lewej 6 sektorów GSM T-Mobile + 6 radiolinii (węzeł radioliniowy T-Mobile) na 16-to piętrowym wieżowcu.
Ostatnio zmieniony 05 lip 2013, 14:33 przez Spacedust, łącznie zmieniany 1 raz.

 #644859  autor: grzegorz0plonka
 05 lip 2013, 14:27
Edmund pisze:W bazie BTSearch.pl pojawiły się informacje, że w Zakopanem jest już odpalone UMTS900. Jak będę tam przy najbliższej okazji to sprawdzę informacje i wybadam nowe BTS i NodeB.
W powiatu tatrzańskiego już są odpalone UMTS900.

Właśnie udało się prezencyjny podawać do btsearch.pl/:)

napisał do mnie, ze nie może dodać do btsearch.pl/:) A tu dziwieniu, ze podawał na stronie:)

Byłem w Toporowie Cyrhla 37 - wieża kościoła p.w. Miłosierdzia Bożego.

Przez siły sygnału 51-55dbm UMTS900 takie prędkości uzyskałem.
Obrazek

Mieszkam w Murzasichlu a byłem na ulice Gotowej i zasieg miałem 85-91dm to prędkość wtedy wyszło nie wesoło. Ciągle wypada do 0.10 - 1 Mb/s.

Co widzę, ze dosyć bardzo wrażliwe przez górki. A lepiej sprawuje UMTS2100.

 #644926  autor: zajadacz
 05 lip 2013, 17:03
Spacedust pisze:Po lewej 6 sektorów GSM T-Mobile + 6 radiolinii (węzeł radioliniowy T-Mobile) na 16-to piętrowym wieżowcu.
Ta stacja ma 3 sektory. Tam jest space diversity i po 2 anteny na sektor. Z tego co pamiętam to kiedyś ktoś pisał tu na forum, że jest to stacja typu parasol, która żeby było ciekawiej emituje tylko jeden kanał BCCH na wszystkie sektory.

Zdjęcia stacji bazowych
Mapa stacji bazowych na podstawie UKE

 #644932  autor: Spacedust
 05 lip 2013, 17:13
zajadacz pisze:
Spacedust pisze:Po lewej 6 sektorów GSM T-Mobile + 6 radiolinii (węzeł radioliniowy T-Mobile) na 16-to piętrowym wieżowcu.
Ta stacja ma 3 sektory. Tam jest space diversity i po 2 anteny na sektor. Z tego co pamiętam to kiedyś ktoś pisał tu na forum, że jest to stacja typu parasol, która żeby było ciekawiej emituje tylko jeden kanał BCCH na wszystkie sektory.
Tak dokładnie jest jak mówisz. Z tego co widzę po moich starych fotkach sektory w dalszym ciągu są tak jak były. Niewielkie zmiany są tylko w radioliniach. Ubyła jedna radiolinia, a przybyły dwie, w tym jedna znacznie większa (500 Mbps).

 #645085  autor: przemeks1984
 06 lip 2013, 01:18
Dziękuje za odpowiedź. Bede musial się pożegnać z orange. Tak dlugo czekać nie będę, a pan z techicznego zapewniał mnie, że maj czerwiec tego roku. Banda oszustów.

fon

 #645156  autor: Mixiorek
 06 lip 2013, 12:52
Klienci T-Mobile przebywający w Warszawie w dzielnicy Włochy, konkretnie Al. Krakowska, Rękodzielnicza otrzymali w zeszłym tygodniu smsy z informacją o tym, że przez kilka najbliższych tygodni będą prowadzone prace związane z modernizacją sieci. W smsie operator odsyła do strony:
www.najlepszasiec.pl

 #645160  autor: Spacedust
 06 lip 2013, 13:17
Czy ktoś w Poznaniu już dostał SMS'a z informacją o pracach ?

 #645310  autor: kowcio
 06 lip 2013, 23:00
A Poznania nie mają robić po wakacjach? Od września czy jakoś tak?
Teraz chyba mają rozdłubany Wrocław, Warszawę i coś jeszcze... Krk?
Ja w sumie już nie mam telefonu w Orange, mam tylko kartę SIM

 #645328  autor: Spacedust
 07 lip 2013, 00:45
kowcio pisze:A Poznania nie mają robić po wakacjach? Od września czy jakoś tak?
Teraz chyba mają rozdłubany Wrocław, Warszawę i coś jeszcze... Krk?
Ja w sumie już nie mam telefonu w Orange, mam tylko kartę SIM
http://www.orange.pl/binaries/o/map/ak/ ... POZNAN.gif - centrum już leci, w sierpniu cała reszta, a na wrzesień zostaje Nowe Miasto i przedmieścia.

