DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 21 z 69
  • 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 69

 #644605  autor: marco2pl
 04 lip 2013, 15:53
Witam!

Właśnie przeniosłem numer do sieci Orange z wykorzystaniem gruoponu upoważniającego do zniżki 30% na abonament przez 24 miesiące, w związku z tym kilka pytań do Orange Eksperta:
Orange Ekspert pisze:Podczas składania zamówienia możesz wybrać, kiedy chcesz przenieść numer np. datą końca umowy u Twojego dotychczasowego operatora.
W czasie składania zamówienia przez sklep internetowy nie ma, a przynajmniej nie było, opcji wyboru terminu przeniesienia numeru. Natomiast na umowie zaznaczona jest Opcja 2, zgodnie z którą abonament rozpoczyna się z chwilą podpisania umowy.

Pytanie następujące, czy jest możliwość dokonania zmiany w tym zakresie, ewentualnie zawieszenia świadczenia usług przez Orange do czasu przeniesienia numeru?
Orange Ekspert pisze:Kod 30% wyklucza rabat na abonament 100%.
Przed złożeniem wniosku o przeniesienie numeru dwukrotnie dzwoniłem w tej sprawie na infolinię i uzyskałem informację, iż rabat 100% na pierwsze 3 miesiące jak najbardziej w takiej sytuacji przysługuje.

Jeśli Orange Ekspert twierdzi inaczej, to proszę o podanie punktu regulaminu, na podstawie którego ten rabat nie przysługuje.

Proszę o możliwie szybką odpowiedź.

 #644632  autor: Nottenick
 04 lip 2013, 16:42
Orange Ekspert pisze:Kod 30% wyklucza rabat na abonament 100%.
Warunki promocji Grupona (rabat 30% na 24 miesiące) są wyraźnie określone:
Kod: Zaznacz cały
Oferta łączy się z innymi promocjami.
Regulamin promocji "Przenieś Numer do Orange" na postawie którego udzielane są darmowe pierwsze 1, 3 lub 6 miesięcy, również w tej kwestii jest jednoznaczny:
Kod: Zaznacz cały
Promocja może być łączona z innymi promocjami lub usługami promocyjnymi dostępnymi w wybranej przez Abonenta ofercie zgodnie z ich zasadami, chyba, że regulaminy tych promocji lub usług stanowią inaczej.
Na jakiej zatem podstawie Orange stwierdza, że dwie wymienione powyżej promocje się wykluczają?

 #644686  autor: Michal77
 04 lip 2013, 20:02
A może te regulaminy z 30% upustu wykluczają.

 #644699  autor: ebolla
 04 lip 2013, 21:33
Tak jak obiecałem daje znać.

A więc na jednym numerze z dwóch, które przenosiłem reklamacje już uwzględniono i wystawiono fakturę korygującą.

Zostało zapłacić 10zł opłaty aktywacyjnej.

Na drugim jeszcze nic, ale to kwestia czasu powinna być bo sytuacja ta sama.

Także pozdrawiam i życzę reszcie żeby też udało im się tak w miarę bezproblemowo załatwić sprawę jak mi.

Ps. toledo na przyszłość tego typu komentarze zachowaj dla siebie. A przy takim toku myślenia jaki prezentujesz życzę powodzenia w świecie.

 #644728  autor: kikiz
 04 lip 2013, 23:12
W umowie wyraźnie jest napisane:
4) Regulamin/y/ usług wymienionych w polu Opcje Dodatkowe i Usługi Dodane niniejszej umowy
Opcje dodatkowe zawierają:
[...], Dodatkowe Minuty MNP na 24 m-ce, Opłata aktywacyjna 10 zł brutto, [...]
Te postanowienia regulowane są przez ów dokument:Regulamin
Promocji „Przenieś Numer do Orange”


W tym regulaminie zawarty jest ciekawy punkt:
4. W przypadku działania Rabatu 100% w czasie niepełnego okresu rozliczeniowego Rabat przyznawany jest od
dnia włączenia Rabatu, zgodnie z pkt 3 powyżej do końca danego okresu rozliczeniowego oraz na kolejny jeden lub
trzy pełne okresy rozliczeniowe.
Regulamin stanowi jasno, rabat na 3 miesiące + niepełny należy się i żaden regulamin nie wyklucza go w połączeniu z promocją Groupona.

 #644792  autor: jadrian
 05 lip 2013, 10:24
ebolla mam pytanie. Czy reklamacje zgłaszałeś pisemnie czy telefonicznie?

