DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.

Czy zastanawiasz się nad likwidacją tel. stacjonarnego z powodu telefonów od telemarkterów i reklam?

HMM, TAK
2
40%
HMM, NIE
3
60%
 #645230  autor: buba1234
 06 lip 2013, 17:53
Mam trzy pytania odnosnie denerwujących telefonów z reklamami:

1. Czy prezentacja numeru i zablokowanie zastrzezonych cos kosztuje?

2. Czy wysłanie do TPSA sprzeciwu na komunikacje marketingową/przetwarzanie danych w celach marketingowych lub w ogóle + sprzeciw na otrzymywanie informacji handlowych, coś da czy już za późno bo TPSA np. juz sprzedało moje dane?

3. Mam tez pytanie, co mam zrobic jak chce uzyskac numery, ktore do mnie dzwoniły w ostatnim np. tygodniu [billingi]? Mam telefon w TPSA. Czy mam wyslac maila, pismo, czy sie tam przespacerować, czy zadzwonic, no i ile to kosztuje?



Pomocy

________________________________

 #645232  autor: user_delete34
 06 lip 2013, 18:03
Dołączę się do tematu, z tym, że ja pytam o NETIĘ, pytania 1 i 2.

Rodzina ma tam stacjonarkę i często trafia na reklamiarzy, a nie wie nawet, czy wyrażała zgodę, czy nie (nawet na wpisanie numeru do bazy książki telefonicznej).

 #645235  autor: buba1234
 06 lip 2013, 18:09
Ja zawsze jak si epytaja czy mam być w nowej ksiazce mówie nie. Kto ma znac mój numer to zna. Z kolei jak sie pytam telemarketera, to mówi niby, że maszyna im daje te numery, albo sie rozłączają. Nie wiem jak to moze byc zgodne z prawem, ze TPSA mogla sprzedac moje dane komus bez mojej zgody nawet jak wyrazilem zgodę dla nich, to dla nikogo wiecej.

________________________________

 #645242  autor: Maniek99
 06 lip 2013, 18:35
1.Prezentacja kosztuje 3 coś, blokada zastrzeżonych jest darmowa.
2.Coś tam daje, ale większość badziewiarzy i tak ma już twój numer.
Często trzeba puścić kilka reklamacji zanim operator raczy wszystko prawidłowo poustawiać (książka telefoniczna, oferty marketingowe itp.). I składać reklamację po odebraniu każdej oferty reklamowej.
3.Numerów przychodzących nie dostaniesz.

 #645288  autor: buba1234
 06 lip 2013, 22:02
Czy ta opłata za pokazanie numeru jest jednorazowa czy comiesieczna?

Czemu nie mialbym dostac numerów przychodzących? Nie mam prawa wiedziec, kto do mnie dzwonił?

________________________________

 #645295  autor: orson_dzi
 06 lip 2013, 22:20
buba1234 pisze:Czemu nie mialbym dostac numerów przychodzących?
Jak najbardziej można dostać. Na wniosek odpowiednich organów ścigania dostaniesz praktycznie co chcesz.

http://www.giodo.gov.pl/1520016/id_art/3378/j/pl/

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #645297  autor: Maniek99
 06 lip 2013, 22:23
@buba1234
Miesięczne abo.
Nie dostaniesz, bo operator takiej usługi dla abonentów nie świadczy (organy ścigania, to inna para kaloszy).

 #645303  autor: buba1234
 06 lip 2013, 22:43
Jestem w szoku do tej pory myślałem, ze na tym własnie polegają billingi.

W komorce jak nie odbiorę mam rejestr polaczen. Kolosalna róznica w działaniu. Ciekawe czy łapówka by cos dała? ;)

Może bardziej od strony mojego telefonu podejść, ciekawe czy sa prdodukowane telefony, które zapisują w swojej pamieci numery polaczeń nieodebranych?


Wydzwaniaja do mnie ci telemarketerzy przestalem w ogóle odbirac ostanio telefon stacjonarny. chcciałbym po prostu sprawdzić te numery i czy nie jest to jedno call center z róznymi ofertami.