 #645363  autor: rogmaniek
 07 lip 2013, 11:02
darnok, odnośnie Poznania - mam nadzieję, że dużo stacji pozostanie. Zastanawiam się, co z strunobetonowym słupem T-Mobile na ul. Szczawnicka 1/Lutycka i masztem Orange ul. Lutycka 97? Która konstrukcja pozostanie? Może obie? Słup T-Mobile jest wyższy i bardziej nadaje się choćby na dużą liczbę radiolinii...

I teraz zastanawia mnie Strzałkowo. Czy pozostanie strunobetonowy słup T-Mobile (tam stację ma też Polkomtel, ale już czytałem, że są przypadki, gdzie pozostał sam Operator Plusa na takiej konstrukcji), czy jednak chyba wyższy maszt Orange?

I co ze Słupcą - rozumiem, że pozostanie strunobetonowy, wysoki słup T-Mobile, a mini maszt Orange na dachu szpitala zostanie zdemontowany? Mowa dokładnie o ul. Traugutta 7B. I pewnie zostanie stary, wysoki maszt Centertela (stacje ma też tam Polkomtel), na ul. Fabryczna / Przemysłowa (Krasickiego), dz.1251? A mini maszt na ul. Przemysłowa 3/7 (młyn Gorczycy) zostanie zdemontowany? A może będę się cieszyć trzema lokalizacjami NetWorks! w Słupcy?

Dodam, że zdjęcia tych stacji Możecie zobaczyć na http://gsm.poznan.pl/baza.html

O2 - We're better, connected!
O2 - See what you can do!
O2 - Together is better!

 #645379  autor: kowcio
 07 lip 2013, 12:40
A to oni na radioliniach robią tę sieć? Matko, litości, oby nie w mieście...

No to moja okolica sierpień 2013, cały Luboń włącznie. Ciekawe jak im pójdzie, bo widzę spory obszar. Mój nadajnik pozostanie na 100%, to dam się założyć o wszystko. Ciekawi mnie tylko jeden GSM 900 Ery, też mają fajny maszt, który chyba pójdzie out. Jak dostanę SMSa to napiszę, specjalnie włączę tę komórkę :D W Poznaniu zostawią pewnie wszystkie Orange, a większość T poleci w nie powiem co ;)
Po pierwsze: większość,jak nie wszystkie Orange podłączone są światłowodem.
Po drugie: T Mobile ma fatalne lokalizacje, zwłaszcza UMTS. Zasięg mają najgorszy w całym mieście.

Tak więc niech zrobią by było ok.

 #645389  autor: KR2615
 07 lip 2013, 13:48
Cala ta konsolidacja ma przede wszystkim na celu cięcie kosztów operatorów więc bym się mocno zdziwił jesli woleliby płacić 25pln za MHz przy radiolini + sprzęt zamiast znaleść kogoś kto ma szkiełko w pobliżu. W Poznaniuna pewno będzie w czym wybierać, łącznie z wspierającym to forum Horyzontem. W mniejszym mieście PLAY potrafił wydzierżawić od mojego kumpla ciemne włókno. Chociaż nie wiem czy taki moloch jak Orange będzie zainteresowany rozmawiać z lokalnymi.

 #645421  autor: kowcio
 07 lip 2013, 17:15
No ale nie wydaje mi się, żeby likwidowali doskonałe nadajniki Orange podpięte światełkiem i w świetnych lokalizacjach, zostawiając nadajniki T-Mobile w gorszych (na ogół) lokalizacjach i ciągniętych radioliniami, zwłaszcza jak chcą sieć dostosować do LTE.
Jak dla mnie sieć na radioliniach nie jest w pełni gotowa na LTE. Jest wtedy tak na pół gotowa, tak jak te Play 4G całe ;)

 #645427  autor: grzegorz0plonka
 07 lip 2013, 17:45
No taka prawda. Nieraz NetWorkS W Poroninie stacji bazowy wypuścił HSPA+DC a słaba radiolinie którego leci tylko maks. 8 Mb/s. po prostu bezcelnie a jak zgłaszam to uznają wszystko porządku. Włączyli UMTS 900 na tylko dwa CID i cos tam wiedzą, ze jest słaba radiolinie.

 #645428  autor: Edmund
 07 lip 2013, 17:55
kowcio, pamiętajmy że NetWorks chce tak zrobić sieć by w danej lokalizacji ok. połowy stacji należało do Orange a ok. połowy do T-M.

Wszechobecnemu analfabetyzmowi, braku poszanowania dla języka ojczystego i braku czytania ze zrozumieniem mówię nie!

Orange: Nowe GO
Play: Fresh, stare Lubię to!
Plus na Kartę
Net: OFnK, Aero2
  • Strona 60 z 1158
  • 1
  • 58
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62
  • 1158
  • 1
  • 58
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62
  • 1158