Ja też na umowie nie mam uwzględnionego rabatu 3 miesiące za 0zł w związku z przenoszeniem numeru z innej sieci, ale mam napisane że obowiązuje mnie regulamin "przenieś nr do orange" i również korzystałem z kodu groupona. Na inofolini twierdzą, że regulamin groupona wyklucza promocję 3 miesiące za 0zł.

Więc, jak to w końcu jest?

I dlaczego Orange Ekspert nie poda regulaminu który by jasno twierdził, że te promocje się wykluczają?

 #644795  autor: ebolla
 05 lip 2013, 10:40
jadrian składałem pisemnie przez orange online przez formularz w zakładce kontakt z BOK.

Póki co tak jak pisałem, uwzględniono mi reklamacje na jednym numerze.

Czekam na drugi.

Pozdrawiam

 #644832  autor: bora1410
 05 lip 2013, 13:07
U mnie też nie było rabatu na 3 miesiące na umowie w opcjach dodatkowych. Zadzwoniłem na infolinie, wypytałem o tą sprawę. Pan z Orange stwierdził że "tak na szybko" nie znajdzie mi regulaminu który by jasno mówił że rabat mi nie przysługuje. Złożyłem więc reklamacje, poczekam i zobaczymy czy coś ugram. Choć z racji tego że pan Ekspert Orange milczy w tej sprawie to czuje że coś jednak ugram :lol: . Tak czy inaczej z tym rabatem czy bez oferta mocno atrakcyjna.

 #644843  autor: miki4g
 05 lip 2013, 13:42
Czekam, aż ktoś złoży pozew do UKE. Co prawda mnie to nie dotyczy, bo żeby nie tracić czasu wybrałem nowy numer, ale to fakt-regulamin nie wyklucza połączenia się obu tych promocji.

 #644857  autor: Orange Ekspert
 05 lip 2013, 14:25
kajtekjr84 pisze:
Orange Ekspert pisze:
bora1410 pisze:Na infolinii twierdzą że przysługuje 3 miesiące bez abonamentu z kodem 30%. Zobaczymy jak przyjdzie umowa i pierwszy rachunek do zapłaty.
Kod 30% wyklucza rabat na abonament 100%.


Pozdrawiam
Tomek
Panie Tomku proszę mi powiedzieć czemu nie przysługuje 100% zniżka przez 3 miesiące przy przeniesienu numeru, przecież na stronie grupon http://www.groupon.pl/oferty/szczecin/2 ... 6/22434117 w dodatkowych informacjach jak byk jest napisane, że promocja łączy się z innymi promocjami. Także proszę o konstruktywne uzasadnienie, a nie że nie bo nie.
Ta promocja do której link podałeś nie obejmuje przeniesienia numeru.

marco2pl pisze:Witam!

Właśnie przeniosłem numer do sieci Orange z wykorzystaniem gruoponu upoważniającego do zniżki 30% na abonament przez 24 miesiące, w związku z tym kilka pytań do Orange Eksperta:
Orange Ekspert pisze:Podczas składania zamówienia możesz wybrać, kiedy chcesz przenieść numer np. datą końca umowy u Twojego dotychczasowego operatora.
W czasie składania zamówienia przez sklep internetowy nie ma, a przynajmniej nie było, opcji wyboru terminu przeniesienia numeru. Natomiast na umowie zaznaczona jest Opcja 2, zgodnie z którą abonament rozpoczyna się z chwilą podpisania umowy.

Pytanie następujące, czy jest możliwość dokonania zmiany w tym zakresie, ewentualnie zawieszenia świadczenia usług przez Orange do czasu przeniesienia numeru?
Orange Ekspert pisze:Kod 30% wyklucza rabat na abonament 100%.
Przed złożeniem wniosku o przeniesienie numeru dwukrotnie dzwoniłem w tej sprawie na infolinię i uzyskałem informację, iż rabat 100% na pierwsze 3 miesiące jak najbardziej w takiej sytuacji przysługuje.

Jeśli Orange Ekspert twierdzi inaczej, to proszę o podanie punktu regulaminu, na podstawie którego ten rabat nie przysługuje.

Proszę o możliwie szybką odpowiedź.
To zależy, kiedy składałeś zamówienie. Od niedawna można wybrać tryb przeniesienia numeru. Wcześniej nie było takiej możliwości. Numer był przenoszony z zachowaniem okresu wypowiedzenia. Do czasu przeniesienia numeru usługi są świadczone na numerze tymczasowym. Wszystko zależy, który Groupon masz na myśli. Nie każdy, Groupon uprawnia do przeniesienia numeru.