________________________________

 #645309  autor: Maniek99
 06 lip 2013, 22:58
buba1234 pisze:Może bardziej od strony mojego telefonu podejść, ciekawe czy sa prdodukowane telefony, które zapisują w swojej pamieci numery polaczeń nieodebranych?
Pewnie są, oczywiście po wykupieniu prezentacji.
W pierwszej kolejności włącz ACR (blokada zastrzeżonych) i sprawdź efekt.

 #645315  autor: buba1234
 06 lip 2013, 23:18
czyli mam rozumiec, ze najczesciej telemarketerzy uzywaja zastrzezonych, hmm ? OK, tak zrobię. Przy pisaniu muszę podawac jakies artykuły ustawy, czy wystarczy prostym jezykiem?

________________________________

 #645318  autor: Maniek99
 06 lip 2013, 23:22
To zwykła funkcja, dzwonisz na 19393, każesz im włączyć i tyle.
Być może da się to włączyć z poziomu konta WWW, nie mam teraz usług TP żeby sprawdzić.
A zakaz publikacji w książce telefoniczne i blokadę marketingową lepiej mailem, żeby mieć dowód przy następnym opieprzaniu.
Ostatnio zmieniony 06 lip 2013, 23:29 przez Maniek99, łącznie zmieniany 2 razy.

 #645319  autor: buba1234
 06 lip 2013, 23:24
Do tej pory myslalem, ze musza sie mnie spytac czy chce byc w ksiazce telefonicznej. Kiedys ktos dzwonil i sie pytał [chyab jakas inna firma niż TPSA]. Hmm zastanawia mnie, to czy TPSA moglo mnie umiescic w ksiazce tel. bez pytania.

________________________________

 #645321  autor: Maniek99
 06 lip 2013, 23:32
Tak powinno być, ale operatorzy są niereformowalni, u mnie Netia olała wszelkie dyspozycje które złożyłem na umowie, podobnie Tmobile .
Możesz napisać maila z prośbą o podanie aktualnego statusu tych zgód.

 #645322  autor: buba1234
 06 lip 2013, 23:44
musze poszukac w necie moze TPSA ma jakas eletroniczna ksiazke. Sprawdze, czy tam jestem. generalnie pamietam, ze jak wchodzilismy do NATO, to przueli ustawe o ochronie danych osobowych i domyslnie nie mogli umieszczac ludzi nigdzie bez pytania. Myślę, ze jakby byla taka samowolka to prokurtura mialaby pelne rece roboty. W koncy byloby to złamanie prawa [ustawy].

________________________________

 #645360  autor: Vieslav
 07 lip 2013, 10:54
buba1234 pisze: 1. Czy prezentacja numeru i zablokowanie zastrzezonych cos kosztuje?
W Netii 3,69zł, w TP zależnie od planu, albo 3,69zł albo jest darmowa. ACR jest darmowy i skutecznie blokuje telemarketerów. Na prawdę mało który posuwa się do zdjęcia CLIRa żeby tylko się dodzwonić. Używam i polecam.

 #645623  autor: buba1234
 08 lip 2013, 17:59
Właśnie gość z TPSA z numeru 19393 powiedział mi, że owszem blokowanie zastrzeżonych jest darmowe, ale najpierw trzeba wykupic funkcje pokazywania numeru. :(

________________________________

 #645630  autor: Maniek99
 08 lip 2013, 18:19
Jakiś kit Ci sprzedał, napisz reklamację na tamtą rozmowę.
Jak następny powie to samo to składaj skargę do UKE.
ACR jest gwarantowany ustawowo.

 #646527  autor: Griswold
 12 lip 2013, 12:59
W Orange (TP) Prezentacja numeru kosztuje 3,69 brutto, dla telefonu voipowego jest darmowa. Blokada połączeń anonimowych nic nie kosztuje. Niby można przez orange online zamówić, ale coś nie działa jak sprawdzałem teraz. Jeśli ktoś posiada telefon w TP to można bezpłatnie zadzwonić na 19393.