Pozdrawiam
Tomek

 #644881  autor: chomik0
 05 lip 2013, 15:25
Niestety Orange ma bałagan. Na ten groupon http://www.groupon.pl/oferty/szczecin/2 ... 6/22434117 ludzie przenosili numer i są tutaj wpisy na forum o tym, a jak twierdzi Orange Ekspert nie powinni. W dodatku przenieśli z powodzeniem. Stąd teraz taki bałagan się zrobił. Podobna była sytuacja z wcześniejszą edycją groupona!!! Niby była tylko dla nowych, którzy nie przenoszą numerów a ludzie przenosili numery i dostawali rabat!! A teraz ludzie jeszcze zaczęli kombinować żeby dostać 3 miesiące zniżki i wychodzą trupy z szafy...
Lepiej niech Orange ustali wersję żeby nie było że jeden dostanie zniżki a drugi nie w tej samej sytuacji ;] No i następnym razem przy grouponach czytelniejsze zasady albo żeby system nie był dziurawy i nie przepuszczał przenoszenia numeru kiedy promocja wyklucza to.

 #644891  autor: bora1410
 05 lip 2013, 15:36
Panie Tomku, Panie Orange Ekspercie. Czemu pan robi z ludzi cymbałów. Proszę zwyczajnie odpowiedzieć na poprzednie posty i podać link do regulaminu który wyraźnie mówi że korzystając z groupona nie dostaniemy 3 miesięcy gratis.
Podaje link gdzie była możliwość przeniesienia numeru.
http://www.groupon.pl/oferty/warszawa/2 ... 6/22434113
Piszę jak byk "Oferta łączy się z innymi promocjami". Prosimy więc o regulamin który temu przeczy. Jest pan przecież z Orange w dodatku jest pan ekspertem to chyba to nie jest za trudne dla pana. Bo na tą chwile to takie twierdzenie "nie bo nie".

 #644895  autor: marco2pl
 05 lip 2013, 15:44
Orange Ekspert pisze:Ta promocja do której link podałeś nie obejmuje przeniesienia numeru.
A to bardzo ciekawe, ponieważ właśnie z tego grouponu korzystałem i rabat 30% na abonament przy przeniesieniu numeru został mi przyznany.
Orange Ekspert pisze:To zależy, kiedy składałeś zamówienie. Od niedawna można wybrać tryb przeniesienia numeru. Wcześniej nie było takiej możliwości.
Obowiązkiem operatora jest umożliwienie klientowi wyboru trybu przeniesienia numeru.

Nie mniej ponownie proszę o odpowiedź na postawione przeze mnie pytania:

1) Czy istnieje możliwość zmiany trybu przeniesienia numeru lub zawieszenia świadczenia usług przez Orange do czasu zakończenia umowy z innym operatorem w celu uniknięcia dwóch opłat abonamentowych?

2) Na jakiej podstawie twierdzi Pan, iż rabat 30% na abonament wyklucza rabat 100% na 3 miesiące przy przeniesieniu numeru? Uprzejmie proszę o przytoczenie fragmentu stosownego regulaminu.
Ostatnio zmieniony 05 lip 2013, 15:53 przez marco2pl, łącznie zmieniany 2 razy.

 #644898  autor: chomik0
 05 lip 2013, 15:45
bora1410 pisze: Podaje link gdzie była możliwość przeniesienia numeru.
http://www.groupon.pl/oferty/warszawa/2 ... 6/22434113
Tylko ta promocja nie dotyczy przeniesienia numeru, przecież masz napisane. A to że udało się złożyć zamówienie i dostać telefon to inna sprawa. To samo było z poprzednim groponem tym z okolic kwietnia. Jednym słowem BAŁAGAN

 #644910  autor: marco2pl
 05 lip 2013, 16:18
chomik0 pisze:Tylko ta promocja nie dotyczy przeniesienia numeru, przecież masz napisane. A to że udało się złożyć zamówienie i dostać telefon to inna sprawa. To samo było z poprzednim groponem tym z okolic kwietnia. Jednym słowem BAŁAGAN
wersja 1, groupon ważny do 20.06.2013

Ograniczenia: oferta dotyczy tylko nowych umów zawieranych w Orange – nie obowiązuje przy przedłużeniu abonamentu i przeniesieniu numeru z innej sieci, podczas składania 1 zamówienia można wykorzystać maks. 1 groupon. Oferta skierowana do klientów indywidualnych.

wersja 2, groupon ważny do 23.06.2013

Ograniczenia: oferta dotyczy tylko nowych umów zawieranych w Orange poza mix i przeniesieniu numeru z innej sieci – nie obowiązuje przy przedłużeniu abonamentu, podczas składania 1 zamówienia można wykorzystać maks. 1 groupon. Oferta skierowana do klientów indywidualnych.

 #644912  autor: kikiz
 05 lip 2013, 16:33
Oferta z której skorzystałem ma następujące warunki:
Warunki
Ważność: groupon ważny do 23.06.2013 i dostępny od razu po zakupie w zakładce "Moje konto".,
Ograniczenia: oferta dotyczy tylko nowych umów zawieranych w Orange poza mix i przeniesieniu
numeru z innej sieci – nie obowiązuje przy przedłużeniu abonamentu, podczas składania 1
zamówienia można wykorzystać maks. 1 groupon. Oferta skierowana do klientów indywidualnych.,
Realizacja zamówienia: aby zrealizować groupon, należy zamówić produkt na http://oferty.orange.pl/
groupon.html i w pole „kod promocyjny” wpisać kod grouponu. Po wpisaniu kodu grouponu (bez
poprzedzającego go znaku ') na stronie orange.pl, zostaje on aktywowany. Następnie w czasie
jednej sesji (bez wylogowania się) należy dokonać zakupu. , Dodatkowe informacje: W przypadku
niedokonania zakupu po aktywowaniu kodu grouponu (np. zerwanie połączenia, zawieszenie strony)
nie będzie możliwe ponowne jego wykorzystanie – w takim przypadku należy napisać e-mail na:
[email protected] z podaniem niewykorzystanego kodu – po weryfikacji na adres zwrotny
zostanie przesłany kolejny kod. Oferta łączy się z innymi promocjami. , Dostawa: przeysyłka gratis,
termin realizacji zamówienia to 14 dni od daty jego złożenia., Przed zakupem przeczytaj, Uniwersalne
Warunki, obowiązujące dla wszystkich ofert. Informacje o tym, co obejmuje oferta, znajdziesz w 1.
akapicie jej treści.
Jasno jest napisane, że istnieje możliwość przeniesienia numeru i skorzystania ze zniżki w wysokości 30% na 24 miesiące.

Dzwoniłem dziś na infolinie i miła pani powiedziała, że oferta nie obejmuje 3 miesięcy ze 100% zniżką. Poprosiłem o wskazanie regulaminu i odpowiedź była klarowna:
Takiego regulaminu nie mamy.

Pani powołała się na regulamin promocji na Grouponie, niestety te warunki (zacytowane wyżej) również nie zwalniają operatora z przyznania zniżki.

Przykrą i bardzo kuriozalną sprawą jest konieczność składania reklamacji w oczywistej kwestii.
Orange łapie u mnie kolejnego minusa. Na tablet czekałem 3 miesiące i kazali sobie płacić z góry mimo, że nie otrzymałem jeszcze sprzętu.
Na telefon czekałem 3 tygodnie bo "był problem z systemem".
Teraz trzeba złożyć reklamację mimo, że w momencie podpisywania umowy regulaminy jasno stwierdzały przydzielenie zniżki na okres 3 miesięcy.

 #644927  autor: kajtekjr84
 05 lip 2013, 17:04
Orange Ekspert pisze: kajtekjr84 napisał/a:
Orange Ekspert napisał/a:


bora1410 napisał/a:
Na infolinii twierdzą że przysługuje 3 miesiące bez abonamentu z kodem 30%. Zobaczymy jak przyjdzie umowa i pierwszy rachunek do zapłaty.


Kod 30% wyklucza rabat na abonament 100%.


Pozdrawiam
Tomek


Panie Tomku proszę mi powiedzieć czemu nie przysługuje 100% zniżka przez 3 miesiące przy przeniesienu numeru, przecież na stronie grupon http://www.groupon.pl/ofe...-05-76/22434117 w dodatkowych informacjach jak byk jest napisane, że promocja łączy się z innymi promocjami. Także proszę o konstruktywne uzasadnienie, a nie że nie bo nie.


Ta promocja do której link podałeś nie obejmuje przeniesienia numeru.
Czemu Pan Expert robi ze mnie idiotę, proszę jeszcze raz przeczytać promocję w linku i wyraźnie napisane jest że promocja obejmuje przeniesienie nr.
I teraz jako pan reprezentujący Orange i cały czas prowadząc dialog, powinien załatwić tą sprawę tak żeby nowi klienci się od razu nie zrazili do nowej sieci.

 #645084  autor: chomik0
 06 lip 2013, 01:16
kikiz pisze:
Jasno jest napisane, że istnieje możliwość przeniesienia numeru i skorzystania ze zniżki w wysokości 30% na 24 miesiące.
Gdzie jest jasno napisane???? Na pewno jasno nie jest napisane tutaj:

"Ograniczenia: oferta dotyczy tylko nowych umów zawieranych w Orange poza mix i przeniesieniu numeru z innej sieci – nie obowiązuje przy przedłużeniu abonamentu, podczas składania 1 zamówienia można wykorzystać maks. 1 groupon."

Zgodnie z językiem polskim powyższy fragment groupona na pewno nie oznacza, że oferta dotyczy przeniesienia numeru z innej sieci, a nawet wręcz przeciwnie. Przeniesienie numeru jest to także przecież nowa umowa, podpisujesz z nowym operatorem, nową umowę. Weź sobie proste zdanie jak nie rozumiesz: Lubię owoce poza malinami i bananami. I co ono oznacza??

A tutaj jest groupon z marca 2013 http://www.groupon.pl/oferty/warszawa/2 ... l/19278528
W którym jest napisane: "Oferta dotyczy tylko nowych umów zawieranych w Orange – nie obowiązuje przy przedłużeniu abonamentu i przeniesieniu numeru z innej sieci"
A ludzie na tego groupona robili przeniesienie numeru i udawało się im, a WYRAŹNIE jest napisane, że nie można. Wystarczy kilka stron wcześniej ten wątek przerzucić. Wiem o tym wszystkim bo sam poleciałem na tego groupona i przeniosłem numer co nie było zgodne z treścią groupona, a zniżkę dostałem.

I teraz pytanie jak ktoś przenosi numer korzystając z groupona z którego treści wynika, że nie powinien działać to czy może na tego groupona powoływać się jako dowód?
Tutaj użytkownik ebolla pisze że dostał też zniżkę na abonamencie. A pewnie skorzystał z groupona, który nie obowiązywał na przeniesienie numeru (tak jak ja skorzystałem) tylko że system puścił to. Więc według mnie w takim przypadku nie można powoływać się na stronę promocji groupona gdyż nie byliśmy według niej uprawnieni do rabatu 30%. Według mnie ogólnie to bałagan z tym wszystkim jest.

 #645139  autor: kikiz
 06 lip 2013, 12:00
Języka polskiego nie ma co tutaj mieszać bo to zdanie ciężko jakkolwiek określić.

Dla mnie z punktu widzenia konsumenta (nie osoby z boku) zabieg przekopiowania części zdania miał na celu dopuszczenie tej grupy, która właśnie ów numer chciała przenieść.

Znam oba regulaminy bo byłem w trakcie wybierania nowego numeru kiedy to zaczęli mieszać przy treści groupona.

Generalnie to dyskusja nad rozlanym mlekiem, ktoś nie dopatrzył i sprawa przeszła. Problem polega na tym, że skoro już podpisaliśmy umowy jakie podpisaliśmy, a w nich uwzględniony jest regulamin, w którym pisze o zniżce na 3 miesiące to wydaje mi się, że taka zniżka musi zostać uwzględniona.

Może napisze to tak, te fragment zdania nie odrzuca w bezpośredni sposób możliwości przeniesienia numeru. Ja doskonale rozumiem co masz na myśli ale trzeba by jeszcze zachować odpowiednie formy.
Na pewno zagalopowałem się z tym jasno bo tutaj faktycznie rodzi się pytanie co autor miał na myśli przenosząc fragment zdania wcześniej. Niestety to nie matura i nie trzeba dopasowywać się do klucza odpowiedzi.
Na umowach jest to co jest, jest też regulamin i to nie my go wymyślaliśmy.

Tak uważam, wcale nie musi być to słuszne, a na pewno nie będę mieszał moralności w sfery biznesowe :)

 #645159  autor: wojtek10611
 06 lip 2013, 13:16
Czyli teraz już tylko spór o 30% mamy ? Rozumiem, że te 3 miechy bez abonamentu przy kuponie czy to z groupona czy nie, nie istnieją tak ? Bo taką informację dostałem na czacie przed chwilą i nie wiem czy zgłaszać reklamacje jak przyjdzie umowa.
  • Strona 21 z 69
  • 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 69
  • 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 69